ФІЛЬТР

Інфулган: інструкція, застосування, ціна

Інфулган – лікарський препарат, який застосовують для усунення болю та зниження жару. Діючий компонент Інфулгану – парацетамол – компонент, який впливає на центри терморегуляції та болю. Діючий компонент не впливає на синтез простагландинів, тому засіб ніяк не порушує водно-сольовий баланс та функції травного тракту.

Інфулган усуває біль через 5-10 хвилин після застосування. Максимальні концентрації в організмі досягаються за 1 годину після прийому препарату. Тривалість ефекту становить 5 годин.

Температура тіла знижується через 30 хвилин після застосування; жарознижувальна дія триває 6 годин.

Склад і форма випуску

діюча речовина: парацетамол;

1 мл розчину містить парацетамолу 10 мг;

допоміжні речовини: кислота лимонна, моногідрат; натрію цитрат; сорбіт (Е 420); натрію сульфіт безводний (Е 221); вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для інфузій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або злегка жовтуватий розчин.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. 

Показання до застосування

Інфулган використовується для короткочасної терапії больових синдромів легкої та середньої інтенсивності. Найчастіше засіб призначається в період після операцій, а також для тимчасової терапії гіпертермічних симптомів, коли внутрішньовенне введення засобу є єдиним допустимим способом лікування.

Протипоказання

Підвищена чутливість до парацетамолу, пропацетамолу гідрохлориду (попередника парацетамолу) або інших компонентів препарату.

Тяжка гепатоцелюлярна недостатність.

Спосіб застосування та дози

Вказана форма Інфулгану призначається для внутрішньовенного введення.

Для дітей (з масою тіла понад 35 кг), підлітків та дорослих пацієнтів застосовується розчин по 100 мл.

Для дітей, маса тіла яких менша ніж 35 кг, застосовується розчин по 20 мл або 50 мл.

Дозування встановлюється на основі ваги пацієнта. Детальна інформація у таблиці.

Маса тіла

Одноразова доза

Об’єм, який застосовується за один прийом

Максимально допустимий об’єм (10 мг/мл) на одне застосування

Максимально допустима денна доза

більше ніж 10 кг

7,5 мг/кг

0,75 мл/кг

7,5 мл

30 мг/кг

10 кг - 33 кг

15 мг/кг

1,5 мл/кг

49,5 мл

60 мг/кг

 33 кг - 50 кг

15 мг/кг

1,5 мл/кг

75 мл

60 мг/кг

50 кг (з потенційною гепатотоксичністю)

1 г

100 мл

100 мл

3 г

50 кг (без факторів ризику гепатотоксичності)

1 г

100 мл

100 мл

4 г

 

Найменший інтервал між прийомами препарату для здорових пацієнтів повинен становити хоча б 4 години. Найменший інтервал між прийомами препарату для пацієнтів з порушеною роботою нирок повинен становити хоча б 6 годин.

Денна доза препарату не перевищує чотирьох інфузій.

Для пацієнтів з гепатоцелюлярною недостатністю, дегідратацією, а також пацієнтів з низькими запасами печінкового глутатіону призначається не більше 3 г препарату протягом доби.

Внутрішньовенна інфузія з розчином парацетамолу проводиться як мінімум 15 хвилин.

Для пацієнтів, чия маса тіла не перевищує 10 кг

  • Пляшка Інфулгану не підвішується для здійснення інфузії, оскільки лікарський засіб застосовується в невеликих об’ємах.
  • Рекомендований об’єм засобу набирають з пляшки за допомогою шприца. Інфулган застосовується в нерозведеному вигляді або розводиться у 0,9% розчині натрію хлориду або 5% розчині глюкози (1/9). Готовий до застосування розчин вводиться 15 хвилин.
  • Для вимірювання рекомендованої дози використовується шприц на 5 або 10 мл. Доза не має перевищувати 7,5 мл.

Діти.

Препарат застосовується для новонароджених та дітей будь-якого віку, винятком є недоношені діти. Застосування препарату для дітей з низькою масою тіла передбачає обов’язкове дотримання вказаних доз.

Особливості застосування

Через застосування Інфулгану для людей з алкогольним гепатозом підвищується ймовірність розвитку уражень печінки.

Інфулган негативно впливає на лабораторні аналізи щодо визначення рівня глюкози та/або сечової кислоти в крові.

Тривале застосування розчину передбачає контроль за станом периферичної крові та основних показників печінки.

Перед застосуванням варто перевірити дозування, інколи через помилкове застосування міліграм (мг) замість мілілітрів (мл) спостерігалися випадкові передозування та летальні наслідки. Для зменшення ризику передозування рекомендується відмовитися від інших лікарських засобів, до складу яких входить парацетамол.

