ФІЛЬТР

Оспамокс : інструкція, застосування, ціна

Оспамокс – антибіотик групи пеніцилінів з широким спектром антимікробної дії.

Склад і форма випуску

Оспамокс випускається у вигляді таблеток з плівковою оболонкою, порошку для оральної суспензії у флаконі.

Таблетки. Діюча речовина: 1 таблетка містить амоксициліна500 мг або 1000 мг у формі амоксициліна тригідрату. Допоміжні речовини: магнію стеарат, повідон (До 25), натрію крохмальгликолят (тип А), целюлоза мікрокристалічна; оболонка: титану діоксид (Е 171), тальк, гіпромелоза.

Основні фізико-хімічні властивості: овальні, двоопуклі таблетки від білого до кремового кольору з характерним запахом, з фаскою з обох сторін.

Порошок. Діюча речовина: 125 мг/5 мл: 5 мл суспензії містять 125 мг амоксициліна формі тригідрату; 250 мг/5 мл: 5 мл суспензії містять 250 мг амоксициліна формі тригідрату. Допоміжні речовини: лимонний ароматизатор порошкоподібний, персиково-абрикосовий ароматизатор порошкоподібний, лимонна кислота безводна, натрію бензоат, аспартам, тальк, безводний тринатрійцитрат, апельсиновий ароматизатор порошкоподібний, циамопсіса чотирьохлопатевий (гуар) камедь (гуар галактоманнан), кремнію діоксид обложений.

Основні фізико-хімічні властивості: білий або злегка жовтуватий порошок, а готова до вживання суспензія – біла або злегка жовтувата.

Фармакологічні властивості

Амоксицилін є напівсинтетичним антибіотиком, він відноситься до групи пеніцилінів широкого спектру дії. Цей препарат пригнічує синтез клітинної стінки бактерій. До нього чутливі: грампозитивні аероби (Enterococcus faecalis, Listeria monocytogenes, Streptococcus agalactiae, Streptococcus bovis, Streptococcus pyogenes), анаероби (Peptostreptococci), грамнегативні аероби (Helicobacter pylori), інші (Borrelia).

Фармакокінетика

Оспамокс майже повністю всмоктується організмом в тонкому кишківнику, при цьому прийом їжі не впливає на всмоктування. Максимальна концентрація амоксициліну досягається через 1-2 години. Ця речовина розподіляється в тканинах і рідинах організму, включаючи мокротиння, а також гнійний бронхіальний секрет. Крім того, вона проникає в грудне молоко. Якщо функція печінки нормальна, то фіксується висока концентрація амоксициліну в жовчі. T1/2 — 1-2 год, виводиться переважно нирками (приблизно половина речовини виводиться в активній формі).

Показання

Оспамокс призначають при:

  • гострому бактеріальному синуситі;
  • загостренні хронічного бронхіту;
  • гострому циститі або пієлонефриті;
  • позалікарняній пневмонії;
  • гострому отиті середнього вуха;
  • безсимптомній бактеріурії під час вагітності;
  • стрептококовому тонзиліті та фарингіті в гострій стадії;
  • хворобі Лайма;
  • дентальних абсцесах;
  • інфекції протезованих суглобів;
  • ерадикації Helicobacter pylori (тільки у складі комбінованої терапії).

Протипоказання

Оспамокс не застосовують при підвищеній чутливості пацієнта до амоксициліна, інших пеніцилінів або допоміжних речовин цього препарату. Також не слід його використовувати в разі наявності тяжких реакцій гіперчутливості до антибіотиків цефалоспоринового ряду.

Передозування

У разі передозування Оспамоксом може виникати порушення функції травного тракту (наприклад, нудота, блювання, діарея), а в підсумку і порушення водно-електролітного балансу.

Якщо у пацієнтів є порушення функції нирок або були прийняті високі дози амоксициліну, тоді можуть виникати судоми. У цьому разі важливо промити шлунок або викликати блювання, прийняти активоване вугілля. Також знадобиться осмотичний послаблювальний засіб. Стежити за підтриманням водного та електролітного балансу. Амоксицилін може виводитися з крові за допомогою гемодіалізу.

Побічні ефекти

Оспамокс може деколи викликати побічні реакції:

  • кандидоз шкіри, слизових оболонок;
  • алергії, анафілаксії, набряк гортані, анафілактичний шок, сироваткову хворобу, набряк Квінке;
  • еозинофілію, гемолітичну анемію;
  • реакцію Яриша-Герксгеймера;
  • лейкопенію, тяжку нейтропенію, мієлосупресію, гранулоцитопенію, збільшення часу кровотечі та протромбінового індексу в рідкісних випадках;
  • агранулоцитоз, тромбоцитопенію, панцитопенію;
  • діарею, нудоту, блювання, метеоризм, біль у шлунку, м'які випорожнення, свербіж у ділянці ануса, втрату апетиту, енантему, сухість у роті, порушення смаку;
  • зміну кольору поверхні зубів у поодиноких випадках, частіше у дітей при прийомі суспензії;
  • гепатит, холестатичну жовтяницю, короткочасне та незначне підвищення рівня печінкових ферментів (АСТ, АЛТ);
  • гіперкінезію, гіперактивність, запаморочення, судоми, асептичний менінгіт;
  • мультиформну еритему, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, бульозний та ексфоліативний дерматит, гострий генералізований екзантематозний пустульоз – іноді;
  • синдром Лайєлла, реакцію на ліки у вигляді еозинофілії та системних проявів в окремих випадках;
  • шкірний висип, кропив'янку, свербіж.

