ФІЛЬТР

Важкість у шлунку

На сьогодні важкість у шлунку доволі поширений симптом. Ледь не кожен відчував його на собі, особливо після свят. Важкість у шлунку може з'явитись навіть при одноразовому переїданні або може бути симптомом якогось із захворювань шлунково-кишкового тракту, тож не варто уникати діагностики чи профілактичних заходів для його усунення. Цей симптом може супроводжуватись й іншими, такими як: печія, здуття або нудота. Печія або здуття можуть з'явитись через низьку якість продуктів, чи надмірну жирність та гостроту їжі. Якщо симптоматика тримається протягом довго часу – зверніться до лікаря.

Причини

  • Надмірне споживання їжі за один прийом харчування.
  • Велика кількість фастфуду у вашому раціоні або напівфабрикатів.
  • Хвилювання та стресовий стан можуть вплинути на ваш організм і проявитись у вигляді цього симптому.
  • Може з'явитись через споживання незвичних продуктів.
  • Якщо пити газовані напої, внаслідок накопичення зайвих газів у шлунку.
  • Наявність у вашому раціоні завеликої кількості вуглеводів, зазвичай, солодощів або хлібобулочних виробів.
  • Споживання складних для перетравлення продуктів, найбільш відомі – свинина та гриби. Так, не все м'ясо створює додаткові складнощі для травлення, просто не обов'язково його їсти тільки в смаженому вигляді.
  • Через надмірне споживання алкоголю і куріння теж може з'явитись важкість у шлунку, дим і речовини, що містять у собі спирт мають властивість подразнювати шлунково-кишковий тракт.
  • Захворювання, що пов'язані зі шлунково-кишковим трактом або порушення роботи внутрішніх органів.
  • Важкість у шлунку може проявлятись у вагітних, але там є і специфічні для цього періоду життя причини. Плід може тиснути на шлунок, токсикоз на початку вагітності або внутрішньочеревний тиск на останніх термінах вагітності. 

Неправильний режим харчування одна з основних причин появи цього, симптому, тож в першу чергу зверніть увагу на цей пункт серед можливих.

Діагностика

Існує кілька варіантів виявлення першопричини цього симптому, але не потрібно проходити кожен із перелічених. Лікар може призначити додаткові обстеження при необхідності.

  • біохімія та загальний аналіз крові – найпростіші методи перевірки;
  • ультразвукова діагностика;
  • рентгенографія;
  • магнітно-резонансна томографія (МРТ);
  • ендоскопічне дослідження стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки. 

При яких хворобах проявляється

Може проявлятись при гастриті, бо через цю хворобу з'являється запалення оболонки шлунку. До того ж багато з причин появи важкості у шлунку можуть сприяти його розвитку(наприклад, те ж надмірне споживання алкоголю).

Панкреатит або ж простіше – запалення підшлункової залози, може розвинутись хронічна форма якщо ви хворієте на гастрит. Причини появи важкості у шлунку та панкреатиту доволі пов'язані.

При пептичній виразці, в більшості випадків виразка з'являється у дванадцятипалій кишці. Причини появи можуть різнитись, від генетичної схильності до тривалого порушеного харчування.  

До якого лікаря варто звернутись

При симптомах, що пов'язані зі шлунково-кишковим трактом звертаються до гастроентеролога. При не особливо тяжких захворюваннях – може бути достатньо поради від вашого місцевого терапевта або сімейного лікаря.  

Профілактика 

При наявності у вас шкідливих звичок(тютюнопаління, споживання алкоголю) – відмовтесь від них.

Розподіліть свій раціон харчування протягом доби на більш часті, але менші порції їжі. Не наїдайте перед сном, останній прийом їжі має бути хоча б за дві чи три години до сну.

Не поспішайте та ретельно пережовуйте їжу, уникайте стресу при харчуванні. Уникайте жирних та гострих страв, перші дають сильне навантаження на шлунково-кишковий тракт, а другі подразнюють його.

Виберіть кілька днів для мінімального споживання їжі, бажано з малою кількістю вуглеводів. Такий підхід даватиме можливість перепочити й збадьоритись вашому організму.

Не варто їсти при відсутності почуття голоду, але й не моріть себе, майте у всьому міру.