ФІЛЬТР

Зеродол: інструкція, застосування, ціна

Зеродол – нестероїдний, протизапальний та протиревматичний лікарський засіб, який зменшує інтенсивність болю, набряків, локалізованих запалень. Покращує стан суглобів при ревматичних хворобах.

Препарат використовується після травм та в період реабілітації від перенесених складних операцій, оскільки діюча речовина Зеродолу (ацеклофенак) зменшує больовий синдром та запальний набряк.

Склад і форма випуску

діюча речовина: ацеклофенак;

1 таблетка містить ацеклофенаку 100 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, заліза оксид червоний (Е 172), олія рицинова гідрогенізована, гіпромелоза, кросповідон, кислота стеаринова;

плівкова оболонка:тальк, титану діоксид (Е 171), дибутилфталат, гіпромелоза, заліза оксид червоний (Е 172).

Лікарська форма: таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: червонувато-коричневого кольору, круглі, двоопуклі, вкриті оболонкою таблетки з розподільчою рискою з одного боку та тисненням “ZRD” з іншого.

Фармакотерапевтична група: нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Код АТС: M01A B16.

Показання до застосування

Усунення больових синдромів та запальних процесів при остеоартриті, ревматоїдному артриті та анкілозуючому спондиліті. Терапія захворювань опорно-рухового апарату (часто з плечолопатковим періартритом або позасуглобовим ревматизмом).

Як анальгетичний препарат при станах, які супроводжуються больовими відчуттями (болі у попереку, зубний біль; функціональна дисменорея).

Протипоказання

  • Шлунково-кишкова кровотеча або перфорація виразки в анамнезі, пов'язані з попередньою терапією нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ);
  • наявність супутньої пептичної виразки або кровотечі в цей час або в анамнезі (два або більше окремих доведених епізодів розвитку виразки або кровотечі);
  • активна кровотеча або порушення згортання крові;
  • тяжка печінкова або ниркова недостатність;
  • тяжка серцева недостатність;
  • гіперчутливість до ацеклофенаку або до будь-якого допоміжного компонента препарату; гіперчутливість до ацетилсаліцилової кислоти або НПЗЗ, що спричиняють напади астми, гострий риніт, ангіоневротичний набряк або кропив’янку;
  • застійна серцева недостатність (NYHA II-IV);
  • ішемічна хвороба серця у пацієнтів, які мають стенокардію, перенесений інфаркт міокарда;
  • цереброваскулярні захворювання у пацієнтів, які перенесли інсульт або мають епізоди транзиторних ішемічних атак;
  • захворювання периферичних артерій;
  • лікування передопераційного болю при аорто-коронарному шунтуванні (або використання апарату штучного кровообігу);
  • вагітність, годування груддю, дитячий вік до 18 років.

Спосіб застосування та дози

Прийом їжі не впливає на дію ацеклофенаку: препарат застосовують як до, так і після вживання їжі. Використовувати перорально. Таблетки вживаються цілими, запиваються достатньою кількістю води.

Початкова доза препарату - 100 мг протягом доби.

Гранична допустима доза для дорослих пацієнтів - 200 мг препарату протягом 24 годин. Дозу рекомендовано розбити на два окремі прийоми: 1 таблетка (100 мг препарату) вранці та 1 таблетка ввечері.

Щоб не допустити виникнення побічних реакцій рекомендується скоротити використання препарату до найкоротшого періоду часу та приймати мінімальну дозу препарату, при якій ацеклофенак та допоміжні компоненти залишаться ефективними.

Випробування на здорових пацієнтах показали, що ацеклофенак, який вживався одночасно з їжею – всмоктувався дещо повільніше, однак ступінь всмоктування не змінювалася. Тому препарат можна поєднувати з прийомами їжі.

Для пацієнтів літнього віку не потребується корекція доз чи зміна частоти застосування. Фармакокінетика ацеклофенаку для цієї групи пацієнтів залишається такою ж, як для дорослих пацієнтів. Як і усі НПЗЗ, Зеродол використовується з обережністю, якщо пацієнти літнього віку схильні до загострення небажаних реакцій (ниркові, печінкові, серцево-судинні порушення), або ж приймають інші лікарські засоби, комбінації з якими потребують корекцій доз.

Легка ниркова недостатність не є приводом для зміни дози чи корекції тривалості лікування. Однак варто врахувати, що використання НПЗЗ потребує обережності.

Легка та середня форми недостатності печінки потребують понизити дозу до 100 мг препарату протягом доби. Тяжка форма печінкової недостатності є протипоказанням до застосування Зеродолу.

Діти.

Препарат протипоказаний пацієнтам дитячого віку.

Особливості застосування

Щоб запобігти небажаним реакціям, бажано знизити дозу до мінімальної та скоротити час використання препарату. Рекомендується уникати суміжного використання Зеродолу і НПЗЗ.

Застосування для пацієнтів літнього віку.

Вимагається особлива обережність, оскільки НПЗЗ здатні підвищити частоту небажаних ефектів та летальних наслідків.

