Натрію тетраборат: інструкція, застосування, ціна
Натрію тетраборат – рідина для зовнішнього застосування з антисептичною дією.
Активні компоненти сприяють швидкій дії препарату через шкірні покриви та слизові оболонки. Натрію тетраборат чинить бактерицидну дію щодо окремих бактерій, проявляє місцеву дію щодо грибків роду Candida. Проникнення препарату здійснюється через ушкоджені покриви шкіри.
Склад і форма випуску
діюча речовина: бура;
100 г препарату містять бури 20 г;
допоміжна речовина: гліцерин (85 %).
Лікарська форма: Рідина для зовнішнього застосування 20%.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна сиропоподібна рідина.
Фармакотерапевтична група
Антисептичні та дезінфекційні засоби.
Упаковка: по 30 г у флаконах.
Показання до застосування
Кандидоз різного патогенезу, зокрема грибкове ураження слизових оболонок порожнини рота, верхніх дихальних шляхів, сечостатевих органів. Для лікування попрілостей та пролежнів.
Протипоказання
Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.
Порушення функцій нирок.
Спосіб застосування та дози
Назначається виключно для зовнішнього використання: для аплікацій, змазувань та спринцювання на місцях ураження (пролежні, попрілості, уражені ділянки грибком Candida).
Лікарський розчин використовують 2-3 рази протягом доби, однак лікар може встановити іншу регулярність застосування.
Тривалість курсу лікування визначається індивідуально, в залежності від типу та розташування ураження.
Під час стоматиту у дітей, рекомендується протирання слизової оболонки рота тричі на добу. Для протирання використовувати стерильний ватний тампон, попередньо змочений лікарським розчином. Курс лікування проходить під наглядом лікаря. Орієнтований курс лікування – до 6 днів.
Застосування препарату при аплікаціях:
Варто підготувати уражену поверхню тіла.
пролежні: уражену ділянку тіла протерти камфорним спиртом, що підсушить тіло та дозволить проводити подальші процедури. Натрію тетраборат наноситься за допомогою стерильної марлевої серветки, яка накладається на 30 хвилин. Процедура повторюється тричі протягом доби;
вагінальний кандидоз: після гігієнічних процедур, уражені статеві органи протирають стерилізованою марлевою серветкою або ватним тампоном, змочених у розчині натрію тетраборату. Процедура проводиться один раз на добу, бажано – перед сном;
терапія кольпітів (спринцювання): напередодні спринцювання здійснити гігієнічну обробку піхви; спринцювання проводиться за допомогою спринцівки. Процедура здійснюється двічі на добу. Після спринцювання промивання статевих органів не проводиться. Під час лікування варто використовувати слаболужне мило. Лікування вимагає щоденної зміни губки, рушника, спідньої білизни та інших предметів, які взаємодіють з ураженою ділянкою.
Особливості застосування
Бажано уникати нанесення натрію тетраборату на великі ділянки тіла, щоб не допустити небажаних реакцій. Слід уникати потрапляння в очі. Якщо препарат все ж потрапив в очі пацієнта, варто негайно промити їх водою, за допомогою стерильної салфетки.
Препарат не впливає на швидкість реакцій пацієнтів.
Застосування в період вагітності або годування груддю
Препарат не використовується для цієї групи пацієнтів.
Передозування
Отруєння препаратом може виникнути тільки в разі випадкового внутрішнього застосування.
При випадковому проковтуванні кількох грамів препарату (10-20 г):
- 50 мг/л препарату в крові пацієнта – летальна концентрація для дорослих пацієнтів;
- 40 мг/л препарату в крові пацієнта – токсична концентрація для дорослих пацієнтів.
Ознаки передозування: головний біль, висипи на шкірі, біль в животі, нудота, діарея, анорексія, загальна слабкість, зневоднення, анемія, посмикування кінцівок чи обличчя, порушене серцебиття, порушене функціонування нирок та печінки, шок.
Терапія: необхідно якнайшвидше промити шлунок, стимулювати пришвидшений діурез;
Важке отруєння вимагає гемодіалізу, застосування рибофлавіну мононуклеотиду.
Для пацієнтів з передозуванням здійснюється корекція балансу води та електролітів в організмі; усувається ацидоз. Варто здійснювати ретельний моніторинг щодо функціонування серцевосудинної системи.
Побічні реакції
Тривале використання натрію тетраборату та індивідуальна підвищена чутливість до препарату можуть спровокувати ураження епідермісу в окремих пацієнтів (місцеві алергічні реакції, висипи, набряки, свербіж, подразнення у місці нанесення натрію тетраборату).
Помітивши перші прояви небажаних реакцій – слід звернутися до лікаря та, за можливості, припинити чи мінімізувати використання натрію тетраборату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Препарат несумісний з низкою протигрибкових препаратів (антибіотики для місцевого використання, до складу яких входить борна кислота чи фенол) та з гормональними лікарськими засобами. Їх одночасне застосування здатне спровокувати виникнення алергічних реакцій у пацієнта.
Умови та термін зберігання
Термін придатності: 2 роки.
Препарат не варто використовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.Умови зберігання. Зберігати в оригінальній упаковці за температури, яка не перевищує 25°C.
Зберігати у недоступному для дітей місці.