ФІЛЬТР

Колдрекс : інструкція, застосування, ціна

Колдрекс – лікарський препарат для покращення стану пацієнтів під час застудних захворювань або грипу.

Діючий компонент засобу, парацетамол, є аналгетиком та антипіретиком, тому препарат пригнічує синтез простагландинів та нормалізовує терморегуляцію в гіпоталамусі.

Центральна нервова система стимулюється під дією кофеїну, який підвищує знеболювальні властивості парацетамолу та сприяє розширенню судин, покращенню роботи шлунку, збільшенню діурезу. Під дією кофеїну відбувається збудження дихального центру, а також — звуження судин органів черевної порожнини та мозку.

Для компенсації вітаміну C та нормалізації проникності капілярів під час захворювання до складу препарату входить аскорбінова кислота.

Усунення набряку відбувається завдяки фенілефрину гідрохлориду, який завдяки своїм властивостям звужує артеріоли, що полегшує процес дихання.

Відхаркувальна дія препарату зумовлена терпінгідратом, який провокує бронхіальну секрецію та сприяє відхаркуванню мокротиння.

Важливою особливістю Колдрексу вважається відсутність седативної дії під час лікування.

Склад і форма випуску

діючі речовини: 1 таблетка містить парацетамолу 500 мг, кофеїну 25 мг, фенілефрину гідрохлориду 5 мг, терпінгідрату 20 мг, аскорбінової кислоти 30 мг;

допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, крохмаль кукурудзяний, повідон, калію сорбат, натрію лаурилсульфат, жовтий захід FCF (Е 110), кислота стеаринова, тальк.

Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: двошарові оранжево-білі таблетки капсулоподібної форми з видавленим написом «Coldrex» з одного боку.

Фармакотерапевтична група. Парацетамол, комбінації без психолептиків.

Показання до застосування

Препарат призначається при симптомах застуди та грипу для полегшення головного болю, нежитю, лихоманки, закладеності носа, синусового дискомфорту, болю у м’язах.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату, тяжка серцево-судинна недостатність, тяжкі порушення функції печінки і/або нирок, вроджена гіпербілірубінемія, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, алкоголізм, захворювання крові (у тому числі виражена анемія, лейкопенія), тромбоз, тромбофлебіт, стани підвищеного збудження, гострий панкреатит, гіпертрофія передміхурової залози, тяжкі форми цукрового діабету, епілепсія, гіпертиреоз, закритокутова глаукома, тяжкі форми: артеріальної гіпертензії, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця; порушення сну.

Не застосовувати разом з інгібіторами моноаміноксидази (МАО) та протягом 2 тижнів після припинення їх застосування, з трициклічними антидепресантами, бета-блокаторами або іншими антигіпертензивними лікарськими засобами та симпатоміметиками.

 Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб Колдрекс призначається для перорального застосування.

Діти від 12 років та повнолітні пацієнти застосовують від 1 до 2 таблеток Колдрексу.  Препарат застосовується з інтервалом 5 годин. Не варто застосовувати більше ніж вісім таблеток на добу.

Не перевищувати рекомендованих доз та встановленого терміну лікування.

Якщо після однотижневого лікування за допомогою Колдрексу покращення стану не відбувається, варто звернутися до лікаря. 

Для усунення симптомів застуди та грипу препарат застосовується протягом найкоротшого терміну зі застосовуванням найнижчих ефективних доз.

Діти.

Препарат не рекомендується до застосування для пацієнтів, які не досягли 12-річного віку.

Особливості застосування

Пацієнтам з хромафінними пухлинами в наднирниках, підвищеним рівнем білірубіну в крові, артеріальною гіпертензією, порушеним кровообігом, зокрема хворобою Рейно, цукровим діабетом, захворюваннями серця та судин та людям літнього віку перед застосуванням препарату Колдрекс варто отримати консультацію лікаря щодо потенційних ризиків, внаслідок отримання препаратів парацетамолу. Якщо лікар приймає рішення про можливість лікування, пацієнт повинен проходити регулярний моніторинг функцій печінки/нирок, а також отримувати дані щодо стану периферичного кровообігу.

Оскільки Колдрекс є препаратом з вмістом парацетамолу, важливо уникати його застосування з іншими аналогічними засобами, симпатоміметиками, препаратами для пригнічення апетиту, психостимулюючими речовинами. Якщо приймати Колдрекс з іншими засобами, до складу яких входить парацетамол, можливе передозування з ознаками отруєння, а також розвиток печінкової недостатності.

Під час лікування Колдрексом рекомендується зменшити вживання напоїв на основі кофеїну та кави, оскільки передозування призводить до тремору, пришвидшеного серцебиття, дискомфорту в грудях, проблем з серцем та болю в грудині.

