Диклоберл : інструкція, застосування, ціна

Диклоберл – це розчин для ін'єкцій, який застосовують у випадку лікування запальних та хронічних захворювань суглобів.

Склад

Діюча речовина – диклофенак натрію

1 ампула містить диклофенаку натрію 75 мг;

Допоміжні речовини: пропіленгліколь, спирт бензиловий, ацетил цистеїн, маніт, розчин натрію гідроксиду, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Випускається препарат у формі розчину для ін'єкцій прозорого кольору без помутнінь.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Диклоберл не стероїдний, протизапальний, аналгезуючий засіб, який гальмує синтез простагландинів. При застосуванні зменшує біль, набряк та підвищену температуру тіла, які були обумовлені запальними процесами.  Також розчин гальмує агрегацію тромбоцитів, викликану АДФ та колагенами.

Фармакокінетика

Після внутрішнього м’язового введення найвищі значення в плазмі досягають через 10 - 20 хвилин. Приблизно 30% діючої речовини метаболізуються та виводяться з калом. Приблизно 70%, після метаболізму в печінці (гідроксилювання та кон’югації), виводиться нирками, як фармакологічно неактивні метаболіти. Період напів виведення складає приблизно 2 години і майже повністю не залежить від того, як функціонують печінка та нирки. Зв’язування з білками плазми становить приблизно 99%.

Показання

Застосовується розчин для ін'єкцій у випадку таких захворювань:

  • гострий артрит (також під час нападу подагри);
  • ревматоїдний артрит; 
  • хронічний артрит; 
  • анкілозуючий сподиліт;
  • інші запально-ревматичні захворювання хребта; 
  • стани подразнення при артрозах та сподилоартрозах; 
  • запальні ревматичні захворювання м’яких тканин; 
  • болючі набряки та запалення після травм.

Протипоказання

Не можна застосовувати препарат у випадку наявності особливої реакції чи підвищеної чутливості до діючої речовини и будь-яких іших компонентів складу. Також заборонено вживати пацієнтам у яких наявна печінкова недостатність , при порушенні кровоутворення та згортання крові. Якщо наявна шлункова виразка,бронхіальна астма. Не можна вживати під час вагітності та під час годування груддю. Не призначають препарт дітям та людям до 18 років. А також не можна застосовувати препарат, якщо присутні такі хвороби:

  • захворювання периферичних артерій;
  • цереброваскулярні захворювання у пацієнтів, які перенесли інсульт або мають епізоди транзиторних ішемічних атак;
  • ішемічна хвороба серця у пацієнтів, які мають стенокардію або перенесли інфаркт міокарда;
  • застійна серцева недостатність (NYHA II – IV);
  • високий ризик розвитку після операційних кровотеч, незгортання крові, порушень гемостазу, гемопоетичних порушень чи цереброваскулярних кровотеч;
  • лікування періопераційного болю при аортокоронарному шунтуванні (або використання апарату штучного кровообігу).

Особливості застосування

Диклоберл застосовують тільки тоді, коли необхідна миттєва реакція а також, якщо застосування всередину або ректально неможливе. При цьому лікування рекомендується проводити, як правило, тільки у вигляді одноразової ін’єкції,щоб розпочати курс терапії. У зв’язку з ймовірним розвитком алергічних реакцій, пацієнт має знаходитись під наглядом лікаря не менше 1 години після ін’єкції. При тривалому застосуванні знеболюючих засобів може виникати головний біль, що не можна лікувати підвищеними дозами лікарського засобу.

Застосування знеболюючих засобів, що стало звичкою, особливо при комбінації декількох знеболюючих препаратів, може призвести до стійкого ураження нирок, що супроводжується ризиком розвитку ниркової недостатності. При довготривалому застосуванні необхідно проводити регулярний контроль за показниками функції печінки та нирок, а також за загальною картиною крові.

При застосуванні всіх НПЗЗ, включаючи диклофенак, були зареєстровані випадки шлунково-кишкових кровотеч (блювання кров’ю, мелена), утворення виразки або перфорації, інколи з летальними наслідками. Такі явища могли виникати у будь-який час у процесі лікування, незалежно від наявності симптомів або наявності в анамнезі серйозних явищ з боку шлунково-кишкового тракту. Це зазвичай спостерігається у пацієнтів літнього віку. Якщо у пацієнтів, які застосовують диклофенак, спостерігаються шлунково-кишкові кровотечі або утворення виразки, застосування препарату необхідно припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасне застосування Диклоберлу з препаратами :

  • дигоксин, фенітоїн або літій, може підвищувати їхній рівень в плазмі.

  • диклоберл може послаблювати дію діуретиків та гіпотензивних засобів. 

  • калій зберігаючих діуретиків може призводити до гіперкаліємії. 

  • може послаблювати активність інгібіторів АПФ. 

  • інгібіторів АПФ підвищує ризик появлення порушення функції нирок. 

  • глюкокортикоїдами або іншими не стероїдними протизапальними засобами, підвищується ризик прояву побічних ефектів з боку травного тракту. 

  • під впливом лікарських засобів, до складу яких входить пробенецид, може виникнути уповільнення виведення Диклоберлу. 

