ФІЛЬТР

Мільгама : інструкція, застосування, ціна

Мільгама – розчин для ін'єкцій, з активними компонентами, серед яких тіаміну гідрохлорид, піридоксину гідрохлорид, ціанокобаламін. Використовуються для лікування гострих запальних та дегенеративних захворювань рухового апарату, нормалізації центральної нервової системи. Лікарський засіб ефективний в ліквідації дефіцитних станів організму. Великі дози препарату мають анальгетичну дію, сприяючи покращанню кровообігу та нормалізації процесу кровотворення. Вітамін В12, що знаходиться в препараті сприяє клітинному метаболізму.

Склад і форма випуску

діючі речовини: 1 мл розчину містить тіаміну гідрохлориду 50 мг, піридоксину гідрохлориду 50 мг, ціанокобаламіну 500 мкг;

допоміжні речовини: лідокаїну гідрохлорид, спирт бензиловий, натрію поліфосфат, калію гексаціаноферат ІІІ, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма: розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин червоного кольору.

Упаковка: по 2 мл в ампулах з коричневого скла. По 5 або 10, або 25 ампул у картонній коробці.

Фармакотерапевтична група: препарати вітаміну В1 у комбінації з вітамінами В6 та/або вітаміном В12. Код АТС - А11D B.

Показання до застосування

Захворювання нервової системи різноманітної генези: ураження периферичних нервів, внаслідок запалення (неврити), ретробульбарний неврит, ураження периферійних нервів, без порушень рухів (невралгії), ураження лицьового нерва, запалення периферичних нервів (діабетична, алкогольна полінейропатія), корінцевий синдром.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату; гостре порушення серцевої провідності; гостра форма декомпенсованої серцевої недостатності.

Вітамін В1 - протипоказано при алергічних реакціях.

Вітамін В6 - протипоказано застосовувати при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення (оскільки можливе підвищення кислотності шлункового соку).

Вітамін В12- протипоказано застосовувати при еритремії, еритроцитозі, тромбоемболії.

Лідокаїн. Підвищена індивідуальна чутливість до лідокаїну або до інших амідних місцевоанестезуючих засобів, наявність в анамнезі епілептиформних судом на лідокаїн, тяжка брадикардія, тяжка артеріальна гіпотензія, кардіогенний шок, тяжкі форми хронічної серцевої недостатності (ІІ-ІІІ ступеня), синдром слабкості синусового вузла, синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта, синдром Адамса-Стокса, атріовентрикулярна блокада (AV) ІІ і ІІІ ступеня, гіповолемія, тяжкі порушення функції печінки/нирок, порфірія, міастенія.

Не рекомендується до застосування в період вагітності та годування груддю.

Спосіб застосування та дози

Ін'єкційний розчин, що вводиться внутрішньом'язово.

Гострі патології лікуються внутрішньом'язовою ін'єкцією з дозою у 2 мл розчину, один раз протягом доби. Препарат вводиться до моменту зникнення симптомів. Продовжуючи лікування, лікарі назначають 1 ін’єкцію (2 мл препарату), двічі на тиждень. Період лікування триває 1 місяць.

Зона для ін'єкції: Внутрішньом’язову ін’єкцію здійснюють у верхній квадрант сідничного м’яза.

Щоб підтримати або продовжити ефект терапевтичного курсу ін’єкцій та попередити можливі рецидиви — лікарі  прописують курс медикаментозного лікування препаратом Мільгама® – таблетки, що вкриті оболонкою для перорального використання. 

Особливості застосування

Лікарський засіб не вводять внутрішньовенно, адже такий спосіб застосування може стати причиною анафілактоїдних реакцій в пацієнтів, що мають підвищену чутливість до активних компонентів препарату.

Парентеральний спосіб введення В12 видозмінює показання при діагностиці комбінованого склерозу чи злоякісної анемії.

Використання В6, з тривалістю 6-12 місяців у дозах, що перевищують 50 мг щоденно та дози, що перевищують 1000 мг протягом доби, з тривалістю у 2 місяці – може призвести до розвитку периферичної сенсорної нейропатії. Якщо у пацієнта виникають симптоми, що передують периферичній сенсорній нейропатії, варто негайно припинити лікування або ж скоротити дозу лікарського засобу.

В ампулах можуть міститися залишки калію, що важливо враховувати людям, які знаходяться на безсольовій дієті.

Пацієнти з патологією шлунка, печінки, норок та дванадцятипалої кишки застосовують Мільгаму з обережністю, оскільки в препараті знаходиться висока концентрація вітаміну В6.

При серцевій недостатності та стенокардії – препарат не використовують.

Розвиток новоутворень, крім мегалобластної анемії та дефіцитом вітаміну В12, є протипоказанням для використання препарату.

Лідокаїн в складі препарату може підвищувати ризик місцевої болючості та набряку. До того ж, компонент володіє антиаритмічною дією й може виступати як аритмогенний фактор, що приводить до розвитку аритмії. При використанні проводиться ЕКГ-контроль. Якщо анамнез пацієнта включає захворювання серця — перед використанням лідокаїну нормалізовують рівень калію в плазмі крові (гіпокаліємія мінімізує ефективність лідокаїну).

