ФІЛЬТР

Септефрил-Дарниця: інструкція, застосування, ціна

Септефрил-Дарниця – це препарат, який застосовується при захворюваннях горла.

Склад і форма випуску

Септефрил-Дарниця випускається у формі таблеток.

Діюча речовина: 1 таблетка містить декаметоксину 0,2 мг.

Допоміжні речовини: цукор кристалічний, кальцію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого або майже білого кольору, плоскоциліндричної форми, з рискою та фаскою.

Фармакологічні властивості

Діюча речовина таблеток Септефрил-Дарниця – це декаметоксин. Вона є четвертинним амонієвим з'єднанням, відноситься до групи катіонних поверхнево-активних речовин. Варто відзначити, що декаметоксин з'єднується з фосфатними групами ліпідів цитоплазматичної мембрани мікробної клітини. Це загрожує порушенням її проникності та подальшим руйнуванням.

Цей препарат має досить широкий спектр антимікробної дії. Найбільша активність його по відношенню до Staphylococcus spp. (в тому числі до стійких до пеніциліну штами S. aureus), Streptococcus spp., Stomatococcus spp., Corynebacterium spp. (включаючи C. diphtheriae), ентеробактерій, псевдомонад, спорових мікроорганізмів, найпростіших, дріжджоподібних грибів, особливо Candida albicans, дерматоміцетів, вірусів. Септефрил-Дарниця має бактерицидну, фунгіцидну і спороцидну дію. Може інактивувати дифтерійний екзотоксин.

Цей засіб підвищує чутливість бактерій до дії антибіотиків. При цьому не пригнічує як специфічну, так і неспецифічну імунологічну реактивність організму людини.

Показання до застосування

Септефрил-Дарниця використовують для місцевого лікування захворювань порожнини рота, горлянки, гортані в складі комплексної терапії. Маються на увазі: фарингіт, ларингіт, тонзиліт, гінгівіт, пародонтит, стоматит, кандидоз слизової оболонки порожнини рота, початкова стадія ангіни.

Також цей препарат застосовують з метою санації порожнини рота, горлянки, носогорла у носіїв патогенного стафілокока, дифтерійної палички, кандиди. Підходить він і в якості профілактики інфекційних ускладнень безпосередньо після хірургічних втручань, проведених в порожнині рота, горлянці, гортані.

Протипоказання

Не використовують Септефрил-Дарниця при наявності підвищеної чутливості до декаметоксину або до інших компонентів лікарського засобу.

Передозування

Інформації про випадки передозування таблетками Септефрил-Дарниця не надходило.

Побічні ефекти

З боку імунної системи можуть виникати алергічні реакції, які проявляються у вигляді шкірних висипань або свербежу. Іноді може відбуватися гіперсалівація, що проходить після розсмоктування таблетки.

Особливості застосування

Рекомендується з метою підвищення концентрації препарату в слині під час розсмоктування таблеток стримуватися від частого ковтання слини.

Варто враховувати, що Септефрил-Дарниця небажано застосовувати одночасно з різноманітними видами полоскання ротової порожнини, зіву.

Якщо використовувати цей фармакологічний засіб довше 7 днів, то можуть виникати порушення балансу мікрофлори горлянки.

До складу Септефрил-Дарниця входить цукор кристалічний, тому пацієнтам з цукровим діабетом варто застосовувати цей препарат з підвищеною обережністю.

Спосіб застосування та дози

Спочатку проводиться попереднє полоскання рота. Потім таблетку Септефрил-Дарниця кладуть за щоку і тримають її в порожнині рота до повного розсмоктування. Тривалість лікування – тиждень.

Дорослим Септефрил-Дарниця призначають приймати 4-6 разів на добу по одній таблетці.  Приймати ліки бажано після їжі, потім протягом однієї години потрібно утриматися як від прийому їжі, так і напоїв.

Діти

Клінічні дослідження з безпеки та ефективності застосування таблеток Септефрил-Дарниця дітьми поки що відсутні. Краще не використовувати.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Клінічні дані щодо безпеки застосування таблеток Септефрил-Дарниця в період вагітності або лактації відсутні. Тому ці ліки не слід застосовувати в зазначені періоди. За необхідності прийому препарату годування груддю рекомендується одразу припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції

Септефрил-Дарниця не впливає на ці показники.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Якщо Септефрил-Дарниця приймати одночасно з антибіотиками та різними протимікробними засобами системної дії, тоді в рази посилюється антибактеріальна ефективність препарату.

Умови та термін зберігання

Септефрил-Дарниця можна зберігати 3 роки в кімнатних умовах.

Ціна

10 таблеток Септефрил-Дарниця можна придбати в середньому за 13 грн, 20 таблеток – за 32 грн, а 40 таблеток – за 70 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
 • Діючі речовини:
  Декаметоксин (decametoxine)
 • Код АТХ:

  R02AA20

  R - Засоби, що діють на респіраторну систему

  R02 - Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла

  R02A - Препарати, що застосовуються при захворюваннях горла

  R02AA - Антисептики

  R02AA20 - Різні антисептики