ФІЛЬТР

Ангіноваг : інструкція, застосування, ціна

Ангіноваг – це лікарський засіб, що призначається для лікування захворювань верхніх дихальних шляхів та ротової порожнини.  

Склад і форма випуску

діючі речовини: dequalinium chloride, tyrothricin, enoxolone (β-glycyrrhetinic acid), hydrocortisone acetate, lidocaine hydrochloride;

1 мл спрею містить: деквалінію хлориду 1 мг; тиротрицину 4 мг; еноксолону (β-гліцирретинової кислоти) 0,6 мг; гідрокортизону ацетату 0,6 мг; лідокаїну гідрохлориду 1 мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, олія ананасова, сахарин натрію, етанол 96 % (об/об).

Лікарська форма:

Спрей для ротової порожнини.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин, від безбарвного до злегка жовтуватого.

Фармакотерапевтична група:

Лікарські засоби, що застосовуються при захворюваннях горла. Антисептики. Код АТХ R02A A20.

Упаковка:

По 10 мл або по 20 мл у флаконі; по 1 флакону разом з пероральним дозатором у картонній коробці.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

До складу препарату входять речовини, яким властиві аналгетичні, протизапальні, антисептичні, антибактеріальні дії. Завдяки такій комбінації препарат володіє взаємодоповнюючим та підсилюючим ці взаємодії ефектом.

Вищевказані властивості є основою забезпечення комплексного патогенетичного лікування запальних захворювань верхнього респіраторного тракту і слизової оболонки порожнини рота.

Фармакокінетика.

Будь-який з активних інгредієнтів препарату не виявив ніякої системної абсорбції.

 Показання до застосування

Препарат призначається для терапії у разі захворювань ротової порожнини та верхніх дихальних шляхів інфекційно-запального походження. Препарат призначають у разі фарингіту, тонзиліту, ларингіту, глоситу, виразкового та афтозного стоматиту.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість (алергія) до будь-якого компоненту препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає клінічних даних щодо застосування препарату в ці періоди.

Передозування

Немає даних щодо випадків передозування препаратом.

Побічні реакції

Підвищена чутливість до препарату та його компонентів є індивідуальною, тому прояви побічних реакцій бувають різними. В окремих випадках передозування спричиняє місцеве подразнення, яке, переважно, з часом зникає.

Якщо відбувається монотерапія якоюсь з активних речовин, то побічні реакції бувають:

 Деквалінія хлорид

Побічні реакції проявляються реакціями гіперчутливості: висипаннями, свербежем, відчуттям печіння, подразненням слизової оболонки порожнини рота та горла. У разі зловживання – виразкою та некрозом.

Тиротрицин

Побічні реакції загрожують подразненням шкіри, алергічними реакціями:  еритемою, кропив’янкою, контактним дерматитом. Також – змінами смаку, тимчасовим онімінням язика. У разі тривалого застосування рідко – незначним забарвленням у жовтий або світло-коричневий колір зубів, зубних пломб та протезів або язика, що можна усунути за допомогою гігієни порожнини рота. Таке забарвлення самостійно зникає, коли  застосування препарату припиняється..

Гідрокортизону ацетат

У разі нанесення на шкіру побічні реакції проявляються контактною алергією, пустульозним акне, атрофією шкіри, часто незворотною, що супроводжується потоншенням епідермісу, телеангіектазіями, пурпурою та стриями, депігментацією, гіпертрихозом, розацеаподібним та періоральним дерматитом з можливою атрофією шкіри, «ефектом рикошету», що може викликати стероїдну залежність.

Такожадренокортикальною супресією, підвищенням внутрішньоочного тиску та ймовірним виникненням катаракти (якщо препарат систематично потрапляє на кон’юнктиву), реакціями гіперчутливості, сповільненням загоєння ран, інфекцією, почервонінням, подразненням, печінням, висипами, свербежем, фолікулітом, акне, мацерацією.

