Вокара: інструкція, застосування, ціна
- Склад і форма випуску
- Фармакологічні властивості
- Показання до застосування
- Протипоказання
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Особливості застосування
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
- Спосіб застосування та дози
- Передозування
- Термін придатності та умови зберігання
- Ціна
Вокара – препарат, що застосовується у разі запальних захворювань ротоглотки.
Склад і форма випуску
діючі речовини: 100 мл препарату містить: Salvia D1 7 мл, Belladonna D6 10 мл, Phytolacca D6 10 мл, Lachesis D12 10 мл, Mercurius solubilis Hahnemanni D12 10 мл;
допоміжна речовина: етанол 43 % (м/м).
1 мл розчину містить 25 крапель.
Лікарська форма:
Краплі оральні.
Упаковка:
По 20 мл або по 50 мл, або по 100 мл у флаконах-крапельницях із темного скла, у картонній упаковці.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора, ледь жовтуватого кольору рідина.
Фармакотерапевтична група:
Комплексний гомеопатичний засіб.
Фармакологічні властивості
Препарат проявляє виражені протизапальні властивості ( місцеві та загальні). Препарат спрямовує свою дію на боротьбу з симптомами захворювання ( наприклад, у разі скарлатини, ангіни, хронічного тонзиліту). Препарат призводить до запобігання процесу запалення та появи загострень.
Препарат сприяє зменшенню гіперемії, набряків піднебінних мигдаликів, спричиняє пришвидшення процесу очищення від нальоту та гною лакун та поверхні, призводить до зниження небезпеки гнійно-некротичних ускладнень, ліквідує вогнище хронічної інтоксикації.
Препарат усуває симптоматику інтоксикації через інфекцію: підвищена температура, озноб, периферичний спазм судин, порушення мікроциркуляції, відчуття «розбитості» у тілі, м’язовий біль, астенія.
Ліквідація регіонарних лімфаденопатій та лімфаденітів відбувається завдяки імуномодулюючій дії ( у разі захворювань ЛОР-органів та ротоглотки).
Симптоматика, яка супроводжує скарлатину, зменшується ( стосується імунопатологічних проявів, лімфаденопатії, капіляротоксикозу, міокардиту).
Зменшується запалення, нав’язливий кашель та біль у горлі у разі фарингіту, ларингіту, трахеїту, відновлюється структура та функція слизових оболонок. Препарат також сприяє зменшенню ларингоспазму та полегшенню дихання.
Препарат призводить до зменшення почервоніння та набряків слизової оболонки, больового синдрому, прискорення загоєння афт під час терапії стоматиту, гінгівіту.
Показання до застосування
Препарат призначається, якщо спостерігаються запальні захворювання ротоглотки: ангіна (у т. ч. Венсана-Плаута), хронічний тонзиліт, фарингіт, ларингіт, стоматит, гінгівіт, також з явищами регіонарної лімфаденопатії та лімфаденіту.
Протипоказання
Підвищена чутливість до діючих речовин або до допоміжної речовини препарату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
На сьогодні відсутня інформація щодо взаємодії цього препарату з іншими ліками.
Проявляти негативний вплив на ефективність дії гомеопатичних лікарських засобів можуть: нездоровий спосіб життя, вживання стимуляторів, неправильне харчування.
Особливості застосування
Препарат у формі оральних крапель не потрібно застосовувати пацієнтам, у яких спостерігається алкогольна залежність, тому що п’ять-десять крапель препарату містять вісімдесят - сто шістдесят мг спирту. Це також слід враховувати жінкам під час періоду вагітності та лактації, дітям та пацієнтам, у яких є підвищений ризик печінкових захворювань та епілептичних нападів.
Сліди лактози моногідрату (менше десяти мг на максимальну добову дозу) містяться у препараті. Така кількість не є загрозливою для тих пацієнтів, у яких є непереносимість лактози. Пацієнтам, у яких є рідкісні спадкові форми непереносимості галактози, недостатність лактази або синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції, забороняєть застосовувати препарат.
Тимчасова симптоматика захворювання може загострюватись на початку терапії препаратом ( первинна реакція). Зазвичай така реакція - нешкідлива. Потрібно припинити застосування препарату, якщо симптоми не зникають. Препарат можна знову застосовувати після того, як зникне первинна реакція.
Потрібно припинити застосування препарату, якщо симптоми загострюються повторно.
Якщо не настає покращення за тиждень лікування або симптоми погіршуються, потрібно звернутись по консультацію лікаря.
Лікар з досвідом повинен контролювати довготривалий прийом гомеопатичних препаратів, адже можливе виникнення симптомів, які не зазначені в інструкції для медичного застосування.
До складу препарату входять компоненти природного походження ( також рослинного), тому може спостерігатись незначна зміна смаку, прозорості або кольору розчину у разі зберігання, що не знижує якість та ефективність препарату.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Немає даних щодо застосування препарату у період грудного вигодовування та вагітності. Немає підтверджених даних щодо ризику застосування препарату у період грудного вигодовування та вагітності. Рекомендується обережно застосовувати препарат під час вагітності та лактації.
Немає даних щодо впливу препарату на репродуктивну функцію організму.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Вплив препарату на швидкість психомоторних реакцій або відсутній, або незначний.
Спосіб застосування та дози
Дорослі та діти, які досягнули 12-річного віку: призначають по десять крапель препарату, що був розведений в одній столовій ложці води, або у чистому вигляді.
Дітям від п’яти до дванадцяти років: по п’ять – сім крапель препарату, що були розведені в одній столовій ложці води;
Дітям від одного до чотирьох років: по одній - чотири краплі препарату, які були розведені в одній столовій ложці води.
Застосовувати препарат слід тричі на 24 години (добу).
Якщо є випадки, коли необхідне швидше ослаблення симптомів, або на початку лікування, то можна застосовувати препарат що пів години – годину до восьми разів на 24 години (добу) аж до моменту, коли стан покращиться, але максимально – три доби. Після цього приймати препарат слід тричі на 24 години (добу).
Максимальний ефект досягається у разі застосування препарату у проміжках між прийомами їжі ( за пів години до прийому та через годину після нього). Щоб посилити ефективність препарату, його слід потримати у ротовій порожнині деякий час, перш ніж проковтнути.
Лікування триває до повного одужання у разі гострих захворювань. У разі терапії загострень хронічних хвороб курс лікування повинен тривати шість тижнів. У разі терапії хронічного тонзиліту рекомендується провести протирецидивний курс, що становить по шість тижнів двічі на рік, аби запобігти загостренню захворювання.
Діти
Протипоказано застосовувати препарат у лікуванні дітей, що не досягли однорічного віку, оскільки немає достатньо даних. Призначати після досягнення однорічного віку. Дітям від одного до шести років препарат призначається після попередньої консультації з лікарем та його рекомендації.
Передозування
Немає зареєстрованих випадків передозування препаратом.
Побічні реакції
Побічні реакції проявляються:
алергічними реакціями, зокрема висипаннями, свербежем, кропив’янкою. Може з’являтись гіперсалівація після застосування препарату. В такому разі застосування препарату скасовують.
Термін придатності та умови зберігання
Препарат придатний до застосування п’ять років. Після завершення терміну придатності препарат не слід застосовувати. Термін придатності зазначається на упаковці препарату.
Зберігання препарату повинно відбуватись у щільно закритому флаконі в оригінальній картонній упаковці за температури, що не перевищує 30 °С, подалі від дітей.
Ціна
Середня ціна на препарат становить 160 гривень. Препарат відпускається без рецепту.