ФІЛЬТР

Трентал : інструкція, застосування, ціна

Трентал – купують для лікування трофічних порушень, порушеннях мозкового кровообігу, при ішемії, відмороженні кінцівок. Відпускається тільки за рецептом, лікування цим препаратом лікарі призначають в індивідуальному порядку. Не використовувати для лікування захворювань в самостійному порядку. Не бажано використовувати при вагітності, потрапляє до складу грудного молока. Не використовується для лікування дітей. Може вводитись в організм через крапельницю та ін'єкційним методом. 

Склад і форма випуску

Головна діюча речовина: пентоксифілін.

Один мілілітр розчину містить 20 мг діючої речовини.

Допоміжні речовини: хлорид натрію, вода для ін’єкцій.

Розчин для ін'єкцій

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Дію цього препарату пов`язують з пригніченням фосфодіестерази і накопиченням циклічного аденозинмонофосфату в клітинах гладкої мускулатури судин, клітинах крові, а також в інших тканинах і органах. Діюча речовина препарату уповільнює злипання тромбоцитів і еритроцитів, підвищує їх еластичність, пригнічує збільшену кількість фібриногену у плазмі крові та підсилює розчинення тромбів та згустків крові, це призводить до зменшення в`язкості крові та покращує її текучість. Крім того, головна діюча речовина створює слабку міотропну судинорозширювальну дію, дещо зменшує загальний периферичний судинний опір та частоту скорочень серця. Внаслідок використання цього лікарського засобу покращується мікроциркуляція та постачання кисню до тканин. Цей лікарський засіб в невеликій мірі розширює коронарні судини.

Фармакокінетика

Пентоксифілін та його метаболіти варто розглядати як одну активну речовину. Період напіввиведення речовини з організму людини триває трішки більше ніж півтори години.

Пентоксифілін повністю перероблюється в організмі, понад 90 % виводиться нирками з сечею. Менше як 4 % отриманої дози виводиться з калом. Хворі, що мають тяжкі порушення функцій нирок – виведення метаболітів уповільнене. У пацієнтів із порушеною функцією печінки період напіввиведення пентоксифіліну триває довше від вказаного.

Показання та спосіб використання. Дозування

Цей лікарський засіб призначають при:

  • Атеросклеротичній енцефалопатії
  • Ішемічному церебральному інсульті
  • Дисциркуляторній енцефалопатія
  • Порушенні периферичного кровообігу, що був спричинений атеросклерозом, цукровим діабетом (сюди ж варто прирахувати й діабетичну ангіопатію) чи запаленням
  • Трофічні розлади у тканинах, пов`язані з пошкодженням вен або порушенням мікроциркуляції (гангрена, відмороження кінцівок)
  • Облітеруючому ендартеріїті
  • Ангіонейропатії (хвороба Рейно)
  • порушеннях кровообігу ока (різні форми недостатності кровообігу у сітківці та судинній оболонці ока)
  • порушеннях функції внутрішнього вуха по причині проблем із судинами, що супроводжуються зниженням слуху.

Внутрішньовенне введення має найбільшу ефективність. Лікар в індивідуальному порядку визначає дозування препарату і залежить від ступеня тяжкості циркуляторних порушень, маси тіла і переносність лікування. Введення препарату у вену можна проводити тільки при умові, що розчин прозорий.

Внутрішньовенне введення 100-600 мг пентоксифіліну при поєднанні з 100-500 мл розчину Рінгера лактату, 0,9 % розчину натрію хлориду або 5 % розчину глюкози 1-2 рази протягом доби. Тривалість крапельного введення препарату в організм людини може тривати від 60 до 360 хвилин. Введення цього лікарського засобу в кількості 100 мг має тривати не менше однієї години. Процес введення препарату можна доповнити пероральним використанням (400 мг) з урахуванням того, що загальна максимальна добова доза має не перевищувати 1200 мг.

Якщо хворий знаходиться в тяжкому стані, тривалість інфузії може досягати 24 годин. За умови такої схеми введення дозу варто визначати із розрахунку 0,6 мг/кг/год. Максимальна доза протягом доби не має перевищувати 1200 мг. Кількість інфузійного розчину буде розраховуватись в індивідуальному порядку з урахуванням інших хвороб, стану людини, яку лікують та  у середньому тримається в межах 1-1,5 л протягом доби.

