ФІЛЬТР

Вітаксон : інструкція, застосування, ціна

Вітаксон – препарат, основу якого складають вітаміни групи В. Його використовують при запальних захворюваннях нервів, дегенеративних змінах опорно-рухового апарату та інших станах.

Склад і форма випуску

Вітаксон випускається у формі таблеток (№ 30, 60), вкритих плівковою оболонкою, та розчину для ін'єкцій по 2 мл №5, №10 ампули.

Таблетки. Діючі речовини: бенфотиамін, піридоксину гідрохлорид. 1 таблетка містить бенфотиаміна 100 мг в перерахуванні на 100% сухої речовини, піридоксину гідрохлорид 100 мг в перерахуванні на 100% сухої речовини. Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, повідон, кальцію стеарат, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний. Плівкова оболонка Opadry ІІ 85 F 18422: спирт полівініловий, поліетиленгліколь, тальк, титану діоксид (Е171).

Розчин. Діючі речовини: тіаміну гідрохлорид 50 мг/мл, піридоксину гідрохлорид 50 мг/мл, ціанокобаламін 0,5 мг/мл. Інші інгредієнти: лідокаїну гідрохлорид.

Фармакологічні властивості

Вітаксон у своєму складі містить вітаміни групи В. Цей препарат у високих дозах може чинити аналгезивний ефект, сприяти нормалізації кровотворення, покращувати кровообіг, а також стабілізувати роботу ЦНС.

Нейротропні вітаміни групи В позитивно впливають на пацієнта при запальних і дегенеративних захворюваннях нервів, рухового апарату. Часто вони використовуються з метою усунення дефіцитних станів.

Фармакокінетика

Вітамін В6 і його похідні переважно всмоктуються у верхньому відділі травного тракту та екскретуються в межах 2-5 годин. Метаболіти виводяться з сечею. Дефосфоріліровання відбувається в нирках. Накопичення тіаміну не буває завдяки обмеженому розчиненню цієї речовини в жирах.

Вітамін В12 після парентерального введення утворює транспортні білкові комплекси, вони абсорбуються печінкою за короткий період часу, а також кістковим мозком та іншими проліферативними органами. Вітамін В12 надходить у жовч і потім бере участь у кишково-печінковій циркуляції. Вітамін B12 може проникати через плаценту.

Показання

Вітаксон зазвичай призначають при неврологічних захворюваннях різного походження. Найчастіше його використовують при: невралгії, невритах, полінейропатії (алкогольної, діабетичної), радикулопатії (корінцевому синдромі), міалгії, ретробульбарному невриті, паралічі лицьового нерва, оперізуючому лишаї.

Протипоказання

Вітаксон не можна використовувати, коли є:

  • підвищена чутливість до діючої речовини або будь-яких інших допоміжних речовин препарату;
  • алергічні реакції;
  • виразка шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення (можливе підвищення кислотності шлункового соку).

Передозування

У разі передозування Вітаксоном можуть виникати такі явища: судоми, запаморочення, аритмія, брадикардія, нудота, підвищена пітливість. Якщо це сталося, то необхідна відміна ліків та симптоматична терапія.

Побічні ефекти

При прийманні Вітаксона можуть виникнути побічні реакції, серед яких:

  • нудота, блювання, діарея, болі в животі, підвищення кислотності шлункового соку;
  • тахікардія, підвищення/зниження артеріального тиску, больові відчуття в області серця;
  • анафілактичний шок, кропив'янка, різні шкірні висипання, свербіж;
  • задишка, риніт, а іноді й пригнічення дихання або його зупинка.

Якщо Вітаксон застосовується тривалий час – близько 6-12 місяців, то це може загрожувати нервовим збудженням, запамороченням, головним болем.

Спосіб застосування та дози

Вітаксон слід з підвищеною обережністю приймати пацієнтам з тяжкою та гострою формою декомпенсованої серцевої недостатності. Тривалість лікування даним фармакологічним засобом визначає лікар в індивідуальному порядку.

Таблетки. Зазвичай призначають приймати 1 таблетку на добу. В індивідуальних випадках доза може бути підвищена – по 1 таблетці тричі на добу. Таблетки рекомендується приймати після їжі. Максимальний період прийому – 4 тижні.

Розчин. У важких випадках початкова доза становить 2 мл розчину, який вводять внутрішньом'язово 1 раз на добу.  Потім вводять по 2 мл (1 ін'єкцію) 2-3 рази на тиждень. Курс такого лікування триває мінімум 1 місяць. Внутрішньом'язові ін'єкції слід виконувати в зовнішній квадрат сідниці.

Діти

Вітаксон не призначають дітям.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Небажано застосовувати Вітаксон в зазначені періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції

Вітаксон часом викликає сонливість, запаморочення, тахікардію, тому не рекомендовано керувати авто чи займатися видами діяльності, які вимагають швидкої реакції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Дія Вітаксона нейтралізується, якщо одночасно приймаються речовини, що містять сульфати. Також не рекомендується використовувати його в комбінованій терапії з препаратами, які містять у своєму складі леводопу. Слід враховувати, що антациди знижують всмоктування тіаміну.

Крім того, бенфотиамін несумісний з окислювальними та відновними сполуками, серед яких: хлорид ртуті, йодид, карбонат, ацетат, танінова кислота, залізо-амоній-цитрат, фенобарбітал натрію, рибофлавін, бензилпенициллин, глюкоза і метабісульфіт, 5-фторурацил. Річ у тому, що ефективність діючої речовини Вітаксона зменшується в їх присутності.

Умови та термін зберігання

Ампули Вітаксона слід зберігати при температурі від +2 до + 8°С, препарат не можна заморожувати.  Таблетки зберігають при температурі до +25°С. Тривалість зберігання Вітаксона в будь-якій формі становить 2 роки.

Ціна

60 таблеток Вітаксона можна придбати за 200-250 грн, а 5 ампул розчину – за 145-187 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    АТ "Фармак"
  • Діючі речовини:
    Бенфотіамін
  • Код АТХ:

    A11DB

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A11 - Вітаміни

    A11D - Препарати вітаміну в1, в том числі і в комбінації з вітамінами в6 і в12.

    A11DB - Вітамін в1 у поєднанні з вітаміном в6 і/або в12