ФІЛЬТР

Тобрекс: інструкція, застосування, ціна

Тобрекс – краплі для очей, на основі тобраміцину — антибіотик швидкої дії, який відноситься до групи аміноглікозидів. Застосовується для лікування інфекцій ока, спричинених рядом бактерій.

Склад і форма випуску:

1 мл розчину містить тобраміцину 3 мг;

Допоміжні речовини: бензалконію хлорид, кислота борна, натрію сульфат безводний, натрію хлорид, тилоксапол, кислота сірчана та/або натрію гідроксид, вода очищена.

Лікарська форма випуску: краплі для очей.

Фармакологічні властивості:

Тобрекс на основі тобраміцину — антибіотик швидкої дії. Використовується для терапії очних захворювань, спричинених широким спектром грам-негативних та грам-позитивних бактерій. Належить до групи аміноглікозидів. Пригальмовує утворення чуттєвих мікроорганізмів, блокуючи синтезування білків бактеріального походження.

Показання до застосування:

Тільки для офтальмологічного, місцевого застосування. Не використовувати перорально та для здійснення ін'єкцій.

При першому відкритті перевірте наявність захисного кільця, яке гарантує безпеку та є свідченням того, що препарат не відкривався раніше. Зніміть кільце.

При місцевому використанні препарату, у пацієнтів може виникнути підвищена чутливість до аміноглікозидів. Це можуть бути як локальні ефекти, так і генералізовані реакції, до прикладу, свербіж, шкірні висипи, анафілаксія, анафілактоїдні реакції. Пацієнти. що відчувають подібні симптоми повинні припинити використання препарату.

Чутливість до тобраміцину здатна спровокувати перехресну реакцію на інші аміноглікозиди, що діють місцево, або системно.

При системній терапії можливі побічні реакції, серед яких нейротоксичність, ототоксичність та нефротоксичність. Важливо слідкувати за зальною концентрацією аміноглікозидів в організмі.

Тривале використання Торбексу приводить до розвитку грибків та інших нечутливих мікроорганізмів. В такому випадку призначається спеціальна терапія.

Не слід носити контактні лінзи в період лікування Торбексом. Препарат містить бензалконію хлорид, що приводить до подразнень та анульовує ефект контактних лінз, знебарвлюючи їх. Якщо ж, під час лікування, носіння лінз не заборонене лікарем, — важливо знімати їх перед використанням препарату та одягати їх за 15 хвилин після завершення процедури.

Будьте акуратними, щоб запобігти забрудненню упаковці, крапельниці та розчину. Закрапуючи очі, намагайтеся не доторкайтесь до флакона повіками. Це може спровокувати загострення.

Застосування у період вагітності

Всупереч тому, що вплив тобраміцину є незначним, бажано уникати лікування препаратом в період вагітності.

Вплив на швидкість реакцій при керуванні транспортом:

При використанні Торбекса, спостерігається тимчасове затуманення зору. Не рекомендується закапувати очі перед поїздками. Почекайте на прояснення зору та переконайтеся, що зорові функції повністю відновилися. Тільки після цього розпочинайте керування транспортом.

В іншому, препарат не впливає на керування транспортом чи роботу з іншими механізмами.

Спосіб застосування:

Перед застосуванням препарату, проведіть аналіз на чутливість. У разі позитивних реакцій — що чотири години застосовуйте по 1-2 краплі для ураженого ока. При ускладненнях - 1-2 краплі закапуються в кон’юнктивальний мішок ураженого ока. Повторювати процедуру слід кожну годину, до поліпшення стану.

Період лікування триває до десяти днів.

При призначеннях паралельних курсів лікування, слід припинити лікування на 10-15 днів і тільки потім розпочинати використання інших ліків.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якого з компонентів препарату.

Передозування:

При передозуванні Тобрксом не спостерігалося випадків токсичного впливу.

У випадку надмірного закапування очей — надлишок препарату вимивають теплою водою.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами:

Тобраміцин здатний приховувати ознаки бактеріальних, грибкових й вірусних інфекцій при його змішуванні з місцевими кортикостероїдами в концентрації 3 мг/мл

Системне всмоктування препарату настільки низьке, що всі ризики мінімізуються.

Ціна:

Ціна препарату Тобрекс 0.3% 5 мл очні краплі варіюється від 88,49 грн - 115 грн.

Термін придатності, умови зберігання.

Зберігати препарат в щільно зачиненому флаконі при температурі, яка не перевищує 25°C.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Алкон-Куврьор/Alcon-Couvreur; Бельгія
 • Діючі речовини:
  Тобраміцин (Tobramycin )
 • Код АТХ:

  S01AA12

  S - Засоби, що діють на органи чуття

  S01 - Засоби, що застосовуються в офтальмології

  S01A - Протимікробні засоби

  S01AA - Антибіотики

  S01AA12 - Тобраміцин