Імет: інструкція, застосування, ціна

Імет – це препарат, який входить до групи нестероїдних протизапальних засобів та використовується для лікування різних типів болю.

Склад і форма випуску

Головна діюча речовина: ібупрофен. 1 таблетка містить у собі 400 мг ібупрофену;

Додаткові речовини: крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, гіпромелоза, поліетиленгліколь 4000, повідон (К 30), титану діоксид (Е 171).

Випускається препарат Імет у формі таблеток білого кольору, що вкриті оболонкою.

В аптеці можна купити без рецепту.

Фармакологічні властивості

Фармакодинамічні характеристики

Препарат Імет входить у групу нестероїдних протизапальних засобів, тому здійснює протизапальну, жарознижувальну та знезболювальну дії. Механізм дії Імету зумовленй пригнічуванням синтезу простагладинів, які викликають цей біль. Також діюча речовина Імету пригнічує процес з'єднування тромбоцитів.

Фармакокінетичні характеристики

Препарат Імет швидко абсорбується у шлунково-кишковому тракті. Максимальної концентрації у сироватці крові досягає за 1-2 години. Далі зв'язується з білками крові на 99%. 

Метаболізується у печінці шляхом гідроксилювання та карбоксилювання. З організму виводиться разом із сечею і жовчю.

Час напіввиведення займає 2-3,5 години.

Показання

Преперат Імет використовується для терапії болю різного типу: головного, зубного, менструального. Також можна використовувати при болю у спині, м'язах та суглобах, невралгії та ревматичних болях. Використовується для усунення симптомів грипу та застуди. 

Протипоказання

Протипоказано використовувати препарат Імет у таких випадках:

  • якщо у пацієнта гіперчутливість до діючої речовини чи будь-якого іншого компонента складу;
  • якщо в історії хвороби були випадки підвищеної чутливості до ібупрофену: астма, риніт, ангіоневротичний набряк, кропив’янка;
  • якщо у хворого є виразка шлунку чи кишківника в активній фазі;
  • при серцевій, печінковій та нирковій недостатності;
  • на третьому триместрі вагітності;
  • при цереброваскулярних або інших кровотечах;
  • якщо у пацієнта наявні порушення кровотворення або згортання крові;
  • якщо в історії хвороби була шлунково-кишкова кровотеча або перфорація, пов’язана із застосуванням НПЗЗ.

Передозування

Симптоми передозування Іметом:  нудота, блювання, біль в епігастральній ділянці, діарея, шум у вухах, головний біль, запаморочення та шлунково-кишкова кровотеча.

Можуть виникати токсичні ураження центральної нервової системи за умов важкого передозування, які проявляються у вигляді сонливості, ністагму, порушення зору, збудженого стану та дезорієнтації або коми. З'являється гіперкаліємія та метаболічний ацидоз, гостра ниркова недостатність, пошкодження печінки, артеріальна гіпотензія, дихальна недостатність та ціаноз. Можуть з'являтися судоми. У пацієнтів, які хворі на астму, можуть виникати випадки загострення.

Лікування передозування: використовується метод симптоматичної терапії, застосовується активоване вугілля та промивання шлунка, введення лужних речовин для швидшого виведення.

Побічні реакції

Серце та судини: посилене серцебиття, серцева недостатність, інфаркт міокарда; артеріальна гіпертензія, артеріальний тромбоз (інфаркт міокарда або інсульт).

Шлунково-кишковий тракт: печія, біль у животі, нудота, блювання, метеоризм, діарея, закреп і незначні шлунково-кишкові кровотечі, які у виняткових випадках можуть спричинити анемію., виразки шлунково-кишкового тракту з імовірністю розвитку кровотечі та перфорації (іноді з летальним наслідком, особливо у пацієнтів літнього віку). Виразковий стоматит, загострення коліту та хвороби Крона, гастрит, езофагіт, панкреатит, утворення діафрагмоподібних стриктур кишківника, диспепсія, мелена, криваве блювання.