  • може підвищувати токсичну дію циклоспорину на нирки. Описані поодинокі випадки зміни концентрації цукру в крові після прийому диклофенаку натрію, які вимагали проведення корекції дози призначених антидіабетичних засобів. У зв’язку із цим рекомендується проводити контроль рівня цукру крові.

Прийом Диклоберлу, протягом 24 годин до або після прийому метотрексату, може призводити до підвищення його концентрації в плазмі та підсилення токсичної дії. 

Результати клінічних досліджень, до цього часу, не виявили взаємодії між Диклоберлом та протизсідними засобами при їх одночасному застосуванні, проте, рекомендується проводити контроль згортає мості крові. 

Застосування під час вагітності та годування груддю

У І і ІІ триместрах вагітності препарат Диклоберл можна призначати лише у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода, лише в мінімальній ефективній дозі, тривалість лікування повинна бути настільки короткою, наскільки це можливо.

Як і інші НПЗЗ, препарат протипоказаний в останньому триместрі вагітності (можливе пригнічення скорочувальної здатності матки і передчасне закриття артеріальної протоки у плода).

Під час третього триместру вагітності всі інгібітори синтезу простагландинів можуть впливати на плід так:

  • серцево-легенева токсичність (із передчасним закриттям артеріальної протоки та легеневою гіпертензією);
  • порушення функцій нирок, що може прогресувати до ниркової недостатності з олігогідрамніоном.

Вплив на матір і новонародженого:

  • можливі подовження часу кровотечі, антиагрегантний ефект, який може спостерігатися навіть при дуже низьких дозах;
  • гальмування скорочень матки, що призводить до затримки або подовження пологів.

Здатність впливати на швидкість реакції

Прийом препарату впливає на здатність керування автомобілем та на здатність до обслуговування рухомих механічних засобів. Цей вплив може посилюватися при вживанні алкоголю.

Спосіб застосування та дози

Лікування Диклоберлом рекомендовано проводити у вигляді одноразової ін’єкції, яку роблять глибоко у сідничний м’яз. Якщо є необхідність у тривалій терапії Диклоберлом, то  продовжують із застосуванням пероральних або ректальних лікарських форм. Рекомендована добова доза - не більше 150 мг. (1 ампула- 75 мг).

У пацієнтів літнього віку фармакокінетика препарату дуже не погіршується, нестероїдні протизапальні препарати слід застосовувати з особливою обережністю таким пацієнтам, які, як правило, більш схильні до розвитку небажаних реакцій. Зокрема, для ослаблених пацієнтів літнього віку або для пацієнтів з низьким показником маси тіла рекомендується застосовувати найнижчі ефективні дози.

Застосування при порушенні функції нирок або печінки:

При порушенні функції нирок або печінки від легкого до середнього ступеня коригування дози не потрібне.

Препарат слід застосовувати у найменших ефективних дозах протягом найкоротшого періоду часу, враховуючи мету лікування для кожного окремого пацієнта.

Передозування

Передозування проявляється у вигляді появи побічних ефектів.

Побічні ефекти

З боку центральної нервової системи: головні болі, запаморочення, втрата свідомості, судоми., підвищення артеріального тиску, збудження, втома;

З боку органів зору: дуже рідкорозлад зору, затуманення зору, диплопія; неврит зорового нерва.

З боку органів слуху та лабіринту: часто: вертиго; дуже рідко: дзвін у вухах, порушення слуху.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз: імпотенція.

З боку шлунково-кишкового тракту: відсутність апетиту, біль у животі, нудота, блювання, шлункова кровотеча, запори, виразка шлунку;

З боку кровоносної системи: гальмування згортання крові;

Респіраторні, торакальні та медіастинальні порушення: рідко: астма (включаючи диспное); дуже рідко: пневмоніт.

Алергічні рекції: висипи на шкірі, свербіж, утворенням пухирців;

Дані клінічних досліджень та епідеміологічні дані свідчать про підвищений ризик тромботичних ускладнень (наприклад інфаркту міокарда чи інсульту), пов’язаний із застосуванням диклофенаку, зокрема у високих терапевтичних дозах (150 мг на добу) та при тривалому застосуванні.

Також спостерігались порушення функцій печнки та нирок.

Можливі тяжкі гіперергічні реакції, які можуть проявлятись увигляді опухання обличчя та язика, внутрішнього опухання гортані, стану ядухи, аж до нападу астми, тахікардії, зниження кров’яного тиску до небезпечного шоку. 

Оскільки специфічний антидот відсутній, проводиться симптоматична терапія.

Термін придатності

Термін придатності – 3 роки. 

Умови і термін зберігання

Зберігати при температурі не вище 25°С та у захищеному від дії світла місці. Захищати від заморожування. Лікарський засіб зберігати у недоступному для дітей місці. 

Категорія відпуску

Випускається за рецептом.

Ціна

Ціна в аптеках переважно становить 100 -120 гривень.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    А. Менаріні Мануфактурінг Логістікс енд Сервісес С.р.Л.
  • Діючі речовини:
    Диклофенак натрію (Diclofenac)
  • Код АТХ:

    M01AB05

    M - Засоби, що діють на опорно-руховий апарат

    M01 - Протизапальні та протиревматичні засоби

    M01A - Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби

    M01AB - Похідні оцтової кислоти та споріднені сполуки

    M01AB05 - Диклофенак