ФІЛЬТР

Аспірин Кардіо: інструкція, застосування, ціна

Аспірин Кардіо – лікарський засіб, який використовується для первинної профілактики гострого інфаркту міокарда, інсульту, порушеного кровообігу, тромбоемболії після операцій та тромбозу глибоких вен; терапії нестабільної та стабільної стенокардії; покращення кровотоку після хірургічних втручань. Ацетилсаліцилова кислота належить до нестероїдних протизапальних лікарських засобів та володіє аналгетичними, жарознижувальними та протизапальними ефектами. 

Склад і форма випуску

діюча речовина: ацетилсаліцилова кислота;

1 таблетка містить кислоти ацетилсаліцилової 300 мг;

допоміжні речовини: целюлоза порошкоподібна, крохмаль кукурудзяний, метилакрилатний сополімер (тип А), натрію лаурилсульфат, полісорбати, тальк, триетилцитрат.

Лікарська форма: Таблетки, вкриті кишковорозчинною оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: білі, вкриті оболонкою таблетки.

Упаковка. По 14 таблеток у блістері, по 2 блістери в картонній пачці.

Фармакотерапевтична група

Антитромботичні засоби.

Код АТС В01А С06.

Показання до застосування

Препарат здатний:

  • знизити ймовірність смерті, спричиненої гострим інфарктом міокарда; 
  • скоротити захворюваність на інфаркт міокарда;
  • скоротити смертність людей, які перенесли важкий інфаркт міокарда;
  • мінімізувати ризик виникнення транзиторних ішемічних атак (ТІА);
  • мінімізувати ризик інсульту у пацієнтів з ТІА;
  • скоротити смертність у пацієнтів з різними видами стенокардії;
  • покращувати стан пацієнтів з інфарктом міокарда, ризиком розвитку серцево-судинних захворювань та подальших ускладнень;

Аспірин кардіо застосовується для попередження та профілактики:

  • тромбозів і обтурації кровоносної судини в пацієнтів, що перенесли операції на судинах (транслюмінарна катетерна ангіопластика через шкіру, профілактика сонної артерії, артеріовенозне та аортокоронарне шунтування);
  • тромбозу глибоких вен і порушення кровопостачання в легеневій артерії після хірургічного втручання та довгої іммобілізації;
  • для повторної профілактики інсульту.

Протипоказання

  • Гіперчутливість до ацетилсаліцилової кислоти, інших саліцилатів або до будь-якого компонента препарату.
  • Астма в анамнезі, спричинена застосуванням саліцилатів або речовин з подібною дією, особливо НПЗЗ.
  • Геморагічний діатез.
  • Гострі пептичні виразки.
  • Печінкова недостатність тяжкого ступеня.
  • Ниркова недостатність тяжкого ступеня.
  • Серцева недостатність тяжкого ступеня.
  • Комбінація з метотрексатом у дозуванні 15 мг/тиждень або більше (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).
  • Останній триместр вагітності.

Спосіб застосування та дози

Аспірин Кардіо приймають перорально. Лікарський засіб використовувати за годину до прийому їжі, запивається склянкою води; препарат не розжовується.

Якщо у пацієнтів виявлено підозру на гострий інфаркт міокарда, лікарі знижують дозу до 100-300 мг протягом доби. Підтримуюча доза після інфаркту — варіюється від 100 до 300 мг на добу, в залежності від рішення лікарів. Термін лікування, в такому разі, триває 30 днів. Надалі варто проаналізувати стан пацієнта та встановити доцільність подальшої профілактики рецидиву. Подібні міри обережності знижують ризик смерті у хворих.

Якщо для терапії використовуються таблетки в оболонці, що розчинюється в кишківнику – першопочаткова доза розжовується для полегшення абсорбції.

Щоб скоротити небезпеку захворювання та смертності у людей з інфарктом міокарда – використовується 100-300 мг препарату протягом доби.

Вторинна профілактика інсульту передбачає дозування в 100-300 мг протягом доби.

Щоб знизити ризик ТІА та запобігти інсульту у хворих з ТІА – використовується 100-300 мг препарату протягом доби.

