ФІЛЬТР

Вольтарен: інструкція, застосування, ціна

Вольтарен – нестероїдний препарат з протизапальною та протиревматичною дією. Основна діюча речовина препарату — диклофенак, який володіє знеболювальним, жарознижувальним та протизапальним ефектами. 

Склад і форма випуску

Діюча речовина: diclofenac;

1 таблетка містить калію диклофенаку 25 мг або 50 мг;

Допоміжні речовини:

Внутрішній вміст таблетки – кремнію діоксид колоїдний безводний, кальцію фосфат, магнію стеарат, крохмаль кукурудзяний, повідон, натрію крохмальгліколят (тип А);

Покриття таблетки – целюлоза мікрокристалічна, заліза оксид червоний (Е 172), титану діоксид (Е 171), повідон, поліетиленгліколь 8000, цукроза, тальк.

Лікарська форма:

Таблетки, вкриті цукровою оболонкою.

Таблетки по 50 мг – червоно-коричневі круглі двоопуклі таблетки, вкриті цукровою оболонкою;

Таблетки по 25 мг – блідо-червоні круглі двоопуклі таблетки, вкриті цукровою оболонкою.

По 10 таблеток у блістері, по 1 або 2 блістери у картонній коробці для 50 мг. По 3 блістери для 25 мг у коробці з картону пакувального.

Фармакологічні властивості

Нестероїдний препарат, який володіє протизапальною та протиревматичною дією. Є похідним оцтової кислоти та споріднених сполук.

Фармакодинаміка

Основна активна речовина - диклофенак. Нестероїдний препарат (НПЗЗ), який знеболює та бореться проти запалень. Виконує жарознижувальну функцію. Діє за принципом затримання синтезу простагландинів, які є збудниками запалень, болю та жару в організмі. 

Вживається внутрішньо. Не приглушує біосинтез протеоглікану у тканині хрящів.

Препарат використовується для терапії запальних та хронічних процесів, які потребують швидкої дії. Вольтарен здатний погасити як спонтанний біль, так і біль, викликаний фізичною активністю. До того ж, діючі речовини препарату зменшують набряки при запаленнях та у ділянках ран.

Диклофенак усуває біль і послаблює кровотечі при первинній дисменореї.

Ефективно ліквідує мігрені, послаблює симптоми нудоти.

Фармакокінетика

Диклофенак швидкий в абсорбції. Повністю поглинається організмом. Процес всмоктування запускається одразу після вживання таблетки. Найактивніше дія препарату появляється протягом 30-60 хв після вживання таблетки (при прийомі дози в 50 мг). В середньому, пікова концентрація препарату в плазмі крові - 3,9 мкмоль/л.

Паралельний прийом їжі не впливає на абсорбцію диклофенаку, однак є свідчення, що їжа може уповільнити швидкість всмоктування та початок реакцій.

Диклофенак майже повністю зв'язується з білком в плазмі крові (на 99,4 % з альбуміном). Проникає в синовію, що наповнює порожнини суглобів та досягає максимальних концентрацій (орієнтовно від двох до чотирьох годин).

Період напіввиведення із синовії коливається від трьох до шести годин. Протягом двох годин, концентрація препарату у синовії вища, ніж у плазмі крові. Такі співвідношення тривають ще дванадцять годин.

Повне виведення диклофенаку з крові пацієнта 1-2 години. Напіввиведення метаболітів - 1-3 години. Неактивні метаболіти володіють довшим проміжком часу для напіввиведення з організму.

Рекомендований відрізок прийму препарату, при потребі повторного використання — максимум 7-8 днів, з щоденною дозою - 50 мг, тричі на добу. Така доза не сприятиме накопиченню речовини в крові пацієнта.

Виведення відбувається разом із сечею (приблизно 60% від дози); 1% виводиться у незміненому стані. Рештки препарату виводяться через жовч та разом із калом.

Вік пацієнтів не впливає на засвоєння, метаболізм та виведення препарату, його дію.

Показання до застосування

За допомогою препарату проводиться тимчасове (максимум — двотижневе) лікування загострених станів:

  • біль, внаслідок травми; набряк, запалення унаслідок розтягнення, тощо;
  • різкий біль після операції; набряк, запалення після стоматологічного втручання;
  • запалення при гінекологічних хворобах;
  • напади мігрені;
  • больові відчуття у хребті;
  • ревматичні пошкодження тканин поза суглобами;
  • знеболення при інфекціях ЛОР-органів, які супроводжуються запаленням.

Підвищена температура тіла не є показанням для застосування Вольтарену.

