ФІЛЬТР

Карвеліс: інструкція, застосування, ціна

Карвеліс – препарат з вегетостабілізувальним та седативним ефектом.

Склад і форма випуску

діючі речовини: 10 мл препарату містять: екстракт із суміші листя, квітів і плодів глоду (Сrataegi folii cum flore, fructus extractum) (1:1,6–2,2), екстрагент: етанол 50 % (об/об) – 7,125 мл; екстракт трави собачої кропиви (Leonuri herbae extractum) (1:1,7–2,2), екстрагент: етанол 40 % (об/об) – 1,0 мл; екстракт листя меліси (Melissae herbae extractum) (1:1,6–2,1), екстрагент: етанол 60 % (об/об) – 1,0 мл; екстракт кореня валеріани (Valerianae radix extractum) (1:1,6–2,1), екстрагент: етанол 60 % (об/об) – 0,5 мл;

допоміжні речовини: сахароза, вода очищена.

Лікарська форма:

Краплі оральні, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості. Рідина коричневого кольору.

Упаковка:

По 30 мл, по 50 мл або по 100 мл у флаконі, по 1 флакону в картонній коробці.

Фармакотерапевтична група:

Психолептичні засоби. Снодійні та седативні препарати. Інші снодійні та седативні засоби.

Фармакологічні властивості

 Синергічне поєднання лікувальних ефектів лікарських рослин, які містяться у препараті, зумовлює його дію. До складу препарату входить: собача кропива, глід, меліса, валеріана. Компоненти препарату призводять до усунення хворобливих проявів та нормалізації роботи серця та судин у разі неврозів ( кардіоневрозів) інших функціональних розладів серцево-судинної системи, які можуть супроводжуватись болем, відчуттям серцебиття, припливами жару, пітливістю, відчуттям перебоїв у роботі серця.

Насосну функцію додатково покращує глід, а також він сприяє покращенню кровообігу у мозку і серці та зменшує одночасно збудливість.

Нервове напруження, дратівливість та неспокій у стресових ситуаціях усуваються завдяки захисним седативному та вегетостабілізувальному ефектам препарату.

Працездатність, загальний стан та самопочуття покращуються.

Препарат не проявляє прямих снодійних властивостей у разі безсоння, але він сприяє полегшенню настання фізіологічного сну, поглиблюючи його та покращуючи його якість.

Звикання або залежність не виникають у разі застосування препарату.

Показання до застосування

Препарат призначають у разі нервового напруження (стресу), нейроциркуляторної дистонії, неврозів серця з метою підтримки серцево-судинної системи. Також його призначають у разі артеріальної гіпертензії І–ІІ ступеня, стенокардії І–ІІ ступеня, аритмії у стресових ситуаціях у складі комплексного лікування. Застосовують у разі нервового збудження у дорослих для покращення самопочуття.

Протипоказання

Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів лікарського засобу. Депресія та інші розлади, що супроводжуються пригніченням центральної нервової системи. Виражена артеріальна гіпотензія та брадикардія.

Особливі заходи безпеки

 Необхідно звернутись до лікаря, якщо не минають симптоми та/або з’явились набряки ніг, або розвинулись симптоми нез’ясованого ґенезу.

Потрібно терміново звернутись до лікаря у разі болів в ділянці серця, які можуть поширитись на ділянку шиї, епігастральну ділянку, руки, або у разі виникнення задишки.

Сахароза входить до складу цього препарату. Необхідно отримати консультацію лікаря у разі непереносимості певних видів цукрів, перш ніж застосовувати препарат.

Не слід вживати алкоголь під час лікування препаратом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Слід обов’язково отримати  консультацію лікаря щодо можливості прийому препарату, якщо відбувається застосування інших засобів лікування.

Дія алкоголю, седативних, снодійних, аналгетичних, спазмолітичних та анксіолітичних препаратів посилюється під дією валеріани.

До цього часу не досліджувалась взаємодія з іншими засобами лікування.

Особливості щодо застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Необхідно проконсультуватись з лікарем, перш ніж застосовувати препарат.

Недостатньо досліджень щодо застосування препарату вагітним жінкам. Тому не рекомендується застосовувати препарат вагітним та жінкам у період лактації. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не слід керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механізмами під час лікування препаратом.

Слід дуже обережно застосовувати препарат пацієнтам з тяжким порушенням функції печінки або тяжким захворюванням печінки в анамнезі.

До запаху валеріани може виникати специфічна чутливість.

Спосіб застосування та дози

 Дорослим слід попередньо розчинити 30 крапель (1,2 мл)  у невеликій кількості рідини та приймати тричі на добу.  Якщо протягом двох тижнів не минають симптоми захворювання або посилюються, або виникли побічні реакції, які не зафіксовані в інструкції, слід проконсультуватись з лікарем.

Діти.

Пацієнтам до 18 років не застосовується цей препарат, оскільки не встановлені безпека та ефективність застосування препарату цій віковій категорії.

Передозування

 Здебільшого одноразове застосування дози, вищої за рекомендовану у два/три рази, не призводить до негативних наслідків. В такому разі слід продовжувати прийом препарату згідно з інструкцією. Ймовірність виникнення побічних реакцій зростає у разі значного перевищення рекомендованої дози.

Симптоми передозування проявляються головним болем, сонливістю, млявістю, болем у животі, нудотою, зниженням гостроти слуху та зору, тахікардією.

У разі передозування слід завершити лікування препаратом, провести промивання шлунку та прийняти активоване вугілля.

Побічні ефекти

Побічні ефекти проявляються:

З боку травної системи: нудотою, печією, спастичним болем в животі.

З боку серцево-судинної системи: зниженням артеріального тиску, уповільненням серцевого ритму.

Алергічними реакціями шкіри: почервонінням, висипаннями, свербежем, набряком шкіри.

З боку центральної та периферичної нервової системи: запамороченням, сонливістю, пригніченням емоційних реакцій, депресією, загальною слабкістю, зниженням розумової та фізичної працездатності.

Невідома частота виникнення побічних явищ.

Необхідно звернутись до лікаря у разі появи будь-яких неприємних чи небажаних реакцій.

Термін придатності та умови зберігання

Препарат придатний до застосування 3 роки. Після відкриття флакона препарат придатний до застосування протягом пів року.

Максимальна температура, за якої допускається застосування препарату, становить + 25 °С. Зберігати подалі від дітей у місці, яке захищене від світла.

Категорія відпуску та ціна

Середня ціна на препарат становить 190 гривень. Відпускається без рецепту. 

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Gustav Klein GmbH & Со. KG farma, Germany
 • Діючі речовини:
  Комплекс трав (universa herbis)
 • Код АТХ:

  N05CM

  N - Засоби, що діють на нервову систему

  N05 - Психолептичні засоби

  N05C - Снодійні та седативні препарати

  N05CM - Інші снодійні та седативні засоби