При стенокардії (стабільній та нестабільній), пацієнти використовують 100-300 мг препарату протягом доби, таке дозування знижує ризик загострення хвороби та запобігає летальним випадкам.

Пацієнти, що перенесли операції на судинах, а також пацієнти з тромбоемболією, застосовують профілактичну дозу лікарського засобу, яка становить 100-200 мг препарату протягом доби або ж  300 мг препарату кожен другий день.

Пацієнти з тромбозом глибоких вен і емболією легеневої артерії після тривалої іммобілізації (після хірургічних втручань), застосовують профілактичну дозу лікарського засобу, яка становить 100-200 мг препарату протягом доби або ж - 300 мг препарату кожен другий день.

Щоб скоротити ризик інфаркту міокарда у пацієнтів з небезпекою розвитку серцево-судинних загострень (діабет, артеріальна гіпертензія), а також у хворих з ризиком серцево-судинних захворювань (ожиріння, гіперліпідемія, вживання тютюну, похилий вік та ін.) – застосовується 100 мг препарату протягом доби або 300 мг препарату кожен другий день.

Діти.

Відповідно до показань Аспірин Кардіо не використовується в педіатричній практиці.

Застосування діючої речовини препарату (ацетилсаліцилової кислоти), здатне викликати у дітей, яким не виповнилося 16 років, важкі побічні реакції. Серед найпоширеніших відхилень — розлад функціонування шлунково-кишкового тракту, довготривале блювання, синдром Рея.

Особливості застосування

Аспірин Кардіо слід використовувати з особливою обережністю, якщо:

  • в анамнезі пацієнтів виявлено патології серцево-судинного кровообігу та порушення нирок. Оскільки активний компонент препарату здатний збільшити негативні реакції на ці ділянки організму;
  • в анамнезі пацієнтів виявлено відхилення в функціонуванні печінки;
  • пацієнт систематично використовує ібупрофену, який значною мірою послаблює інгібіторну дію ацетилсаліцилової кислоти щодо агрегації тромбоцитів. Перед поєднанням двох препаратів, важливо провести консультацію з лікарем, можливо, отримати рекомендації щодо альтернативних знеболюючих засобів;
  • в анамнезі пацієнтів виявлено симптоми загостреної дуоденальної диспепсії;
  • в анамнезі пацієнтів виявлено бронхіальну астму, оскільки ацетилсаліцилова кислота може провокувати подальші напади бронхоспазмів.
  • в пацієнта виявлено гіперчутливість, оскільки ацетилсаліцилова кислота здатна провокувати реакції підвищеної чутливості;
  • в пацієнтів виявлено поліпи порожнини носа;
  • в пацієнтів виявлено недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, оскільки високі дози діючого компонента здатні активувати гемоліз або гемолітичну анемію. Серед інших факторів, що здатні спровокувати гемоліз – гострі інфекції та гарячка в пацієнтів;
  • пацієнт паралельно застосовує антикоагулянти;
  • пацієнт має подальші хірургічні операції. Ацетилсаліцилова кислота здатна впливати на агрегацію тромбоцитів, що збільшує ймовірність кровотеч під час хірургічних втручань, навіть на невеликих локаціях;
  • діти та підлітки, яким призначено препарат, хворіють на лихоманку чи вірусні захворювання. Ризик виникнення побічних реакцій підвищується, якщо ацетилсаліцилова кислота призначається, як паралельний лікарський засіб. Якщо у пацієнтів проявляється нудота та блювання – використання ацетилсаліцилової кислоти слід припинити, адже симптоми можуть бути сигналом про складне захворювання, що потребує медичного втручання (синдром Рея);
  • в анамнезі пацієнтів виявлено виразки шлунково-кишкового тракту, серед яких виразка шлунка, хронічні хвороби чи кровотечі ШКТ;
  • пацієнт гіперчутливий до протизапальних, аналгетичних, протиревматичних засобів.
  • у пацієнтів проявляються алергічні реакції на лікарські речовини.

