ФІЛЬТР

Флебодіа 600: інструкція, застосування, ціна

Флебодіа 600 – це капіляростабілізуючий препарат, який складається з очищеної флавоноїдної фракції.  Він містить унікальну речовину, а саме – напівсинтетичний діосмін, що обумовлює ключові фармакотерапевтичні ефекти Флебодіа 600 – венотонізуючий і ангіопротективний.

Склад і форма випуску

Флебодіа 600 випускається у формі таблеток. Діюча речовина: 1 таблетка містить 600 мг діосміну, що відповідає діосміну безводному чистому.

Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, тальк, стеаринова кислота, кремнію діоксид колоїдний безводний, оболонка (гіпромелоза, целюлоза мікрокристалічна, макрогола стеарат 400), Opaglos 6000 (віск пальмовий, віск жовтий, гумілак, етанол 95%), барвник Sepisperse (кошеніль червона А  (Е 124), пропіленгліколь, гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е172), заліза оксид чорний (Е172)).

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, рожевого кольору.

Фармакологічні властивості

Механізм дії Флебодіа 600 заснований на одночасному зниженні проникності капілярів і розтяжності вен.  Діосмін впливає на засвоєння гормону норадреналіну, що відповідає за підтримання венозного тонусу і провокує судинозвужувальну дію.  Також ця речовина запобігає можливій взаємодії лейкоцитів з ендотелієм судин, пригнічуючи запальний процес.  Судинозвужувальна дія препарату стосується лише венозного і лімфатичного русла.  При цьому Флебодіа 600 не впливає на тонус артерій.

У тварин цей засіб покращує живлення тканин і мікроциркуляцію, а також зменшує набряк тканин завдяки зниженню проникності капілярів та підвищенню їх резистентності.  Одночасно Флебодіа 600 має помірний антиагрегантний і протизапальний ефект.  У людини протизапальна дія препарату реалізується шляхом антікомпліментарної активності, гальмування реакції вивільнення пероксид-аніонів і зниження продукування лейкотрієнів.

Можна підсумувати, що Флебодіа 600 забезпечує:

 • стимуляцію лімфатичного відтоку;
 • поліпшення мікроциркуляції;
 • придушення запалення;
 • поліпшення надходження кисню до тканин;
 • підвищення тонусу і частоти скорочення лімфатичних капілярів;
 • протекцію венозних клапанів.

Фармакокінетика

У процесі експериментальних фармакокінетичних досліджень з використанням діосміну, міченого С14, встановлено, що у тварин Флебодіа 600 швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту, починаючи з 2-ої години після прийому, максимальна концентрація діосміну в плазмі крові досягається на 5-ту годину після прийому. Доведено, що діосмін рівномірно розподіляється у всіх шарах венозної стінки, але переважно в порожнистих венах, підшкірних венах нижніх кінцівок, в трохи меншому ступені – в нирках, печінці та легенях.  В інших тканинах Флебодіа 600 визначається в незначній кількості.  Вибіркове накопичення діосміну в стінках венозних судин досягає максимуму на 9-ту годину безпосередньо після прийому і потім продовжується на наступні 96 годин.

Із сечею виводиться близько 79% діосміну, з калом – 11%, жовчю – 2,4% з наявністю ентерогепатичного циклу.

Показання

Флебодіа 600 застосовується з метою полегшення симптомів лімфовенозної недостатності, ознаками якої є: тяжкість в ногах, біль, трофічні розлади.

Також препарат використовують для комплексного лікування функціональних станів, що супроводжуються підвищеною проникністю капілярів, і захворювань вен нижніх кінцівок.

Крім того, Флебодіа 600 призначають з метою лікування функціональних симптомів гострого геморою.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату, особливо у пацієнтів, схильних до алергічних реакцій на кошеніль червоний А (Е 124). Препарат не рекомендується застосовувати в період годування груддю.

Передозування

Про випадки передозування Флебодіа 600 поки що не повідомлялося.

Побічні ефекти

При прийомі Флебодіа 600 можливі алергічні реакції.  Наприклад, шкірні висипання, свербіж.  Зрідка можуть траплятися диспепсичні розлади, головний біль.

В поодиноких випадках фіксувалися шлунково-кишкові розлади, що рідко призводило до припинення лікування.

Спосіб застосування та дози

Флебодіа 600 випускається для перорального застосування.

При лімфовенозній недостатності слід приймати 1 таблетку вдень вранці перед сніданком.  Тривалість курсу лікування залежить від перебігу захворювання і тому завжди визначається лікарем індивідуально.  Середня тривалість лікування – 2 місяці.

У разі гострого геморою призначається 2-3 таблетки в день, які потрібно приймати під час їжі протягом 7 днів. Якщо симптоми після закінчення цього часу не зникають, то слід звернутися до лікаря для корекції лікування.  Важливо враховувати, що максимальна добова доза становить 1800 мг ( або 3 таблетки).

Особливості застосування

При хронічній лімфовенозній недостатності Флебодіа 600 найбільш ефективний, якщо пацієнт дотримується здорового способу життя.  Важливо уникати тривалого перебування на сонці та перегріву, занадто тривалого перебування в положенні стоячи або сидячи, а також підняття надмірної ваги.  Варто враховувати, що прогулянки пішки, а часом і носіння медичних спеціальних підтримувальних шкарпеток, сприяють нормалізації мікроциркуляції, плюс підвищують кровообіг. При гострому геморої використання Флебодіа 600 не замінює специфічної терапії інших проктологічних захворювань.

Зазвичай лікування цим препаратом проводять коротким курсом.  Якщо симптоми не зникають, то варто здійснити проктологічне обстеження та переглянути проведену терапію.

Важливо враховувати, що Флебодіа 600 містить кошеніль червоний А (Е 124), який цілком може викликати алергічні реакції.

Діти

Флебодіа 600 не застосовують для лікування дітей.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Під час досліджень на тваринах не виявили тератогенного впливу діосміну на плід. У клінічній практиці не надходило офіційних повідомлень про будь-які побічні ефекти Флебодіа 600 при лікуванні вагітних жінок, тому його застосування можливе, але тільки після консультації з лікарем.

Через відсутність даних щодо проникнення засобу в грудне молоко годуючої жінки, його використання в період годування дитини груддю не бажано.

Здатність впливати на швидкість реакції

Флебодіа 600 не впливає на швидкість реакцій пацієнта.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Діосмін може посилити судинозвужувальну дію адреналіну, норадреналіну.

Умови та термін зберігання

Флебодіа 600 зберігається 5 років у недоступному для маленьких дітей місці і за температури, яка не перевищує +25°C.

Ціна

30 таблеток Флебодіа 600 можна придбати за 280-362 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Laboratoire INNOTECH INTERNATIONAL, Франція
 • Діючі речовини:
  Діосмін (diosmin)
 • Код АТХ:

  C05CA03

  C - Засоби, що діють на серцево-судинну систему

  C05 - Ангіопротектори

  C05C - Капіляростабілізуючі засоби

  C05CA - Біофлавоноїди

  C05CA03 - Діосмін