Протипоказання

  • Гіперчутливість до діючої речовини або до будь-яких інших компонентів препарату.
  • Алергічні реакції в анамнезі у вигляді нападів астми, бронхоспазму, кропив’янки, гострого риніту, назальних поліпів або симптоми, подібні до алергії, після застосування ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів.
  • Кровотеча або перфорація шлунково-кишкового тракту в анамнезі, пов’язані з попереднім лікуванням НПЗЗ; активна виразка шлунка та/або дванадцятипалої кишки або рецидивуюча виразкова хвороба/кровотеча в анамнезі (два або більше окремих епізоди встановленої виразки або кровотечі).
  • Запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт).
  • Печінкова недостатність (клас С по Чайлд-Пью).
  • Ниркова недостатність (кліренс креатиніну < 30 мл/хв).
  • Неконтрольована артеріальна гіпертензія.
  • Застійна серцева недостатність (NYHA III-IV).
  • Лікування періопераційного болю при аортокоронарному шунтуванні (або використання апарату штучного кровообігу).
  • Ішемічна хвороба серця у пацієнтів зі стенокардією, перенесли інфаркт міокарда.
  • Цереброваскулярні захворювання у пацієнтів, які перенесли інсульт або мають епізоди транзиторних ішемічних атак.
  • Захворювання периферичних артерій.
  • ІІІ триместр вагітності.

Передозування

При передозуванні немає типових симптомів для опису загальної клінічної картини.

Існує ймовірність нудоти та блювання, гастроінтестинальної кровотечі, запаморочення, судом, діареї, проявів головного білю та болю в епігастрії, збудження або сонливість, повна дезорієнтація та кома. При важкій інтоксикації є ризик виникнення ниркової недостатності.

Ліквідація отруєння полягає у швидкій реакції, симптоматичному лікуванні та надані підтримуючих заходів.

Форсований діурез та різноманітне очищення крові не сприяє швидкому виведенню НПЗЗ з організму, адже препарат встигає швидко зв’язатися з білками.

Антидот при токсичному передозуванні — активоване вугілля; при передозуванні, яке вважається небезпечним для життя — проводиться викликання блювання, промивається шлунок.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Літій. Застосовуючи ці речовини разом, існує ризик підвищення літію в плазмі крові. Бажаний постійний контроль рівня літію в організмі.

Дигоксин. Диклофенак стимулює дигоксин у крові. Бажаний постійний контроль рівня дигоксину у плазмі крові.

Сечогінні, антигіпертензивні речовини. Паралельне використання приводить до зниження антигіпертензивного ефекту. При використанні такої комбінації важливо підтримувати достатній рівень води в організмі, контролювати функції нирок.

Препарати, що викликають гіперкаліємію. Одночасне лікування збільшує концентрацію калію у плазмі крові. Рекомендується додатковий огляд пацієнтів.

Інші НПЗЗ. Суміжне використання препаратів, провокує загострення побічних реакції, особливо на рівні шлунково-кишкового тракту.

Антикоагулянти та антитромботичні засоби. При суміжному використанні, збільшується ризик виникнення кровотечі. Таке поєднання приписують з обережністю, лише у випадку, що користь від застосування перевищить ризики. Висока концентрація диклофенаку сповільнює агрегацію тромбоцитів.

Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС). Стимулює виникнення кровотечі в ШКТ пацієнта.

Антидіабетичні препарати. Впливу на клінічний ефект немає. В окремих випадках (гіперглікемія), бажане корегування дози. Зміни у взаємодії препаратів можливі під впливом метформіну.

Метотрексат. Для уникнення токсичності, рекомендовано вживати НПЗЗ за добу після метотрексатів.

Циклоспорин. НПЗЗ збільшує токсичність циклоспорину. Відбувається негаивний вплив на простагландини нирок.

Такролімус. Підвищується токсичність препаратів.

Антибіотики хінолонового ряду. Виникає ймовірність судом. При призначенні суміжного лікування потрібно детально вивчити комплексну історію хвороби пацієнта.

Колестипол і холестирамін. Затримують всмоктування диклофенаку. Диклофенак призначають за годину до, або за 6 годин після застосування колестиполу/холестираміну.

Серцеві глікозиди. Поєднання препаратів приводить до серцевої недостатності, зменшує швидкість фільтрації, підвищує рівень глікозидів у крові пацієнта.

Міфепристон. НПЗЗ не застосовують після міфепристону. Бажаний інтервал - 8-12 годин.

Потужні інгібітори CYP2C9. Відбувається збільшення концентрації диклофенаку у крові.

Фенітоїн. Рекомендується проводити постійний моніторинг фенітоїну у плазмі крові пацієнта.

Особливості застосування

При застосуванні препарату, зважте, що при довготривалому використанні диклофенаку, відбувається ураження організму. Намагайтеся застосовувати ліки у найменших ефективних дозах, при найкоротшому періоді, враховуючи індивідуальний діагноз та завдання терапії.

Використовувати препарат перед прийомом їжі. Таблетки ковтають внутрішньо, не розжовуючи. Запити водою.

