Куплатон : інструкція, застосування, ціна
- Склад і форма випуску
- Фармакологічні властивості
- Показання до застосування
- Протипоказання
- Передозування
- Побічні ефекти
- Особливості застосування
- Спосіб застосування та дози
- Застосування під час вагітності та годування груддю
- Здатність впливати на швидкість реакції
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами
- Умови та термін зберігання
- Ціна
Куплатон – препарат, який використовують при функціональних гастроінтестинальних розладах.
Склад і форма випуску
Куплатон випускається у формі крапель оральних.
Діюча речовина: 1 мл (1 мл = 35 крапель) містить 300 мг диметикону.
Допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, кислота сорбінова, сахарин натрію, вода очищена, гліцеролу моностеарат, поліоксиетилену 100 стеарат.
Основні фізико-хімічні властивості: емульсія білого або жовтуватого кольору.
Фармакологічні властивості
Диметикон – поверхнево-активний полісилоксан. Він знижує поверхневий натяг бульбашок газу, викликаючи їх руйнування, сприяє виведенню газу.
Пероральне застосування Куплатону зменшує метеоризм, викликаний різними факторами, а також послаблює здуття і больові відчуття в животі.
Фармакокінетика
Диметикон не здатний абсорбуватися з ШКТ. Він виділяється з фекаліями у незміненому вигляді.
Показання до застосування
Куплатон призначається для симптоматичної терапії при скаргах з боку шлунково-кишкового тракту, які пов'язані з газоутворенням. Наприклад, при метеоризмі, кольках у новонароджених.
Також Куплатон може використовуватися як допоміжний засіб під час проведення діагностичних досліджень органів черевної порожнини, як-от: рентгенографія, ультразвукове дослідження, гастродуоденоскопія.
Цей препарат допомагає при посиленому газоутворенні після хірургічних втручань і при інтоксикації миючими засобами як піногасник.
Протипоказання
Протипоказаннями до прийому Куплатону є:
- підвищена чутливість до диметикону або до будь-якої з допоміжних речовин препарату;
- кишкова непрохідність;
- обструктивні захворювання ШКТ.
Передозування
Поки що про випадки передозування офіційно не повідомлялося.
Побічні ефекти
Диметикон не абсорбується зі шлунково-кишкового тракту, виводиться в незміненому вигляді, тому прояв побічних ефектів малоймовірний. Однак при використанні Куплатону можуть спостерігатися поодинокі (≥ 1/10000 до <1/1000) побічні реакції. Серед них: нудота, больові відчуття в шлунку, висипання, слабкість, відчуття здуття живота і порушення сну. Не виключене виникнення алергічних реакцій: свербіж, гіперемія, кропив'янка.
Особливості застосування
Будь-які спеціальні запобіжні заходи під час терапії Куплатоном не потрібні.
Спосіб застосування та дози
Перед використанням Куплатону флакон слід збовтати.
З метою симптоматичного лікування дорослим і дітям старше 10 років призначають по 5 крапель 4 рази на добу при метеоризмі. Дітям з 6 до 10 років слід приймати по 4 краплі 4 рази на добу, дітям молодше 6 років і немовлятам – 1-3 краплі 4 рази на добу. Цей засіб попередньо змішують з невеликою кількістю рідини, для дітей можна змішувати препарат з дитячим харчуванням у пляшечці.
Якщо Куплатон призначається для лікування кольок у немовлят, то необхідно 4 краплі препарату змішати з невеликою кількістю рідини та давати малюкові перед кожним годуванням.
Для підготовки до рентгенологічного або ультразвукового дослідження дорослим пацієнтам призначають по 12 крапель після прийому їжі тричі на добу безпосередньо перед проведенням дослідження і ще 12 крапель вранці в день обстеження.
З метою підготовки до гастродуоденоскопії дорослим пацієнтам і дітям з 10-річного віку призначають по 12 крапель Куплатону 4 рази на добу протягом 2-3 днів перед обстеженням.
При підвищеному газоутворенні в післяопераційний період дорослим пацієнтам призначається по 12 крапель, які треба приймати кожні 4-6 годин. Якщо є необхідність, то дозу слід підвищити.
Якщо відбулось отруєння миючими засобами, то дозування буде прямо залежати від тяжкості інтоксикації. Мінімальна рекомендована доза – 1 мл.
Тривалість терапії Куплатоном залежить від наявності скарг та визначається лікарем індивідуально. За необхідності цей препарат можна використовувати протягом тривалого часу.
Діти
Застосовувати Куплатон дозволяється, про випадки передозування не повідомлялося.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Поки що контрольовані дослідження з цього приводу не проводилися ні на людях, ні на тваринах. Диметикон не абсорбується з травного тракту. Він не здатний проникати через плацентарний бар'єр, а також у грудне молоко.
Здатність впливати на швидкість реакції
Куплатон не впливає на швидкість реакції під час керування автотранспортом або іншими механізмами.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Антациди, які містять алюмінію гідроксид та магнію карбонат, можуть адсорбувати силікони й знизити ефективність диметикону.
Діюча речовина Куплатону може збільшувати абсорбцію варфарину і дигоксину.
Умови та термін зберігання
Куплатон можна зберігати 2 роки в темному місці за температури не вище +25°с. Якщо флакон був розкритий, то препарат слід використати за 3 місяці.
Ціна
Куплатон можна придбати в різних аптеках в середньому за 266-320 грн.