Гепатотромбін : інструкція, застосування, ціна
- Склад і форма випуску
- Фармакологічні властивості
- Показання до застосування
- Протипоказання
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Особливості застосування
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
- Спосіб застосування та дози
- Передозування та побічні дії
- Термін придатності та умови зберігання
- Ціна
Гепатотромбін – препарат, що чинить антитромботичний ефект, допомагаючи у разі низки венозних захворювань.
Склад і форма випуску
діюча речовина: гепарин натрію;
100 г гелю містять гепарину натрію 30000 МО або 50000 МО;
допоміжні речовини: алантоїн, декспантенол, динатрію едетат, олія лимонна, спирт ізопропіловий, карбомери, олія сосни звичайної, олія сосни гірської, левоментол, полісорбати, макроголу гліцерилкаприлокапрат, сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420), триетаноламін, вода очищена.
Лікарська форма:
Гель.
Основні фізико-хімічні властивості:
прозорий безбарвний гель з характерним запахом сосни та ізопропанолу.
Упаковка:
По 40 г у тубі; по 1 тубі в картонній упаковці.
Фармакотерапевтична група:
Засоби, що застосовуються при варикозному розширенні вен. Гепарин або гепариноїди для місцевого застосування. Код АТХ C05B A03.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Препарат є високодозованим антикоагулянтом прямої дії гепарину, який застосовується зовнішньо. Препарат володіє антитромботичним ефектом, усуває набряки та запалення. Завдяки препарату відбувається стимулювання обмінних процесів у тканинах, епітелізації та грануляції тканин. Місцевий кровотік покращується під впливом препарату.
Фармакокінетика.
Системна дія препарату не проявляється у разі зовнішнього застосування препарату. Відбувається швидке проникнення препарату під шкіру та накопичення в роговому шарі епідермісу. Тому препарат проявляє лише місцеву дію.
Показання до застосування
Препарат застосовується для лікування у разі виникнення захворювань поверхневих вен і пов’язаних з ними ускладнень. Призначається у разі варикозного розширення вен, флеботромбозу, тромбофлебіту, поверхневого перифлебіту.
Також препарат призначають для лікування післяопераційного варикозного флебіту, ускладнень після операційного видалення підшкірних вен на нижніх кінцівках, травм та забиттів, інфільтратів та локалізованих набряків, підшкірних гематом,травм та розтягнень капсуло-зв’язкових структур та м’язово-сухожильних.
Протипоказання
Підвищена чутливість до гепарину або до будь-яких інших компонентів препарату; трофічні виразки ніг, що кровоточать; відкриті та/або інфіковані рани, геморагічний діатез; пурпура; тромбоцитопенія; гемофілія. Схильність до кровотеч.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Лікарські засоби для місцевого застосування (наприклад, препарати, до складу яких входить тетрациклін, гідрокортизон, саліцилова кислота, антикоагулянти) протипоказано застосовувати одночасно з препаратом.
Протромбінований час у пацієнтів, які приймають пероральні антикоагулянти, може подовжуватись під час застосування препарату.
Особливості застосування
Препарат дозволяється наносити на здорову шкіру, яка не була ушкоджена. У разі кровотеч не слід призначати препарат. Препарат не слід наносити на ділянки шкіри, які були інфіковані, якщо наявні гнійні процеси, а також на слизові оболонки. Якщо у пацієнта спостерігаються геморагічні симптоми, то варто з обережністю зважити можливість прийому препарату.
Не потрібно у шкіру втирати цей препарат у разі лікування флебіту, потрібно наносити його тонким шаром на місце, яке було уражене, та обмотати його еластичною пов’язкою.
На мокнучі шкірні ділянки, рани, пухирі, виразки, ділянки навколо очей та очі наносити препарат не можна.
Якщо препарат випадково потрапив дитині у шлунок, то це може призвести до нудоти та блювання. У разі такої ситуації слід промити шлунок. Призначається симптоматичне лікування.
Не слід наносити препарат на великі шкірні ділянки, якщо у пацієнта є розлади згортання крові.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Препарат дозволяється застосовувати лише короткочасно у період вагітності, якщо на це є прямі показання, які були ретельно зважені, і лише за умови ретельного співвідношення позитивного ефекту для матері та ймовірного ризику для немовляти.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Препарат не має впливу на швидкість психомоторних реакцій у разі керування автотранспортом чи роботи з будь-якими механізмами.
Спосіб застосування та дози
Препарат застосовується місцево. Початкове дозування становить 50000 МО/100 г, з якого варто розпочинати лікування. Для того, щоб продовжувати лікування, та у профілактичних цілях застосовується доза 30000 МО/100 г.
Дорослим препарат наноситься довжиною у п’ять см на місця, які були ушкоджені, та на ділянки шкіри, які прилягають до ушкоджених місць, від двох до трьох разів на день, втираючи його знизу вверх легкими масажними рухами.
Препарат не втирається у шкіру у разі флебіту, його потрібно наносити тонким шаром на місце, що було уражене, та перев’язати еластичною чи стискаючою пов’язкою.
Курс лікування залежить від стану пацієнта та встановлюється лікарем.
Діти. Немає достатнього досвіду застосування препарату у педіатричній практиці, тому не слід його застосовувати для лікування дітей.
Передозування та побічні дії
У зв’язку з незначною системною абсорбцією препарату небезпека передозування при місцевому застосуванні відсутня.
У разі випадкового застосування внутрішньо можлива поява нудоти та блювання. Необхідно здійснити промивання шлунка, подальше лікування – симптоматичне.
Дію діючої речовини препарату можна нейтралізувати за допомогою протаміну сульфату.
Переважно, препарат добре переноситься. В окремих випадках застосування препарату може призвести до легкого подразнення шкіри у вигляді почервоніння, яке з часом зникає самостійно.
Під час лікування препаратом можуть з’являтись реакції підвищеної чутливості на деякі з інгредієнтів препарату, які проявляються свербежем, почервонінням, припухлістю шкіри, відчуттям печіння, шкірними висипаннями, кропив’янкою, ангіоневротичним набряком, геморагією, іноді – виникненням невеликих пустул, пухирців, пухирів.
Системні побічні реакції можуть виникати у разі нанесення препарату на великі шкірні ділянки.
Термін придатності та умови зберігання
Препарат придатний до застосування впродовж 3 років.
Температура зберігання не повинна перевищувати 25 °С. Зберігати препарат слід подалі від дітей.
Ціна
Середня ціна на препарат становить 133 гривні. Відпускається препарат без рецепту.