В деяких випадках препарат можна використовувати з дозуванням по 5 мл (100 мг). Ін`єкцію варто виконувати повільно, протягом 5 хвилин, хворий має знаходитись в лежачому положенні.

Лікар в індивідуальному порядку визначає тривалість курсу лікування. Після покращення стану у хворого бажано продовжити лікування, використовуючи цей препарат у формі таблеток.

Діти

Не використовувався для лікування захворювань у дітей

Використання у період вагітності або годування груддю

Замало клінічних даних щоб використовувати цей лікарський засіб вагітним жінкам. Виходячи з цього препарат не бажано використовувати вагітним.

Діюча речовина у невеликих кількостях потрапляє до складу грудного молока. При призначенні препарату варто утриматись від годування груддю.

Протипоказання

Цей лікарський препарат протипоказаний при:

  • підвищеній чутливості до пентоксифілліну, чи до інших метилксантинів або до допоміжних речовин препарату
  • масивній кровотечі  (ризик посилення кровотечі);
  • пацієнтам з обширним крововиливом у сітківці ока, при крововиливах у мозок (ризик посилення кровотечі). Якщо під час лікування пентоксифіліном відбувається крововилив у сітківку ока, застосування лікарського засобу слід одразу припинити;
  • пацієнтам у гострий період інфаркту міокарда;
  • пацієнтам із виразкою шлунка та/або кишковими виразками;
  • пацієнтам із геморагічним діатезом.

Передозування

Перші симптоми, що проявляються при передозуванні – нудота, запаморочення або зменшення артеріального тиску. Окрім цього можуть з'явитись:

  • гарячка
  • збудження
  • відчуття жару (припливи)
  • тахікардія
  • втрата свідомості
  • арефлексія
  • аритмія
  • короткі та довготривалі судоми, блювотні маси у вигляді «кавової гущі», говорять про шлунково-кишкову кровотечу.

Для того щоб уникнути передозування та можливих ускладнень варто пройти загальне та специфічне інтенсивне медичне спостереження і використовувати терапевтичні заходи.

Побічні ефекти

Всі ефекти спостерігались при дослідженнях та у постмаркетинговий період. Невідомо наскільки часто виникають ці ефекти.

  • Збільшення кількості трансаміназ
  • Порушення ритму серцебиття різного характеру(аритмія, стенокардія), зміна артеріального тиску(як в одну так і в іншу сторону)
  • Зниження кількості тромбоцитів в крові з тромбоцитопенічною пурпурою та апластична анемія (часткове або повне припинення утворення всіх клітин крові, панцитопенія), що може мати летальний наслідок, лейкопенія/нейтропенія
  • Запаморочення, головний біль, асептичний менінгіт, тремор, парестезія, судоми
  • Шлунково-кишкові розлади, відчуття тиску у шлунку, метеоризм, нудота, блювання, діарея, запор, надмірне виділення слини
  • Свербіж, почервоніння шкіри та кропив’янка, токсичний епідермальний некроліз і синдром Стівенса-Джонсона, висипання
  • Відчуття жару (припливи), кровотечі, периферичні набряки
  • Анафілактичні реакції, анафілактоїдні реакції, набряк Квінке, бронхоспазм та анафілактичний шок
  • Внутрішньопечінковий холестаз
  • Збудження та порушення сну, галюцинації
  • Порушення зору, кон’юнктивіт, крововиливи у сітківку, відшарування сітківки

Були повідомлення про випадки появи гіпоглікемії, підвищеного виділення поту організмом людини, підвищення температури тіла.

Взаємодія з іншими препаратами та інші види взаємодій

При одночасному використанні інсуліну або пероральним протидіабетичним засобам, в деяких випадках посилюватися посилюється ефект зниження цукру в крові людини. Люди що хворіють на цукровий діабет та проходять лікування мають бути під наглядом лікаря.

У постмаркетинговому періоді повідомлялося про випадки підвищення текучості крові у хворих, що в один час лікувались пентоксифіліном та антивітамінами К. Коли призначається або змінюється дозування пентоксифіліну, бажано слідкувати за антикоагулянтною активністю у цієї групи людей.

