ФІЛЬТР

Протефлазід: інструкція, застосування, ціна

Протефлазід – противірусний препарат для системного застосування. 

Склад

1 мл містить рідкий екстракт (1:1) одержаний із суміші трави Щучки дернистої (Herba Deschampsia caespitosa L.) та трави Війника наземного (Herba Calamagrostis epigeios L.), який містить не менше 0,32 мг флавоноїдів у перерахунку на рутин та не менше 0,3 мг суми карбонових кислот у перерахунку на яблучну кислоту.

Допоміжні речовини: спирт етиловий 96%

Лікарська форма

Випускається препарат у формі крапель темно-зеленого кольору зі специфічним запахом та смаком.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Флавоноїдні глікозиди, що містяться в диких злаках Deschampsia caespitosa L. та Calamagrostis epigeios L., пригнічують вірусоспецифічні ферменти ДНК-полімеразу, тимідинкіназу та зворотню транскриптазу у вірусінфікованих клітинах. Це призводить до зниження або повного блокування реплікації вірусів. Дія препарату на віруси грипу штамів А, В, полягає в пригніченні нейрамінідазної активності, індукції синтезу ендогенного інтерферону, пригнічені синтезу РНК вірусу.

Одночасно Протефлазід викликає збільшення продукції ендогенних альфа- та гама-інтерферонів до фізіологічно-активного рівня, що підвищує неспецифічну резистентність організму до вірусної та бактеріальної інфекції. Клінічними дослідженнями встановлено, що за умови щоденного вживання препарату, не спостерігається пригнічення активності альфа- та гама-інтерферонів, нормалізується імунний статус людини. Це дає можливість призначати препарат протягом тривалого часу для лікування рецидивуючих хронічних інфекцій.

Препарат має антиоксидантну активність, оскільки запобігає накопиченню продуктів перекисного окиснення ліпідів і тим самим  інгібує перебіг вільнорадикальних процесів. Також він є модулятором апоптозу, підсилюючи дію апоптозіндукуючих речовин.

Фармакокінетика

Не спостерігалася

Показання

Протефлазід застосовується для :

 • лікування інфекцій, які були викликані вірусом герпесу 1-го та 2-го типу (герпетична екзема, герпетичний везикулярний дерматит, герпетичний гінгівостоматит та фаринготонзиліт, герпетичний менінгіт та енцефаліт, герпетичне захворювання очей, генітальний герпес);
 • лікування оперізувального герпесу;
 • лікування інфекцій ,викликаних вірусом 4 та 5 типу (вірус Епштейна-Барр, цитомегаловірус);
 • лікування гепатиту С і В;
 • лікування вірусних, бактеріальних, грибкових інфекцій, їх асоціацій (хламідії, мікоплазми, уреаплазми та інші) а також папіломавірусної інфекції;
 • лікування комплексне ВІЛ-у та СНІД-у;
 • лікування та профілактики грипу та інших захворювань.

Протипоказання

Не можна застосовувати препарат у випадкуу наявності особливої реакції та чутливості на компоненти складу.

Також при наявності виразки 12-ти палої кишки та шлунку в стадії загострення. 

Особливості застосування

При лікуванні вірусних гепатитів у 10-15% хворих з вираженим цитолітичним синдромом спостерігається підвищення активності амінотрансфераз (рідше – рівня білірубіну), яке суттєво не впливає на перебіг відновних процесів у печінці та не потребує відміни препарату.

У пацієнтів з хронічним гастродуоденітом, у разі виникнення рефлюкс-езофагіту чи загострення гастродуоденіту слід тимчасово зменшити дозу Протефлазіду.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Досвідом клінічного застосування встановлено можливість та доцільність комбінації Протефлазіду з антибіотиками та протигрибковими препаратами для лікування вірусно-бактеріальних і вірусно-грибкових захворювань.

Негативних проявів внаслідок взаємодії з іншими лікарськими засобами не встановлено

Застосування під час вагітності та годування груддю

При проведенні доклінічних досліджень тератогенного, мутагенного, канцерогенного впливів не виявлено. Клінічний  досвід застосування препарату у II та III триместрах вагітності та в період годування груддю  небажаної  побічної  дії  не виявив. Проте, необхідно дотримуватися загальних правил призначення лікарських засобів вагітним та в період лактації.

Здатність впливати на швидкість реакції

Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем та іншими рухомим механізмами.

Спосіб застосування та дози

Препарат дозується за допомогою крапельниці. Необхідну кількість препарату капають у воду (1-2 столових ложки), приймають за 10-15 хвилин до їди, а при лікуванні вірусних гепатитів - через 1,5-2 години після їди.

Для лікування герпетичного гінгівостоматиту, фаринготонзиліту; для комплексного лікування вірусних, бактеріальних, грибкових інфекцій та їх асоціацій, в тому числі папіломавірусної інфекції; для запобігання вірусним та бактеріальним інфекціям, які виникають у пацієнтів із недостатньою функцією імунної системи рекомендована базова схема прийому на протязі одного місяця. При необхідності термін прийому подовжують до 2 місяців без перерви (з 4-го тижня прийому – по 12 крапель 2 рази на день). Тривалість лікування папіломавірусної інфекції становить 3 місяці без перерви. Контрольне дослідження (ПЛР) на папіломавірус необхідно робити не раніше, ніж через 2 місяці після закінчення лікування з метою запобігання отримання псевдопозитивних результатів.

Типова схема прийому для дорослих та дітей старше 12 років:

 • 1 тиждень –  по 7 крапель 2 рази на день;
 • 2-3 тиждень – по 15 крапель 2 рази на день;
 • 4 тиждень –  по 12 крапель 2 рази на день.

