ФІЛЬТР

Евказолін: інструкція, застосування, ціна

Евказолін – фармакологічний засіб, що застосовується симптоматично при захворюваннях порожнини носа.

Склад і форма випуску

Евказолін  випускається у формі назальних крапель.

Діючі речовини: 1 мл розчину – 1 мг ксилометазоліну у перерахуванні на 100 % речовину 1 мг евкаліптової олії.

Допоміжні речовини: тригліцериди середнього ланцюга.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, жовтувата, масляниста рідина.

Фармакологічні властивості

Евказолін має a-адреноміметичну дію, а також звужує периферичні судини. Препарат наноситься на слизову оболонку і завдяки судинозвужувальному ефекту зменшує її набряк, гіперемію, ексудацію. У результаті препарат полегшує носове дихання.

Евкаліптова олія усуває сухість слизової оболонки, має протизапальний та антисептичний ефект.

Фармакокінетика

Евказолін діє переважно місцево. При застосуванні в терапевтичних дозах дія починається через 3-4 хвилини та триває протягом декількох годин.

Показання до застосування

Евказолін використовується з метою симптоматичного лікування закладеності носа при застуді, алергічних ринітах, сінній лихоманці, синуситах. Цей препарат застосовується для полегшення відтоку секрету у пацієнтів із захворюваннями придаткових пазух носа.

Такі назальні краплі можна використовувати при допоміжній терапії середнього отиту. Вони допоможуть зменшити набряк слизової оболонки порожнини носа. Також цей фармакологічний засіб ефективний при діагностичних втручаннях (наприклад, риноскопії).

Протипоказання

Евказолін не призначають, коли є:

  • підвищена чутливість до будь-якого компоненту препарату;
  • гострі коронарні захворювання, коронарна астма;
  • гіпертиреоз;
  • закритокутова глаукома;
  • трансфеноїдальна гіпофізектомія або наявність в анамнезі трансназальних/трансоральних хірургічних втручань з оголюванням твердої мозкової оболонки;
  • сухий риніт або атрофічний риніт.

Крім того, протипоказанням є одночасне лікування інгібіторами моноаміноксидази (МАО), застосування Евказоліну не рекомендується протягом 2 тижнів після припинення такого лікування.

Передозування

Якщо Евказолін використовувати місцево в надмірних кількостях або випадково прийняти його всередину, це може призвести до передозування. Про нього говорить така симптоматика: виражене запаморочення, пітливість, значне зниження температури, головний біль, судоми, брадикардія, артеріальна гіпертензія, пригнічення дихання, кома. Якщо у пацієнта підвищений артеріальний тиск, то він може змінитися на знижений. Встановлено, що діти молодшого віку мають більшу чутливість до токсичності, ніж дорослі.

Якщо передозування відбулося, то необхідна медична допомога, що включає спостереження за пацієнтом протягом декількох годин. Коли мова йде про тяжке передозування, що супроводжується зупинкою серця, то реанімаційні заходи повинні тривати мінімум 1 годину.

Побічні ефекти

Прийом Евказоліну може викликати побічні реакції з боку:

  • імунітету – в рідкісних випадках можлива реакція гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, висип, свербіж;
  • ЦНС – часто фіксується головний біль;
  • органів зору – рідко можливе тимчасове порушення зору;
  • серцево-судинної системи – в рідкісних випадках фіксується нерегулярне або прискорене серцебиття;
  • органів дихання, грудної клітки та середостіння – часто спостерігається сухість або подразнення слизової оболонки носа;
  • ШКТ – часто відбуваються напади нудоти.

Також часто можливі відчуття печіння в місці нанесення.

Особливості застосування

Евказолін не варто використовувати довше 10 днів поспіль. Перевищення доз або надмірно довге вживання загрожує відновленням закладеності носа та/або атрофією слизової оболонки носа.

Важливо не перевищувати рекомендовану дозу назальних крапель, особливо при лікуванні дітей, осіб літнього віку. Їх обережно призначають пацієнтам, які мають при прийомі адренергічних препаратів сильні реакції, що проявляються у вигляді безсоння, запаморочення, тремтіння, серцевої аритмії, гіпертонії. Також з обережністю Евказолін призначається пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом, гіпертрофією передміхурової залози, феохромоцитомою.

Кожну упаковку крапель повинна використовувати лише одна людина, це допоможе уникнути інфікування.

Спосіб застосування та дози

Безпосередньо перед використанням Евказоліну, потрібно трохи потримати флакон у долоні, щоб нагріти його до температури тіла. Потім знімається кришка. За допомогою обережних надавлювань на гумову вставку-крапельницю, у носовий хід вводиться разова доза препарату. Після використання флакон обов'язково потрібно закрити кришкою.

Дорослим і дітям від 12 років вистачає 1-2 крапель розчину в кожен носовий хід. Препарат застосовують 2-3 рази на добу.

Тривалість курсу лікування залежить від перебігу захворювання, як правило, Евказолін слід застосовувати протягом 10 днів.

Діти

Не варто застосовувати препарат дітям до дванадцяти років.

Застосування у період вагітності та годування груддю

Ці назальні краплі заборонені до застосування у період вагітності внаслідок потенційного судинозвужувального впливу.

Водночас відсутні докази будь-якого небажаного впливу цього препарату на немовлят. Не встановлено, чи потрапляє ксилометазолін в грудне молоко. Тому необхідна обережність, препарат під час годування груддю варто застосовувати тільки за призначенням лікаря.

Належні дані щодо впливу Евказоліну на фертильність відсутні. Відомо, що системна експозиція ксилометазоліну гідрохлориду низька, тому ймовірність впливу на фертильність вкрай мала.

Здатність впливати на швидкість реакції

Евказолін, як правило, не має зовсім або має незначний вплив на здатність керувати транспортом або працювати з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Використання Евказоліну разом з інгібіторами моноаміноксидази (МАО): ксилометазолін потенціює дію інгібіторів моноаміноксидази та індукує гіпертонічний криз. Не можна використовувати ксилометазолін пацієнтам, які приймають або приймали інгібітори МАО протягом останніх 2 тижнів.

Спільне застосування з три- і тетрациклічними антидепресантами та симпатоміметичними препаратами може посилити симпатоміметичний ефект ксилометазоліну, тому одночасний прийом не рекомендується.

Використання Евказоліну разом з β-блокаторами загрожує бронхіальним спазмом або зниженням артеріального тиску.

Умови та термін зберігання

Евказолін можна зберігати 1 рік, але тільки в захищеному від світла місці і за температурного режиму від +8°С до +15°С.

Ціна

10 мл Евказоліну продається за 50-75 грн. 

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    АТ "Фармак"
  • Діючі речовини:
    Ксилометазолін
  • Код АТХ:

    R01AA07

    R - Засоби, що діють на респіраторну систему

    R01 - Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа

    R01A - Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа

    R01AA - Симпатоміметики, прості препарати

    R01AA07 - Ксилометазолін