Застосування при респіраторних порушеннях.

Використання препарату потребує обережності, якщо пацієнти вразливі до бронхіальної астми та/або це захворювання наявне в анамнезі. НПЗЗ провокують виникнення бронхоспазмів.

Застосування при порушеннях роботи серця, судин, печінки, нирок.

НПЗЗ здатні викликати ниркову недостатність та спровокувати зменшення продукування простагландину. Пацієнти, які знаходяться в групі ризику, повинні приймати препарат під постійним наглядом та моніторингом ниркових функцій.

Застосування при порушеннях роботи нирок та серцевій недостатності.

Пацієнти, що приймають діуретики або люди, які перенесли серйозної операції повинні врахувати рівень простагландинів для підтримки ниркового кровотоку, адже ацеклофенак здатний чинити зворотний вплив на функціонування нирок. Після скасування прийому ацеклофенаку робота нирок стабілізується.

Печінка.

Застосування Зеродолу варто припинити з першими симптомами будь-яких порушень зі сторони печінки (включно з еозинофілією та висипаннями). Слабке та помірне порушення функцій печінки потребує медичного контролю. У пацієнтів, які входять в групу ризику, можуть виникати гепатити без продромальних ознак. Зеродол здатний загострити порфірію печінки.

Вплив на серце та судини.

Пацієнти з артеріальною гіпертензією та/або легкою серцевою недостатністю потребують медичного моніторингу стану, через те, що терапія НПЗЗ здатна спровокувати набряки.

Окремі НПЗЗ підвищують ризик інфаркту та інсульту.

Якщо в анамнезі пацієнта виявлено певну хворобу серця, ацеклофенак призначається тільки після оцінки загального стану та зваження всіх ризиків від використання препарату.

Застосування при порушених функціях шлунково-кишкового тракту.

У хворих з гастроінтестинальною патологією в анамнезі лікування НПЗЗ здатне спровокувати виразку, перфорацію і кровотечі, інколи з летальними випадками.

Пацієнтів з виразками необхідно забезпечити постійним медичним наглядом. Високі дози препарату та літній вік здатні загострити ризик розвитку виразок, кровотеч, перфорації. Для цієї групи пацієнтів слід використовувати найнижчі дози препарату.

Комбінована терапія з використанням протективних засобів може порушувати функціонування шлунково-кишкового тракту.

Літній вік та шлунково-кишкові токсичні реакції повинні бути приводом для повідомлень про будь-які зміни в самопочутті під час використання препарату.

У разі кровотеч зі ШКТ, слід припинити використання ацеклофенаку.

НПЗЗ загострюють виразкові коліти та хворобу Крона, тому для пацієнтів, які знаходяться в групі ризику, препарат не виписується.

Захворювання сполучної тканини.

Існує ризик розвитку менінгіту, спричиненого небактеріальною інфекцією.

Шкірні реакції.

Застосовуючи НПЗЗ, у пацієнтів можуть виникати шкірні реакції (дерматит, Stevens-Johnson syndrome, токсичний епідермальний некроліз, тощо). Найчастіше такі реакції проявляються на перших етапах лікування препаратом. Слід припинити використання Зеродолу при виявленні перших ознак ураження шкіри та ознаках гіперчутливості.

Фертильність

Ацеклофенак впливає на фертильність, тому його використання не рекомендується пацієнткам, які планують вагітність. Жінкам, які визначають причину безпліддя, варто припинити використання Зеродолу.

Гіперчутливість.

Як і інші НПЗЗ, препарат провокує алергічні, анафілактичні та анафілактоїдні реакції.

Гематологічні пригнічення.

Зеродол здатний порушувати об’єднання тромбоцитів.

Тривале застосування препарату.

Довготривале використання НПЗЗ вимагає систематичного обстеження, адже препарат може стати причиною розвитку недостатності нирок, порушити роботу печінки, тощо.

Вплив па швидкість реакції.

Препарат підвищує сонливість та спричиняє запаморочення. Можливі тимчасові порушення зору та втомлюваність, які можуть призвести до непередбачуваних та летальних ситуацій на виробництві чи при управлінні транспортом.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Зеродол протипоказаний в період вагітності.

Протягом вигодовування груддю слід припинити застосування ацеклофенаку.

Передозування

Серед основних симптомів передозування препаратом: головний біль, біль внизу живота, нудота та блювання. Можливі подразнення, кровотеча в ШКТ, діарея, артеріальна гіпотензія, судоми, порушення дихання. Існують повідомлення про серйозний вплив на нервову систему, що проявляється в дезорієнтації, запамороченнях, збудженні, сонливості та шумі в вухах. Тяжка інтоксикація може викликати гостру ниркову недостатність та порушити функціонування печінки.

Лікування.

Для покращення стану пацієнта, необхідно провести терапію, направлену на усунення симптомів. Надалі забезпечити підтримуюче лікування, згідно з оцінкою самопочуття хворого.

