ФІЛЬТР

Кагоцел: інструкція, застосування, ціна

Кагоцел – лікарський засіб, який призначають з метою лікування і профілактики грипу та ГРВІ. Механізм дії полягає у стимуляції синтезу т. зв. "пізніх" інтерферонів, які виявляють противірусну активність. Дозволяється застосовувати у лікуванні дітей віком від трьох років. З профілактичною метою – починаючи із шести.  

Інструкція до препарату Кагоцел №10 (10 таблеток)

Склад та форма випуску препарату

Діюча речовина: кагоцел. В одній таблетці міститься 12 мг активної субстанції.

Допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактози моногідрат (Lactosium monohydricum), кросповідон (Crospovidonum), кальцію стеарат (Calcium stearate), повідон (Povidonum).

Кагоцел випускається у формі круглих, кремових або коричневих, випуклих з обох боків із вкрапленнями таблеток. У контурній чарунковій упаковці – 10 таблеток.

Фармакотерапевтична група

Кагоцел належить до групи противірусних лікарських засобів системної дії та імуномодуляторів.

Фармакологічні властивості лікарського засобу

Механізм дії Кагоцелу полягає у здатності стимулювати вироблення т. зв. "пізнього" інтерферону (ІФН) – комплексу альфа-, бета- і гамма-інтерферонів, які володіють високою противірусною активністю. Лікарський препарат індукує синтез ІФН майже у всіх клітинних культурах, задіяних в імунній (противірусній) відповіді організму: В і Т-клітинах, еозино-, базо- і нейтрофілах, клітинах ендотелію, гістіоцитах тканин і моноцитах крові, фібробластах. При пероральному прийомі дози ліків (однократно) титр ІФН у плазмі крові сягає пікових значень через дві доби. У відповідь на введення кагоцелу інтерферон циркулює у кровотоку протягом 96-120 годин. Динаміка кумуляції ІФН у кишечнику при пероральному прийомі лікарського засобу не збігаються з динамікою титрів інтерферону, який циркулює у кровотоку. У плазмі крові вироблення ІФН сягає максимальних значень лише через дві доби після прийому ліків, у той час як у кишечнику – вже через 1/6 доби.

Оскільки діюча речовина препарату практично не кумулюється в організмі, Кагоцел не виявляє мутагенного, канцерогенного, тератогенного, а також токсичного ефекту (за умови прийому рекомендованих доз), зокрема не впливає токсично на зародок.

Найбільший лікувальний ефект виявляє, якщо його призначити не пізніше ніж на четверту добу від початку захворювання (при гострій його формі). З метою профілактики лікарський засіб можна застосовувати на будь-якому етапі захворювання, у т.ч. після безпосереднього контакту з джерелом інфекції. Через добу після прийому препарату активна субстанція кумулюється переважно у печінці. Дещо менше – у легеневій і нирковій тканині, вилочковій залозі, селезінці і лімфатичних вузлах. У низьких концентраціях – у жировій і м’язовій тканині, міокарді, сім'яних залозах, сироватці крові (у зв’язаному стані) та головному мозку (через надто велику молекулярну масу кагоцелу, що стає на заваді його проникненню через гематоенцефалічний бар’єр (ГЕБ)).   

Якщо препарат вводити щодня по кілька разів, об’єм розподілу його діючої речовини вирізнятиметься широким діапазоном у всіх органах, які підлягають дослідженню. У найбільших кількостях накопичиться у лімфовузлах і селезінці.

При прийомі внутрішньо у загальний кровообіг потрапляє майже 20% дози. Активна субстанція, абсорбувавшись, циркулює у кровообігу головним чином у зв’язаній (з полімерними молекулами) формі: 47% - з жироподібними речовинами (ліпідами), 37% - з протеїнами (білками). 16% фармакологічно активної речовини циркулює у незв’язаному вигляді.

Елімінація лікарського засобу з організму відбувається переважно через кишечник. 88% дози екскретується з організму через тиждень (сім діб). 90% виводиться з екскрементами, 10% - нирками. У повітрі, яке видихає пацієнт, кагоцел не ідентифікується. 

