Фукорцин : інструкція, застосування, ціна
Фукорцин – це лікарський розчин, що має антисептичну і протигрибкову дію. Друга назва – фарба Кастелляні.
Склад і форма випуску
Діючі речовини: 1 мл розчину містить фуксину основного – 4 мг, кислоти борної – 8 мг, фенолу – 39 мг, ацетону – 0,049 мл, резорцину – 78 мг, етанолу 96% - 0,095 мл. Допоміжні речовини: вода очищена.
Випускається у формі розчину нашкірного. Основні фізико-хімічні властивості: рідина темно-червоного кольору з характерним запахом фенолу.
Фармакологічні властивості
Активні діючі речовини Фукорцину виявляють досить широкий спектр протимікробних ефектів у разі ураження інфекційними збудниками шкіри і слизових оболонок. Крім того, цей препарат має фунгіцидний ефект при грибкових ураженнях шкіри.
Фармакокінетика
Дослідження не проводилися.
Показання
Фукорцин застосовують з метою лікування різних захворювань шкіри, спричинених чутливими до препарату збудниками, серед яких: дерматоміцети (трихофітон, мікроспоруми, епідермофітони). Також цей фармакологічний засіб використовують при наявності мікробної екземи, себореї (жирної або змішаної).
Протипоказання
Фукорцин не застосовують при підвищеній чутливості шкіри до компонентів препарату. Крім того, його протипоказано призначати пацієнтам з хронічними алергічними дерматозами.
Передозування
При занадто довгому застосуванні Фукорцину, особливо використанні його на великих ділянках шкіри, можуть виникати явища, характерні для отруєння фенолом, серед яких: запаморочення, слабкість, розлади дихання, колапс. У подібному випадку важливо забезпечити пацієнту доступ свіжого повітря, якомога швидше змити препарат водою зі шкіри та провести відповідне симптоматичне лікування. Також при передозуванні можуть посилюватися побічні ефекти, алергічні реакції.
Побічні ефекти
У разі використання Фукорцину можуть виникати такі побічні реакції, як: анафілактичний шок, кропив'янка, ангіоневротичний набряк та місцеві алергічні реакції (у т. ч. висип, гіперемія, набряк, свербіж у місці нанесення).
У деяких пацієнтів, особливо при тривалому застосуванні, можуть виникати такі явища:
- запаморочення, слабкість, судоми, сплутаність свідомості, головний біль;
- розлади дихання;
- нудота, блювання, діарея;
- олігурія;
- десквамація епітелію.
При появі перелічених симптомів потрібно постаратися змити залишки Фукорцину з поверхні шкіри водою, обов'язково перестати приймати препарат і звернутися до лікаря, при необхідності пройти симптоматичну терапію.
Спосіб застосування та дози
Не слід наносити Фукорцин на великі поверхні шкіри.
Рекомендується змащувати розчином цього фармакологічного засобу уражені слизові оболонки або ділянки шкіри від 1 до 3 разів на день аж до клінічного одужання.
Діти
Не можна застосовувати Фукорцин дітям до 12 років.
Застосування при вагітності та годуванні груддю
Не рекомендується застосовувати Фукорцин вагітним жінкам та в період годування груддю.
Здатність впливати на швидкість реакції
Дослідження ще не проводилися.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Слід уникати одночасного застосування Фукорцину з протигрибковими антибіотиками місцевого застосування (наприклад, Гризеофульвіном, Клотримазолом), а також препаратами, у складі яких є фенол або борна кислота. Також краще не поєднувати фарбу Кастелляні та гормональні препарати. Якщо використовувати Фукорцин одночасно з препаратами для зовнішнього застосування, можуть виникати різноманітні алергічні реакції.
Умови та термін зберігання
Зберігати Фукорцин слід у закритому флаконі при температурі від +8 до +15°C. Термін придатності становить 2 роки.
Ціна
Придбати розчин Фукорцину можна в середньому за 10-15 грн.