ФІЛЬТР

Лоспирин: інструкція, застосування, ціна

Лоспирин – медичний препарат з анальгезуючою, протизапальною та жарознижувальною діями. Завдяки своїм характеристикам і здатності порушувати процес склеювання тромбоцитів застосовується в кардіології.

Склад і форма випуску

Діюча речовина Лоспирина – ацетилсаліцилова кислота. 1 таблетка містить 75 мг даної кислоти.

Додатковими речовинами є целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид безводний, кислота стеаринова, Opadry Y-1-7000 білий, Acryl-Eze 93018359 білий.

Таблетки круглої форми покриті оболонкою, яка легко розчиняється в кишечнику.

Лоспирин відноситься до антитромботичних лікарських препаратів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Діюча речовина препарату блокуванням синтезу тромбоксану А2 пригнічує склеювання (агрегацію) маленьких елементів крові, які відповідають за її згортання.
Ацетилсаліцилова кислота належить до групи нестероїдних протизапальних лікарських засобів. Це означає, що Лоспирин можна використовувати з метою зменшення болю, запалення або лихоманки.

Фармакокінетика

В організмі ацетилсаліцилова кислота швидко всмоктується з травного тракту. Вона перетворюється в саліцилову кислоту під час абсорбції та після. Дві кислоти повністю зв'язуються з білками плазми крові і швидко розходяться по організму. Максимальної концентрація в крові ацетилсаліцилова кислота досягає протягом 10-20 хвилин, а саліцилова – від 20 хвилин до 2 годин.

Вивільнення речовини відбувається в кислотно-лужному середовищі кишечника, що уповільнює його абсорбцію до 3-6 годин.

Вагітним жінкам потрібно бути обережними з препаратом, тому що саліцилова кислота проникає через тимчасову плаценту, яка забезпечує малюка потрібними речовинами, а також в грудне молоко.

Перетворення саліцилової кислоти в енергію, обмін речовин проходить в печінці. Саліцилсечова кислота, саліцилфенол глюкоуронід, саліцилацил глюкоуронід, гентизинова кислота, гентизинсечова кислота – метаболіти саліцилової кислоти.

Виведення саліцилової кислоти з організму відбувається нирками. Процес може займати від 2-15 годин, все залежить від прийнятої дози.

Показання для застосування

Проходити терапію Лоспирином рекомендується пацієнтам з інфарктом міокарда, а також тим, у яких можуть бути підозри на інфаркт міокарда. Дієвим лікарський препарат буде і при транзиторних ішемічних атаках, інсультах з даними атаками, всіх видах стенокардії, розвитку серцево-судинних ускладнень і захворювань при цукровому діабеті, артеріальній гіпертензії, гіперліпідемії, ожирінні, курінні тютюну, слабкому організмі в літньому віці.

Часто таблетки призначають з метою профілактики тромбозів і закупорки кровоносних судин бульбашками газу або сторонніми частинками (емболія) після операцій на судинах, тромбозу глибоких вен і емболії легеневої артерії після тривалої поправки після хірургічних втручань, а також в якості вторинних профілактичних заходів проти інсультів.

Протипоказання

Не варто застосовувати пацієнтам з такими симптомами і хворобами:

 • гіперчутливістю до ацетилсаліцилової кислоти або будь-якої іншої допоміжної речовини Лоспирина;
 • астмою, яку викликали саліцилати або речовини з подібною дією;
 • гострою виразкою – пошкодженням тканини внутрішньої оболонки шлунка або початкової ділянки дванадцятипалої кишки;
 • геморагічної гемостазіопатії – спадкових або набутих захворюваннях системи гемостазу, при яких може виникати сильна кровотеча;
 • ниркова і печінкова недостатність тяжкого ступеня – серйозні порушення працездатності нирки і печінки;
 • серцева недостатність тяжкого ступеня – пошкодження серця, через які спостерігається сильна вразливість серця і його погане функціонування.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не рекомендується поєднувати препарат з медикаментами, які використовують для боротьби з кислотозалежними хворобами шлунково-кишкового тракту (антацидами). Якщо відбулося з'єднання, то будьте готові до зменшення всмоктування ацетилсаліцилової кислоти з шлунково-кишкового тракту.

