ФІЛЬТР

Левоміцетин: інструкція, застосування, ціна

Левоміцетин-Дарниця (хлорамфенікол) – антибіотик широкого спектра дії, який припиняє розмноження бактерій і допомагає при менінгіті, черевному тифі, сальмонельозі та чумі. Таблетки застосовують при порушенні процесу синтезу білка, проти пневмококів, стафілококів, ентерококів, стрептококів, спірохеті, кишковій паличці, сальмонелі, гемофільній паличці, клебсієлі, серрації, шигелі, протеї, іерсіній, гонококів, анаеробів, менінгококів, рикетсій, хламідій, а також збудників пахового лімфогранулематозу, трахоми і пситакозу. Через активне використання більшість бактерій наростили до Левоміцетину стійкість.

Склад

Бактерицидні таблетки білого кольору зі смугою по центру по 250 мг чи 500 мг в картонній упаковці.

На ліках можуть бути помітні вкраплення сірого або жовтуватого відтінків.

В 1 таблетці міститься 250 мг чи 500 мг хлорамфеніколу (chloramphenicol).

Допоміжні речовини: гідроксіпропіл целюлоза, крохмаль картопляний, кислота стеаринова.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Популярний на українському ринку антибіотик у звичайних дозах функціонує бактеріостатично. Через високу токсичність препарат ефективний при важких інфекціях, боротьбі з грампозитивними і грамнегативними мікробами, стійкий до стрептоміцину, сульфаніламідів і пеніциліну, але слабо дієвий до кислотостійких бактерій, клостридій, найпростіших і синьогнійних паличок. І зовсім не впливає на гриби, патогенні найпростіші і Mycobacterium tuberculosis.

Фармакокінетика

Швидко засвоюється при пероральному прийомі. 10 мкг/мл становить концентрація в крові. Після проковтування антибіотик переходить у травний тракт. Левоміцетин без труднощів потрапляє в тканини, кров, спинномозкову і інші рідини тіла. Також він через плаценту попадає в грудне молоко і склоподібне тіло очей. Після розкладання решта виводиться протягом одного дня. Період напіввиведення більш тривалий у новонароджених і хворих з тяжкою печінковою недостатністю.

Ниркова недостатність трохи впливає на виведення препарату завдяки своєму метаболізму, але може спровокувати накопичення неактивних метаболітів. 5-10% від таблетки виділяється в основному з сечею; інші шляхом кон'югації з глюкуроновою кислотою інактивується в печінці. Але велика частина поглинається і лише 1% виділяється з калом. Близько 3% відходить в жовч.

Показання

Захворювання, при яких призначають Левоміцетин:

  • менінгококової інфекції,
  • анаеробних інфекціях (абсцес мозку),
  • бактеріального менінгіту,
  • інфекціях черевної порожнини (інфекції сечовивідних і жовчовивідних шляхів, гнійний перитоніт),
  • бруцельозу,
  • хламідіозу,
  • пахової лімфогранулеми,
  • гнійному отиті,
  • риккетсіозних інфекцій (плямиста лихоманка Скелястих гір, ерліхіоз, трахома, висипний тиф, Ку-лихоманка),
  • туляремії,
  • пневмонії.

Хлорамфенікол може замінити схожі за складом або дією лікарські препарати, які застосовують при шлунково-кишкових інфекційних захворюваннях, черевному тифі, паховій лімфогранулемі, важких інфекціях, туляремії, паратифі, гнійних інфекції та отиті.

Протипоказання

Не всім пацієнтам, які отримували раніше променеву терапію або пройшли лікування цитостатичними препаратами, дозволено виписувати хлорамфенікол. Не слід призначати його і при запаленні слизової оболонки зіва (ангіні), гострих респіраторних захворюваннях, або з метою профілактики бактеріальної інфекції.

Протипоказано при гіперчутливості, пригніченні кістковомозкового кровотворення, захворюваннях шкіри (псоріаз, екзема, грибкові ураження), гострої інтермітуючої порфірії, дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, печінковій та нирковій недостатностях, дітям до 2 років, вагітності та період лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Тривале застосування Левоміцетину перед або під час операції може зменшити кліренс і продовжити дію алфетанілу.

Препарат уповільнює ферментну систему цитохрому Р450, тому під час змішування з протиепілептичними препаратами (фенобарбітал, фенітоїн) або антикоагулянтами (дикумарином варфарином) відбувається ослаблення метаболізму всіх діючих речовин, уповільнення виведення, підвищення їх токсичності і концентрації.

Якщо застосовувати Левоміцетин з толбутамідом (бутамидом) і хлорпропамідом, то їх гіпоглікемічний вплив може посилюватися, що вимагає корегування доз.

При вживанні з Парацетамолом може бути збільшення періоду напіввиведення хлорамфеніколу.

При Фенітоїні може спостерігатися зниження і підвищення концентрації Левоміцетину в крові.

При одночасному застосуванні з Такролімусом може підвищитися рівень Такролімусу в плазмі крові.

