ФІЛЬТР

Еналаприл: інструкція, застосування, ціна

Еналаприл – медзасоби з групи інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту, яке пригнічує дію ферменту, що відповідає за гормон, який звужує стінки судин. Таким чином таблетки зменшують опір судин мікроциркуляції і кровообіг повертається до нормальної роботи. Призначають при високому артеріальному тиску, серцевій недостатності, а також при проблемах з нирками, викликаних цукровим діабетом.

Склад і форма випуску

Діюча речовина препарату - еnalapril.

Натрію гідрокарбонат, лактоза, моногідрат, крохмаль кукурудзяний, крохмаль прежелатинізований і магнію стеарат є допоміжними речовинами Еналаприлу.

Препарат виготовляють в таблетованій формі білого кольору. Таблеткам надають круглої форми з двоопуклою поверхнею і з відбитком "10" для дозування 10 мг, "20" для 20 мг.

Препарат належить до інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту, монокомпонентні.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Еналаприл (етоксикарбоніл, фенілпропіл, аланіл, пролін) - сіль малеїнової кислоти еналаприлу. 

Еналаприл пригнічує активність ренін-ангіотензин-альдостеронової системи, що впливає на зниження артеріального тиску.

Придушення активності Еналаприлу досягається протягом 2-4 годин після перорального прийому, а зниження кров'яного тиску – 4-6 годин після прийому.

Медичні фахівці знають, що Еналаприл може знизити або попередити розвиток тіазідіндуцірованної гіпокаліємії, тому часто використовують даний препарат.

6-річним дітям з артеріальною гіпертензією лікування препаратом краще не проводити через можливі побічні ефекти. Те ж стосується і дітей старшого віку. Дітям, яким ще не виповнилося 6 років, Еналаприл заборонений до використання.

Фармакокінетика

Активна речовина еналаприл швидко поглинається і гідролізується до еналаприлату. Максимальної концентрації в крові досягає максимум через 1-4 години після перорального прийому. Наявність їжі в шлунково-кишковому тракті ніяк не впливає на абсорбцію активної речовини таблеток.

Виведення відбувається нирками протягом 11 годин.

Еналаприл у пацієнтів з нирковою недостатністю дозволяється виводити за допомогою препарату "штучна нирка" - гемодіалізом. Кліренс еналаприлату при діалізі становить 62 мл / хв.

Показання для застосування

Лікарський засіб рекомендується використовувати в цілях лікування артеріальної гіпертензії, серцевої недостатності. Також Еналаприл використовують з метою профілактики серцевої недостатності у пацієнтів з порушенням роботи лівого шлуночка без симптомів.

Протипоказання

Не варто застосовувати пацієнтам з такими симптомами і хворобами:

  • гіперчутливістю до еналаприлу, допоміжних речовин препарату або інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту;
  • набряком, який виник після застосування інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту;
  • идіопатичним та спадковим ангіоневротичним набряком.

Заборонено приймати вагітним та тим, хто  вже планує завагітніти. 

Особам з цукровим діабетом або порушеннями функції нирок заборонено комбінувати Еналаприл з препаратами, в складі яких є аліскірен.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Комбінування Еналаприлу з нітрогліцерином, нітратами або вазодилататорами може знизити артеріальний тиск.

Інгібітори АПФ при взаємодії з калійзберігаючими діуретиками, добавками до їжі чи сольовими замінниками, до складу яких входить калій, часто стають причиною підвищення калію в крові.

Тіазидні або петльові діуретики + Еналаприл можуть знижувати об'єм циркулюючої крові і впливати на зниження артеріального тиску.

Протидіабетичні препарати (інсулін, гіпоглікемічні засоби) + Еналаприл можуть знизити рівень глюкози крові і стати однією з причин розвитку гіпоглікемії. Особливо це стосується людей з нирковою недостатністю.

Літій сироватки крові + Еналаприл можуть підвищувати рівень і токсичність літію в крові.

Трициклічні антидепресанти, нейролептики, анестетики або снодійні + Еналаприл можуть знизити артеріальний тиск.

