Нейромідин : інструкція, застосування, ціна

Нейромідин – інгібітор холінестерази, призначений для лікування захворювань периферичної і центральної нервової системи. Випускається у двох лікарських формах: ін’єкційній та таблетованій.

Склад

Діюча речовина: іпідакрину гідрохлорид

В 1 ампулі (1 мл розчину для ін’єкцій) міститься 5 мг іпідакрину гідрохлориду у перерахунку на безводну речовину.

Допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску 

Основні фізико-хімічні властивостіБезбарвний розчин, призначений для ін’єкційного введення. Розчин для ін’єкцій у дозуванні 15 мг/мл по 1 мл №10 в ампулах. Розчин для ін’єкцій у дозуванні 5 мг/мл по 1 мл №10 в ампулах.

Нейромідин випускається також у формі таблеток у дозуванні 20 мг №50 (по 10 таблеток у 5 блістерах). Таблетована форма, як правило, застосовується як продовження терапії ін’єкційною.

Фармакотерапевтична група

Інші лікарські засоби, які виявляють вплив на нервову систему. М-холіноміметики. Інгібітори холінестерази. Код АТХ N07AA.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Іпідакрину гідрохлорид блокує калієві канали мембрани клітин м'язів і нейронів та зворотно блокує холінестеразу у синапсах.

Крім ацетилхоліну, препарат посилює вплив на гладеньку м’язову тканину таких гормонів як адреналін, гістамін, серотонін та окситоцин, покращує нервово-м'язову синаптичну передачу, сприяє проведенню імпульсів нервовими волокнами, міжнейрональними та нервово-м'язовими синопсисами ПНС і ЦНС (зокрема, у пацієнтів, в яких внаслідок травми, запальних процесів, впливу деяких ліків чи токсинів передача імпульсу у периферичній нервовій системі не відбувається так, як це повинно відбуватися у нормі), виявляє помірний заспокійливий та знеболюючий ефект, нормалізує частоту серцевих скорочень.

Задіявши антагоністів рецепторів ацетилхоліну, серотоніну, окситоцину, адреналіну та гістаміну, фармацевтичний інгредієнт Нейромідину стимулює скорочення внутрішніх органів, які складаються із гладких м’язів.

Нейромідин не виявляє тератогенного, мутагенного чи ембріотоксичного ефекту, не здатен провокувати розвиток онкопатологій та алергічних реакцій, не викликає імунологічних порушень і не впливає на роботу органів ендокринної системи.

Фармакокінетика. Препарат можна вводити як підшкірно, так і внутрішньом’язово. В обох випадках лікарський засіб достатньо швидко всмоктується. Пік концентрації іпідакрину гідрохлориду спостерігається через 25-30 хвилин після введення лікарського засобу. З білками плазми крові зв’язується від 40 до 50% діючої речовини.

Препарат швидко надходить у тканини. Період напіврозпаду триває 40 хвилин.

Ліки біотрансформуються у печінці, а от виводяться через ШКТ і нирки (за допомогою канальцевої секреції — лише третина дози препарату виводиться з організму за допомогою клубочкової фільтрації). Біологічний період напіввиведення Нейромідину для парентерального введення триває від 2 до 3 годин. 34,8% введеної дози виводиться у незміненому вигляді зі сечею.

Показання

Препарат призначається для лікування захворювань периферичної нервової системи: полірадікулонейропатії, міастенії та міастенічного синдрому різного генезу, моно- і полінейропатії різної етіології. Нейромідин рекомендують застосовувати також при патологіях ЦНС: бульбарних паралічах і часткових паралічах (парезах), органічних ураженнях центральної нервової системи із руховими порушеннями (у відновлювальний період).

Протипоказання

  • Підвищена чутливість до діючої речовини препарату;
  • екстрапірамідні порушення з гіперкінезами;
  • брадикардія вираженого характеру;
  • бронхіальна астма;
  • механічна непрохідність сечовивідних шляхів або кишечника;
  • епілепсія;
  • стенокардія;
  • розлади, пов’язані з роботою вестибулярного апарату;
  • виразка шлунка та/або дванадцятипалої кишки (при загостренні хвороби).

Спосіб застосування та дозування Нейромедіну

Препарат вводити підшкірно або внутрішньом’язово.

При хворобах периферичної нервової системи.

Пацієнтам із моно- і полінейропатією лікарський засіб вводять підшкірно або внутрішньом’язово у дозі від 5 до 15 мг 1 або 2 рази на день. Тривалість лікування – від 10 до 15 днів. Якщо хвороба має важкий перебіг, терапію можна продовжити (до 30 днів). Після цього потрібно перейти на таблетовану форму препарату.

Хворим із міастенією та міастенічним синдромом Нейромедін вводять підшкірно або внутрішньом’язово у дозі від 5 до 30 мг 1, 2 або 3 рази на день. Тривалість лікування ін’єкційною формою препарату – від 1 до 2 місяців. Далі також необхідно перейти на таблетовану. Якщо є така необхідність, курс ін’єкцій Нейромедіном можна повторювати, але перерва між таким лікуванням повинна становити 1-2 місяці.

При хворобах ЦНС.

В осіб, що страждають на бульбарні паралічі і часткові паралічі (парези) лікарський засіб вводять підшкірно або внутрішньом’язово у дозі від 5 до 15 мг 1 або 2 рази на день. Тривалість лікування – від 10 до 15 днів. Після цього слід перейти на таблетовану форму препарату.