При рецидивуючому перебігу інфекцій, а також у дітей, які часто та тривало хворіють, курси лікування препаратом проводять 2-4 рази на рік. Дозування проводять за базовою схемою та відповідно віковим дозам.

Тривалість лікування в педіатричній практиці аналогічно такому у дорослих, але відповідно віковим дозам. У зв`язку з наявністю у препараті не менше ніж 85% спирту етилового, дітям до 6 років з метою покращення смакових властивостей можна розводити дозовану кількість препарату з цукром.

 • Діти до 1 року по 1 краплі на день.
 • Діти від 1 до 2 років по 1 краплі 2 рази на день
 • Діти від 2 до 4 років 1-й тиждень – по 1 краплі 2 рази на день; з 2-го тижня – по 2 краплі 2 рази на день.
 • Діти від 4 до 6 років1-й тиждень – по 3 краплі 2 рази на день; з 2-го тижня – по 4 краплі 2 рази на день.
 • Діти від 6 до 9 років1-й тиждень – по 5 крапель 2 рази на день; з 2-го тижня – по 9 крапель 2 рази на день.
 • Діти віком від 9 до 12 років1-й тиждень – по 6 крапель 2 рази на день; з 2-го тижня – по 10 крапель 2 рази на день.

Для лікування герпетичної екземи, герпетичного везикулярного дерматиту, герпетичного менінгіту та енцефаліту, герпетичного ураження очей, генітального герпесу; для лікування оперізувального герпесу (Herpes zoster); гострої та хронічно активної форми Епштейна-Барр вірусної інфекції, цитомегаловірусної хвороби; комплексного лікування опортуністичних інфекцій у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД (до або після антиретровірусної терапії) рекомендована схема лікування хронічної, часто рецидивуючої герпетичної інфекції:

Дорослі та діти старші 12 років:

 • по 7 крапель 2 рази на день – 3 дня;

 • по 10 крапель 2 рази на день – 3 дня;

 • по 12-15 крапель 2 рази на день протягом 3-х місяців без перерви.

Підтримуючу терапію після основного курсу лікування слід проводити протягом  2-4-х місяців по 10 крапель 2 рази на день.

В педіатричній практиці препарат призначають відповідно до вікових доз.

Для лікування інфекцій простого герпесу шкіри та слизових оболонок, гострих форм оперізувального герпесу, папіломатозу шкіри слід наносити розчин препарату на уражену ділянку до 3-5 разів на день. Для приготування розчину необхідно 1,5 мл (36-38 крапель) розвести в 10 мл фізіологічного розчину хлориду натрію.

При первинному та рецидивуючому генітальному герпесі, а також при папіломавірусній інфекції застосовують вагінальні тампони з розчином препарату. Для приготування розчину необхідно 3,0 мл (72-75 крапель) препарату розвести в 20 мл фізіологічного розчину хлориду натрію. Термін експозиції вагінальних тампонів – 30-40 хвилин, проводити процедури 2 рази на день. При виникненні відчуття подразнення у піхві необхідно збільшити кількість розчинника.

Для терапії вірусних гепатитів В, С для дорослих та дітей старше 12 років рекомендована схема дозування:

 • з 1 по 3 день –  по 4 краплі 2 рази на день;

 • з 4 по 6 день –  по 7 крапель 2 рази на день;

 • з 7 дня –  по 15 крапель 2 рази на день.

Приймати препарат через 1,5-2 години після прийому їжі. Тривалість лікування – не менше 6-12 місяців.

Лікування вірусних гепатитів у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД проводять до або після антиретровірусної терапії.

Тривалість прийому препарату при грипі та інших ГРВІ:

 •  з метою лікування препарат застосовують протягом 2-х тижнів;
 • у разі виникнення бактеріальних ускладнень тривалість прийому препарату триває 1 місяць;
 • з профілактичною метою препарат застосовують 2-3 тижні;
 • під час епідемії тривалість прийому препарату можна подовжити до 6 тижнів.

Передозування

Випадків передозування не зафіксовано, проте може у вигляді появи побічних ефектів.

Побічні ефекти

Застосування препарату проходить безпечно зазвичай, без ускладнень. Проте можуть виникати індивідуальні випадки з боку шлунково-травного тракту: нудота, біль уживоті, блювота, діарея. Лікування: симптоматичне. Алергічний реакцій не виникає, окрім випадків еритематозних висипань. 

У пацієнтів з хронічним гастродуоденітом можливе виникнення рефлюкс-езофагіту, загострення гастродуоденіту. Іноді може виникнути головний біль, загальна слабкість.

При місцевому застосуванні Протефлазіду можлива поява відчуття печіння, свербежу; сухості шкіри, які зникають одразу після зменшення концентрації препарату.

Термін придатності

Термін придатності – 3 роки.

Умови і термін зберігання

Зберігати у захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати!

Можливе утворення гелеподібної структури, яка руйнується при струшуванні.

Категорія відпуску

Випускається за рецептом.

Ціна

Ціна Протифлазіду в аптеках переважно становить від 300 до 600 гривень залежно від дозування.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  ПРАТ "ФІТОФАРМ"
 • Діючі речовини:
  Куничник наземний (Calamagrostis epigejos)
 • Код АТХ:

  J05AX

  J - Протимікробні засоби для системного застосування

  J05 - Противірусні засоби для системного застосування

  J05A - Противірусні засоби прямої дії

  J05AX - Інші противірусні засоби