ФІЛЬТР

Ліотон гель: інструкція, застосування, ціна

Ліотон гель – лікарський засіб, що усуває набряки та запалення на уражених ділянках шкіри.

Склад і форма випуску

діюча речовина: 1 г гелю містить 1000 МО гепарину натрієвої солі; 

допоміжні речовини: етанол 96 %, карбомер 940, триетаноламін, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), олія неролієва, олія лавандова, вода очищена.

Лікарська форма:

Гель.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвний або зі злегка жовтуватим відтінком, майже прозорий гель в'язкої консистенції, з приємним запахом.

Упаковка:

Туба по 30 г або по 50 г, або по 100 г гелю; 1 туба у картонній коробці.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при варикозному розширенні вен. Код АТХ С05В А03.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарату властиві антиексудативна та  антикоагуляційна дії. Він усуває набряки та запалення при нанесенні на шкіру.

Фармакокінетика.

Діючу  речовину препарату можна виявити у плазмі крові протягом доби після того, як препарат був застосований. Через вісім годин діюча речовина препарату досягає своєї пікової концентрації. Препарат, переважно, виводиться нирками. Препарат не впливає на здатність крові до згортання, якщо він нанесений на шкіру.

Показання до застосування

Препарат застосовується при захворюваннях поверхневих вен ( у разі варикозного розширення вен, ускладнень варикозного розширення вен, флеботромбозу, тромбофлебіту, поверхневого перифлебіту). Також препарат призначають у разі післяопераційного варикозного флебіту, ускладнень після хірургічного видалення підшкірної вени ноги, у разі травм та забоїв, інфільтратів, локалізованих набряків, підшкірних гематом, розтягнень та травм м’язів, сухожиль, капсуло-зв’язувальних структур.

Протипоказання

Підвищена чутливість до гепарину або до будь-який інших компонентів препарату, трофічні виразки ніг, що кровоточать, відкриті та/або інфіковані рани, геморагічний діатез, пурпура, тромбоцитопенія, гемофілія. Схильність до кровотеч.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає даних щодо використання препарату під час вагітності та лактації.

Передозування

Немає описаних випадків передозування. Немає небезпеки передозування препаратом у разі місцевого застосування, оскільки системна абсорбція є незначною.

Якщо препарат випадково застосувався перорально, то це може призвести до нудоти та блювання. У разі передозування потрібно промити шлунок та призначити симптоматичне лікування за необхідності. Протамін сульфат нейтралізує дію діючої речовини препарату.

Побічні реакції

Побічні реакції загрожують реакціями підвищеної чутливості ( почервонінням, припухлістю шкіри, свербежем, відчуттям печіння, висипаннями на шкірі, кропив’янкою, ангіоневротичним набряком), геморагією, виникненням невеликих пустул, пухирів та пухирців, які зникають після того, як припинити лікування препаратом.

Можуть виникати системні побічні реакції у разі нанесення препарату на великі ділянки шкіри.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовується дорослими від одного до трьох разів в 24 години. Потрібно нанести на уражену ділянку шкіри від трьох до десяти см препарату у формі гелю та втерти його дуже обережно. Лікар визначає тривалість лікування, що залежить від тяжкості перебігу захворювання та індивідуальних особливостей людини.

Діти

Препарат не рекомендується використовувати у лікуванні дітей, оскільки немає достатньо досвіду його застосування в педіатричній практиці.

Особливості застосування

До складу препарату входять допоміжні речовини ( метилпарабен, пропілпарабен), тому хворим, які мають алергію на парабени, не слід його застосовувати.

Якщо у хворого проявляються геморагічні симптоми, слід зважити співвідношення ризику та користі застосування препарату такими пацієнтами.

У разі кровотеч не слід призначати препарат, забороняється наносити його на слизові оболонки та відкриті рани, на ділянки шкіри, які були інфіковані. Не слід наносити препарат у разі гнійних процесів, на ділянки навколо очей, на виразки, на пухирі. Слід уникати потрапляння препарату в очі.

Не рекомендується наносити препарат на великі шкірні ділянки при розладах згортання крові.

Якщо потрібно лікувати флебіт, то препарат не варто втирати у шкіру.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Протромбінований час у пацієнтів, які приймають пероральні антикоагулянти, може подовжуватись під час застосування препарату, оскільки гепарин – його діюча речовина.

Лікарські засоби, які застосовуються місцево (зокрема, засоби з вмістом тетрацикліну, гідрокортизону, саліцилової кислоти), а також антикоагулянти не варто застосовувати разом з препаратом.

Здатність впливати на швидкість реакції 

На здатність керувати автомобілем чи будь-якими механізмами препарат не впливає.

Термін придатності та умови зберігання

Препарат придатний до застосування впродовж 5 років.

Після закінчення терміну придатності, який вказується на упаковці, не слід застосовувати препарат.

Умови зберігання

Немає спеціальних умов зберігання препарату. Препарат потрібно тримати подалі від дітей.

Ціна

Середня ціна на препарат в Україні становить 193 гривні, у Львові – 203 гривні. Препарат відпускається без рецепту.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    А. Менаріні Мануфактурінг Логістікс енд Сервісес С.р.Л.
  • Діючі речовини:
    Гепарин (Heparin)
  • Код АТХ:

    C05BA03

    C - Засоби, що діють на серцево-судинну систему

    C05 - Ангіопротектори

    C05B - Засоби, що застосовуються при варикозному розширенню вен

    C05BA - Гепарин або гепариноїди для місцевого застосування

    C05BA03 - Гепарин