Спосіб застосування та дози

Дозування Оспамоксу залежить від багатьох факторів: віку, маси тіла, стану нирок хворого, чутливості мікроорганізмів, локалізації інфекційного процесу. Тому доза визначається лікарем індивідуально.

Таблетки Оспамоксу приймають всередину, незалежно від прийому їжі. При цьому їх слід запивати великою кількістю води. У середньому добова доза для дорослих і підлітків становить 1500-2000 мг, а для дітей – 30-60 мг/кг.

Якщо пацієнт страждає від інфекцій легкого та середнього ступеню, таблетки Оспамокса варто приймати протягом 5-7 днів. Але якщо інфекція спричинена стрептококом, тоді тривалість лікування повинна становити мінімум 10 днів. У разі хронічних захворювань, локальних інфекційних уражень, інфекцій, тяжкого перебігу тривалість лікування визначається лікарем залежно від клінічної картини.

Щоб приготувати суспензію із порошку Оспамоксу, потрібно додати питну воду двома порціями (спочатку 2/3, а потім до кругової відмітки на флаконі у вигляді поглиблення в склі), при цьому кожен раз рекомендується струшувати флакон. Перед кожним прийомом суспензії потрібно добре збовтати ємність.

Для відмірювання суспензії з препаратом йде шприц для дозування з адаптером або мірна ложка об'ємом 5 мл, з мітками 1,25 мл і 2,5 мл Приготовану суспензію слід приймати нерозведеною, запиваючи водою.

Діти

Від самого народження і до 12 років краще приймати порошок для оральної суспензії.

Застосування під час вагітності та годуванні груддю

Можна призначати під час вагітності після ретельної оцінки співвідношення користь/ризик.

Під час годування груддю використання можливе, якщо користь для матері перевищує ризики для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції

Дослідження впливу на здатність керувати авто та іншими механізмами не проводилися. Враховуючи можливі побічні реакції (запаморочення, судоми, алергії), Оспамокс може впливати на швидкість реакції пацієнта, тому краще утриматися від керування авто або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Перед тим, як почати лікування Оспамоксом, варто переконатися в наявності/відсутності в історії хвороби реакцій гіперчутливості до пеніцилінів, цефалоспоринів або інших бета-лактамних антибактеріальних препаратів і алергенів. У разі виникнення алергії терапію амоксициліном варто припинити.

Пацієнтам з нирковою недостатністю важливо скоригувати дозу амоксициліну в залежності від ступеню захворювання.

Варто уникати застосування амоксициліну, якщо у пацієнта є підозра на інфекційний мононуклеоз, оскільки виникнення короподібної висипки може асоціюватися з гіперчутливістю до пеніцилінів.

Часом при лікуванні хвороби Лайма проявляється реакція Яриша-Герксгеймера, яка виникає через бактерицидну дію амоксициліну на спірохету Borrelia burgdorferi. Тривалий прийом Оспамокса іноді викликає надмірне зростання мікрофлори, нечутливої до препарату.

У недоношених дітей або малюків в неонатальному періоді при лікуванні Оспамоксом слід обов'язково контролювати ключові показники функції нирок, печінки та крові.

 Одночасне застосування цього препарату разом з:

  • алопуринолом може підвищити ймовірність виникнення шкірних алергій;
  • аміноглікозидами загрожує синергичним ефектом;
  • антикоагулянтами може продовжити час кровотечі;
  • дигоксином збільшує всмоктування дигоксину, тому необхідна корекція дози;
  • тетрацикліном та іншими препаратами, які мають бактеріостатичну дію (наприклад, макролідами, хлорамфеніколом), цілком можуть нейтралізувати бактерицидний ефект амоксициліна.

Також Оспамокс важливо з обережністю використовувати разом з пероральними гормональними контрацептивами, з тієї причини, що плазмовий рівень естрогенів і прогестерону може тимчасово знизитися. Простіше кажучи, це може зменшити ефективність контрацептивів.

Умови та термін зберігання

Зберігати таблетки Оспамоксу або порошок варто за температури не вище + 25°С, максимальний термін придатності – 4 роки.

Готову суспензію важливо використати за 14 днів, при цьому зберігати її потрібно в холодильнику при + 2-8°С.

Ціна

12 таблеток Оспамоксу в дозуванні 500 мг можна в середньому придбати за 90 грн, а з дозуванням 1000 мг – за 150 грн. Порошок Оспамоксу для приготування суспензій (250 мг / 5 мл 60 мл №1) можна купити приблизно за 150 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Лек, підприємство комп. "Сандоз", Польща/Словенія
  • Діючі речовини:
    Амоксицилін/клавуланова кислота (Amoxicillinum/acidum clavulanic)
  • Код АТХ:

    J01CA04

    J - Протимікробні засоби для системного застосування

    J01 - Антибактеріальні засоби для системного застосування

    J01C - Бета-лактамні антибіотики, пеніциліни

    J01CA - Пеніциліни широкого спектру дії

    J01CA04 - Амоксицилін