При одночасному застосуванні Левоміцетину-Дарниця з Еритроміцином, Олеандоміцином, Кліндаміцином, Лінкоміцином, Ністатином і Леворином відбудеться взаємне ослаблення антимікробної дії.

Застосування з Циклосерином підсилює нейротоксичність Левоміцетину.

Тривале одночасне застосування хлорамфеніколу і пероральних контрацептивів може призвести до зниження надійності контрацепції та збільшення частоти проривних кровотеч.

При змішуванні з Етанолом можливий розвиток гіперемії шкірних покривів, тахікардії, нудоти, блювоти, рефлекторного кашлю і судоми.

При одночасному застосуванні з вітаміном В12, препаратами заліза та фолієвої кислоти таблетки від Дарниці можуть блокувати дію вітаміну В12.

Особливості застосування

Левоміцетин з високою дозою, тривалим застосуванням або повторними курсами може привести до придушення функції кісткового мозку, яка може розвинути агранулоцитоз, тромбоцитопенічну пурпуру або ж апластичну анемію.

Для підвищення безпеки лікування препаратом варто перевірити його концентрації в крові.

Лікування цитостатиками або променева терапія можуть призводити до накопичення хлорамфеніколу в організмі і розвитку токсичних реакцій у вигляді пригнічення кісткового мозку і порушення роботи печінки.

Пацієнтам з печінковою недостатністю призначають зменшені дози.

Препарат заборонено застосовувати при лікуванні легких інфекцій або з метою профілактики. Також шкідливі повторні курси і пролонгації лікування.

З обережністю потрібно застосовувати при серцево-судинних захворюваннях і схильності до алергічних реакцій. Застосування Левоміцетину призводить до збільшення кількості мікробів та інфекцій порожнини рота, уповільнення загоєння і кровоточивості ясен. Під час прийому препарату похід до стоматологів заборонений.

Призначення хлорамфеніколу може провокувати напад порфірії.

Застосування при вагітності та годуванні грудьми

Заборонено.

Здатність впливати на швидкість реакції

Особам, діяльність яких пов'язана з автотранспортом, вимагає підвищеної уваги і швидких психомоторних реакцій, речовину варто застосовувати з обережністю.

Спосіб застосування та дози

Використовувати таблетки Левоміцетину-Дарниця тільки перорально. За 30 хвилин до їжі, при розвитку нудоти і блювоти – через 1 годину після їжі, 3-4 рази на добу. Середня тривалість курсу лікування – 8-10 днів.

Дорослим слід вживати 250-500 мг за раз, щоб добова норма була 2000 мг. Збільшення дози можливе лише при важких інфекціях.

Дітям дозволено в пропорції 12,5 мг / кг кожні 6 годин або по 25 мг / кг в 12 годин, при серйозних інфекціях збільшують до 75-100 мг / кг.

Діти

Дозволено застосування дітьми, якщо будуть дотримані умови дозування. Призначати тільки в разі відсутності іншої терапії.

Передозування

Великі дози таблеток Левоміцетину ускладнюють гемолітичну анемію, тромбоцитопенію, лейкопенію, впливають на блідість шкіри, біль у горлі і температуру тіла. Можливі кровотечі, втома, слабкість, блювання та діарея.

Побічні реакції

Найбільш важкими є "сірий синдром", апластична анемія і пригнічення функції кісткового мозку, психомоторні розлади, депресія, делірій, сплутаність свідомості, периферичний неврит, неврит зорового нерва (параліч очних яблук), галюцинації, зниження гостроти зору і слуху, смаку, головний біль, енцефалопатія, диспепсія, здуття живота, сухість у роті, нудота, блювота, дерматит, пригнічення мікрофлори кишечника, стоматит, дисбактеріоз, ентероколіт, глосит, порушення роботи печінки.

Також ретикулоцитопенія, зниження рівня гемоглобіну в крові, лейкопенія, гранулоцитопенія, тромбоцитопенія, еритроцитопенія, панцитопенія, гіпопластична анемія, агранулоцитоз, свербіж, шкірні висипання, лихоманка, ангіоневротичний набряк, кропив'янка, анафілаксія, розвиток суперінфекції, гіпертермія, реакція бактеріолізу, серцево судинна недостатність з втратою свідомості і загрозою смерті у дітей.

Термін придатності

5 років при закритій блістерній упаковці з таблетками.

Умови зберігання

Зберігати в сухій упаковці без попадання променів світла при 25°С. Медикаменти повинні знаходитися поза полем дитячого зору.

Категорія відпуску

Придбати можна лише за рецептом.

Ціна

Таблетки Левоміцетин-Дарниця 500 мг №10 в аптеках України можна знайти за 31.08 грн.- 32.06 грн.

Таблетки Левоміцетин-Дарниця 250 мг №10 – 20.20 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
  • Діючі речовини:
    Левоміцетин (Levomіtsetin)
  • Код АТХ:

    J01BA01

    J - Протимікробні засоби для системного застосування

    J01 - Антибактеріальні засоби для системного застосування

    J01B - Амфеніколи

    J01BA - Амфеніколи

    J01BA01 - Хлорамфенікол