ФІЛЬТР

Димедрол : інструкція, застосування, ціна

Димедрол – протиалергічний препарат системного застосування, що використовується для лікування алергічних реакцій.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: diphenhydramine; 1 таблетка містить: дифенгідраміну гідрохлориду - 50 мг;

Допоміжіні речовини: крохмаль картопляний, лактоза моногідрат, стеаринова кислота.

В аптеках препарат можна знайти у формі таблеток білого кольору, плоскої форми та з рискою посередині.

Придбати Димедрол можна тільки за рецептом від лікаря.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Димедрол  входить до групи антигістамінних засобів (проти алергії). Діюча речовина diphenhydramine блокує Н1-гістамінові рецептори, знищуючи ефекти гістаміну: знижує або попереджає спазми гладкої мускулатури судин, кишківника, бронхів і бронхіол, підвищену проникність капілярів, набряк тканин, свербіж і гіперемію. Протиалергічна дія препарату ефективніша щодо місцевих судинних реакцій при запаленні та алергії, ніж до системних (зниження артеріального тиску). Також Димедрол здійснює анестезію місцевої дії, адже під час внутрішнього застосування подекуди виникає оніміння слизової порожнини рота. Здійснює і снодійний (більш виражений при повторних прийомах), і протиблювальний ефекти. Може впливати на центральну нервову систему, що зумовлено блокадою Н3-гістамінових рецепторів мозку і пригніченням центральних холінергічних структур.

Фармакокінетика

Димедрол після внутрішнього застосування швидко абсорбується у шлунку. Максимальна концентрація у крові досягається приблизно за 1-4 години. Переважно більшість частинок діючої речовини метаболізується у печінці, а виводяться з організму через нирки. Добре розподіляється в організмі, проникає крізь плаценту у вагітних жінок, потрапляє у грудне молоко, що може спричиняти седативний ефект у дітей в період вигодовування.

Напіввиведення відбувається через 2-8 годин після прийому. Повністю з організму виходить через 1-2 доби. Ефект від препарату настає за 15-30 хвилин. Тривалість ефекту - 4-6 годин.

Показання

Застосовувати Димедрол потрібно у таких випадках:

  • за наявності будь-яких алергічних реакцій: кропив’янка, сінна лихоманка, ангіоневротичний набряк, респіраторний алергоз, екзема, геморагічний васкуліт (капіляротоксикоз), гострий іридоцикліт, сироваткова хвороба, контактний дерматит, мультиформна ексудативна еритема, вазомоторний риніт;
  • при алергічних захворюваннях слизових оболонок ока, до прикладу кон'юктивіту;
  • для здійснення профілактичних методів алергії, її ускладнень та з метою полегшення побічних ефектів від інших медичних засобів;
  • застосовується для лікування: морської хвороби, повітряної хвороби, хвороби Меньєра та хореї;
  • може бути хорошим снодійним та заспокійливим засобом у випадку безсоння, неврозу та неврастенії.

Протипоказання

Заборонено застосовувати Димедрол у таких випадках:

  • при наявності підвищеної чутливості до діючої речовини або будь-якого іншого компонента склада;
  • при нападі бронхіальної астми, епілепсії, феохромоцитоми;
  • під час закритокутової глаукоми;
  • при захворюванні на гіперплазію передміхурової залози, стенозуючу виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, стеноз шийки сечового міхура, брадикардію;
  • під час порушення ритму серця.

Передозування

Передозування характеризується виникненням таких симптомів: пригнічення або збудження центральної нервової системи, сухість у ротовій порожнині, важкість у диханні, депресія, гіперкінезія, сплутаність, галюцинації, мідріаз, почервоніле обличчя, тахікардія, аритмія, пригнічення функції серцево-судинної системи; у осіб, молодших 12 років - розвиток появи судом. 

Лікувати передозування можна такими методами: симптоматична і підтримуюча терапія на основі ретельного контролю дихання і рівня артеріального тиску, внутрішньовенне краплинне введення плазмозамінюючих рідин, оксигенотерапія. Виклик блювання, промивання шлунку, застосування активованого вугілля.

Побічні реакції

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія, екстрасистолія, відчуття серцебиття, тахікардія, ціаноз шкіри та інших слизових оболонок.

З боку системи кровотворення: агранулоцитоз, гемолітична анемія, тромбоцитопенія, гемолітична жовтяниця.

З боку шлунково-кишкового тракту: сухість у ротовій порожнині, оніміння слизової рота, анорексія, нудота, біль у шлунку, блювання, діарея, закреп.

З боку сечової і статевої системи: ускладнене сечовипускання, затримка виходу сечі, збільшення кількості менструацій, ранні менструації.

З боку нервової системи: слабкість, сонливість, порушення уваги, зниження швидкості психомоторних реакцій, метушіння, погіршення координації, гіперактивність, безсоння, нервовість, дратівливість, ейфорія, сплутаність, підвищена втома, тремор кінцівок, можливий неврит, парестезія у кінцівках, запаморочення, головний біль. Вкрай рідко - підвищення внутрішньоочного тиску, судоми.

