ФІЛЬТР

Лірика: інструкція, застосування, ціна

Лірика (Lyrica) – протиепілептичний засіб, націлений на усунення парціальних судом і нейропатичного болю.

Інструкція до препарату Лірика у дозі 75 мг №14

Склад

Діюча речовина: в 1 капсулі міститься 75 мг прегабаліну.

Допоміжні речовини: лактоза, моногідрат, крохмаль кукурудзяний, тальк.

Оболонка капсули: желатин, титану діоксид (Е 171), натрію лаурилсульфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, заліза оксид червоний (Е 172) (також для капсул у дозуванні 300 мг).

Чорнила: шелак, заліза оксид чорний (Е 172), етанол безводний (також для капсул у дозуванні 150 мг), пропіленгліколь.

Форма випуску

  • капсули у дозуванні 50 мг №21 та №84 (по 21 капсулі в 1 або 4 блістерах)
  • капсули у дозуванні 75 мг №14, №21 та №56 (по 14 капсул в 1 або 4 блістерах, по 21 капсулі в 1 блістері), капсули у дозуванні 75 мг №84 (по 21 капсулі у 4 блістерах)
  • капсули у дозуванні 150 мг №14, №21 та №56 (по 14 капсул в 1 або 4 блістерах, по 21 капсулі в 1 блістері), капсули у дозуванні 75 мг №84 (по 21 капсулі у 4 блістерах)
  • капсули у дозуванні 300 мг №21 і №84 (по 21 капсулі в 1 або 4 блістерах).

Фармакологічні властивості препарату

Фармацевтичний інгредієнт Лірики прегабалін є аналогом найпоширенішого гальмівного нейромедіатора центральної нервової системи – γ-аміномасляної кислоти (ГАМК). Призначається у терапії хворих на епілепсію. Лікарський засіб характеризується швидкою дією, володіє анальгезуючим та атарактичним ефектом (вибірково пригнічує відчуття тривожності, занепокоєння, страху, надмірної емоційної збудженості), зменшує частоту судом.

Показання

Лірику призначають для лікування епілепсії, що характеризується короткочасними мимовільними судомами у будь-якій частині тіла (парціальними судомами).

Препарат застосовують для усунення нейропатичного болю, що є наслідком ушкодження периферичної та/або центральної нервової системи.

Лікарський засіб на основі прегабаліну виявляє також ефект при генералізованому болі (зокрема важкому), що супроводжує фіброміалгію.

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої або допоміжної речовини препарату (у т. ч., речовин, що входять до складу оболонки капсул або чорнил).

Схема прийому і дозування

Лірику можна приймати як до, так і під час, а також після їжі.

Оптимальна доза препарату – 150-600 мг на добу. Щоб лікарський засіб порційно надійшов в організм, добову дозу необхідно розділити на 2-3 прийоми їжі.

Побічна дія

При прийомі Лірики пацієнти найчастіше скаржаться на сонливість і запаморочення. Також можуть спостерігатися ринофарингіт і різноманітні алергічні реакції (від алергічної кропивниці аж до розвитку ангіоневротичного набряку та анафілактичного шоку).

Препарат посилює спрагу та апетит або, навпаки, може провокувати відразу до їжі, що тягне за собою втрату ваги.

Діюча речовина може знижувати рівень нейтрофілів у крові, викликати збільшення частоти серцевих скорочень (тахікардію), синусову брадікардію і синусову аритмію серця.

Препарат впливає також на роботу органу зору – може порушувати чіткість і знижувати гостроту зору, провокувати запальні процеси в оболонці ока та набряки очей.

Прийом Лірики пов’язують з порушенням координації, дезорієнтацією у просторі, виникненням труднощів при запам’ятовуванні, слабкістю, млявістю, відчуттям загального нездужання, станом, схожий на той, який виникає при грипі чи ГРВЗ, підвищеною нервозністю та депресивними настроями.

Лікарський засіб здатен негативно впливати на сон, провокувати головний біль, сприяти розвитку залежності (тому припиняти прийом препарату слід поступово, а не різко), спричиняти судоми, параноїдальні реакції, запальні ураження тканин головного мозку і навіть призвести до коми.

При прийомі препарату можуть спостерігатися зміни з боку дихальної системи – поява задишки, кашлю, носових кровотеч, неспецифічного порушення функції зовнішнього дихання внаслідок судомних скорочень діафрагми (гикавки), набряку легень.