Дослідження щодо здатності керувати автотранспортом чи іншими складними механізмами після прийому препарату не проводилися. Ймовірно, ризик пов’язаний з вживанням Аспірину Кардіо перед управлінням транспортом чи роботою з іншими механізмами – відсутній.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Перший та другий триместр вагітності вимагає обережного використання саліцилатів. Під час третього триместру вагітності – прийом саліцилатів протипоказаний.

Препарат може зумовити пригніченість синтезу простагландинів, що негативно впливає на розвиток плоду та перебіг вагітності. Деякі повідомлення свідчать про викидні, аномальне збільшення артерій серця і гастрошизис, зумовлені використанням інгібіторів синтезу простагландинів під час вагітності. Розвиток захворювань підсилюють високі дози препарату та їх довготривале використання. Дані щодо ризику викиднів не є послідовними та точними, проте їх не можна виключати, приймаючи ацетилсаліцилову кислоту.

Ризик виникнення мальформацій, за даними проспективного дослідження, напряму не пов'язаний зі застосуванням препарату на початку вагітності. Ацетилсаліцилова кислота назначається вагітним жінкам тільки в разі гострої потреби. Перший та другий триместр вимагає скоротити дозу та тривалість лікування до мінімально-ефективних.

Зафіксовано розлади закріплення плоду, ушкодження зародку, токсичні ефекти для плоду. Дані, отримані після тестування препарату на тваринах, свідчать, що саліцилати підвищують ризик виникнення побічних реакцій плода. Проте аналогічні дослідження на вагітних жінках не здійснювалися. Вважається, що небезпека для плода виключається, якщо вживати найнижчі терапевтичні дози препарату.

У третьому триместрі вагітності, можливі: інтоксикація серця та легень новонародженого, порушення функціонування нирок та розвиток їх недостатності; сильні кровотечі, що можуть проявлятися наприкінці виношування плоду; сповільнення скорочень матки, що зумовлює важкість при пологах.

Зважаючи на ці дані, жінки не використовують препарат в останній триместр вагітності.

Грудне вигодовування: саліцилати в значних кількостях проникають в грудне молоко матері. Їх концентрації в молоці є тотожними до рівня саліцилатів в плазмі крові. Такі дози діючої речовини можуть бути небезпечними для новонароджених

Якщо лікування матері вимагає застосування Аспірин Кардіо (> 300 мг/день), годування груддю варто припинити.

Передозування

Доза до 150 мг препарату на масу тіла здатна спричинити отруєння середнього ступеня. Дози, що перевищують 300 мг препарату на масу тіла – загрожують важким ступенем інтоксикації.

Інтоксикація організму розвивається не швидко, орієнтовно за добу після використання лікарського засобу. В перший час, хронічне отруєння може не виявлятися та мати прихований характер. Це пов’язано з неспецифічними симптомами. Інтоксикація супроводжується зміною кислотно-лужного балансу, метаболічним ацидозом. Може уповільнюватися абсорбція діючих компонентів.

Гостре отруєння спостерігається лише після систематичного та тривалого прийому надто великих доз.

Застереження.

Інші препарати АСК здатні викликати такі типові місцеві ознаки передозування як нудота чи біль в шлунку. Однак при отруєнні Аспірином Кардіо ® вони можуть не виявлятися, через те, що резорбція відбувається у кишечнику.

Симптоми передозування.

Передозування супроводжується: нудотою, головним болем, гіпокальціємією чи гіпоглікемією, шкірним висипом, кровотечами в ШКТ, запамороченням, пригніченим тромбоутворення, серцево-судинними розладами, порушеннями зору, слуху кислотно-лужного балансу, гіпергідрозом, тремором, сплутаною свідомістю, гіпертермією, зневодненням, проблемами з диханням.

Якщо концентрація саліцилатів в корові досягає 300 мкг/мл, можливий дзвін у вухах.

Терапія при передозуванні.

