ФІЛЬТР

Веносмін: інструкція, застосування, ціна

Веносмін – лікарський препарат, що володіє венотонічною та ангіопротекторною дією.  Веносім покращує тонус вен, звужує їх, зменшує мікроциркуляцію й проникність капілярів, збільшуючи резистентність та лімфатичний дренаж. Препарат стимулює лімфатичний відтік, мінімізує вплив лейкоцитів на ендотелій та підвищує контакт лейкоцитів в найдрібніших (посткапілярних) венулах. Таким чином, препарат зменшує негативний вплив, який чинять медіатори запалення на стінки вен.

Напіввиведення препарату відбувається через 11 годин після застосування таблетки.

Склад і форма випуску

діючі речовини: diosminum, hesperidinum;

1 таблетка містить суми флавоноїдних фракцій 500 мг: діосміну у перерахуванні на 100% речовину 450 мг; гесперидину у перерахуванні на 100% речовину 50 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, коповідон, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію кроскармелоза, магнію стеарат; склад оболонки: Opadry II рожевий (титану діоксид (Е 171), тальк, заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид чорний (Е 172), поліетиленгліколь (макрогол) 4000, полівініловий спирт).

Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті плівковою оболонкою, від світло-коричнувато-рожевого до помаранчево-рожевого кольору, видовженої форми, верхня і нижня поверхні яких опуклі, з рискою для поділу. 

Фармакотерапевтична група. Капіляростабілізуючі засоби. Біофлавоноїди. Діосмін, комбінації. Код АТХ: С05С А53.

Показання до застосування

Препарат використовується для профілактики порушень відтоку венозної крові в нижніх кінцівках та для усунення симптомів венолімфатичної недостатності, яка супроводжується важкістю в нижніх кінцівках, болем в ногах, нічними судомами, трофічними порушеннями, набряками, варикозними виразками.

Також Веносмін ефективно пом'якшує та усуває симптоми геморою.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин лікарського засобу.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб призначений для внутрішнього застосування. Використовується для профілактики та лікування повнолітніх пацієнтів.

Спосіб застосування для терапії венолімфатичної недостатності (серед симптомів – важкість в нижніх кінцівках, біль в ногах, нічні судоми, трофічні порушення, набряки, варикозні виразки).

Застосовувати дві пігулки двічі на добу, під час прийому їжі. Курс лікування триває тиждень. Якщо за час лікування не зникли характерні симптоми – можна продовжити лікування, приймаючи дві пігулки на добу одноразово, під час прийому їжі.

Спосіб застосування для зняття симптомів хронічного геморою.

Застосовувати дві пігулки двічі на добу, під час прийому їжі. Курс лікування триває тиждень. Далі можна продовжити за схемою: дві пігулки на добу одноразово, під час прийому їжі.

Спосіб застосування для лікування гострого геморою.

Перші чотири дні лікування передбачає застосовування шести пігулок протягом доби. Наступні три дні лікування продовжується з рекомендованим дозуванням в чотири пігулки протягом доби. Препарат використовується під час прийому їжі. Добова доза препарату повинна бути розподілена на 2-3 прийоми.

Тривалість курсу лікування визначається індивідуально та залежить від стану пацієнта й перебігу захворювання. Як правило, курс лікування триває два-три місяці та передбачає періодичну перевірку покращення стану в лікаря.

Діти.

Недостатньо даних, які підтверджують ефективність та безпеку використання препарату для дітей. Для уникнення потенційної небезпеки, Веносмін не застосовується в педіатричній практиці.

Вплив на швидкість реакції.

Механізм роботи Веносміну не порушує швидкості психомоторних реакцій пацієнта. Якщо у хворого виявляються побічні реакції, які можуть вплинути на керування автотранспортом чи на роботу зі складними механізмами, варто оцінити свій стан та, за потреби, дотримуватися обережності.

Особливості застосування

Використання Веносміну для лікування гострого геморою не є повноцінним замінником специфічної терапії, направленої на лікування проктологічних захворювань. Якщо за перші 4-5 днів лікування симптоми захворювання не зникли, варто провести проктологічну діагностику та звернутися по медичну консультацію, яка передбачає перегляд призначеної терапії.

У разі порушення венозного кровообігу, окрім медикаментозного лікування, варто дотримуватися здорового способу життя. Зокрема:

  • надавати перевагу щоденним пішим прогулянкам;
  • уникати тривалого відпочинку/перебування під сонцем;
  • врегулювати масу тіла, оскільки надлишкова вага негативно впливає на стан ніг;
  • уникати довготривалого, виснажливого перебування на ногах;
  • відмовитися від незручного взуття;
  • носити спеціалізовані панчохи, які покращують кровообіг.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Побічних та токсичних реакцій для матері чи плоду не зафіксовано. Вважається, що застосування діосміну та гесперидину не є протипоказаним вагітним жінкам, однак перед лікуванням важливо проконсультуватися з лікарем. В разі призначення курсу лікування, яке включає діосмін та гесперидин, слід дотримуватися обережності.

Невідомо, чи проникає препарат в грудне молоко. Питання про вплив діосміну та гесперидину на новонароджених не вивчалося. Матері, які годують груддю, повинні відмовитися від використання препарату або розглянути питання про припинення грудного вигодовування.

Передозування

Випадки передозування не зафіксовані, відповідно, в медичній літературі немає опису симптомів отруєння препаратом та методів лікування.

Вважається, що у разі надмірного використання препарату, потрібно промити шлунок та прийняти активоване вугілля чи інші сорбенти.

Побічні реакції

Комбінація діосміну і гесперидину здатна викликати такі побічні реакції:

  • нервова система – рідко: головний біль, загальна слабкість, вертиго, нездужання;
  • шлунково-кишковий тракт – часто: біль внизу живота, нудота, блювання, діарея; нечасто: коліт; з невідомою частотою виникнення: абдомінальний больовий синдром;
  • шкіра та підшкірна клітковина – рідко: висипи, свербіж, кропив’янка; з невідомою частотою виникнення: локальний набряк (губи, повіки, обличчя);
  • імунна система – з невідомою частотою виникнення: набряк Квінке.

Взаємодія з ішими лікарськими засобами

Взаємодії невідомі.

Умови та термін зберігання

Препарат придатний до вживання 4 роки від дати виготовлення лікарського препарату.

Зберігати в оригінальній упаковці, за температури, яка не перевищує 30°C. Зберігати в місці, недоступному для дітей.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ПРАТ "ФІТОФАРМ"
  • Діючі речовини:
    Діосмін (diosmin)
  • Код АТХ:

    C05CA53

    C - Засоби, що діють на серцево-судинну систему

    C05 - Ангіопротектори

    C05C - Капіляростабілізуючі засоби

    C05CA - Біофлавоноїди

    C05CA53 - Діосмін, комбінації