Нестероїдні протизапальні засоби і селективні інгібітори ЦОГ-2 + Еналаприл можуть підвищити рівень калію і вплинути на зміни в роботі нирок.

Подвійна блокада ренін-ангіотензин-альдостеронової системи (RAAS) + Еналаприл в силі викликати непритомність, гіперкаліємію, збільшити частоту гіпотензії, негативно вплинути на роботу нирок.

Фахівці в сфері медицини вважають, що хворим на цукровий діабет та людям з порушеннями в роботі нирок не бажано поєднувати Еналаприл з аліскіреном.

Препарати золота + Еналаприл можуть викликати нудоту, блювоту, набряк обличчя і артеріальну гіпотензію. Особливо це стосується пацієнтів, яких лікували ін'єкційними препаратами золота й інгібітором АПФ.

Інгібітори mTOR (темсіролімус, сиролімус, еверолімус) + Еналаприл можуть стати ще однією причиною появи ангіоневротичного набряку. 

Симпатоміметики можуть зменшувати дію інгібіторів АПФ.

Алкоголь може збільшувати зниження підвищеного тиску, що властиво Еналаприлу.

Ацетилсаліцилова кислота, тромболітики і β-блокатори + Еналаприл не мають негативних побічних реакцій.

Особливості застосування

Під час лікування Еналаприлом часто спостерігаються кашель, також збільшується рівень калію в крові.

Прийом Еналаприлу рекомендується проводити під час розвитку артеріальної гіпотензії.

Пацієнтам з серцевою недостатністю слід бути більш уважними до порад лікаря, тому що Еналаприл може знижувати рівень артеріального тиску.

При аортальному або мітральному стенозі, а також гіпертрофічній кардіоміопатії після призначення Еналаприлу необхідний контроль лікаря.

Пацієнтам з хворими нирками початкову дозу препарату слід підбирати, відштовхуючись від кліренсу креатиніну. Крім того, вони вимагають регулярного контролю калію і креатиніну.

Особинам з реноваскулярною гіпертензією терапію варто починати з мінімальних доз, щоб нирки продовжували функціонувати.

Якщо під час лікування Еналаприлу у пацієнтів розвивається жовтяниця або підвищуються ферменти печінки, то необхідно відразу ж припинити прийом таблеток і бути під наглядом лікаря.

Еналаприл може викликати серйозні інфекції у пацієнтів з колагенозом судин, які проходять медикаментозну терапію після транспланцтації, а також приймають алопуринол і прокаїнамід.

При великій чутливості або ангіоневротичний набряк Еналаприл тільки в деяких випадках може викликати набряк губ, язика, голосової щілини або гортані, обличчя, кінцівок. У подібних випадках потрібно якомога швидше припинити лікування медзасобами. Особливо дане попередження потрібно взяти до уваги людям негроїдної раси. У них же Еналаприл має не настільки ефективну дія в зниженні артеріального тиску, ніж у представників інших рас.

Хворим на цукровий діабет, які приймають протидіабетичні препарати або інсулін в період прийому Еналаприлу треба весь час стежити за рівнем цукру в крові.

Використання під час вагітності та годування груддю

Препарат заборонено застосовувати вагітним жінкам і тим, що планують завагітніти. Оскільки цей препарат може вплинути на працездатність нирок, олігогідрамніон, викликати затримку осифікації кісток черепа, ниркову недостатність, артеріальну гіпотензію і гіперкалієміяю. Якщо Ви вже почали лікування Еналаприлом, то при виявленні вагітності необхідно негайно замінити його іншим препаратом, що не впливає на стан матері.

Еналаприл не рекомендується застосовувати під час годування груддю через потрапляння невеликої кількості препарату в молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції

Якщо є можливість уникнути управління автотранспортом або іншими механізмами, то краще нею скористатися. Таблетки викликають запаморочення і підвищують стомлюваність.

Спосіб застосування та дози

Їжа не впливає на ефективність і абсорбцію таблеток Еналаприл, тому не важливо, коли ви будете приймати ліки - до чи після їжі. Максимальною дозою вважають 40 мг на добу.

Дозування потрібно підбирати індивідуально для кожного з пацієнтів, все залежить від хвороб в його анамнезі.