Нирки та сечовидільна система: гостре порушення функції нирок, набряки, сосочковий некроз, особливо при тривалому застосуванні, пов’язані з підвищенням рівня сечовини у плазмі крові та набряк; невідомо: ниркова недостатність, нефротоксичність, включаючи інтерстиціальний нефрит та нефротичний синдром.

Печінка та жовч: порушення функції печінки, ураження печінки, особливо при тривалій терапії, печінкова недостатність, гострий гепатит.

Шкірний покрив: різні висипання на шкірі; тяжкі форми шкірних реакцій, таких як синдром Стівенса-Джонсона, мультиформна еритема і токсичний епідермальний некроліз, фоточутливість.

Кров та лімфа: анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія, панцитопенія, агранулоцитоз, які можуть виникати при тривалому лікуванні, першими ознаками яких є пропасниця, біль у горлі, поверхневі виразки в ротовій порожнині, грипоподібні симптоми, тяжка форма виснаження, нез’ясована кровотеча та синці.

Психіка та нервова система: парестезії, сонливість; тільки при тривалому застосуванні: депресія, галюцинації, сплутаність свідомості;  порушення з боку центральної нервової системи, такі як головний біль, запаморочення, безсоння, збудження, дратівливість або підвищена втомлюваність, асептичний менінгіт, окремі симптоми якого (ригідність потиличних м’язів, головний біль, нудота, блювання, пропасниця або дезорієнтація) можуть виникати у пацієнтів з існуючими аутоімунними захворюваннями, такими як системний червоний вовчак, змішане захворювання сполучної тканини.

Органи чуття (зір та слух): порушення зору, неврит зорового нерва; дзвін у вухах та запаморочення.

Імунна система: реакції гіперчутливості, що супроводжуються шкірним висипом, кропив’янкою і свербежем, а також нападами астми (у деяких випадках зі зниженням артеріального тиску); тяжкі реакції гіперчутливості, симптоми яких можуть включати набряк обличчя, язика та гортані, задишку, тахікардію, артеріальну гіпотензію, анафілактичні реакції, ангіоневротичний набряк або тяжкий шок; реактивність дихальних шляхів, включаючи бронхіальну астму, загострення астми, бронхоспазм.

Інфекційні захворювання: загострення інфекцій, пов'язаних із запаленням (наприклад, розвиток некротизуючого фасциїту), що збігаються з прийомом нестероїдних протизапальних препаратів; симптоми асептичного менінгіту, такі як ригідність м’язів потилиці, головний біль, нудота, блювання, підвищення температури або сплутаність свідомості. 

Загальне: нездужання і надмірна втома.

Лабораторні показники: зниження рівня гемоглобіну.

Особливості застосування

Вплив на серце та судини

Оскільки при лікуванні Іметом чи іншими подібними йому препаратами можуть виникати затримка рідини та випадки артеріальної гіпертензії й набряків, хворим з артеріальною гіпертензією та/або помірним або середнім ступенем застійної серцевої недостатності в історії хвороби варто з обережністю починати тривалу терапію цим препаратом. 

Лабораторні дослідження фіксували, що застосовування діючої речовини, ібупрофену, зокрема у великих дозах- 2400 мг на добу, а також довготривала терапія можуть сприяти появі артеріальних тромботичних ускладнень,,  наприклад, інфаркту міокарда або інсульту. 

Усім пацієнтам з будь-якими серцево-судинними захворюваннями тривала терапія може бути призначена тільки лікарем після детального огляду. 

Вплив на дихальну систему

При застосуванні НПЗЗ може з'явитися бронхоспазм у хворих на бронхіальну астму або алергічні захворювання.

Інші нестероїдні протизапальні засоби

Одночасне застосування Імету з іншими препаратами, які мають протизапальну діючу речовину, включаючи селективні інгібітори циклооксигенази-2, підвищує ризик появи небажаних реакцій, тому його варто уникати.

