ФІЛЬТР

Ксефокам : інструкція, застосування, ціна

Ксефокам – нестероїдний, протизапальний та протиревматичний засіб для лікування больових відчуттів під час ревматизму.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: lornoxicam; 1 таблетка містить 8 мг лорноксикаму;

Допоміжні речовини: кальцію стеарат, гідроксипропілцелюлоза, натрію гідрокарбонат, гідроксипропілцелюлоза низькозаміщена, целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат;

Плівкова оболонка: пропіленгліколь, тальк, титану діоксид (Е 171), гіпромелоза.

У аптеках препарат можна знайти у формі таблеток круглої форми білого або світло-жовтого кольору.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Ксефокам- входить у групу нестероїдних протизапальних засобів. Дія препарату ґрунтується на пригніченні синтезу простагландинів, що сприяє зникненню больових відчуттів та запалення. Також має значний вплив на ноцицептори, що не мають зв'язку із протизапальною дією.

Важливо те, що препарат Ксефокам не впливає на життєві показники такі як: температура тіла, дихання, кількість серцевих скорочень.

Часто прийом цього препарату призводить до появи шлунково-кишкових захворювань, адже дія інгібування синтезу простагландинів пошкоджує шлунково-кишковий тракт.

Фармакокінетика

Ксефокам повністю і швидко абсорбується із травного тракту. Максимальна концентрація препарату досягається приблизно за півгодини після прийому.

Період напіввиведення становить близько 3-4 годин. Після прийому перорально приблизно 50 % препарату виводиться з калом, 42 % - нирками. У пацієнтів літнього віку (від 65 років) кліренс знижується на 30-40 %. 

У пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю істотної зміни кінетичного профілю лорноксикаму після 7 днів терапії із застосуванням добових доз 12 мг та 16 мг немає, за винятком кумуляції у пацієнтів з хронічним захворюванням печінки.

Показання

Препарат Ксефокам застосовується для усунення больових відчуттів під час ревматизму.

Протипоказання

Протипоказано застосовувати Ксефокам за таких умов:

  • серцева недостатність – тяжка форма;
  • шлункова-кишкова кровотеча;
  • гематологічні порушення;
  • тромбоцитопенія;
  • підвищена чутливість до діючої речовини та будь-яких інших компонентів складу;
  • печінкова недостатність – тяжка форма;
  • ниркова недостатність – тяжка форма;
  • третій триместр періоду вагітності;
  • наявність пептичної виразки, внутрішні кровотечі;
  • виникнення кровотеч від попереднього вживання нестероїдних протизапальних засобів.

Передозування

Щодо передозування та методів його лікування досліджень не проводилося. Проте спостерігалися такі симптоми: нудота, блювання, порушення зору, запаморочення, атаксія, подразнення нирок та печінки, порушення зготання крові.

Якщо виникли симптоми передозування, варто припинити прийом Ксефокаму. Поки що антидот відсутній, проте необхідно провести симптоматичну терапію та негайне промивання шлунку.

Побічні реакції

Побічна дія  Часто Рідко Дуже рідко
З боку шлунково-кишкового тракту нудота, біль у животі, диспепсія, діарея, блювання закреп, метеоризм, відрижка, сухість у роті, гастрити, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, біль у верхній частині живота, кровоточивість ясен, виразковий стоматит мелена, блювання з домішками крові, стоматит, езофагіт, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, дисфагія, афтозний стоматит, глосит, перфорація пептичних виразок, геморой, шлунково-кишкові кровотечі
З боку серцево-судинної системи   інфаркт міокарда, інсульт, відчуття серцебиття, тахікардія, набряки, затримка рідини, серцева недостатність, почервоніння обличчя  артеріальна гіпертензія, припливи, крововиливи, васкуліт, гематоми
З боку шкірного покриву висипання, свербіж, підвищене потовиділення, еритематозні висипання, кропив’янка та ангіоневротичний набряк, алопеція дерматит, екзема, макуло-папульозна висипка, пурпура вітряна віспа, набряк і бульозні реакції, зміни нігтів, псоріаз, мультиформна еритема, синдром Стівенса‒Джонсона, токсичний епідермальний некроз
З боку крові та лімфатичної системи   анемія, тромбоцитопенія, еозинофілія, лейкопенія, розлади коагуляції, подовження тривалості кровотечі, панцитопенія екхімоз, тяжкі гематологічні порушення, такі як нейтропенія, агранулоцитоз, апластична та гемолітична анемії
З боку імунної системи   реакції гіперчутливості, гарячка, озноб, анафілактоїдні реакції, анафілаксія  
З боку обміну речовин   втрата апетиту, зміни маси тіла, гіпонатріємія  
З боку нервової системи легкий короткочасний головний біль, запаморочення інсомнія, депресія,  сонливість, парестезії, дисгевзія, тремор, мігрень, гіперкінезія, гіпестезія сонливість, парестезії, дисгевзія, тремор, мігрень, гіперкінезія, гіпестезія сплутаність свідомості, неспокій, підвищена збудливість, порушення здатності концентруватись, зміни уваги, когнітивні розлади, асептичний менінгіт у хворих на системний червоний вовчак та змішані захворювання сполучної тканини
З боку органів чуття   конʼюнктивіт, вертиго, дзвін у вухах порушення зору, затуманення зору, порушення кольоросприйняття, дефекти полів зору, амбліопія, диплопія; скотома, іридоцикліт
З боку дихальної системи    риніти диспное, кашель, бронхоспазм
З боку кістково-м’язової системи і сполучної тканини    артралгія відчуття болю у кістках та спині, м’язові спазми, слабкість м’язів, міалгія, синовіт
З боку нирок та сечовидільної системи   ніктурія, порушення сечовиділення, підвищення рівня азоту сечовини і креатиніну в крові гостра ниркова недостатність у пацієнтів з уже наявними захворюваннями нирок, Нефротоксичність у різних формах, включаючи нефрити та нефротичний синдром
З боку гепатобіліарної системи   підвищення рівня печінкових ферментів токсична дія на печінку, розвиток печінкової недостатності, гепатит, жовтяниця, холестаз
Загальне   нездужання, набряк обличчя астенія

Спосіб застосування та дози

Засіб Ксефокам потрібно вживати перорально, запиваючи достатньою кількістю рідини (150-200 мл). Тривалість терапії визначається індивідуально і тільки лікарем. 

