Омнік: інструкція, застосування, ціна
- Склад і форма випуску
- Фармакологічні властивості
- Показання
- Протипоказання
- Передозування
- Побічні реакції
- Особливості застосування
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом
- Спосіб застосування та дозування
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Термін придатності та умови зберігання
- Ціна
Омнік – це препарат, що входить у групу антагоністів α1-адренергічних рецепторів та використовується для лікування гіперплазованої простати.
Склад і форма випуску
Головна діюча речовина: тамсулозину гідрохлорид; 1 капсула містить у собі 0,4 мг цієї речовини;
Додаткові речовини: целюлоза мікрокристалічна, кислоти метакрилатний сополімер (тип А), полісорбати, натрію лаурилсульфат, триацетин, кальцію стеарат, тальк, оболонка капсули: желатин, індиготин (Е 132), титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172).
Випускається Омнік у формі твердих капсул оранжевого кольору та із кришкою зеленого кольору із вмістом білого порошку.
Купити в аптеці можна за рецептом.
Фармакологічні властивості
Фармакодинамічні характеристики
Механізм дії препарату зумовлений блокуванням постсинаптичних α1-адренорецепторів, що містяться в основі гладкої мускулатурри передміхурової залози, простатичної частини уретри і шийки сечового міхура, що і сприяє зниженню тонусу цих органів та покращенню виділення сечі. Заодно зменшуються і клінічні ознаки блокування та подразнення такі як: утруднення почати сечовипускання, слабкий струмінь сечі, виділення й після закінчення сечовипускання, відчуття, що випорожнились не до кінця, часті бажання сходити до туалету, зокрема і вночі.
Цей препарат використовується як засіб для полегшення симптомів лише на короткий час перед проведенням серйозних хірургічних втручань.
Фармакокінетичні характеристики
Препарат Омнік швидко абсорбується у шлунково-кишковому тракті. Біодоступність препарату становить 100%. Максимальної концентрації у крові досягає приблизно за 6 годин.
далі діюча речовина зв'язується із білками крові на 99%. Переважно метаболізується у печінці, а виходить із організму разом із сечею.
Період напіввиведення з організму становить 10 -13 годин.
Показання
Препарат Омнік використовується для лікування проблем у нижніх сечових шляхах та терапії доброякісної гіперплазії простати.
Протипоказання
Протипоказано застосовувати препарат Омнік у таких випадках:
- наявна гіперчутливість до діючої речовини чи будь-якого іншого компонента складу;
- наявність в історії хвороби ортостатичної гіпотензії та тяжкої печінкової недостатності.
Передозування
Зазначалося про такі симптоми передозування: тяжка гіпотензивна дія, яка з'являлася при різних рівнях передозування.
Для лікування передозування використовуютьсятакі методи: симптоматична терапія серцево-судинних відхилень, інфузійна терапія, застосування вазопресорних препаратів. Під час цього потрібно контролювати функцію нирок. Для зупинки подальшого всмоктування Омніку можна викликати блювання. Також потрібно промити шлунок із використанням активованого вугілля та низькоосмотичних послаблювальних препаратів.
Побічні реакції
Нервова система: головний біль, запаморочення, непритомність.
Органи чуття (зір): порушення зору, зокрема затуманення, нестабільність райдужної оболонки ока (синдром звуженої зіниці),
Серцева та судинна системи: посилене серцебиття, ортостатична гіпотензія, фібриляція передсердь, аритмія, тахікардія.
Органи дихання: риніт, нічна кровотеча, диспное.
Шлунково-кишковий тракт: діарея, блювання, закреп, сухість у ротовій порожнині.
Шкірний покрив: свербіж, висипання, кропив'янка, синдром Стівенса - Джонсона, ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, ексфоліативний дерматит.
Статеві органи: порушення еякуляції, пріапізм.
Загальне: астенія.
Особливості застосування
Як і за умов приймання інших α1-адреноблокаторів, в особливих випадках під час прийому Омніка ймовірне зниження артеріального тиску, що може іноді сприяти втраті свідомості. При появі перших клінічних ознак ортостатичної гіпотензії (запаморочення, слабкість) особа повинна сісти чи лягти до моменту зникнення цих симптомів.
Перед тим, як розпочати терапію Омніком, потрібно пройти медичний огляд для виявлення інших захворювань, що можуть спричинити такі самі симптоми, як доброякісна гіперплазія передміхурової залози.
Перед терапією потрібно здійснити ректальний огляд передміхурової залози та за необхідності зробити тест на визначення рівня специфічного антигену передміхурової залози (PSA) до початку та через однакові періоди часу під час лікування.