Показання до прийому

  • Грип і ГРВІ (у лікуванні і з метою профілактики у дорослих осіб; у лікуванні дітей, починаючи з трьох років; з профілактичною метою у дітей, починаючи з шести років);
  • урогенітальний хламідіоз (у комплексній терапії дорослих пацієнтів);
  • герпес (у лікуванні дорослих).

Протипоказання

  • Гіперчутливість до діючої або однієї із допоміжних речовин препарату;
  • вік дитини до трьох років;
  • лактазна непереносимість/недостатність;
  • вагітність/період грудного вигодовування;
  • мальабсорбція глюкози і галактози.

Спосіб застосування Кагоцелу. Підбір оптимальної дози

Лікарський засіб призначений для перорального прийому.

При грипі і ГРВІ дорослим хворим у перші дві доби призначають по дві таблетки тричі на добу, у наступні дві – по одній з аналогічною кратністю прийому. Курс терапії триває у загальному чотири доби, впродовж яких пацієнт повинен прийняти 18 таблеток.

Дорослим особам з метою профілактики грипу і ГРВІ препарат призначають циклами (один цикл триває сім днів): у перші два – по дві таблетки один раз на день, у наступні п’ять необхідно зробити перерву, після чого повторити цикл. Тривалість курсу – від семи днів до кількох місяців.

Дорослим пацієнтам із герпесом призначають по дві таблетки тричі на добу. Тривалість терапії – п’ять діб. За цей час хворий повинен прийняти 30 таблеток.

Дорослим у складі комплексної терапії урогенітального хламідіозу препарат призначають по дві таблетки тричі на добу. Тривалість лікування – п’ять діб.

Побічна дія та передозування 

У пацієнта, який застосовує Кагоцел з метою лікування чи профілактики, можуть розвиватися алергічні реакції.

Передозування

У разі прийому надто високих доз препарату хворий може скаржитися на біль у ділянці шлунка і нудоту. Рекомендованим є прийом великої кількості рідини з подальшим подразненням кореня язика з метою спровокувати блювання.

Особливості застосування Кагоцелу

Аби досягнути терапевтичної дії, застосування лікарського засобу необхідно розпочати не пізніше ніж на четверту добу після появи перших ознак інфекції.

До складу препарату входить лактоза, а тому Кагоцел не можна приймати у разі спадкової непереносимості галактози, порушення мальабсорбції глюкози і галактози або дефіциту лактази Лаппа.   

Взаємодія з іншими медикаментами. Інші види взаємодій

Допускається одночасний прийом Кагоцелу та інших препаратів противірусної дії, антибіотиків й імуностимуляторів, однак завжди слід брати до уваги сумацію цих ліків.

Діти

Лікарський засіб можна застосовувати у лікуванні грипу і ГРВІ дітям віком від трьох років і у профілактиці цих захворювань – дітям віком від шести.

Застосування з лікувальною/профілактичною метою у вагітних та жінок, які годують грудьми

Кагоцел цій категорії пацієнток не призначають.

Здатність препарату впливати на швидкість психомоторних реакцій і концентрацію уваги 

Такий вплив не простежується.

Середня ціна в аптеках

Термін реєстрації Кагоцелу в Україні завершився.

Терміни та умови зберігання

Кагоцел найкраще зберігати за температури, яка не перевищує +25ºС, у місцях, до яких не мають доступу діти, не довше двох років від дати виготовлення, яка зазначена на упакуванні.

Категорія відпуску

Відпуск лікарського засобу здійснюється без рецепта.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ТОВ Ніармедик плюс, Російська Федерація
  • Діючі речовини:
    Кагоцел
  • Код АТХ:

    J05AX

    J - Протимікробні засоби для системного застосування

    J05 - Противірусні засоби для системного застосування

    J05A - Противірусні засоби прямої дії

    J05AX - Інші противірусні засоби