Для боротьби з артеріальною гіпертензією початкову дозу можна призначати від 5 мг до 20 мг. Приймати препарат потрібно один раз в день.

Для лікування серцевої недостатності або безсимптомною дисфункції лівого шлуночка Еналаприл слід призначати з діуретиками, іноді з препаратами наперстянки і бета-блокаторами. Для пацієнтів з даним захворюванням стартовою дозою є 2,5 мг. Якщо доктор і хворий не помічають поліпшень після застосування, необхідно відкоригувати дозу, підвищивши її до 20 мг.

Пацієнтам з проблемними нирками, людям літнього віку і тим, хто приймає діуретики, препарат краще приймати після обговорення з лікуючим лікарем стану здоров'я та перебігу хвороби.

Діти

Застосовувати Еналаприл дозволено дітям з 6 років.

Початкова доза повинна бути 2,5 мг на день для пацієнтів з масою тіла 20-50 кг і 5 мг на добу - для тих, хто важить більше 50 кг.

Передозування

Занадто велика кількість потрапляння в організм Еналаприлу може викликати запаморочення, тривогу, головний біль, кашель, артеріальну гіпотензію, ступор, прискорене серцебиття, тахікардію, брадикардію, циркуляторний шок, електролітний дисбаланс, ниркову недостатність і гіпервентиляцію легенів.

Щоб всі виниклі симптоми пройшли, потрібні внутрішньовенні інфузії ізотонічного розчину, прийом абсорбентів і натрію сульфату, штучна блювота, промивання шлунку, гемодіаліз, а при брадикардії потрібен кардіостимулятор. При гіпотензії людину необхідно покласти в горизонтальне положення.

Побічні реакції

Побічні ефекти прийому Еналаприлу часто незначні і не вимагають відміни терапії.

У деяких випадках у пацієнтів спостерігаються запаморочення, дзвін у вухах, припливи, нудота, розлад кишківника, діарея, блювота, головний біль, біль в горлі, захриплість, депресія, нервозність, аномальні сновидіння, безсоння, сонливість, парестезії, анемія, проблеми із зором, кашель, задишка, ринорея, астма, підвищене потовиділення, свербіж, кропив'янка, алопеція, алергічний альвеоліт, еозинофільна пневмонія, нейтропенія, зниження гемоглобіну і гематокриту, тромбоцитопенія, гіпоглікемія, агранулоцитоз, глосит, пригнічення кісткового мозку, панцитопенія, лімфаденопатія, аутоімунні хвороби, синдром порушення секреції антидіуретичного гормону, артеріальна і ортостатична гіпотензії, синкопе, біль за грудиною, порушення ритму, стенокардія, тахікардія, інфаркт міокарда, інсульт, синдром Рейно, кишкова непрохідність, панкреатит, диспепсія, стоматит, запор, анорексія, сухість у роті, пептичні виразки, проблеми зі шлунком і печінкою, гепатит, холестаз, жовтяниця, мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, ексфоліативний дерматит, токсичний епідермальний некроліз, пемфигус, еритродермія, серозит, васкуліт, міалгія, артрит, еозинофілія, лейкоцитоз, імпотенція, гінекомастія, м'язові судоми, гіперкаліємія і гіпонатріємія.

Термін придатності

Зберігати дозволено 2 роки. Саме цей термін повинен бути зазначений на упаковці від виробника. Після закінчення терміну засіб необхідно викинути.

Умови зберігання

Зберігати слід при температурі, яка дорівнюватиме або нижче 25 ° С. Головні вимоги - відсутність денного світла і закрите від дітей місце.

Категорія відпустки

В аптеках на території України можна придбати лише за рецептом лікаря.

Ціна

Еналаприл можна придбати в українських аптеках за низькою ціною від 10-15 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ПАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • Діючі речовини:
    Еналаприл
  • Код АТХ:

    C09AA02

    C - Засоби, що діють на серцево-судинну систему

    C09 - Засоби, що діють на ренін-ангіотензинову систему

    C09A - Інгібітори ангіотензинперетворюючого ферменту (апф)

    C09AA - Інгібітори апф монокомпонентні

    C09AA02 - Еналаприл