Якщо стан пацієнта дозволяє використати парацетамол для перорального застосування, рекомендується скористатися саме такою формою препарату.

Порушення роботи печінки зустрічаються в пацієнтів, які систематично застосовують значно вищі дози Інфулгану. Клінічні ураження печінки спостерігаються через два дні після застосування надмірних доз засобу. Загострення симптомів може виникати на 4-5 день лікування. В такому разі рекомендується негайне лікування антидотом.

Препарат вводиться з обережністю, якщо в пацієнта виявлено:

  • аліментарне виснаження;
  • гепатоцелюлярну недостатність;
  • зневоднення;
  • тяжку ниркову недостатність;
  • хронічний алкоголізм.

Препарат не впливає на швидкість реакції, концентрацію уваги та здатність керувати автотранспортом.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Попри незначний досвід застосування парацетамолу для внутрішньовенного введення вагітним жінкам, епідеміологічні дослідження вказують, що Інфулган, аналогічно до терапевтичних доз перорального парацетамолу, не впливає на перебіг вагітності, розвиток плоду та здоров’я новонародженого.

Репродукція тварин не вивчалася. Пероральне введення засобу не продемонструвало фетотоксичності.

Враховуючи, що клінічних даних недостатньо, зберігається ризик, що надмірні дози засобу при внутрішньовенному застосуванні Інфулгану можуть підвищувати ризик вад розвитку. Через це Інфулган застосовується тільки тоді, коли лікарі оцінили користь та ризик від лікування. В разі призначення засобу слід точно дотримуватись встановлених доз та не перевищувати тривалості лікування.

Парацетамол проникає в грудне молоко, однак його концентрації настільки низькі, що дослідження не виявили серйозних побічних ефектів у дітей, які отримували молоко жінки, яка приймала Інфулган.

Передозування

В людей літнього віку, пацієнтів з низькою масою тіла, захворюваннями печінки, а також алкоголізмом зростає ймовірність ушкодження печінки, з печінковою недостатністю, розвитком блискавичного, холестатичного чи цитолітичного гепатиту. У пацієнтів, які входять до групи ризику, передозування парацетамолом може стати причиною смерті.

Симптоми передозування виникають протягом першої доби та супроводжуються нудотою, анорексією, болем у животі та блюванням.

Передозування дорослих пацієнтів спостерігається при застосуванні понад 7,5 г парацетамолу, у дітей – при застосуванні 140 мг/кг маси тіла.

Серед симптомів передозування: цитоліз печінки, енцефалопатія, метаболічний ацидоз, печінкова недостатність. Протягом 12−48 годин збільшується концентрація печінкових трансаміназ, білірубіну та лактатдегідрогенази, а також різко знижується рівень протромбіну.

Порушення печінки виявляються через дві доби після передозування.

Заходи, направлені на лікування симптомів передозування:

  • госпіталізація пацієнта;
  • визначення кількості парацетамолу в крові;
  • застосування антидоту, N-ацетилцистеїну (NAC). Антидот призначається не пізніше ніж через 10 годин після отримання високих доз препарату;
  • симптоматична терапія.

Перед наданням допомоги пацієнтам проводять печінкові тести процедура тестування триває кожну добу до повної стабілізації стану хворого. Зазвичай рівні печінкових трансаміназ нормалізуються за один-два тижні отримання комплексного лікування. Рідко виникає потреба в трансплантації печінки.

Побічні реакції

Через тривале лікування парацетамолом можливі запальні розлади, наприклад, реакції підвищеної чутливості або загальне нездужання.

Рідко проявляються артеріальна гіпотензія, зростання рівня печінкових трансаміназ.

Дуже рідко фіксуються порушення крові: нейтропенія, тромбоцитопенія або лейкопенія.

Клінічні дані стверджують, що внутрішньовенне застосування парацетамолу провокує часті порушення у місцях введення препарату.

Надходили повідомлення про еритему, свербіж та почервоніння шкіри або тахікардію.

Умови та термін зберігання

Препарат зберігається в місці, недоступному для дітей. Зберігати в темному місці за температури до 25°C. Рідину не заморожувати.

Термін зберігання: 2 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ТОВ "Юрія-Фарм", м.Київ, Україна
  • Діючі речовини:
    Парацетамол (Paracetamolum)
  • Код АТХ:

    N02BE01

    N - Засоби, що діють на нервову систему

    N02 - Анальгетики

    N02B - Інші анальгетики та антипіретики

    N02BE - Аніліди

    N02BE01 - Парацетамол