Кандідерм: інструкція, застосування, ціна
Кандідерм – комбінований антибактеріальний крем для зовнішнього застосування. Терапевтичні властивості препарату зумовлені діючими компонентами, які входять до складу крему.
Клотримазол в складі крему ефективно бореться з грибками, чутливими до компонента (зокрема з дерматофітами, дріжджовими та пліснявими грибами), а також збудниками лишаю та бактеріальними ураженнями поверхні шкіри. До того ж клотримазол усуває низку грампозитивних та грамнегативних бактерій (бактероїди, гарднерели, стафілококи, стрептококи), а також Malasseria furfur, трихомонади та Corinebacterium minussimum. Діюча речовина пригнічує синтез ергостерину, який утворює мембрану грибка, таким чином змінюється структура клітин, порушуються мембрани та відбувається розчинення клітин (лізис).
Антибіотик гентаміцину сульфат вирізняється активністю щодо великої кількості збудників, які провокують дерматологічні захворювання та ураження.
Беклометазону дипропіонат – речовина, яка є синтетичним аналогом гормонів кори надниркових залоз. Завдяки речовині препарат усуває запалення, зменшує інтенсивність алергій, вгамовує свербіж та чинить ексудативну дію.
Локальне нашкірне нанесення препарату практично не передбачає проникнення діючих речовин в кровотік пацієнта. У разі нанесення на здорову шкіру гентаміцину сульфат не всмоктується. Проникнення відбувається лише в разі використання на ділянці з ураженнями чи опіками, а також на шкірі, яка покрилася грануляційною тканиною для подальшого загоєння. До системного кровотоку через здорову шкіру проникає беклометазону дипропіонат. Проникнення місцевих кортикостероїдів значно збільшується разі нанесення крему на пошкоджені ділянки.
Склад і форма випуску
діючі речовини: 1 г крему містить клотримазолу 10 мг; беклометазону дипропіонату безводного 0,25 мг; гентаміцину сульфату еквівалентно гентаміцину 1 мг;
допоміжні речовини: пропіленгліколь; парафін білий м’який; олія мінеральна; віск неіонний емульгований; спирт бензиловий; метилпарагідроксибензоат (Е 218); пропілпарагідроксибензоат (Е 216); натрію гідрофосфат безводний; бутилгідрокситолуол (Е 321); натрію дигідрофосфат, дигідрат; вода очищена.
Лікарська форма. Крем.
Основні фізико-хімічні властивості: напівтвердий однорідний крем білого кольору.
Фармакотерапевтична група. Протигрибкові препарати для місцевого застосування.
Показання до застосування
Кандідерм застосовується для лікування інфекційних, запальних та алергічних уражень шкіри, для яких характерна бактеріальна чи грибкова інфекція.
Протипоказання
Підвищена чутливість до активних речовин, інших імідазолів або до будь-яких інших компонентів препарату.
Туберкульоз шкіри, шкірні прояви сифілісу, шкірні реакції після вакцинації, поширений бляшковий псоріаз, варикозне розширення вен, пероральний дерматит, рожеві вугри, вітряна віспа, простий герпес, кір, інші бактеріальні та грибкові інфекції шкіри без належної антибактеріальної та антигрибкової терапії, юнацькі вугрі, первинні шкірні вірусні інфекції, варикозні виразки або інші виразки, обумовлені стазом іншого генезу, оперізуючий лишай, імпетиго, періанальний та генітальний свербіж.
Спосіб застосування та дози
Перед нанесенням препарату варто обережно промити уражену шкіру та ретельно підсушити її після зволоження. Наносити крем тонким шаром, задіюючи усі уражені ділянки. Крем повинен безпосередньо контактувати зі шкірою, тому перед його застосуванням важливо розсунути волосяний покрив, якщо він заважає провести процедуру. Дорослі пацієнти використовують крем не більше 2-3 разів протягом доби.
Як показує клінічна практика, шкірні захворювання зменшують інтенсивність через 2-4 тижні систематичного нанесення лікарського засобу. Інколи терапію продовжують ще декілька днів після зникнення симптомів захворювання. Це допомагає закріпити результат.
Діти.
Немає інформації щодо лікування дітей за допомогою Кандідерму. Крем не призначається в педіатрії.
Особливості застосування
Не використовувати в офтальмології. Застосування крему на ділянках біля очей та повіках може спричинити розвиток глаукоми.
Лише для зовнішнього застосування!
Довготривале застосування дерматологічного засобу може спровокувати швидкий ріст мікроорганізмів, які не проявлятимуть чутливості до компонентів Кандідерму. Якщо резистентність до препарату все ж розвинулася, рекомендується припинити лікування та отримати відповідну терапію. Якщо лікування кремом супроводжується подразненнями, виникненням суперінфекції чи сенсибілізації, необхідно повідомити про це дерматолога та отримати терапію, направлену на усунення побічних захворювань.