Передозування препаратом загрожує життю пацієнта, тому при виявленні перших симптомів – необхідна негайна госпіталізація. Далі лікарі повинні надати запобіжні заходи: знизити всмоктування, промити шлунок (проводиться, якщо з часу прийому пройшло не більше, ніж година). Пацієнти приймають активоване вугілля та глюкозу, бікарбонат натрію, гліцин; проводиться корекція та контроль електролітів в організмі. В токсикологічному центрі встановлюють потребу в гемоперфузії чи гемодіалізі.

Побічні реакції

Зі сторони лімфатичної системи та крові: посилення кровотеч; подовження їх тривалості;

рідко: агранулоцитоз, апластична анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, панцитопенія,

Зі сторони імунної системи: астма;

рідко: розвиток надчутливості, риніт, понижений тиск, довготривала закладеність носа, ангіоневротичний набряк, стан шоку;

дуже рідко: пошкодження епідермісу (еритема, токсичний епідермальний некроліз, синдром Стівенса-Джонсона);

Зі сторони метаболізму та органів травлення:

рідкісні: анемія, гіпоглікемія, порушення кислотно-лужного балансу організму;

Зі сторони ЦНС:

одиничні випадки: запаморочення, головний біль, порушення зору та слуху, тиніт, сплутаність свідомості.

Зі сторони ШКТ:

часті: незначні кровотечі, які проявляються в 70% пацієнтів;

нечасті: нудота, блювання, диспепсія, діарея;

одиничні випадки: виразки шлунку.

Гепатобіліарні розлади:

поодинокі: дисфункція печінки;

Зі сторони нирок та сечовивідних шляхів:

одиничні випадки: порушення функціонування норок та розвиток їх недостатності.

Інші:

дуже рідко: біла печінкова хвороба (синдром Рея).

Кровотечі, які серйозно впливають на стан пацієнта, фіксуються рідко. Найчастіше вони проявляються в людей, які страждають на артеріальну гіпертензію та приймають антикоагулянти паралельно до Аспірину Кардіо.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Комбінації протипоказанні до використання:

Метотрексат (15 мг на тиждень) підвищує гематологічну токсичність метотрексату.

Комбінації, які застосовуються з обережністю:

  • метотрексат (дози, що не досягають 15 мг на тиждень) активізують токсичність метотрексату, знижується нирковий кліренс, саліцилати витісняють метотрексат з організму.
  • антикоагулянти, пероральні антидіабетичні лікарські засоби, барбітурати, літій, сульфонаміди та трийодтиронін підвищують свою дію.
  • фенітоїн і вальпроат підвищують концентрацію в плазмі крові. Вальпроєва кислота витісняє АСК, знижуючи метаболізм. Можлива інтоксикація організму.
  • нестероїдні протиревматоїдні засоби посилюють свою дію.
  • ібупрофен перебиває інгібування тромбоцитів ацетилсаліциловою кислотою.
  • застосування пароксетину з діючим компонентом Аспірину здатне спричинити розвиток кровотечі в ШКТ пацієнта.
  • дигоксин провокує підвищення концентрації в крові, суттєво понижує екскрецію нирок.
  • препарати альдостерону, діуретики, урикозуричні та антигіпертензивні засоби знижують свою ефективність.
  • використання з пеніциліном провокує подовжений період напіввиведення останнього з плазми крові.
  • глюкокортикостероїди понижують концентрацію саліцилатів та провокують шлунково-кишкові кровотечі.
  • алкоголь провокує шлунково-кишкові кровотечі.
  • урикозуричних засоби знижують свою ефективність. Ацетилсаліцин затримує виведення сечової кислоти, що може спричинити подагру.

Умови та термін зберігання

Препарат придатний до вживання протягом 5 років.

Умови зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °C.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Байєр Біттерфельд ГмбХ,Німеччина/Швейцарія
  • Діючі речовини:
    Ацетилсаліцилова кислота (Acetylsalicylic acid)
  • Код АТХ:

    B01AC06

    B - Засоби, що діють на систему крові і гемопоез

    B01 - Антикоагулянти

    B01A - Антикоагулянти

    B01AC - Антиагреганти

    B01AC06 - Кислота ацетилсаліцилова