ФІЛЬТР

Мілдронат : інструкція, застосування, ціна

Мілдронат – це лікарський засіб для стимулювання метаболічних процесів.

Склад

Діюча речовина – пропіонат дигідрат.

1 мірна ложка (5 мл) містить 250 мг 3-(2,2,2-триметилгідразиній) пропіонату дигідрат;

Допоміжні речовини: розчин сорбіту 70 %, гліцерин, метилпарагідроксибензоат, пропіл парагідроксибензоат, пропіленгліколь, барвник Е 129 (Allura Red), барвникЕ 151 (Brilliant Black), есенція вишнева, кислота лимонна, вода очищена.

Лікарська форма

Випускається препарат у формі сиропу.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Мілдронат – структурний аналог гамма-бутиробетаїну, попередника карнітину. Препарат, пригнічуючи активність гамма-бутиробетаїнсинтетази, снижує біосинтез карнітину і транспорт довго ланцюговихжирних кислот крізь мембрани клітин, перешкоджає накопиченню в клітинах активованих форм не окислених жирних кислот – похідних ацилкарнітину таацилкоферменту і таким способом попереджуючи їх несприятливу дію.

Мілдронат відновлює рівновагу процесів доставки кисню і його споживання в клітинах; попереджує порушення транспорту АТФ, одночасно з цим активує гліколіз, що перебігає без додаткового споживання кисню. У результаті зниження концентрації карнітину посилено синтезується гамма-бутиробетаїн, якому притаманні судинорозширювальні властивості.

Механізм дії мілдронату визначає широкий спектр його фармакологічних ефектів. Він має виражену кардіопротекторну дію. При серцевій недостатності покращує скорочувальну здатність міокарда, збільшує толерантність до фізичного навантаження. При стабільній стенокардії II і III функціонального класів підвищує фізичну працездатність хворих і знижує частоту нападів стенокардії.

При гострих і хронічних ішемічних порушеннях мозкового кровообігумілдронат покращує циркуляцію крові в осередку ішемії, сприяючи перерозподілу мозкового кровотоку на користь ішемізованої ділянки.

Для мілдронату характерна також тонізуюча дія на ЦНС, він усуває функціональні порушення соматичної і вегетативної нервової системи, у томучислі – при абстинентному синдромі у хворих на хронічний алкоголізм. Препарат також регулює клітинний імунітет.

Фармакокінетика

 Після одноразового введення мілдронату внутрішньо величина максимальної концентрації (Сmax) в крові і час її досягнення (tmax) залежать віддози, при цьому tmax коливається в межах від 1 до 2,3 год. Після одноразового застосування дози 400 мг період напівелімінації (t½) у людини становить близько 4 год, а приїї застосуванні протягом 8 днів t½ досягає майже 10 год.

На фармакокінетику мілдронату дуже впливає наявність їжі в шлунку, яка пригальмовує всмоктування препарату.

Показання

Зазвичай Мілдронат застосовують дорослі та діти у випадку серцево-судинних захворювань. Також можна приймати у випадку таких хвороб:

  • стенокардія;
  • інфаркт міокарда;
  • хронічна серцева недостатність;
  • дисгормональна кардіопатія;
  • мозкові інсульти;
  • хронічна недостатність мозкового кровообігу; 
  • бронхіальна астма; 
  • хронічний обструктивний бронхіт;
  • кардіоміопатія.

Часто препарат застосовують спортсмени для терапії зиженої працездатності та фізичної навантаженості.

Протипоказання

Не можна вживати пацієнтам з наявною особливою реакцією чи підвищеною чутливістю до діючої речовини чи інших компонентів складу.

Особливості застосування

Слід обережно застосовувати, під наглядом лікаря, хворим на печінкову чи ниркову недостатність.

Через можливий розвиток стимулюючого ефекту рекомендується застосовувати Мілдронат у першій половині дня.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Препарат можна комбінувати з антиангінальними засобами, антикоагулянтами й антиагрегантами, анти аритмічними засобами, серцевими глікозидами, діуретичними засобами та іншими препаратами.

Мілдронат може посилити дію нітрогліцерину, ніфедипіну, β-адреноблокаторів, антигіпертензивних засобів і периферичних вазодилататорів.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Даних щодо безпечності вживання препарату у ці періоди немає, тому краще не застосовувати або порекомендуватись спочатку з лікарем.
Здатність впливати на швидкість реакції

Спосіб застосування та дози

Застосовують внутрішньо, бажано до прийому їжі.

Дорослі:

Розумові і фізичні перевантаження, у тому числі у спортсменів: по 250мг (1 мірна ложка), 4 рази на добу. Курс лікування – 10-14 днів.

За необхідності курс повторюють через 2-3 тижні.

Спортсменам призначають по 0,5 г-1,0 г (2-4 мірні ложки), 2 рази надень, перед тренуванням. Тривалість курсу в підготовчий період – 14-21 день, у період змагань – 10-14 днів.

Серцево-судинні захворювання і порушення мозкового кровообігу: у складі комплексної терапії по 0,5 г- 1,0 г (2-4 мірні ложки) на добу, на 1прийом або розділити добову дозу на 2 прийоми.

Бронхіальна астма: по 250 мг (1 мірна ложка), щодня, протягом 3 тижнів. Лікування комбінують з бронхіальними препаратами.

Хронічний алкоголізм: по 500 мг (2 мірні ложки) 4 рази на добу. Курс лікування – 7-10 днів.

Передозування

Наразі відсутня інформація про випадки передозування. Проте ймовірно, що воно може проявлятись у вигляді побічних ефектів.

Побічні ефекти

Зазвичай Мілдронат переноситься легко, проте можуть з'явитися такі побічні ефекти:

  • свербіж;
  • диспептичні явища; 
  • тахікардія; 
  • збудження; 
  • зміни артеріального тиску.

Термін придатності

Термін придатності- 4 роки.

Умови і термін зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С, в недоступному для дітей місці.

Категорія відпуску

Випускається без рецепта.

Ціна

Ціна Мілдронату в аптеках переважно становить 380-470 гривень.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    АТ "Гріндекс", Латвія
  • Діючі речовини:
    Пропіонату дигідрат
  • Код АТХ:

    C01EB22

    C - Засоби, що діють на серцево-судинну систему

    C01 - Кардіологічні препарати

    C01E - Інші кардіологічні препарати

    C01EB - Інші кардіологічні препарати

    C01EB22 - Мельдоній