З боку органів чуття:, розширення зіниць, порушення зору, шум у вухах.

З боку органів дихання: сухість слизових оболонок носа і горла, закладеність носа, згущення мокроти у бронхах, тиск у грудній клітині, важке дихання, задишка.

З боку імунної системи, шкіри та підшкірної клітковини: гіперемія, шкірні висипання, анафілактичний шок, свербіж, кропив’янка.

Загальне: підвищене потовиділення, лихоманка та гарячка, фотосенсибілізація, сухість слизових ока, гіпертермічний синдром; вкрай рідко – контактний дерматит.

Спосіб застосування та дози

Дорослі:

Особам від 12 років рекомендована доза по пів таблетки 1-3 рази на день.

Максимально можлива доза – 5 таблеток, а разова - 2 таблетки.

Діти:

Особам 6-12 років рекомендована доза становить пів таблетки на добу.

Дітям до 6 років вживати препарат не дозволено.

Продовжуваність терапії визначається індивідуально відповідно до захворювання пацієнта, його стану і симптомів, і встановлюється тільки лікарем.

Особливості застосування

Димедрол варто застосовувати з великою обережністю хворим на міастенію або з наявними судомами. При довготривалому застосуванні може розвинутися толерантність та звикання до препарату. Особам з рідкісними спадковими захворюваннями, такими як: непереносимість галактози, дефіцит лактази Lapp або глюкозо-галактозною мальабсорбцією взагалі не варто приймати цей медичний засіб.

Застосовується з обережністю також для лікування хворих на гіпертиреоз, пацієнтів з хронічними обструктивними захворюваннями легень, з недавніми респіраторними захворюваннями в анамнезі (включаючи астму), артеріальною гіпотензією, з порушенням функцій печінки та нирок, з підвищеним внутрішньоочним тиском, і з захворюваннями серцево-судинної системи, а також людям старшого віку через більший ризик появи запаморочення, седації та артеріальної гіпотензії.

Препарат може сприяти утворенню сухості очей і спровокувати незручності під час використання контактних лінз.

Може погіршувати проходження захворювань легень, тяжких захворювань серцево-судинної системи, ілеуса. 

Цей препарат може сприяти загальмованості, а також зумовлювати появу незрозумілої збудженості і галюцинацій, судом, особливо при передозуванні Димедролом.

Під час терапії заборонене вживання алкоголю, також потрібно уникати впливу сонячного випромінювання.

Використання Димедролу як протиблювального засобу може ускладнити діагностику апендициту та розпізнавання симптомів передозування іншими медичними препаратами.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Заборонено вживати Димедрол у період вагітності, оскільки дані про вплив на плід відсутні. У період лактації, якщо застосування Димедролу вкрай необхідне, потрібно припинити годування груддю, адже це може спричинити стимуляцію реакцій нервової системи у малюків.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Оскільки існує значний ризик появи психомоторних реакцій, у період вживання Димедролу варто обмежити керування транспортом та іншими механічними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Підвищує дію етанолу і засобів, що пригнічують центральну нервову систему: нейролептиків, транквілізаторів, снодійних, аналгетиків, наркотичних засобів.

Інгібітори моноаміноксидази (МАО) посилюють антихолінергічну активність димедролу. Одночасний прийом інгібіторів МАО та димедролу може призвести до підвищеного артеріального тиску, а також впливає на центральну нервову та дихальну системи.

Знижує ефективність апоморфіну як блювального засобу при лікуванні отруєння.

Підсилює антихолінергічні ефекти лікарських засобів з м-холіноблокуючою активністю.

Не слід призначати разом з препаратами, які містять Димедрол, у тому числі для місцевого застосування.

При сумісному застосуванні з аналептиками можливе збільшення ризику появи судом.

При сумісному застосуванні Димедролу з трициклічними антидепресантами можливе підсилення його м-холіноблокуючої дії, що може призвести до підвищення внутрішньоочного тиску при глаукомі.

Застосування Димедролу разом із гіпотензивними препаратами може посилювати відчуття втоми.

Димедрол є інгібітором ізоферменту цитохрому P450 CYP2D6, тому існує варіант взаємодії із засобами, які переважно засвоюються CYP2D6, такими як метопролол івенлафаксин. 

Термін та умови зберігання

Зберігати в оригінальному упаковуванні при температурі не вище 25 °С  в недоступному для дітей місці. Максимальний термін зберігання – 4 роки. 

Ціна

В аптеках ціна препарату Димедрол переважно становить:

50 мг № 10 – 18-19 гривень за блістер.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
  • Діючі речовини:
    Димедрол
  • Код АТХ:

    R06AA02

    R - Засоби, що діють на респіраторну систему

    R06 - Антигістамінні засоби для системного застосування

    R06A - Антигістамінні засоби для системного застосування

    R06AA - Аміноалкільні ефіри

    R06AA02 - Дифенгідрамін