У разі, якщо у пацієнта – органічне ураження центральної нервової системи і воно супроводжується руховими порушеннями, Нейромедін вводять внутрішньом’язово у дозі від 10 до 15 мг 1 або 2 рази на день. Лікування не повинно тривати довше 15 днів.

Побічна дія

Препарат зменшує частоту пульсу, стимулює вироблення секрету бронхами та може спровокувати бронхоспазм. У жінок – підвищує тонус матки.

При лікуванні Нейромідином в ін’єкційній формі може спостерігатися посилене виділення слини, виникати нудота. Велика доза ліків може провокувати блювання, діарею, пожовтіння шкіри та склер, біль, який можна сплутати із серцевим нападом (за грудиною), судоми, запаморочення і головний біль, слабкість та сонливість.

У місці введення препарату можуть з’являтися зміни. Застосування Нейромідину в ін’єкційній формі може спричиняти більш активне виділення поту, а також появу алергічних реакцій у вигляді свербежу шкіри, висипань на ній, кропив’янки – аж до розитку ангіоневротичного набряку.

Вищеперераховані побічні реакції спостерігаються не у всіх хворих.

Якщо якась із них з’явилася, необхідно або зменшити дозу, або на 1 чи 2 дні перервати курс терапії.  

М-холіноблокатори здатні частково усунути такі побічні ефекти, як посилене виділення слини або зменшення частоти пульсу (серцевих скорочень).

Передозування

Якщо разово або сукупно протягом доби була введена більша, ніж рекомендував виробник, доза, може виникнути сльозотеча, звужуватися зіниці, мимовільно рухатися очні яблука. Також на тлі передозування може інтенсивно виділятися піт, посилюватися перистальтика кишечника (аж до мимовільного його випорожнення), вповільнюватися серцебиття (на тлі порушення властивостей серця, зокрема його провідності), знизитися кров’яний тиск, виникати відчуття занепокоєння, надмірного збудження, наростаючої тривоги та страху.

Передозування Нейромедіном може супроводжуватися розладом мовлення і порушенням координації довільних рухів (атаксією), надмірною сонливістю і загальною слабкістю, судомами, спонтанним сечовипусканням, бронхоспазмом.

Передозування іпідакрину гідрохлоридом вимагає симптоматичної терапії із застосуванням м-холіноблокаторів (наприклад, атропіну, метацину або циклодолу).

Взаємодія Нейромедіну з іншими ліками та інші види взаємодій

Слід мати на увазі, що якщо пацієнт приймає препарати, які пригнічують діяльність центральної нервової системи, при одночасній терапії Нейромедіном у формі розчину для ін’єкцій заспокійлива дія останнього посилиться.

Іпідакрину гідрохлорид посилює побічні реакції, які виникають при одночасному застосуванні інгібіторів холінестерази або м-холіноміметичних препаратів, а також їх терапевтичний ефект.

Якщо пацієнт з міастенією одночасно лікується Нейромедіном та холінергічними лікарськими засобами, у нього може розвинутися холінергічний криз (передозування ліками).

Прийом β-адреноблокаторів перед початком терапії Нейромедіном підвищує ризик уповільнення серцебиття.

Нейромедін можна поєднувати з лікарськими засобами ноотропної дії.

При лікуванні іпідакрину гідрохлоридом не можна вживати спиртні напої, оскільки алкоголь має властивість підсилювати побічну дію препарату.

Особливості застосування

Якщо людина хворіє або раніше хворіла на пептичну виразку шлунка та/або дванадцятипалої кишки, застосовувати Нейромедін мусить із обережністю. Таку ж обережність при терапії цим препаратом повинні виявляти пацієнти із хворобами органів дихання, серцево-судинними патологіями, які не супроводжуються таким симптомом, як біль у серці, гіперфункцією щитоподібної залози (гіпертиреозом).

Реакція на препарат вагітних жінок та тих, що годують грудьми

Іпідакрину гідрохлорид викликає гіпертонус матки, що може призвести до передчасних пологів. Відтак вагітним лікування Нейромедіном протипоказане – як і жінкам у період лактації.

Діти

Немає чітких даних, як Нейромедін у формі розчину для ін’єкцій впливає на здоров’я пацієнтів віком до 18 років, тому у терапії дітей він протипоказаний.

Вплив на швидкість реакції при управлінні транспортним засобом та іншими механізмами

На час терапії Нейромедіном рекомендується не сідати за кермо і не працювати з потенційно небезпечними механізмами, оскільки лікарський засіб може уповільнювати швидкість психомоторних реакцій і знижувати концентрацію уваги.

Середня ціна в аптеках

713-875 гривень за Нейромідин у формі розчину для ін’єкцій у дозуванні 15 мг/мл по 1 мл №10 в ампулах.

Умови зберігання і термін придатності

Лікарський засіб слід зберігати в оригінальному упаковуванні у місцях, до яких не мають доступу діти. Оптимальна температура зберігання – не вище 25◦С. Термін – не довше 2 років з дати виготовлення.

Категорія відпуску

Препарат відпускається за рецептом лікаря.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    АТ "Олайнфарм", Латвія
  • Діючі речовини:
    Іпідакрину гідрохлорид
  • Код АТХ:

    N07AA

    N - Засоби, що діють на нервову систему

    N07 - Інші засоби, що діють на нервову систему

    N07A - Парасимпатоміметики

    N07AA - Антихолінестеразні засоби