Дорослі:

При гострому болю дорослим варто приймати 8-16 мг (1-2 таблетки) на добу. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 16 мг.

Хворі старшого віку:

Доза така ж, як і у дорослих. Оскільки можливе виникнення побічних реакцій з боку органів чуття, Ксефокам варто застосовувати з обережністю.

Діти:

Даних щодо ефективності застосовування препарату дітьми не встановлено,тому не рекомендовано вживати Ксефокам особам до 18 років.

Особливості застосування

Оскільки вживання їжі уповільнює дію лорноксикаму, не слід приймати Ксефокам з їжею, якщо потрібна швидка ефективна дія.

Варто застосовувати з обережністю препарат при таких умовах:

  • порушення згортання крові;
  • після серйозних хірургічних втручань;
  • серцеа недостатність;
  • вживання діуретиків;
  • печінкова недостатність;
  • при тривалому лікуванні препаратом (понад 3 місяці);
  • при одночасному застосуванні лікарських засобів, що підвищують ризик виникнення виразки або кровотечі, наприклад, пероральні кортикостероїди, антикоагулянти (варфарин), селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну або антитромботичні препарати (ацетилсаліцилова кислота);
  • при наявності інфекцій шкірних покривів;
  • людям старшого віку;
  • жінкам, які мають труднощі з вагітністю або проходять обстеження безпліддя;
  • у хворих, які мають системний червоний вовчак та змішані захворювання сполучної тканини, збільшується ризик розвитку асептичного менінгіту.

Застосування в період вагітності  або годування груддю

У ці періоди застосовувати Ксефокам протипоказано, адже був виявлений вплив на плід та дитину. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом

Можливе виникнення побічних реакцій з боку органів чуття та нервової системи, тому на певний час арто утриматися від керування будь-яким транспортом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Одночасний прийом Ксефокаму з іншими препаратами може спричиняти такі взаємодії:

Антикоагулянти: будь-які нестероїдні протизапальні засоби, а саме Ксефокам у цьому разі, можуть посилювати дію антикоагулянтів (наприклад, варфарину).

Циметидин: концентрації діючої речовини у плазмі крові цього препарату підвищується.

Фенпрокумон: знижується ефективність лікування цим препаратом.

Гепарин: нпз збільшують ризик появи спинномозкової/ епідуральної гематоми при застосуванні одночасно з гепарином під час спинномозкової або епідуральної анестезії.

Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту: можливе зменшення гіпотензивного ефекту цих препаратів.

Діуретики: послаблюється діуретичний та гіпотензивний ефект петльових, тіазидних і калійзберігаючих діуретиків.

Блокатори бета-адренорецепторів: знижується гіпотензивний ефект.

Блокатори рецепторів ангіотензину ІІ: знижується гіпотензивний ефект.

Антибактеріальні засоби групи хінолону: виникає підвищений ризик виникнення судом.

Антитромбоцитарні препарати, селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, кортикостероїди: підвищенний ризик виникнення шлунково-кишкових кровотеч.

Метотрексат: підвищення концентрації метотрексату в плазмі крові, що призводить до збільшення токсичності. 

Циклоспорин: підвищується концентрація циклоспорину у плазмі крові, може підвищиться нефротоксичність циклоспорину, що зумовлено діями, опосередкованими простагландинами нирок. 

Похідні сульфонілсечовини: можливе посилення гіпоглікемічного ефекту.

Індуктори та інгібітори ізоферментів: діюча речовина Ксефокаму взаємодіє з індукторами та інгібіторами ізоферментів.

Такролімус: через сумісне лікування НПЗЗ і такролімусом може підвищуватися ризик нефротоксичності унаслідок пригнічення синтезу простацикліну в нирках. 

Пеметрексед: НПЗЗ можуть сприяти зниженню ниркового кліренсу пеметрекседу, через що підвищується ниркова та шлунково-кишкова токсичність, мієлосупресія.

Термін та умови зберігання

Максимальна тривалість зберігання - 2 роки.

Зберігати за температури не вище 25 ºС  у недоступному для дітей місці. Утримувати від впливу прямого сонячного проміння на препарат.

Ціна

Переважно ціна Ксефокаму в аптеках становить:

4 мг № 10 - 61, 20 гривень;

8 мг № 10 - 102, 50 гривень;

8 мг № 5- 466, 50 гривень;

8 мг № 6 - 84,60 гривень.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ГмбХ "Такеда", Австрія
  • Діючі речовини:
    Лорноксикам
  • Код АТХ:

    M01AC05

    M - Засоби, що діють на опорно-руховий апарат

    M01 - Протизапальні та протиревматичні засоби

    M01A - Нестероїдні протизапальні і протиревматичні засоби

    M01AC - Оксиками

    M01AC05 - Лорноксикам