Цей лікарський засіб може посилити дію засобів, що знижують артеріальний тиск та інших препаратів, що в результаті може призвести до занадто сильного зниження артеріального тиску.

Одночасне використання цього препарату та теофіліну у деяких пацієнтів може призвести до збільшення рівня другого у крові людини. Через це варто очікувати збільшення та посилення можливих проявів побічних ефектів від теофіліну.

Деякі хворі при одночасному використанні цього препарату з ципрофлоксацином може створювати підвищену кількість пентоксифіліну в сироватці крові. Через це може збільшитись шанс появи та потужність проявів побічних ефектів, що пов'язані з одночасним використання цих лікарських засобів.

Потенціальний адитивний ефект з пригнічувачами злипання тромбоцитів: через високий ризик появи кровотечі, одночасне використання пригнічувачів злипання тромбоцитів з пентоксифіліном варто проводити з додатковою обережністю.

Одночасне використання з циметидином може збільшити кількість діючої речовини та її метаболіту  у плазмі крові.

Особливості використання

При появі ознак анафілактичної чи анафілактоїдної реакції лікування цим лікарським засобом варто зупинити та повідомити лікаря про цю ситуацію.

Якщо лікарський засіб використовується людьми, які страждають на хронічну серцеву недостатність, то в якості превентивної міри варто досягти фази компенсації кровообігу.

Хворі, які мають у своєму анамнезі цукровий діабет і лікуються інсуліном або пероральними антидіабетичними засобами, при використанні високого дозування цього лікарського засобу існує велика ймовірність збільшення впливу антидіабетичних препаратів на рівень цукру у крові. При такій ситуації варто знизити кількість введення інсуліну в організм хворого або пероральних антидіабетичних засобів і вести спостереження за хворим.

Люди, які страждають на системний червоний вовчак (СЧВ) або інакшими хворобами сполучної тканини, цей лікарський засіб призначають тільки після повноцінного обстеження та виявлення ризиків і користі для пацієнта.

Виходячи з того, що при лікуванні цим препаратом існує ризик появи апластичної анемії, потрібно проводити регулярний контроль за допомогою загального аналізу крові.

Якщо хворий страждає на ниркову недостатність або тяжку дисфункцію печінки, виведення препарату з організму може уповільнитись. Варто слідкувати за такими пацієнтами.

Варто ретельно слідкувати за хворими при наявності в них:

  • тяжкої серцевої аритмії
  • артеріальної гіпотензії
  • вираженого атеросклерозу церебральних та коронарних судин, особливо при супутньому хронічному підвищеному тиску та порушеннях серцевого ритму. Можлива поява нападів стенокардії, аритмії та артеріальна гіпертензія
  • нирковій недостатності (кліренс креатиніну нижче 30 мл/хв)
  • тяжкій печінковій недостатності
  • високій схильності до кровотеч, що спричинена, лікуванням антикоагулянтами або наявними проблемами згортання крові
  • нещодавно перенесеному оперативному лікуванні 
  • високого ризику появи додаткових ускладнень пов'язаних із зниженням артеріального тиску
  • одночасному лікуванні пентоксифіліном та антивітамінами К або інгібіторами агрегації тромбоцитів
  • одночасному лікуванні пентоксифіліном та протидіабетичними препаратами пацієнтів
  • одночасному лікуванні пентоксифіліном та ципрофлоксацином 
  • одночасному лікуванні пентоксифіліном та теофіліном

Ціна

5 ампул в картонному упакуванні – 214,15-273,25 грн по Україні.

Термін придатності та умови зберігання

Зберігати не більше 3 років.

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище  30° С.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    CHINOIN Pharmaceutical and Chemical Works Private Co. Ltd., Угорщина
  • Діючі речовини:
    Пентоксифілін
  • Код АТХ:

    C04AD03

    C - Засоби, що діють на серцево-судинну систему

    C04 - Периферичні вазодилататори

    C04A - Периферичні вазодилататори

    C04AD - Похідні пурину

    C04AD03 - Пентоксифілін