Перед тим, як приймати препарат, пацієнти з порушенням печінки чи нирок повинні отримати консультацію лікаря, оскільки найчастіше про передозування повідомляли саме пацієнти з алкогольним ураженням печінки та люди з тяжкими функціональними розладами нирок.

Якщо пацієнти використовують антисудомні лікарські засоби, слід зважити, що їх комбінація з Колдрексом може посилювати токсичний вплив парацетамолу на печінку.

Часто у пацієнтів зі зниженою кількістю елементів глутатіону спостерігається побічне порушення функцій нирок та/або печінки. Зазвичай ускладнення були причиною виснаження, різкої втрати маси тіла, анорексії або алкоголізму.

На тлі сепсису, який супроводжується зниженням кількості глутатіону, лікування парацетамолом може спровокувати розвиток метаболічного ацидозу, що варто врахувати під час лікування пацієнтів з інфекційними захворюваннями. При виявленні симптомів метаболічного ацидозу: порушеному прискореному, глибокому чи затрудненому диханні, втраті апетиту, розладах травлення чи блюванні варто скасувати використання препаратів парацетамолу та звернутися до лікаря.

Оскільки аскорбінова кислота порушує показники лабораторних досліджень, лаборанти, які проводять аналізи, повинні отримати попередження про нещодавнє надходження аскорбінової кислоти. Компонент змінює дані щодо вмісту та кількості білірубіну та глюкози в крові, а також активності лактатдегідрогенази чи трансаміназ. Препарати ыз вмістом аскорбінової кислоти підвищують всмоктування заліза, тому надмірні дози таких засобів можуть погіршувати стан хворих з таласемію, гемохроматозом, хворобою Вакеза, злоякісним білокрів'ям та сидеробластною анемією. Якщо пацієнти з підвищеною кількістю заліза в організмі потребують аскорбінової кислоти під час застуди або грипу, засіб застосовується в мінімальних кількостях.

Фенілефрин, який міститься в складі Колдрексу, може стати причиною розвитку стенокардії. Через різноманітні допоміжні компоненти, перед застосуванням лікарського засобу варто проконсультуватися з лікарем. Особливо це стосується людей з алергіями, оскільки барвник FCF (Е 110) часто провокує шкірні висипи та реакції підвищеної чутливості.

Під час лікування не перевищувати зазначених в інструкції доз.

Якщо тижнева терапія не продемонструвала прогнозованого покращення стану, варто звернутися до лікаря.

Діючі компоненти препарату не поєднуються з напоями, які містять спирт.

Комбінація з барбітуратами може знижувати жарознижувальну дію парацетамолу. Парацетамол знижує ефективність діуретиків.

Не застосовувати одночасно з алкоголем.

Потенційний вплив на швидкість реакцій.

Якщо в пацієнта виникає запаморочення, слабкість або дезорієнтація, не рекомендується працювати зі складними механізмами, зокрема керувати автотранспортом.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Вважається, що Колдрекс не є безпечним препаратом для вагітних жінок, тому під час вагітності варто знайти альтернативні препарати для усунення симптомів застуди та грипу.

Жінки, які годують груддю, повинні проконсультуватися з лікарем, перш ніж застосовувати лікарський засіб.  В деяких ситуаціях варто припинити грудне вигодовування під час лікування застуди та грипу.

Передозування

Передозування парацетамолом. Найчастіше передозування зустрічається у хворих з ураженням печінки. В такому разі серед симптомів виявляють: блідість шкіри, нудота, порушення травлення та блювання, біль в животі, анорексія; передозування проявляється медикаментозним ураженням печінки, підвищеним рівнем печінкових трансаміназ, збільшеним протромбіновим часом. Також в пацієнтів проявляється метаболічний ацидоз та порушення метаболізму глюкози.

Зазвичай подібні симптоми проявляються через 12-48 годин після застосування високих доз парацетамолу.

В разі тяжкого отруєння в пацієнтів з незначним порушенням печінки може розвиватися тяжка недостатність, яка в результаті може стати причиною токсичної енцефалопатії. Серед симптомів енцефалопатії, викликаної високими дозами препарату: набряк мозку, крововиливи, порушення свідомості, гіпоглікемія, інколи – потреба в трансплантації печінки. Рідко стан стає передумовою летальних випадків.

В разі серйозного розладу роботи нирок у хворих зустрічається гострий некроз канальців з болем у попереку, протеїнурією або гематурією, а також панкреатитом та серцевою аритмією. Інколи подібні симптоми проявляються навіть за наявності незначного ураження печінки.

