ФІЛЬТР

Ергоферон : інструкція, застосування, ціна

Ергоферон – це гомеопатичний препарат з досить широким спектром дії на організм людини. Зазвичай цей засіб використовується для лікування захворювань вірусного, інфекційного або ж запального характеру.

Склад і форма випуску

Діюча речовина Ергоферону містить цілу суміш гомеопатичних розведень С12, СЗ0, С50: антитіла до гамма-інтерферону людини, антитіла до гістаміну, антитіла до CD4.

Додаткові компоненти: лактози моногідрат, магнію стеарат, мікрокристали целюлози.

Випускається Ергоферон у формі таблеток для розсмоктування №20 (20х1), №40 (20х2), №100 (20х5). Вони мають круглу плескату форму. На таблетки нанесені риски та фаска, а також написи, що позначають маркування виробника та найменування таблеток на латиниці. Колір таблеток може варіюватися від чисто-білого до сірого.

Фармакологічні властивості

Ергоферон блокує рецептори гістаміну в організмі, завдяки чому може запобігати виникненню алергічних реакцій. При цьому активні компоненти лікарського засобу допомагають усунути в організмі віруси-збудники, як грипозних, так і простудних захворювань. Також даний фармакологічний засіб сприяє активації власного імунітету, пригнічує запальний процес.

Доведена ефективність Ергоферону в боротьбі з хворобами, які викликані герпесною інфекцією, в їх числі: шкірні висипання, ураження ротоглотки, захворювання очей, зараження статевих органів.

Крім цього медикамент добре зарекомендував себе в терапії різного роду кишкових інфекцій, уражень ЦНС, ниркової лихоманки, інфекційних захворювань спинного і головного мозку.

У період вакцинації значно збільшує її ефективність (шляхом поліпшення імунних властивостей організму), а також запобігає розвитку супутнього захворювання. Часто застосовується для профілактики ГРВІ та грипу.

Речовини, присутні в Ергофероні мають єдиний цілеспрямований вплив, що активізує рецептори CD, в результаті всі ворожі віруси розпізнаються максимально швидко і знищуються.

Фармакокінетика

Чутливість існуючих фізико-хімічних методів аналізу, на жаль, не дозволяє оцінювати зміст настільки малих доз антитіл ні в біологічних рідинах, ні в органах і тканинах. Тому поки що вивчення фармакокінетики Ергоферону технічно неможливо виконати.

Показання

Ергоферон використовується як в профілактичних цілях, так і в складі комплексної терапії:

  • простудних захворювань;
  • грипу всіх типів;
  • ГРЗ, викликаних різними вірусами;
  • катаральних запалень дихальних шляхів;
  • захворювань, спричинених вірусом герпесу;
  • гострих лихоманок;
  • захворювань кишківника, викликаних ротавірусними або іншими кишковими інфекціями;
  • ускладнень ГРЗ або ГРВІ;
  • інфекційних захворювань спинного і головного мозку;
  • менінгоенцефаліту, який виникає внаслідок укусу кліща.

Ергоферон може призначатися з метою запобігання розвитку суперінфекції.

Крім того, його також застосовують у складі комплексного лікування різноманітних захворювань, викликаних бактеріальними інфекціями:

  • скарлатиноподібної лихоманки;
  • судомних нападів кашлю;
  • запалення легенів будь-якого походження;
  • інфекційних хвороб, які уражають шлунково-кишковий тракт, ділянки шкіри та суглоби.

Протипоказання

Ергоферон не застосовують при наявності індивідуальної непереносимості будь-якого компонента. Крім того, до складу препарату входить лактоза, тому не рекомендується призначати пацієнтам з природженою галактоземією, синдромом мальабсорбції глюкози або галактози, з вродженою лактазною недостатністю.

Передозування

При випадковому передозуванні можуть виникнути:

  • відчуття нудоти;
  • дискомфорт в області шлунково-кишкового тракту;
  • блювання;
  • частий рідкий стілець.

Зазначена симптоматика може спостерігатися, оскільки у таблетках є такі наповнювачі, як багатоатомний спирт мальтит і триатомний спирт гліцерин. У разі передозування слід припинити вживання ліків і провести симптоматичну терапію.

Побічні ефекти

Поки що побічні ефекти щодо Ергоферону описані не були.

Спосіб застосування та дози

Ергоферон можна приймати дорослим і дітям старше пів року. Таблетку необхідно тримати в роті до повного розчинення, важливо не ковтати її та не запивати водою. Не можна приймати препарат під час прийому їжі.

Лікування при появі перших симптомів ГРВІ слід почати негайно. Для цього в перші дві години препарат приймають кожні пів години по 1 таблетці, потім у першу добу потрібно розсмоктати ще 3 таблетки через рівний проміжок часу. З 2-го дня Ергоферон приймають по 1 таблетці 3 рази на день, аж до настання одужання. Разовий прийом ніколи не повинен перевищувати однієї таблетки.

Для профілактики ГРВІ вистачить приймати по 1-2 таблетки на добу. У такому дозуванні можна використовувати Ергоферон протягом 1-6 місяців, більш докладно терміни допоможе визначити лікар.

Сумісність з алкоголем

Під час нормального функціонування організму імунна система виробляє певну кількість імуноглобуліну, саме за його допомогою й утворюються антитіла, які здатні протистояти інфекціям. Етанол руйнівним чином впливає на імунну систему. Чим триваліше період вживання спиртовмісних напоїв, тим більшої шкоди наноситься білковим з'єднанням, які виробляють антитіла. У підсумку відбувається серйозне виснаження імунної системи, вона стає більш схильна до різних інфекційних захворювань.

Вживання Ергоферону та напоїв, які містять алкоголь, може не привести пацієнта до очікуваного ефекту, оскільки значно зменшиться біодоступність препарату і збільшиться період його напіврозпаду. Тому під час терапевтичного курсу рекомендується обмежити вживання алкоголю.

Діти

Дозволяється застосовувати дітям з 6 місяців. Дітям таблетку слід розчинити в столовій ложці води (попередньо прокип'яченої), яка має кімнатну температуру.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Через відсутність на сьогодні достатньої кількості досліджень, краще утриматися від прийому Ергоферону.

Здатність впливати на швидкість реакції

Ергоферон ніяк не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Клінічні досліди дозволили виявити, що Ергоферон відмінно поєднується з медикаментозними засобами аналогічного спектру дії, які використовують у якості комплексної терапії.

Однак, поки що клінічно встановлені відомості про сумісність таблеток з ліками іншого спектру дії відсутні.

Умови та термін зберігання

Зберігати Ергоферон можна 3 роки в недоступному для дітей місці. Температура не повинна перевищувати +25°С.

Ціна

Эргоферон (20 таблеток) можна купити за 123 – 158 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Сантоніка, ТОВ для "Матеріа Медика-Україна, ТОВ", Литва/Україна
  • Діючі речовини:
    Антитіла до гамма-інтерферону людини (Antikūnai prieš žmogaus gama-interferoną)
  • Код АТХ:

    J05AX

    J - Протимікробні засоби для системного застосування

    J05 - Противірусні засоби для системного застосування

    J05A - Противірусні засоби прямої дії

    J05AX - Інші противірусні засоби