Дорослі

Для дорослих рекомендована доза препарату - 100-150 мг протягом 24 год. При легких симптомах достатньо 75-100 мг на 24 год. Добова доза розподіляється на декілька прийомів.

Діти віком від 14 років

Добова доза препарату становить 50-100 мг, яку слід розподілити на 2-3 прийоми.

Пацієнти літнього віку (від 65 років)

Нема потреби в корекції дози для пацієнтів літнього віку.

Добову дозу Вольтарену підбирають індивідуально (зазвичай 50-100 мг).

Мігрень

Препарат використовують при перших ознаках мігрені, з дозуванням - 50 мг. Ще 50 мг дозволено за 2 години, якщо після першого прийому ознаки болю не зникли. Добова норма препарату не повинна перевищувати 150 мг.

Ризик

Пацієнти, які скаржаться на захворювання серця та судин, артеріальну гіпертензію, гіпертонією, приймають препарат після консультацій лікаря. Доза до застосування в таких випадках - до 100 мг на добу.

Недостатність нирок

Вольтарен протипоказаний пацієнтам з нирковою недостатністю.

Недостатність печінки

Вольтарен протипоказаний пацієнтам з печінковою недостатністю.

Діти.

Дітям, яким не виповнилося 14 років, Вольтарен не рекомендований. Наявність високого вмісту диклофенаку неодноразово приводила до виникнення кровотеч в шлунково-кишковому тракті.

При хворобах серця, цереброваскулярними патологіями, оклюзійними розладами — варто провести комплексне обстеження та врахувати усі ризики використання препарату.

Вплив на шкіру

Реакції на шкіру проявляються рідко. Найчастіше, висипи можуть проявлятися на першому місяці лікування.

При сильних ознаках виникнення проблем зі шкірою — використання препарату припиняють.

Маскування інфекцій.

Вольтарен здатний маскувати симптоми інфекції, проте це не свідчить про їх усунення. Для повного лікування — зверніться до лікаря.

Запобіжні заходи.

Для мінімізації ризиків та загострень побічних реакцій, рекомендовано застосовувати мінімальну дозу препарату. В окремих випадках зафіксовано алергічні реакції на діючу речовину.

У склад таблеток входить сахароза, тому препарат не використовується людьми зі спадковою непереносимістю фруктози та іншими факторами ризику.

Астма.

Можливе загострення астми, набряк Квінке, кропив’янка.

Вплив на ШКТ.

При шлунково-кишкових кровотечах та виникненнях виразки, пацієнти повинні припинити прийом препарату. Пацієнти з виразковим колітом та Crohn's disease отримують постійний медичний нагляд, щоб не допустити погіршення стану.

Ураження печінки.

При погіршеннях функцій печінки — пацієнт повинен перервати курс лікування. Часто спостерігаються висипи, збільшена кількість еозинофілів.

Вплив на нирки.

Паралельний прийом Вольтарену та діуретиків здатний впливати на нормальну роботу нирок. Однак після завершення курсу лікування, стан нормалізується.

Ураження серця та судин.

Вольтарен протипоказаний пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями. У разі прийому препарату може проявитися атеротромбоз.

Гематологічні показники.

Диклофенак інгібує агрегацію тромбоцитів, тому за пацієнтами з порушеним гомеостазом встановлюється постійний нагляд.

Вагітність.

Проведені дослідження на тваринах, продемонстрували збільшений ризик викиднів. Окрім цього, інгібування синтезу простагландинів може негативно позначитися на перебіг вагітності або розвитку ембріона/плода.

Препарат протипоказаний в останньому триместрі вагітності.

Грудне вигодовування.

Диклофенак проникає у грудне молоко. Для уникнення побічних реакцій у новонароджених — використання препарату матір'ю, яка вигодовує дитину не рекомендується.

Фертильність.

Препарат має вплив на фертильність.

Здатність впливати на реакції при керуванні транспортом або іншими механізмами.

У деяких пацієнтів Вольтарен може викликати проблеми із зором, запаморочення та сонливість. Спостерігаються порушення ЦНС. Краще уникати керування автотранспортом та роботи зі складними механізмами.

Ціна

Ціна препарату варіюється в межах 107-142 грн.

Термін придатності

Таблетки (50 мг) – 3 роки.

Таблетки (25 мг) – 2,5 року.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Умови зберігання

Зберігати при температурі, яка не перевищує 30°C. Запобігати впливу вологи. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Новартіс Консьюмер Хелс С.А., Швейцарія
  • Діючі речовини:
    Диклофенак натрію (Diclofenac)
  • Код АТХ:

    M01AB05

    M - Засоби, що діють на опорно-руховий апарат

    M01 - Протизапальні та протиревматичні засоби

    M01A - Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби

    M01AB - Похідні оцтової кислоти та споріднені сполуки

    M01AB05 - Диклофенак