Проблеми з печінкою розпочинаються при застосуванні 10 г парацетамолу дорослими пацієнтами та при застосуванні 150 мг/кг маси тіла – для дітей. Якщо в анамнезі пацієнта вже є позначки про порушення печінки, передозування може настати після застосування 5 г парацетамолу. Часто таке ураження спостерігається у хворих після лікування фенобарбіталом, карбамазепіном, примідоном, фенітоїном, препаратами звіробою, рифампіцином чи іншими препаратами, які індукують ферменти печінки, а також у пацієнтів з алкогольною залежністю, ВІЛ-інфекцією, глютатіоновою кахексією або тривалим голодуванням.

Заходи, направлені на усунення симптомів передозування. Пацієнт повинен отримати невідкладну медичну допомогу, навіть якщо після прийому надмірних доз Колдрексу не проявляється виражена симптоматика передозування. Навіть якщо спостерігається легка нудота чи блювання, варто пам’ятати, що невдовзі це може перерости в серйозне ураження органів.

Насамперед пацієнту призначають активоване вугілля. Це варто зробити, якщо з моменту передозування не минуло більше ніж 1 година. Через 4 години після передозування слід виміряти точну концентрацію препарату в крові.

На восьму годину може проводитися терапія N-ацетилцистеїном, яку варто провести протягом першої доби. Далі ефективність антидоту різко знижується.

Якщо в пацієнта немає блювання, можна застосовувати пероральний метіонін. Це дасть змогу надати швидку допомогу за межами лікарні.

Передозування фенілефрином. Зазвичай передозування наближене до побічних реакцій при застосовуванні терапевтичних доз засобу. Окрім цього, препарат впливає на нервову систему: в пацієнтів може проявлятися неспокій, дратівливість, аритмія, галюцинації, брадикардія, судоми та артеріальна гіпертензія.

Заходи, направлені на усунення симптомів передозування. Пацієнтам здійснюється промивання шлунка, призначається активоване вугілля, проводиться симптоматичне лікування. Можливе використання альфа-блокаторів, в разі гіпертензії призначається фентоламін.

Передозування аскорбіновою кислотою. Випадки передозування зафіксовані при прийомі 3000 мг препарату та більше. Зазвичай такі дози препарату спричиняють розлади травлення, діарею, нудоту, тривалий біль в животі.

Передозування кофеїном. Серед найчастіших симптомів: прискорене дихання, збудження, запаморочення, судоми, порушення імпульсу в міокарді, блювання, тремтіння. Якщо комбінувати препарати кофеїну з кавовими напоями, можливі: аритмія, тахікардія, біль в животі, порушення роботи ЦНС, безсоння, стан афекту, підвищена тривожність, судоми та тремор.

Заходи, направлені на усунення симптомів передозування. Перш за все, за пацієнтом встановлюється нагляд та здійснюється промивання шлунку. Переважно терапія є симптоматичною також проводитися киснева терапія.

При прояві судом пацієнтам вводиться діазепам. Характерного антидота немає.

Передозування терпінгідратом. В разі надмірного вживання речовини в пацієнтів може виникати подразнення шлунку, нудота та біль в животі.

Побічні реакції

Серед побічних реакцій: кропив’янка, ТЕН, висип, алергічні реакції, свербіж, синдром Стівенса-Джонсона, мультиформна еритема; алергічні реакції, прояви реакцій гіперчутливості; психомоторне збудження, дезорієнтація, тривожність, відчуття страху, занепокоєність, нервозність, розлади сну, безсоння, дратівливість, депресія, галюцинації, сплутаність свідомості; головний біль, парестезії; шум у вухах; розширення зіниць ока, закритокутова глаукома, розлади зору; порушення ШКТ; функціональні розлади печінки, панцитопенія, сульфгемоглобінемія, синці, лейкопенія і метгемоглобінемія, агранулоцитоз, кровотечі; порушення сечовипускання; ниркова коліка; тахікардія, артеріальна гіпертензія, задишка, прискорене серцебиття, біль у серці; бронхоспазм; слабкість, глюкозурія, порушення обміну цинку та міді.

Умови та термін зберігання

Препарат придатний до використання протягом чотирьох років.

Зберігати за температури, яка не перевищує 25°C.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Глаксо Веллком Продакшн
  • Діючі речовини:
    Парацетамол (Paracetamolum)
  • Код АТХ:

    N02BE51

    N - Засоби, що діють на нервову систему

    N02 - Анальгетики

    N02B - Інші анальгетики та антипіретики

    N02BE - Аніліди

    N02BE51 - Парацетамол, комбінації без психолептиків