ФІЛЬТР

Донорміл: інструкція, застосування, ціна

Донорміл – заспокійливий препарат, який призначають у разі безсоння.

Склад і форма випуску

діюча речовина: доксиламіну сукцинат;

1 таблетка містить доксиламіну сукцинату 15 мг;

допоміжні речовини: натрію гідрокарбонат, кислота лимонна безводна, натрію гідрофосфат безводний, натрію сульфат безводний, натрію бензоат (Е 211), макрогол 6000.

Лікарська форма:

Таблетки шипучі.

Основні фізико-хімічні властивості: циліндричні пласкі білі таблетки з рискою для поділу та скошеними краями, розчинні у воді з утворенням шипучої реакції; допустима наявність сколів.

Упаковка:

По 10 таблеток у тубі; по 1 або 2 туби в картонній коробці.

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби для системного застосування. 

Снодійні та седативні засоби. 

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Діюча речовина препарату – це блокатор Н1-гістамінових рецепторів, які належать до класу етаноламінів. Препарат володіє заспокійливим та атропіноподібним ефектом. Завдяки препарату покращується якість сну та його тривалість. Препарат зменшує необхідну кількість часу, яка потрібна для того, щоб людина заснула.

Фармакокінетика.

Препарат досягає свої максимальної концентрації у плазмі крові, в середньому, через 60 хвилин після прийому.

У середньому, препарат напів виводиться з плазми крові приблизно через 10 годин.

Частково метаболізація діючої речовини препарату відбувається у печінці. Цей процес відбувається методом N-ацетилювання та деметилювання. При розпаді молекули утворюються різні метаболіти, які не є значущими кількісно, тому що більше половини (60%) дози, яка була застосована, спостерігається у сечі у формі доксиламіну (незміненого).

Показання до застосування

Препарат застосовується для лікування періодичного і транзиторного безсоння у дорослих пацієнтів.

Протипоказання

Підвищена чутливість до доксиламіну сукцинату або до інших антигістамінних препаратів.

Закритокутова глаукома в анамнезі пацієнта або в сімейному анамнезі.

Уретропростатичні розлади з ризиком затримки сечі.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Опираючись на наявні дані, препарат дозволяється застосовувати під час вагітності, попередньо проконсультувавшись з лікарем.

У разі застосування препарату в кінці вагітності слід враховувати його седативні та атропіноподібні властивості при спостереженні за немовлям.

Немає даних щодо проникнення препарату у грудне молоко, тому його протипоказано застосовувати під час лактації.

Передозування

Передозування призводить до сонливості та антихолінергічних ефектів. Передозування загрожує збудженням, розширенням зіниць, паралічем акомодації, сухістю у роті, почервонінням обличчя та шиї, гіпертермією, синусовою тахікардією.

Частіше у дітей передозування призводить до делірію, галюцинацій та атетозних рухів. Іноді ці симптоми є сигналами до розвитку судом (рідкісне ускладнення сильного отруєння препаратом).

Сильне передозування може і не призводити до судом, але призводить до рабдоміолізу, що може дати ускладнення у вигляді ниркової недостатності. Такий розлад м’язів вважається поширеним, він потребує систематичного скрінінгу методом вимірювання активності креатинфосфокінази.

У разі передозування призначається симптоматична терапія. Рекомендується приймати активоване вугілля на перших етапах лікування у дозуванні 50 г для дорослих, 1г/кг для дітей.

Побічні реакції

Побічні реакції нечасто загрожують антихолінергічними ефектами: закрепами, порушеннями акомодації, сухістю у роті, сильним серцебиттям.

Також побічні реакції проявляються денною сонливістю, в такому разі дозу необхідно зменшити.

Іноді можуть виникати алергічні реакції, зокрема висипання на шкірі та свербіж.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовується за 15-30 хвилин перед сном внутрішньо ( перорально).

