ФІЛЬТР

Інфанрикс Гекса: інструкція, застосування, ціна

Інфанрикс Гекса – препарат, що застосовується для вакцинацій проти правця, кашлюку, дифтерії, поліомієліту, гепатиту В та  захворювань, де збудником  є Haemophilus influenzae b-типу.

Важливо: Вакцина Інфанрикс Гекса серії 23111117 заборонена в Україні.

Інструкція вказана для: Інфанрикс Гекса комплект: сусп. д/ін. (dtpa-hbv-ipv) №10 в шпр. с 2-ма голк.+(hib)

Склад і форма випуску

Діюча речовина Інфанрикс Гекса – анатоксин дифтерійний, анатоксин правцевий, анатоксин кашлюку, гемаглютинін филаментозному, пертактин,HBS-протеїн, який є основним поверхневим антигеном вірусу гепатиту B, вірус поліомієліту, інактивований 3-х типів.

Форма випуску:

Комплект: суспензія для ін'єкцій (dtpa-hbv-ipv) №1, №10 в шприці з 2-ма голками + (hib).

Фармакологічні властивості

Препарат є комбінованою вакциною, що використовується для того, аби проводити профілактику таких захворювань як дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, гепатит В, захворювання, де збудником  є Haemophilus influenzae b-типу.

Показання до застосування

Препарат застосовується для того, аби проводити дитячу вакцинацію та повторну вакцинацію для запобігання інфекцій, які спричиняються Haemophilus influenzaе b-типу. Також вакцина використовується для боротьби з правцем, дифтерією, кашлюком, поліомієлітом та гепатитом В.

Протипоказання

  • підвищена чутливість до діючої речовини або будь-якого іншого з допоміжних речовин препарату;
  • енцефалопатія невідомої етіології в межах 7 днів після попередньої вакцинації коклюшовмісною вакциною;
  • гостре захворювання, що супроводжується лихоманкою.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Препарат призначений для застосування дітям та не призначений для дорослих.

Передозування

Немає достатньо клінічних даних щодо випадків передозування.

Побічні реакції

Часто побічною реакцією після введення вакцини може бути виникнення  болю, а також може почервоніти місце ін’єкції.

Також часто побічні реакції проявляються блюванням та нудотою, втратою апетиту, болем, втомлюваністю, гіперемією, тривожністю, аномальним криком, дратівливістю, лихоманкою, набряком в місці ін’єкції, патологічними реакціями у місці, куди вводився препарат, зокрема ущільненням місця ін’єкції.

Рідко побічні реакції після введення препарату проявляються висипом, сонливістю, судомами, кашлем, дифузним набряком кінцівки, куди вводився препарат, дерматитом.

Спосіб застосування та дози

Вакцинацію слід проводити лише професійно: вакцинувати дітей можуть лише медичні працівники та в умовах лікувально-профілактичних закладів.

Вводити вакцину рекомендується у середню третину стегнової передньолатеральної поверхні. Вводиться вакцина внутрішньом’язово і глибоко. Якщо проводяться наступні вакцинації, то сторони введення потрібно чергувати.

Дозування разове повинно становити 0,5 мл.

Якщо проводиться первинна вакцинація:

Первинна вакцинація є курсом, який складається з 3 доз вакцини, що повинні вводитись два/три/чотири місяці, три/чотири/п’ять місяців, два/чотири/шість місяців, наприклад. І дводозова вакцинація, наприклад, три/п’ять місяців первинної вакцинації. Інтервал, що має бути витриманий між дозами, повинен становити щонайменше 1 місяць.

Якщо проводиться повторна вакцинація:

Повторна вакцинація повинна проводитись одноразово на 18-тому місяці життя.

Після останнього щеплення в межах первинного курсу вакцинації інтервал повинен становити щонайменше пів року. Після того, як була проведена дводозова первинна вакцинація, наприклад, три/п’ять місяців, то доза повторної вакцинації вводиться між 11 та 13 місяцями життя; після того, як було проведено курс 3-дозової первинної імунізації, дозу повторної імунізації можна вводити до 18-місячного віку.

Діти

Препарат протипоказаний дітям, які досягли 3-річного віку.

Особливості застосування

Препарат протипоказано вводити у вени та під шкіру.

Впродовж пів години після проведення вакцинації дитині рекомендується знаходитись під наглядом медичного працівника, аби уникнути небажаних анафілактичних реакцій на препарат.

Якщо у дитини є тромбоцитопенія, порушення згортання крові, то застосовувати препарат потрібно з обережністю, оскільки може виникнути кровотеча внаслідок внутрішньом’язевої вакцинації.

Захисна імунна реакція спостерігається не у всіх вакцинованих дітей.

Вакцинація не є протипоказана для дітей з ВІЛ-інфекцією. Проте, очікувана імунологічна відповідь може не спостерігатись після вакцинації у людей з ВІЛ.

Вакцинацію проти кашлюку слід відтермінувати до того моменту, коли стан дітей з неврологічними розладами, неконтрольованою епілепсією, інфантильними спазмами, прогресуючою енцефалопатією буде стабілізований.

Лікар-куратор повинен вирішити, чи призначати вакцину проти кашлюку.

Якщо в анамнезі та сімейному анамнезі є судоми, фебрильні судоми, синдром раптової дитячої смерті, то ці фактори не є протипоказаннями для вакцинації, проте варто звернути на це особливу увагу. Діти, що входять в групу ризику, повинні спостерігатись ще два/три дні медичним працівником, оскільки існує ймовірність виникнення побічних реакцій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Пневмококову кон’юговану вакцину, а також кон’юговані вакцини проти мінінгококу А, С, W, Y, профілактичні вакцини проти ротавірусу, паротиту, кору, краснухи, вітряної віспи можна вводити одночасно з препаратом. Проте, препарат забороняється змішувати з іншими вакцинами в одному шприці чи в одній ампулі, а введення повинно відбуватись в різні ділянки тіла.

Імуносупресивна терапія, яку проходять пацієнти, може завадити досягненню адекватної імунної відповіді.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Препарат не призначається для вакцинації дорослих.

Термін зберігання

Препарат можна зберігати впродовж 3 років у невідкритому стані.

Умови зберігання

Препарат рекомендується зберігати у місці, яке захищене від світла, де температура повітря зберігається в межах від 2 до 8 °C.

Ціна

Середня ціна на препарат в Україні становить 182 гривні. Препарат відпускається за рецептом.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Глаксо Веллком Продакшн
  • Діючі речовини:
    Анатоксин
  • Код АТХ:

    J07CA09

    J - Протимікробні засоби для системного застосування

    J07 - Вакцини

    J07C - Комбіновані бактеріальні і вірусні вакцини

    J07CA - Комбіновані бактеріальні і вірусні вакцини

    J07CA09 - Дифтерія-haemophilus influenzae b- кашлюк-поліомієліт-правець-гепатит в