ФІЛЬТР

Бальзамічний лінімент за Вишневським: інструкція, застосування, ціна

Бальзамічний лінімент або мазь Вишневського – засіб, що використовують при опіках, абсцесах та фурункулах. Препарат хоч і відпускається без рецепта, але перед його використання рекомендується порадитись з лікарем, бо в противному випадку ви можете погіршити власний стан здоров'я.

Склад і форма випуску

У цьому препараті міститься кілька активних речовин, в одному грамі лікарського засобу може міститись вісмуту трибромфеноляту (Ксероформу) (у перерахунку на 50 % вісмуту оксид і суху речовину) 30 мг, дьогтю березового 30 мг.

Допоміжними речовинами виступають : кремній діоксид колоїдний безводний, олія рицинова.

У лініменту або ж мазі Вишневського колір може варіюватись від слабко-жовтого до бурого, ба навіть, до бурого з зеленкуватими або синюватими відтінками, також має доволі специфічний запах.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Бальзамічний лінімент за Вишневським дезінфікує поверхню шкіри та чинить протизапальну дію, може мати слабкий подразнювальний ефект на рецептори тканин через компоненти, що входять до складу лікарського засобу. Препарат сприяє прискореному процесу загоєння ран, нормалізуючи кровопостачання тканин.

Фармакокінетика

Ніяким чином не досліджувалась.

Показання та спосіб застосування. Дозування

Препарат призначають при:

 • абсцесах,
 • фурункулах,
 • пролежнях,
 • лімфаденіті,
 • лімфангіті,
 • опіках,
 • відмороженні,
 • трофічній виразці.

Дорослі  використовують лінімент тільки зовнішньо, за призначенням лікаря.

Наносити 2-3 рази на добу тонким шаром на уражені ділянки шкіри або накладати пов’язку у 5-6 шарів марлі, просякнутої препаратом. Пов’язку фіксувати, змінювати 1 раз на 2-3 дні.

Перев’язки проводити до повного очищення інфікованої ділянки шкіри.

Тривалість курсу лікування − від 6 до 20 днів.

Діти

Безпеку та клінічну ефективність лікарського засобу на дітях не вивчалась.

Період вагітності або годування груддю

Оскільки безпека застосування препарату у період вагітності або годування груддю не досліджувалась, використовувати його варто тільки після консультації з лікарем.

Протипоказання

Підвищена чутливість до фенолу та його похідних або до будь-якого з компонентів препарату.

Передозування

Можливі прояви місцевої алергічної реакції (у т.ч. висипання, свербіж), що потребують проведення протиалергічної терапії.

Лікування: у разі випадкового ковтання великої кількості гелю слід викликати блювання та звернутися до лікаря.

Терапія симптоматична.

Побічні реакції

При тривалому застосуванні можливі прояви місцевої алергічної реакції (у т.ч. гіперемія, свербіж, шкірні висипання, включаючи кропив’янку, набряки), що потребують проведення протиалергічної терапії. Можливі реакції підвищеної чутливості до ультрафіолетового та видимого випромінювання.

У разі виникнення будь-яких негативних реакцій слід припинити застосування препарату та обов’язково проконсультуватися з лікарем щодо подальшого лікування.

Особливості застосування

Лінімент призначений тільки для зовнішнього застосування. Перед накладанням пов’язки рану слід очистити від некротичних тканин, розкрити пухирі, промити антисептичним розчином.

Слід не допускати потрапляння лініменту на слизові оболонки. Руки після нанесення засобу слід ретельно вимити для запобігання потрапляння залишків мазі в очі, ніс чи рот. У разі потрапляння − промити великою кількістю води.

Дьоготь березовий, що входить до складу бальзамічного лініменту, здатний підвищувати чутливість до сонячного світла, тому влітку слід уникати перебування на сонці під час лікування препаратом.

Якщо ознаки захворювання не почнуть зникати або, навпаки, стан здоров’я погіршиться, або виникнуть будь-які небажані явища, необхідно припинити використання препарату та звернутися за консультацією до лікаря щодо подальшого лікування.

Ціна

Туба, 40 г препарату – 10,12-22,70 грн по Україні.

Термін придатності та умови зберігання

В оригінальному упакуванні при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін зберігання – 5 років.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  ПАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ", м. Київ, Україна
 • Діючі речовини:
  Березовий дьоготь (Betulis cortice)
 • Код АТХ:

  D08AX

  D - Дерматологічні засоби

  D08 - Антисептичні та дезинфікуючі засоби

  D08A - Антисептичні та дезинфікуючі засоби

  D08AX - Інші антисептики та дезинфектанти