Всмоктування беклометазону дипропіонату та гентаміцину збільшується при нанесенні засобу на широкі ділянки шкіри. Подібна реакція очікується в разі застосування крему на відкритих ранах, шкірі, яка покрита грануляційною тканиною, та в разі використання оклюзійних пов’язок. Через ці фактори можуть розвинутися такі реакції, які спостерігаються в разі системного використання активних речовин. Щоб уникнути загострення небажаних реакцій, потрібно відмовитися від нанесення препарату під оклюзійні пов’язки та не застосовувати його на відкритих ранах.
Навіть при місцевому використанні глюкокортикостероїдів у пацієнтів можуть розвиватися порушення роботи кори надниркових залоз, синдром Іценка-Кушинга та порушення внутрішньочерепного тиску. Довготривале лікування, яке здійснюється за допомогою Кандідерму, порушує роботу кори надниркових залоз, навіть в тому разі, якщо хворий не використовував оклюзійні пов’язки.
Тривале застосування кортикостероїдів на ділянці обличчя призводить до атрофії.
В комбінації з препаратами аміноглікозидів, Кандідерм спричиняє перехресні алергічні реакції. Щоб уникнути їх розвитку, варто дотримуватися застережних заходів.
Кортикостероїди для місцевого застосування можуть розвивати резистентність, місцеві токсичні реакції, рецидиви псоріазу та підвищувати ризик виникнення генералізованого пустульозного псоріазу. Подібні реакції відбуваються через зменшення бар'єрних властивостей шкіри. Хворі з псоріазом повинні застосовувати препарат під наглядом лікаря.
Перед тим, як розпочати лікування запальних шкірних процесів в пацієнтів з бактеріальною інфекцією, слід провести комплексну антимікробну терапію. Будь-які шкірні інфекційні захворювання передбачають попередню відмову від лікування кортикостероїдами.
Лікування припиняють, якщо в пацієнта з'являються симптоми гіперчутливості до компонентів крему.
Вплив на швидкість реакції.
Через свою форму випуску препарат не чинить впливу на концентрацію уваги чи швидкість реакції.
Застосування в період вагітності або годування груддю
Невідомо, наскільки безпечним є застосування лікарського препарату для вагітних жінок або жінок, які здійснюють грудне вигодовування.
Рекомендується уникати призначення крему для вагітних жінок в першому триместрі вагітності.
Передозування
Серйозне передозування у разі надмірного використання Кандідерму малоймовірне.
Нанесення крему на значні ділянки шкіри може спричинити системне всмоктування беклометазону та гентаміцину, що нерідко стає причиною виникнення адреналової недостатності чи ознак гіперкортицизму. Тривала терапія кремом призводить до розвитку та росту мікроорганізмів, які не проявляють чутливості до компонентів препарату. При рості резистентних мікроорганізмів використання Кандідерму припиняють, отримуючи рецепт на відповідні препарати.
Терапія направлена на усунення симптомів передозування. Ознаки гіперкортицизму є зворотніми.
Інколи виникає потреба відновити електролітний баланс. При гострій токсичній дії здійснюється поступова відмова від використання кортикостероїдів.
Побічні реакції
Через зовнішнє застосування препарату проявлялися:
- ураження шкіри: печіння, набряк, лущення, подразнення та пересихання шкіри, гнійне ураження фолікул (фолікуліт), набутий гіпертрихоз, виникнення пухирців або вугрів, еритема, ексудація, розшарування епідермісу, біль, відчуття лоскоту чи поколювання, кропив’янка, виникнення проблем з пігментацією, гіпопігментація, дерматит, руйнування клітин шкіри, розширення шкірних судин, виникнення побічної резистентної флори, атрофія, пітниця, розвиток стриїв на різних ділянках шкіри, розширення кровоносних судин, дискомфортні відчуття, гіперчутливість, ймовірність розвитку та/або загострення псоріазу, фоточутливість;
- порушення імунної системи: алергії (непритомність, артеріальна гіпотензія, відчуття нестачі повітря),
Побічні явища, які пов’язують з дією беклометазону:
- порушення ендокринної системи: відхилення в роботі гіпоталамо-гіпофізарної системи, хвороба Іценка-Кушинга, гірсутизм;
- порушення метаболізму: гіперглікемія, глюкозурія;
- порушення зору: катаракта;
- порушення ЦНС та судинної системи: підвищення внутрішньочерепного тиску; артеріальна гіпертензія, набряк;
- порушення роботи травного тракту: виразка шлунку.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Комбінація, яка входить до складу крему (клотримазол, беклометазону дипропіонат та гентаміцину сульфату), не продемонструвала важливих взаємодій з іншими препаратами. Взаємодія крему з препаратами системної дії критично низька.
Клотримазол може пошкоджувати латексні контрацептиви в разі їх одночасного використання. Пацієнтам рекомендується користуватися альтернативними ефективними контрацептивами під час курсу лікування Кандідермом.
Умови та термін зберігання
Препарат придатний до вживання протягом трьох років.
Препарат потребує зберігання в темному, сухому місці за температури, яка не перевищує 25°C.