Появу нудоти, блювоти, сухості у роті, проблем із випорожненням кишечника (закрепів або, навпаки, діареї), здуття живота, гастроезофагеальної рефлексної хвороби, запалення підшлункової залози або жовчного міхура, шлункової кровотечі також пов’язують із терапією Лірикою.   

Можуть спостерігатися зміни з боку шкіри, зокрема з’являтися пролежні, екземи, виразки, висипки, незворотні зміни у вигляді зменшення об’єму шкіри (кількості еластичних волокон).

Препарат здатен провокувати набряки суглобів, скованість м’язів, спазми м’язів та біль у спині, появу больових відчуттів у верхніх і нижніх кінцівках.

При застосуванні Лірики у чоловіків може виникнути еректильна дисфункція, ріст молочних залоз по жіночому типу, у жінок – аменорея (порушення менструальної функції у вигляді відсутності місячних).

Препарат може впливати на стан сечовидільної системи, зокрема провокувати порушення функції нирок і їх захворювання запального характеру (нефрити, пієлонефрити), стати причиною нетримання сечі та появи крові у ній.

Лірика змінює також рівень глюкози у крові (підвищує його) та рівень калію (знижує).

Передозування

При прийомі дози понад 600 мг на добу хворий може поводитися збуджено, неспокійно. Реакція може бути протилежною, оскільки препарат здатен викликати сонливість. У хворого може плутатися свідомість. Повідомлялося також про випадки появи судом.

Терапія націлена на усунення проявів передозування. У важких випадках може виникнути необхідність у підключенні пацієнта до апарату штучної нирки.    

Взаємодія з іншими ліками та інші види взаємодій

Субстанція Лірики здатна посилювати дію лоразепаму та етанолу.

Цукрознижуючі таблетовані препарати, сечогінні і протисудомні (протиепілептичні) засоби на кшталт топірамату, фенобарбіталу чи тіагабіну не впливають на коефіцієнт очищення діючої речовини препарату.

При прийомі прегабаліну та карбамазепіну, ламотриджину, оксикодону, фенітоїну, вальпроєвої кислоти чи габапентину фармакокінетична взаємодія, яка би мала виражене клінічне значення, між цими препарати не простежується.

Особливості застосування

Лікарський засіб не рекомендується приймати пацієнтам із непереносимістю лактози, оскільки лактоза є допоміжною речовиною Лірики.

Хворі на цукровий діабет, які лікуються цим препаратом, можуть помітити збільшення ваги. У таких випадках необхідно звернутися до лікаря (терапевта, сімейного лікаря або ендокринолога, який контролює перебіг цукрового діабету у них) та змінити дозування цукрознижуючих препаратів.

Якщо виник набряк обличчя або окремих його частин, слід відмовитися від подальшого прийому Лірики.

Оскільки застосування лікарського засобу пов’язано з ймовірністю виникнення ряду побічних реакцій, лікуючий лікар зобов’язаний попередити про це хворого до початку терапії Лірикою.

Застосування у період вагітності і лактації

Препарат не рекомендується приймати вагітним жінкам. Якщо перебіг епілепсії у вагітної пацієнтки вимагає застосування Лірики, перед початком лікування лікар-куратор повинен оцінити співвідношення можливої користі та загроз для здоров’я жінки і плоду.

Забороняється приймати препарат жінкам, які годують дітей груддю. У разі необхідності прийому Лірики грудне вигодовування необхідно припинити.

Діти

Лікарський засіб призначений лише для застосування у дорослих (допускається застосування Лірики в осіб, старших 18-ти років).

Вплив на швидкість реакції при керуванні транспортним засобом та іншими механізмами

Під час застосування Лірики не бажано сідати за кермо. Також не рекомендується робота з механізмами, які при неправильній експлуатації можуть становити потенційну загрозу для життя і здоров’я, оскільки серед побічних дій препарату є запаморочення та сонливість.

Ціна в аптеках

162-221 гривня за упаковку у дозуванні 75 мг №14.

Умови і термін зберігання    

Ліки не вимагають особливих умов зберігання. Зберігати не довше 3 років.

Категорія відпуску

Рецептурний препарат.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Pfizer Inc
  • Діючі речовини:
    Прегабалін
  • Код АТХ:

    N03AX16

    N - Засоби, що діють на нервову систему

    N03 - Протиепілептичні засоби

    N03A - Протиепілептичні засоби

    N03AX - Інші протиепілептичні засоби

    N03AX16 - Прегабалін