Галазолін : інструкція, застосування, ціна

Галазолін – назальні каплі на основі ксилометазоліну, дія якого направлена на розширення судин та звуження бронхів. Препарат діє на альфаадренорецептори, спричиняючи звуження кровоносних судин слизової оболонки носа. Таким чином краплі усувають нежить і набряк, знижують гіперемію носогорла та нормалізовують рівень ексудату.

У звичайних умовах дія препарату проявляється через 10 хвилин після введення. Локальна ефективність проявляється протягом десяти годин.

Склад і форма випуску

діюча речовина: 1 мл розчину містить 0,5 мг або 1 мг гідрохлориду ксилометазоліну;

допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію гідрофосфат, додекагідрат, натрію дигідрофосфат, моногідрат, динатрію едетат, бензалконію хлорид, сорбіт (Е420), вода очищена.

Лікарська форма. Краплі назальні, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: безбарвна або майже безбарвна, прозора рідина.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметики, прості препарати

Показання до застосування

Препарат призначається для:

  • усунення симптомів закладеності носа у пацієнтів з застудою, лихоманкою, алергічними ринітами чи синуситами;
  • покращення відтоку слизового секрету у пацієнтів зі захворюваннями навколоносових пазух носа;
  • додаткової терапії у пацієнтів з виявленим середнім отитом;
  • полегшення здійснення риноскопії носа.

Протипоказання

  • Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату.
  • Не слід застосовувати пацієнтам після видалення гіпофіза або після інших хірургічних втручань із розтином твердої мозкової оболонки.
  • Атрофічне запалення слизової оболонки носа.
  • Гострі коронарні захворювання, коронарна астма, гіпертиреоз, закритокутова глаукома.
  • Супутнє лікування інгібіторами МАО та впродовж 2 тижнів після припинення їх застосування.

Спосіб застосування та дози

Галазолін – лікарський засіб для назального застосування. Перед процедурою введення препарату рекомендується прочистити носову порожнину. Препарат використовується три рази на добу. Останнє добове застосування слід здійснювати перед сном.

Краплі Галазолін 0,05% (з вмістом 0,025 мг ксилометазоліну гідрохлориду в одній краплі) рекомендовані для лікування пацієнтів від 1 року.

Дозування:

Пацієнти від 1 до 5 років отримують по одній краплі у забиту ніздрю (процедура повинна здійснюватися за допомогою дорослих). Препарат використовується 1-2 рази протягом доби, не слід перевищувати допустиму дозу в три краплі в кожну ніздрю протягом дня.

Пацієнти від 6 до 11 років отримують по 2-4 краплі у забиту ніздрю (процедура повинна здійснюватися за допомогою або наглядом дорослих). Препарат використовується 2-3 рази протягом доби, не слід перевищувати допустиму дозу в три краплі в кожну ніздрю протягом дня.

Курс лікування не повинен перевищувати 7 днів.

Краплі Галазолін 0,1% (з вмістом 0,05 мг ксилометазоліну гідрохлориду в одній краплі) рекомендовані для пацієнтів від 12 років.

Дозування:

Пацієнти від 12 років: отримують 2-4 краплі у забиту ніздрю. Препарат використовується 3 рази протягом дня, не слід перевищувати допустиму дозу в три краплі в кожну ніздрю протягом дня.

Курс лікування для дорослих пацієнтів не повинен перевищувати 10 днів.

Щоб уникнути зараження, а також з гігієнічних міркувань, одна упаковка крапель застосовується одним пацієнтом.

Особливості застосування

Галазолін може негативно вплинути на стан пацієнтів з реакціями підвищеної чутливості до адреноміметиків. На тлі прийому препарату в них розвивається порушення ритму серця, порушення сну, запаморочення та артеріальна гіпертензія. Препарат призначається з обережністю для цих груп пацієнтів.