Аутоімунні захворювання

З обережністю потрібно приймати Імет при ознаках системного червоного вовчака та змішаних захворюваннях сполучної тканини через високий ризик появи асептичного менінгіту.

Вплив на ниркову систему

Тривала терапія нестероїдними протизапальними засобами може призвести до зниження синтезу простагландинів, що залежить від дози і провокувати розвиток ниркової недостатності. Більший ризик цієї небажаної реакції мають хворі з порушеннями функції нирок, серцевими порушеннями, порушеннями функції печінки, особи, які приймають діуретики, і пацієнти старшого віку. У таких груп осіб потрібно контролювати ниркову функцію.

Вплив на печінку та жовч

Може виникати, внаслідок тривалої терапії, порушення функції печінки.

Вплив на фертильність у жінок

Є інформація, що лікарські засоби, які пригнічують синтез циклооксигенази/простагландину, можуть впливати на процес овуляції. Цей процес є зворотним після припинення терапії. Довготривале застосування (стосується дози 2400 мг протягом доби, а також тривалості лікування понад 10 днів) ібупрофену може порушити жіночу фертильність. Не рекомендовано приймати Імет жінкам, які планують вагітність. Жінкам, які мають труднощі з настанням вагітності або проходять обстеження з причини безпліддя, лікування цим препаратом потрібно зупинити.

Вплив на шлунок та кишківник

Варто з обережністю приймати Імет пацієнтам з хронічними запальними захворюваннями кишківника (виразковий коліт, хвороба Крона), через те що ці стани можуть загострюватись. Цей ризик збільшується, якщо такі кровотечі або перфорації є в історії хвороби та у пацієнтів старшого віку.

Лікування у таких випадках потрібно починати з мінімально ефективних доз. 

Осіб із наявними шлунково-кишковими розладами в історії хвороби, передусім пацієнтів старшого віку, варто повідомити про будь-які небажані реакції з боку шлунково-кишкового тракту (переважно кровотечу), особливо про шлунково-кишкову кровотечу на початку терапії. У разі шлунково-кишкової кровотечі або виразки у пацієнтів, які отримують ібупрофен, лікування слід негайно завершити.

Вплив на шкірні покриви

Особливо нечасто можуть з'являтися важкі форми шкірних реакцій, зокрема ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз. Терапію Іметом потрібно завершити за перших ознак шкірного висипу, змін слизових оболонок або будь-яких інших симптомів гіперчутливості.

Потребують особливого контролю пацієнти після серйозних хірургічних втручань.

Бажано уникати застосування ібупрофену у разі вітряної віспи, адже в окремих випадках вітряна віспа може бути причиною серйозних інфекційних ускладнень з боку шкірного покриву і взаємозв'язок між застосуванням Імету та появою віспи не можна виключати. 

Якщо вживати алкоголь під час терапії нестероїдними протизапальними засобами, може збільшуватися ризик прояву небажаних реакцій, зокрема, з боку шлунково-кишкового тракту або центральної нервової системи.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Застосування Імету у період вагітності негативно впливає на розвиток плоду, особливо у третьому триместрі. Оскільки можуть розвиватися небажані реакції у дитини, протипоказано застосовувати цей препарат у період вагітності.

Також не рекомендується застосовувати під час годування груддю, адже під час досліджень була виявлена незначна кількість препарату в молоці.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом

Якщо застосовувати препарат у відповідних вказаних дозах, він не впливає на швидкість реакції під час керування автотранспортом. Проте, оскільки можуть виникати небажані реакції з боку нервової системи, варто утриматися від керування автотранспортом та іншими рухомими механізмами на період терапії Іметом.

Спосіб застосування та дозування

Таблетки вживаються перорально, запивати потрібно великої кількістю рідини.

Дорослі та підлітки від 12 років

Рекомендована доза становить: 1 таблетка кожні 4 години.