Застосовувати засіб особам із тяжкою формою ниркової недостатності (кліренс креатиніну <10 мл/хв) потрібно з особливою обережністю, оскільки клінічних досліджень застосування Омніку таким людям не здійснювалося.
У певних пацієнтів, які застосовували діючу речовину, тамсулозин, під час хірургічного втручання з метою видалення катаракти і глаукоми фіксувався синдром звуженої зіниці, що є причиною збільшення кількості ускладнень під час чи після проведення таких операцій. Зазвичай за 1-2 тижні перед проведенням операції для видалення катаракти і глаукоми рекомендовано зупинити лікування Омніком, але користь від припинення лікування тамсулозином достеменно не встановлено. Пацієнтам перед плановою операцією катаракти чи глаукоми не рекомендовано розпочинати застосування діючої речовини тамсулозин гідрохлориду. Під час підготовки до операції хірурги та офтальмологи повинні дізнатися, чи застосовувала (або застосовує) людина тамсулозин, для попередження можливих ускладнень, пов’язаних із IFIS.
Тамсулозину гідрохлорид не можна призначати у комбінації з сильними інгібіторами CYP3A4 пацієнтам з низьким метаболізмом CYP2D6.
Тамсулозину гідрохлорид потрібно застосовувати з обережністю у комбінації з сильними і помірними інгібіторами CYP3A4.
Зазначалося про випадки алергічних реакцій на тамсулозин у пацієнтів з наявністю в історії хвороби алергії на сульфаніламіди.
Потрібно дотримуватись обережності при застосуванні тамсулозину гідрохлориду пацієнтам, у яких раніше була алергія на сульфаніламіди.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Препарат Омнік взагалі не призначений для використання жінками.
Фертильність
Під час лабораторних досліджень фіксувалися випадки порушення еякуляції, ретроградної еякуляції і недостатньої еякуляції.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом
Дані щодо впливу препарату на швидкість реакції під час керування автотранспортом або іншими механізмами відсутні, проте варто зауважити, що під час застосування Омніку можливе виникнення запаморочення.
Спосіб застосування та дозування
Капсулу потрібно ковтати не розжовуючи, запиваючи великою кількістю рідини.
Дорослі від 18 років.
Дорослим рекомендовано застосовувати 1 капсулу на день опісля сніданку чи першого прийому їжі.
Людям з нирковою недостатністю, помірного та середнього ступеня тяжкості печінкової недостатності коригування дозування не потрібне.
Діти
Омнік застосовувати дітям заборонено.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Ці дані актуальні тільки для дорослих, адже досліджень щодо взаємодії у дітей не проводилось.
Під час суміжного застосування Омніку з атенололом, еналаприлом, ніфедипіном або теофіліном особливої взаємодії не фіксувалося.
Одночасний прийом із циметидином підвищує концентрацію Омніку в крові, а з фуросемідом - пригнічує. Проте ці рівні залишаються в межах допустимого, тому спеціального коригування дози Омніку не потрібно.
Діазепам, пропранолол, трихлорметіазид, хлормадинон, амітриптилін, диклофенак, глібенкламід, симвастатин та варфарин не впливають на вільну фракцію Омніку у крові. Так само діюча речовина тамсулозин не змінює рівень вільних фракцій діазепаму, пропранололу, трихлорметіазиду та хлормадинону у сироватці крові. Однак, диклофенак та варфарин можуть збільшувати швидкість елімінації тамсулозину.
Одночасний прийом діючої речовини тамсулозин гідрохлориду з сильними інгібіторами CYP3A4 може сприяти збільшенню ефекту тамсулозину гідрохлориду.
Разом із кетоконазолом (відомий сильний інгібітор CYP3A4) застосування Омніку призводило до збільшення AUC і Сmax до 2,8 і 2,2.
Тамсулозину гідрохлорид не варто застосовувати у комбінації з сильними інгібіторами CYP3A4 особам із низьким метаболізмом CYP2D6.
Діючу речовину тамсулозин гідрохлорид потрібно приймати з обережністю разом із сильними і помірними інгібіторами CYP3A4.
Одночасне застосування тамсулозину гідрохлориду і пароксетину (сильний інгібітор СYP2D6) сприяє збільшенню Сmax і AUC до 1,3 і 1,6 відповідно, але це не є клінічно важливим.
Одночасний прийом з іншими α1-адреноблокаторами може підвищувати гіпотензивний ефект.
Термін придатності та умови зберігання
Максимальний термін зберігання – 4 роки.
Тримати потрібно у безпечному та сухому місці, яке недоступне для дітей, за температури не вище, ніж 25 °С.
Ціна
Ціна Омніку в аптеках переважно становить:
Омнік капсули 0,4 мг №30 – 175-200 гривень.