Внутрішньом’язове введення лікарського засобу може підвищити скупчення креатиніну, що дає хибні свідчення при встановленні діагнозу інфаркту міокарда.

Вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом та іншими механізмами.

Під час застосування препарату можуть спостерігатися побічні реакції, серед яких запаморочення. В такому разі пацієнтам не рекомендується керувати автотранспортом чи працювати з іншими складними механізмами.

Діти.

Препарат не використовується в педіатричній практиці.

Застосування в період вагітності або годування груддю

В період вагітності бажане споживання вітаміну В1 протягом доби становить орієнтовно 1,4 - 1,6 мг; В6 2,4 - 2,6 мг. Якщо пацієнтка страждає на дефіцит вітамінів, ці дози можуть бути перевищеними. Лікарський засіб перевищує показники та містить 100 мг вітаміну В6 в ампулі, тому його не рекомендують використовувати у період вагітності.

Застосування в період готування груддю: В1 та В6 можуть проникати в грудне молоко та зменшувати його кількість. Препарат не рекомендується для жінок, що годують груддю.

Передозування

Через потужний терапевтичний діапазон, високі дози вітаміну В1 (понад 10 г) чинять курареподібну дію, пригнічуючи нервові імпульси пацієнта.

Попри те, що вітамін В6 нетоксичний, його надмірне застосування (більш ніж 1 г на добу) протягом тривалого часу, може спричинити нейротоксичний ефект. Якщо доза вітаміну перевищує 2 г на добу, спостерігаються розлади чутливості, конвульсії, анемія, невропатія, що супроводжується атаксією, себорейний дерматит.

Вітамін В12 в великих дозах та тривалих прийомах може викликати алергію та порушення з боку шкіри.Довготривале застосування деактивує ферменти печінки, спричиняє больові відчуття в області серця.

Для ліквідації передозування назначають симптоматичну терапію.

Лідокаїн. Передозування препаратом призводить до психомоторного збудження, загальної слабкості, тремору, порушення зору, судом. Можливі летальні випадки. Передозування виникає при концентрації лідокаїну в понад 0,006 мг/кг (в здорових пацієнтів).

Для ліквідації передозування: негайно припинити введення препарату. Киснева терапія та використання протисудомних засобів, вазоконстрикторів, холінолітиків. Здійснюється інтубація, реанімаційні заходи, штучна вентиляція легенів.

Побічні реакції

Щоденне використання лікарського засобу понад пів року в дозах, що перевищують 50 мг вітаміну В6 приводить до загального нездужання, сенсорної нейропатії, збудження, головного болю та запаморочення.

Інші побічні реакції:

Вплив на травний тракт: розлади ШКТ, що супроводжуються нудотою, блюванням, болем в животі, діареєю, підвищенням кислотності шлункового соку.

Вплив на імунну систему: гіперчутливість до препарату з порушенням дихання, висипами, анафілактичним шоком, підвищеною пітливістю.

Вплив на шкіру: вугрові висипи та свербіж; зафіксовані поодинокі випадки генералізованого ексфоліативного дерматиту.

Вплив на серцево-судинну систему: пришвидшене серцебиття, аритмія, уповільнення провідності серця, блокада серця, брадикардія, зупинка серцевої діяльності, колапс, біль у серці.

Вплив на нервову систему: при застосуванні доз, що перевищують норму — збудження ЦНС, тривожність, сонливість та інші порушення сну, головний біль, втрата свідомості, кома; при підвищеній чутливості до компонентів препарату — ейфорія, руховий неспокій, судоми.

Вплив на органи зору:  кон’юнктивіт, оборотна сліпота, мигтіння «мушок», світлобоязнь.

Вплив на органи слуху: рідко спостерігаються слухові порушення та шум у вухах.

Вплив на дихальну систему: риніт, задишка та пригнічення дихання.

Загальні розлади та інше: спостерігаються реакції у місцях ведення, жар, холод та оніміння кінцівок, слабкість, гіпертермія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Піридоксин не застосовують разом із леводопом, оскільки одночасне введення компонентів здатне збільшувати периферичне декарбоксилювання леводопу та мінімізовувати антипаркінсонічну дію.

Тіамін не застосовують разом з окислювальними та редукуючими сполуками, оскільки він інактивується в їх присутності.

Вітамін В12 не застосовують разом із солями важких металів через їх несумісність.

Умови та термін зберігання

Термін придатності препарату: 3 роки.

Умови зберігання: зберігати при температурі, яка не перевищує 2-8ºС в темному місці, недоступному для дітей. Зберігати в оригінальній упаковці.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ТОВ "Герофарм", м. Санкт-Петербург, Російська Федерація
  • Діючі речовини:
    Тіаміну гідрохлориду (Thiamin dose)
  • Код АТХ:

    A11DB

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A11 - Вітаміни

    A11D - Препарати вітаміну в1, в том числі і в комбінації з вітамінами в6 і в12.

    A11DB - Вітамін в1 у поєднанні з вітаміном в6 і/або в12