Протягом першої години після передозування варто прийняти достатню кількість активованого вугілля. Для дорослих пацієнтів здійснюється промивання шлунка (як альтернативна терапія).

Очищення крові та гемоперфузія можуть виявитися неефективними. Потрібно слідкувати за виділенням сечі, моніторити функціонування нирок та печінки. При судомах пацієнту вводять діазепам внутрішньовенно.

Пацієнт повинен залишатися під контролем медичних працівників, як мінімум, чотири години після проковтування надмірних доз препарату. Інші заходи визначаються клінічним станом пацієнта.

Побічні реакції

Препарат провокує низку побічних реакцій, серед яких:

Порушення роботи ЦНС: проблеми з зором, неврит, головний біль, відчуття болю чи лоскоту, асептичний менінгіт. Серед перших симптомів порушення – лабільність м’язів, мігрень, нудота, дезорієнтація, прояви депресії, галюцинації, вертиго, дзвін у вухах, запаморочення, підвищена стомлюваність, тремор, порушення смаку, сонливість.

Порушення функцій нирок: нефротоксичність, нефрит, нефротичний синдром і розвиток ниркової недостатності.

Порушення роботи печінки: жовтяниця, гепатит.

Порушення кровотворення: анемія, granulocytopenia, тромбоцитопенія, нейтропенія різних ступенів.

Порушення роботи імунної системи: прояви гіперчутливості, алергічні реакції, анафілактичні реакції, шок. Також спостерігаються реактивні реакції зі сторони органів дихання: астма, бронхоспазм, задишка, ангіоедема.

Порушення метаболізму: можлива гіперкаліємія.

Порушення роботи психіки: порушений сон, безсоння, прокидання, внаслідок неспокійних снів.

Можливе порушення зору.

Порушення слуху, дзвін у вухах, вертиго.

Порушення роботи серця та судин: прискорене серцебиття, артеріальна гіпертензія, гіперемія, васкуліт, тромбоемболічні ускладнення.

Порушення роботи травного тракту: розлади травлення, біль у животі, діарея, метеоризм, нудота, закреп, гастрит, блювання (інколи з кров’ю), стоматит, шлунково-кишкові кровотечі, коліт, виразка шлунка, панкреатити.

Подразнення шкіри: свербіж, екзантема, дерматит, набряк обличчя, синдром Стівенса-Джонсона, епідермальний некроліз, еритема, фоточутливість.

Порушення роботи сечовидільної системи та/або нирок: нефроз, ниркова недостатність.

Серед загальних розладів слід виділити підвищену втомлюваність та судоми м’язів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Аналгетики: бажано відмовитися від одночасного застосування двох та більше НПЗЗ, адже таке поєднання посилює побічні реакції.

У поєднанні з антигіпертензивними препаратами відбувається зменшення антигіпертензивного ефекту.

Комбінація з діуретиками понижує дію діуретиків. Діуретики підвищують нефротоксичність при поєднанні НПЗЗ. Важливо аналізувати рівень калію в крові пацієнта.

НПЗЗ провокують серцеву недостатність та підвищують концентрацію глікозидів в крові пацієнта.

Поєднання з препаратами, що містять літій знижують природнє виведення літію.

Поєднання з метотрексатом: понижує природнє виділення метотрексату. При потребі такої комбінації потрібно забезпечити інтервал у 24 години між використанням кожного із засобів. Такі міри обережності допоможуть уникнути токсичності.

Поєднання з циклоспорином підвищує токсичність препаратів

Поєднання з міфепристон не рекомендоване. При потребі одночасного використання, варто дотримуватись інтервалу в 12 днів між застосуванням лікарських засобів. НПЗЗ нівелює дію міфепристону.

Поєднання з кортикостероїдами провокує ризик утворення виразок та кровотеч ШКТ.

НПЗЗ підвищують активність антикоагулянтів (зокрема, варфарину).

НПЗЗ провокують розвиток судом, якщо використовувати їх одночасно з антибіотиками, які належать до групи хінолінів.

При використанні антиагрегантних засобів, можливі кровотечі в ШКТ.

НПЗЗ у поєднанні з такролімусом підвищують ризик токсичного впливу.

НПЗЗ у поєднанні з Зидовудином підвищується гематологічна токсичність препаратів.

Діючий компонент Зеродолу у поєднанні з протидіабетичними препаратами впливає на клінічну дію останніх. Потрібні корекції доз.

Інші НПЗЗ: провокують побічні реакції.

Умови та термін зберігання

Препарат придатний до вживання протягом двох років.

Зберігати в оригінальній упаковці за температури, яка не перевищує 25ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Іпка Лабораторіз
  • Діючі речовини:
    Ацеклофенак
  • Код АТХ:

    M01AB16

    M - Засоби, що діють на опорно-руховий апарат

    M01 - Протизапальні та протиревматичні засоби

    M01A - Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби

    M01AB - Похідні оцтової кислоти та споріднені сполуки

    M01AB16 - Ацеклофенак