Максимально дозволена доза - 3 таблетки на добу (1200 мг ібупрофену).

Люди старшого віку не потребують корекції дози.

Пацієнти з печінковими чи нирковими порушеннями не потребують коригування дозування.

Не можна застосовувати більше 3 днів, якщо біль залишається, варто звернутися до лікаря.

Діти до 12 років

Не можна вживати препарат Імет цій категорії пацієнтів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не варто застосовувати Імет разом з такими препаратами:

  • аспірином, через те, що існує збільшений ризик появи небажаних реакцій, окрім випадків, коли аспірин у дозі не вище за 75 мг на добу призначав лікар;
  • іншими нестероїдними протизапальними препаратами, зокрема селективними інгібіторами циклооксигенази-2, через те, що цей сумісний прийом може підвищити ризик появи шлунково-кишкових виразок і кровотеч;

Обережно потрібно застосовувати Імет разом з такими засобами:

  • антикоагулянтами: нестероїдні протизапальні засоби можуть підвищити клінічний ефект таких антикоагулянтів як варфарин;
  • антигіпертензивними засобами: Імет та подібні йому препарати можуть пригнічувати ефект діуретиків та інших антигіпертензивних препаратів. Також це може призводити до погіршення функції нирок, зокрема появи гострої ниркової недостатності, що, зазвичай, має зворотний характер у пацієнтів літнього віку та хворих з порушенням функції нирок.  Одночасний прийом ібупрофену з калійзберігаючими діуретиками може призвести до гіперкаліємії. Діуретики можуть підвищувати ризик нефротоксичного впливу Імету.

Кортикостероїдні препарати мають здатність підвищувати ймовірність появи виразок та кровотеч у шлунково-кишковому тракті.

Одночасне застосування ібупрофену з дигоксином, фенітоїном або літієм може збільшувати концентрацію цих лікарських препаратів у плазмі крові.

Застосування ібупрофену протягом 24 годин до або після введення метотрексату може призвести до підвищення концентрацій метотрексату та збільшення його токсичного ефекту.

Повідомлялося про підвищений ризик гематологічної токсичності при сумісному застосуванні зидовудину та нестероїдних протизапальних засобів. 

Імет має здатність посилювати порушення серцевої функції, знижувати функцію клубочкової фільтрації нирок та підвищувати рівень глікозидів у плазмі крові.

Антитромбоцитарні засоби та селективні інгібітори серотоніну можуть підвищувати ризик появи шлунково-кишкової кровотечі.

Можливе підвищення ризику нефротоксичності,якщо приймати Імет з циклоспорином чи такролімусом.

Імет не можна приймати раніше ніж через 8-12 діб після застосування міфепристону, оскільки він знижує його ефективність.

Одночасне застосування ібупрофену з хінолоновими антибіотиками може підвищити ризик появи судом.

Лабораторні дослідження вказували на наявність взаємодії нестероїдних протизапальних засобів з протидіабетичними препаратами (препарати сульфонілсечовини). При одночасному прийомі цих лікарських засобів для профілактики рекомендовано контролювати рівень цукру в крові.

Лікарські препарати, що містять пробенецид та сульфінпіразон, мають здатність затримувати виведення ібупрофену з організму.

Термін придатності та умови зберігання

Максимальний термін зберігання - 3 роки.

Тримати у сухому, захищеному від дітей місці, за температури не вище, ніж 25 С.

Ціна

Ціна Імету в аптеках становить:

Імет 400 мг таблетки №10 – 47- 50 гривень;

Імет 400 мг таблетки №20 – 84-85 гривень.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Берлін-Хемі, Німеччина
  • Діючі речовини:
    Ібупрофен (іbuprofen)
  • Код АТХ:

    M01AE01

    M - Засоби, що діють на опорно-руховий апарат

    M01 - Протизапальні та протиревматичні засоби

    M01A - Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби

    M01AE - Похідні пропіонової кислоти

    M01AE01 - Ібупрофен