У разі місцевого застосування кортикостероїдів можуть рідко виникати системні побічні реакції, які бувають серйозними (зокрема, синдром Кушинга, гіперглікемія, глюкозурія, затримка росту та внутрішньочерепна гіпертензія).

Лідокаїну гідрохлорид

Побічні реакції загрожують відчуттям печіння, але після того, як з’являється анестезуючий ефект воно зникає приблизно за 60 секунд, висипаннями на шкірі, свербежем, кропив’янкою, ангіоневротичним набряком, бронхоспазмом, у надзвичайно тяжких випадках – шоком.

На ділянці нанесення може виникати набряк, транзиторна еритема, зниження чутливості.

Застосування препарату слід припинити у разі виникнення реакцій підвищеної чутливості.

Також можливий малоймовірний розвиток системних ефектів (внаслідок дуже малої кількості активної речовини, яка досягає кровообігу).

Якщо застосовувати високі дози і через швидке всмоктування чи підвищену чутливість, ідіосинкразію, зниження переносимості, то це може призвести до збудження, депресії, нервозності, запаморочення, сонливості, спазмів, втрати свідомості, паралічу органів дихання, артеріальної гіпотензії, інфаркту міокарда, брадикардії, зупинки серця.

Спосіб застосування та дози

Препарат призначається дітям з 13-річного віку та дорослим. За необхідності, перш ніж застосовувати препарат, потрібно прополоскати ротоглотку теплою кип’яченою водою. Ватним тампоном з уражених ділянок (ерозії, виразки) слід усунути некротичний наліт.

Перші 48 годин потрібно здійснювати по 1 або 2 впорскування препарату що дві або що три години. Після цього часу потрібно здійснювати по 1 впорскуванню що шість годин. Тривалість курсу лікування визначається лікарем індивідуально. Зазвичай, лікування триває від 5 до 7 діб.

Правильне використання препарату передбачає розміщення флакону у вертикальному положенні таким чином, щоб спрямувати пероральний аплікатор на уражену ділянку, але не слід вводити його повністю у порожнину рота. Верхню частину ковпачка потрібно натиснути зверху вниз.

У пляшечці є дозуючий клапан, тому кожне натискання до кінця регулює правильну кількість ліків, що надходить.

Діти. Немає достатньо даних щодо застосування препарату цій віковій групі, тому дітям до 13-річного віку не слід приймати препарат.

Особливості застосування

До складу препарату входить етанол, тому щоразу, коли він застосовується, пацієнт вживає 0,075 грам етанолу. Це потрібно враховувати, особливо якщо йдеться про дітей, вагітних чи годуючих грудьми, пацієнтів із захворюваннями печінки, пацієнтів, що хворіють на алкоголізм, епілепсію, які мають травми чи ушкодження мозку, оскільки це може бути фактором ризику.

Препарат може давати хибнопозитивні результати тесту на допінг.

Препарат може подразнювати шкіру, оскільки до його складу входить пропіленгліколь.

Використовуючи спрей, потрібно уникати потрапляння його в очі.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

До складу препарату входить етанол (спирт), який може посилювати та змінювати ефекти інших лікарських засобів.

Декваліній знижує свою антибактеріальну активність, якщо одночасно з ним застосовувати аніонні тенсиди (наприклад, зубну пасту).

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом

Немає даних щодо несприятливого впливу препарату на здатність керувати рухомими механізмами.

Термін придатності

Препарат придатний до застосування впродовж 4 років.

Умови зберігання

Препарат зберігається за температури, що не перевищує 30 °С.

Ціна

Середня ціна на препарат в Україні становить 210 гривень. Препарат відпускається без рецепту.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Феррер Інтернасіональ, С.А. для "Лаб. Новаг С.А.", Іспанія
  • Діючі речовини:
    Лідокаїн
  • Код АТХ:

    R02AA20

    R - Засоби, що діють на респіраторну систему

    R02 - Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла

    R02A - Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла

    R02AA - Антисептики

    R02AA20 - Різні антисептики