Препарат не призначається пацієнтам з хронічним або вазомоторним ринітом, оскільки такі хворі можуть застосовувати Галазолін протягом довгого часу, однак не відчувати покращення стану. Слід пам’ятати, що використання препарату протягом довготривалого часу провокує вторинне розширення кровоносних судин, що може призвести до вторинного медикаментозного риніту.

У пацієнтів з порушенням кровообігу, цукровим діабетом, аденомою передміхурової залози, пошкодженим сечовиведенням та хворобами щитовидної залози краплі призначаються з обережністю. Подовжений QT-інтервал передбачає обережне використання ксилометазоліну, оскільки компонент часто стає причиною розвитку шлуночкових аритмій.

Препарат може подразнювати слизову оболонку через вміст хлориду бензалконію.

Діти

Галазолін 0,05% протипоказаний пацієнтам до 1 року.

Галазолін 0,1% протипоказаний пацієнтам до 12 років.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Період вагітності є протипоказанням до лікування препаратом.

Невідомо, чи проникає ксилометазолін в молоко матері, однак вважається, що для безпеки новонародженого бажано утриматися від застосування препарату в період лактації.

Передозування

При надмірному локальному введенні препарату в пацієнтів проявлялися: різке запаморочення, надмірне потовиділення, зниження температури тіла, брадикардія, артеріальна гіпертензія, судоми, порушення дихання, кома, нестабільність артеріального тиску. Особливо гостро надмірні дози препарату переносяться дітьми та пацієнтами літнього віку.

0,2 мг/кг крапель викликали у пацієнтів підвищену втому, прискорене серцебиття та порушення артеріального тиску. Не часто виявлялися порушення нервової системи зі збудженням, судомами, галюцинаціями та занепокоєнням. Найбільш активно порушення ЦНС проявлялися в пацієнтів дитячого віку.

Для усунення симптомів передозування призначаються підтримуючі заходи, інколи – проводиться симптоматична терапія з наглядом за станом пацієнта. Передозування, яке стало причиною зупинки серця вимагає реанімаційних заходів, які тривають щонайменше 1 годину.

Тяжкі випадки передозувань спостерігалися у пацієнтів, які прийняли вміст орієнтовно 4 флаконів засобу. Для таких пацієнтів слід забезпечити негайну госпіталізацію та подальшу терапію. Щоб усунути конвульсії, медпрацівники використовують бензодіазепам, щоб стабілізувати артеріальний тиск – неселективні α-блокатори. В жодному разі не варто використовувати інші засоби, які звужують судини.

Побічні реакції

Ксилометазолін в будь-яких дозах може стати причиною порушення серцебиття, тахікардії, аритмії, артеріальної гіпертензії; головного болю, розладів сну та зору, проявів судом; чхання, запалення слизової оболонки носа; нудоти, відчуття втоми; алергічних реакцій, носових кровотеч.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Краплі не призначаються одночасно з ксилометазоліном, інгібіторами МАО або трициклічними антидепресантами, оскільки між препаратами виявлено взаємодію.

Ксилометазолін проявляє сумісну дію відносно інших симпатоміметичних препаратів.

Не варто комбінувати краплі з β-адреноблокаторами, оскільки таке поєднання може викликати бронхіальний спазм та знизити артеріальний тиск пацієнта.

Умови та термін зберігання

Препарат придатний до вживання протягом чотирьох років. Після відкриття флакону з краплями – 12 тижнів. Не використовувати після закінчення терміну придатності.

Зберігати за температури, яка не перевищує 25ºC. Зберігати у місці, недоступному для дітей.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Фармацевтичний Завод „ Польфарма” С. А., Польща / Pharmaceutical Works “Polpharma” S. A., Poland
  • Діючі речовини:
    Ксилометазолін
  • Код АТХ:

    R01AA07

    R - Засоби, що діють на респіраторну систему

    R01 - Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа

    R01A - Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа

    R01AA - Симпатоміметики, прості препарати

    R01AA07 - Ксилометазолін