Рекомендується приймати від 7,5 до 15 мг препарати в 24 години ( пів або одна таблетка на добу).

За потреби можна збільшити дозу до 30 мг в 24 години ( дві таблетки на добу).

Перед застосування слід розчинити таблетку у половині склянки води.

Рекомендується зменшити дозу пацієнтам, які мають печінкову або ниркову недостатність, та пацієнтам літнього віку.

Курс лікування триває від 2 до 5 днів.

Потрібно отримати консультацію лікаря щодо доцільності застосування препарату в подальшому, якщо безсоння не зникає довше 5 днів.

Діти. Препарат протипоказано застосовувати для лікування дітей, які не досягли 18-річного віку.

Особливі заходи безпеки

Перш ніж розпочинати лікування, важливо проконсультуватись з лікарем, оскільки причини безсоння можуть бути різноманітними, які не обов’язково вимагають медикаментозного лікування.

До складу препарату входить п’ятсот шістдесят три міліграми натрію на одну таблетку, тому пацієнтам, які перебувають на низькосольовій дієті, потрібно це враховувати.

Діюча речовина препарату може призводити до загострення синдрому нічних зупинок дихання (апное), збільшуючи їх кількість та тривалість, що властиво всім снодійним та заспокійливим засобам.

Пацієнтам літнього віку слід дуже обережно застосовувати Н1-антигістамінні препарати, оскільки існує ризик виникнення запаморочень, які можуть призвести до падінь ( наприклад, під час нічних вставань). Падіння можуть мати несприятливі наслідки, особливо для цієї групи пацієнтів.

Слід пам’ятати, що після прийому препарату тривалість сну повинна бути щонайменше 7 годин, це допоможе запобігти сонливості впродовж дня.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Алкоголь призводить до посилення седативного ефекту більшості Н1-антигістамінних препаратів. Тому під час прийому препарату протипоказано вживати алкоголь та застосовувати лікарські засоби, до складу яких входить етанол.

Слід бути обережними з такими комбінаціями препарату:

Препарат взаємодіє з атропіном та атропіноподібними лікарськими засобами (іміпраміновими антидепресантами, антихолінергічними протипаркінсонічними препаратами, атропіновими спазмолітичними лікарськими засобами, дизопірамідом, фенотіазиновими нейролептиками), тому їх одночасне застосування може призвести до  затримки сечі, закрепу, сухості у роті.

Також препарат взаємодіє з іншими антидепресантами, які мають вплив на центральну нервову систему (похідними морфіну (знеболювальними, засобами, що призначають для лікування кашлю і у якості замісної терапії), нейролептиками; барбітуратами, бензодіазепінами; анксіолітиками, крім бензодіазепінів; седативними антидепресантами (амітриптиліном, доксепіном, міансерином, міртазапіном, триміпраміном); седативними Н1-антигістамінними засобами; антигіпертензивними засобами центральної дії; а також з баклофеном, пізотифеном, талідомідом, оскільки їх одночасне застосування посилює пригнічення ЦНС.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом

Препарат може призводити до денної сонливості, тому під час лікування варто утриматись від керування автотранспортом та складними механізмами, оскільки у пацієнта може знижуватись концентрація та реакція.

Термін придатності та умови зберігання

Препарат придатний до застосування 3 роки.

Температура зберігання препарату не повинна перевищувати 25 o С. Зберігається препарат у місці, яке недоступне для дітей.

Ціна

Середня ціна на препарат в Україні становить 175 гривень, у Львові – 238 гривень. Препарат відпускається : № 10 відпускається без рецепту, № 20 відпускається за рецептом.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    УПСА САС, Франція
  • Діючі речовини:
    Доксиламін (Doxylamini hydrogenosuccinas)
  • Код АТХ:

    N05CM

    N - Засоби, що діють на нервову систему

    N05 - Психолептичні засоби

    N05C - Снодійні та седативні препарати

    N05CM - Інші снодійні та седативні засоби