Детралекс : інструкція, застосування, ціна
Детралекс – венотоник, який покращує функіональний стан венозної стінки, лімфатичний відтік і мікроциркуляцію, сприяє ліквідації судом, набряків та загоєнню трофічних виразок, допомагає при хворобах серцево-судинної системи.
Склад і форма випуску
Діюча речовина: діосмін, гесперидин.
Овальні за формою таблетки вкриті оранжевою з відтінками рожевого плівкою. Одна таблетка містить в собі 500 мг мікронізованої очищеної флавоноїдної фракції, до якої входить 450 мг діосміну (90%) і 50 мг флавоноїдів у вигляді гесперидину (10%).
Серед допоміжних речовини наявні желатин, магнію стеарат, целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмальгліколят (тип А), тальк та вода очищена.
До складу плівкової оболонки входять гліцерин, макрогол 6000, магнію стеарат, гіпромелоза, заліза оксид червоний (Е 172), натрію лаурилсульфат, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172).
Детралекс відносять до капіляростабілізуючих засобів, біофлавоноїдів, діосмін, комбінації.
Випускають таблетки по 15 штук у блістері з алюмінієвої фольги та ПВХ-плівки, по 2 або 4 блістери в картонному упакуванні.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Детралекс виконує венотонічну та ангіопротекторну дії, зменшує розтяжність вен та веностаз, покращує мікроциркуляцію, знижує проникність капілярів та підвищує їх резистентність, а також поліпшує лімфатичний дренаж, збільшуючи лімфатичний відтік.
Детралекс підвищує венозний тонус: за допомогою венозної оклюзійної плетизмографії зменшується час венозного відтоку.
У подвійних сліпих плацебо-контрольованих дослідженнях було продемонстровано статистично достовірну різницю між застосуванням препарату та плацебо. У пацієнтів із симптомами ламкості капілярів лікування збільшує їх резистентність.
Препарат також зменшує взаємодію лейкоцитів та ендотелію, адгезію лейкоцитів у посткапілярних венулах, що допомагає знизити пошкоджувальну дію медіаторів запалення на стінки вен і стулки клапанів вен.
У подвійних сліпих плацебо-контрольованих дослідженнях було показано терапевтичну активність препарату у флебології при лікуванні функціональної та органічної хронічної венозної недостатності нижніх кінцівок, а також у проктології при лікуванні геморою.
Фармакокінетика
Виведення діючої речовини відбувається через фекалії. Через сечу виводиться в середньому 14% прийнятої дози.
Загальний період напіввиведення становить 11 годин.
Препарат активно метаболізується, що підтверджується наявністю різних фенольних кислот у сечі.
Показання
Детралекс допомагає при лікуванні венолімфатичної недостатності. Зазвичай першими причинами є важкість у ногах, біль, нічні судоми, набряки, трофічні порушення та варикозні виразки.
Допомагає засіб і під час симптоматичного виліковування геморою.
Завдяки позитивній реакції його застосовують разом з іншими спеціальними медикаментами. Дана концентрація може бути результативною при запальних і ревматичних захворюваннях з болем у суглобах.
Протипоказання
Заборонено чутливим до діючої або будь-якої допоміжної речовини.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Точні дослідження по взаємодії поки що не проводилися. Проте неофіційні спостереження доводять, що поєднання можливе.
Особливості застосування
Застосування Детралексу пацієнтами з гострим гемороєм не заважає лікуванню проктологічних захворювань, але й не замінює потрібної терапії.
Якщо після короткого терміну лікування не помічено покращення та зникненя симптомів, то варто провести проктологічне обстеження та змінити прописані препарати.
При порушеннях кровообігу в венах для більш ефективного та швидкого результату хворим слід дотримуватись терапії з униканням занадто великої маси тіла, тривалого перебування на сонці чи на ногах, в тому числі і часті піші прогулянки. Якщо довгого ходіння не уникнути, то варто одягати теплі зручні панчохи.
Використання при вагітності та годуванні грудьми
Вагітним та жінкам, які годують грудних дітей, краще не ризикувати та перед вживанням Детралексу проконсультуватися з медфахівцями. Адже фармкомпанії не повідомляють про проникнення препарату до грудного молока, але офіційно дозволяють застосовувати під час вагітності, виключаючи I триместр. Тератогенної дії препарату дослідження не виявлено.
Здатність впливати на швидкість реакції
Детралекс майже не впливає на швидкість фізичних і психічних реакцій. Завдяки цьому таблетки можуть призначати тим пацієнтам, чия діяльність вимагає точних рухів і швидкої реакції.
У разі виявлення побічної дії препарату необхідно бути обережними та звернутися до лікаря.
Спосіб застосування та дози
Таблетки призначені для перорального застосування дорослими.
При прийомі від декількох днів чи місяців Детралекс добре переноситься хворими, диспепсичні реакції майже не спостерігаються.
Рекомендована доза становить 2 таблетки на добу: 1 таблетка – вдень та 1 таблетка – ввечері під час їжі. Через тиждень після застосування дозволено приймати 2 таблетки на добу лише під час приймання їжі.
При частковому лікуванні гострого геморою варто приймати по 6 таблеток на добу упродовж 4 днів, потім зменшувати кількість до 4 таблеток на добу протягом наступних 3 днів. Але весь час слід пам'ятати про те, що препарат впливає на необхідні частини тіла лише, якщо ковтати таблетки під час травлення. Добову кількість таблеток варто розділити на 2-3 прийняття. Підтримуюча терапія – 2 таблетки на добу.
Тривалість лікування медичним засобом залежить від висновків лікаря.
Діти
Дані про застосування препарату дітьми відсутні.
Передозування
Випадки передозування офіційно не відомі.
Побічні реакції
Клінічні дослідження продемонстрували, що під час прийняття Детралексу з'являються побічні ефекти помірної інтенсивності з боку кишково-шлункового тракту. Так, у деяких людей спостерігали діарею, диспепсію, нудоту та блювання.
З боку центральної нервової системи виявили головний біль, слабкість, нездужання та запаморочення, з боку шлунково-кишкової – діарея, нудота, печія, біль в животі, запалення товстої кишки.
Також були висипання, свербіння та почервоніння шкіри, роздратування, кропив'янка, ангіоневротичний набряк обличчя, повік і губ, сильне свербіння шкіри, різке падіння артеріального тиску, набряк гортані, порушення роботи життєво важливих органів, гучне і ускладнене дихання, втрата свідомості, блідість або синюшність шкіри, різке звуження бронхів, гортані.
Термін придатності
Зберігати потрібно 4 роки в закритому упакуванні виробника, на якому вказана дата випуску.
Умови зберігання
Особливих умов зберігання не потребує, але варто обирати віддаленому від дітей місце.
Категорія відпуску
Придбати в українських аптеках можна без рецепту.
Ціна
Таблетки Детралекс 500 мг №60 Les Laboratoires Servier Іndustrie можна знайти за 294 грн. чи 384 грн.
Таблетки Детралекс 1000 мг №30 цієї ж лабораторії – від 294 грн.-390 грн.