З обережністю призначати одночасне вживання з глюкокортикостероїдами (природні або синтетичні засоби, що володіють властивостями гормонів кори надниркових залоз). При їх комбінації збільшується виведення саліцилатів, з'являється ще більша загроза розвитку травних кровотеч.

Краще не приймати Лоспирин з іншими препаратами з групи НПЗЗ.

При одночасному використанні Лоспирина з ацетилсаліциловою кислотою може посилитися ефект непрямих антикоагулянтів і гепарину.

Особливості застосування

Разом з таблетками заборонено вживати алкоголь, бо може бути ураження слизової оболонки органів травного тракту.

Пацієнтам з хворими нирками і печінкою, щоб не нашкодити собі і своїм органам, медзасоби можна застосовувати тільки після консультації у лікаря.

Лоспирин не рекомендується до застосування під час менструації, тому що можуть бути ще більші менструальні кровотечі.

Використання при вагітності та годуванні грудьми

З постійної пильністю необхідно застосовувати препарат у першому і другому триместрах вагітності. На 7, 8 і 9 місяцях вагітності препарат і зовсім протипоказаний через негативний вплив на дитину в утробі матері і ризик можливого викидня.

Також буде краще для малюка і матері, якщо вони відмовляться від застосування Лоспирина в період грудного вигодовування.

Здатність впливати на швидкість реакції

Клінічних даних недостатньо, щоб приймати Лоспирин перед керуванням авто чи іншими складними механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат необхідно приймати перорально (ковтати), не розжовуючи за 30-60 хвилин до їжі.

Курс лікування і дозування Лоспирина повинен визначати лікар, який знає всю історію хвороб пацієнта.

Пацієнтам з підозрою на гострий інфаркт міокарда або тим, хто вже переніс інфаркт міокарда для більшої безпеки краще приймати по 75-300 мг в день. Протягом 30 діб (місяця) після інфаркту слід продовжувати прийом таблеток з такою ж підтримуючою дозою в 24 години.

Щоб уникнути тромбозу глибоких вен і емболії легеневої артерії після тривалої поправки після складних операцій дозволяється приймати по 75-150 мг/день або 300 мг/день. Може бути чергування таких доз через день, а також застосування препарату через день.

Крім того, для профілактики інфаркту міокарда (ураження серцевого м'яза) у пацієнтів похилого віку або з високим ризиком розвитку цукрового діабету, контрольованої артеріальної гіпертензії, гіперліпідемії, ожиріння, тютюнопаління краще застосовувати по 75 мг або 300 мг в 24 години через день.

Діти

Через побічні дії та виникнення синдрому Рея заборонено давати Лоспирин дітям, які не досягли 16 років.

Передозування

Після передозування можуть виникнути запаморочення, сплутаність свідомості, шум у вухах, нудота, блювота, зниження гостроти слуху, лихоманка.
Щоб потерпілому стало краще необхідно почати симптоматичну терапію.

Побічні реакції

В період лікування лікарським засобом Лоспирин у пацієнтів можуть виникати такі побічні реакції, як: біль у животі, діарея, нудота, блювання, диспепсія, запалення шлунково-кишкового тракту, кровотечі шлунково-кишкового тракту, виразки дванадцятипалої кишки і шлунку, ерозії, головний біль, запаморочення, порушення орієнтації в просторі, висип, кропив'янка, набряк, свербіж, бронхоспазм, риніт, задишка і напади астми.

Термін придатності

Зберігати дозволено 3 роки. Саме цей термін повинен бути зазначений на упакуванні від виробника. Після закінчення терміну засіб необхідно викинути.

Умови зберігання

Зберігати варто при температурі, яка дорівнюватиме або нижче 25°С. Головні вимоги – відсутність денного світла і закрите від дітей місце.

Категорія відпуску

В аптеках на території України можна придбати без рецепта лікаря.

Ціна

Ціна таблеток Лоспирин по 75 мг №120 від української фармацевтичної компанії з засновником з Індії в аптеках – 118 грн, Лоспирин по 75 мг №30 – 30-45 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  ТОВ "Кусум Фарм", Україна
 • Діючі речовини:
  Ацетилсаліцилова кислота (Acetylsalicylic acid)
 • Код АТХ:

  B01AC06

  B - Засоби, що діють на систему крові і гемопоез

  B01 - Антикоагулянти

  B01A - Антикоагулянти

  B01AC - Антиагреганти

  B01AC06 - Кислота ацетилсаліцилова