Домрид Sr: інструкція, застосування, ціна
Домрид Sr – ліки у формі таблеток, які мають сильну пролонговану дію (тривалий виход з організму) і властивості проти нудоти на основі домперидону. Воно очищає кишечник і не впливає на шлункову секрецію.
Склад
1 таблетка біло-жовтого забарвлення пролонгованої дії з логотипом "К" містить 30 мг домперидону малеату (domperidone maleate) та інші речовини: лактозу, повідон, хіноліновий жовтий (Е 104), натрію кроскармелоза, магнію стеарату, кремнію діоксиду колоїдного, гідроксипропілметилцелюлоза, тальку.
Домрид Sr. відносять до стимуляторів перистальтики.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Домперидон допомагає при блювоті. При пероральному застосуванні препарат прискорює очищення шлунку, підвищує тиск в нижніх відділах стравоходу і покращує антродуоденальну моторику.
Фармакокінетика
Засіб швидко всмоктується при прийомі всередину, а найбільшої концентрації в крові досягається через 60 хвилин.
Хворим з проблемами шлунково-кишкового тракту слід приймати таблетки за 15-30 хвилин до їжі. Знижена кислотність шлунка зменшить поглинання домперидону.
Домперидон швидко змінює фармакологічну активність, проходить процес хімічного перетворення, утворюючи метаболіти в печінці.
Виводиться з організму з сечею та калом. 7-9 годин відбувається напіввиведення домперидону з плазми крові, але трішки довше у хворих уремією.
Показання
Полегшує симптоми нудоти та блювання.
Протипоказання
Домрид SR протипоказаний хворим із:
- різними хворобами серця;
- печінковою недостатністю;
- підвищеною чутливістю до препарату чи його допоміжних речовин;
- пролактиномою (пухлиною гіпофізу);
- порушеннями функції печінки і нирок;
- шлунково-кишковою кровотечею, механічною непрохідністю або перфорацією;
Протипоказано одночасне застосування кетоконазолу, еритроміцину або інших сильнодіючих інгібіторів CYP3A4.
Не варто застосовувати Домрид і з препаратами, які подовжують інтервал QT – час, необхідний для деполяризації і реполяризації міокарда шлуночків шляхом скорочення при підвищенні частоти серцевих скорочень і подовженні на більш повільних частотах серцевих скорочень. Наприклад, флуконазолом, еритроміцином, ітраконазолом, кетоконазолом, посаконазолом, ритонавіром, саквінавіром, телапревіром, вориконазолом, кларитроміцином, аміодароном, телітроміцином.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Інтервал QT можна продовжити при взаємодії Домриду з антихолінергічними препаратами.
Не варто вживати ліки, які пригнічують фермент метаболізму CYP3A4 (окислення невеликих чужорідних органічних молекул, таких як токсини або ліки для полегшення їх виведення з організму). Цей фермент використовує Домперидон, тому після взаємодії з подібними препаратами може підвищитися його рівень в крові.
При поєднанні з потужними інгібіторами CYP3A4, здатними подовжувати інтервал QT, під час дослідження виникали клінічні зміни інтервалу.
Інтервал QT здатні подовжувати представники антиаритмічного класу ІА (дизопірамід, хінідин, гідрохінідин), антиаритмічного класу III (аміодарон, дофетиліду, дронадерон, ібутилід, соталол), деякі нейролептики (галоперидол, пімозид, сертиндол), антидепресанти (циталопрам, есциталопрам), антибіотики (левофлоксацин, моксифлоксацин, еритроміцин, спіраміцин), протигрибковий пентамідин, протималярійні алофрантін і люмефантрін, шлунково-кишкові (цизаприд, доласетрон, прукалопрід), антигістамінні мекітазін і мізоластин, а також декілька препаратів, що застосовуються при онкологічних захворюваннях (наприклад, тореміфен, вандетаніб, вінкамін). Бепридил, метадон, дифеманіл, аміодарон, амрепітант, нефазодон, телітроміцин впливають на інтервал теж.
Схожі можливості мають і азольні протигрибкові препарати (флуконазол, ітраконазол, кетоконазол, вориконазол), макролідні антибіотики (кларитроміцин та еритроміцин), інгібітори протеази, інгібітори протеази ВІЛ (ампренавір, атазанавір, фосампренавір, індинавір, нелфінавір, ритонавір, саквінавір) і навіть противники кальцію (дилтіазем і верапаміл).
Поєднувати Домперидон з препаратами, що викликають брадикардію і гіпокаліємію, з азитроміцином, рокситромицином і індинавіром, потрібно дуже обережно. Допомогти в цьому зможе медспеціаліст.
Однак Домрид SR можна поєднувати з нейролептиками, дію яких він підсилює, і дофамінергічніми агоністами (бромокриптином, L-допою). Небажані периферичні дії останніх (порушення травлення, нудота і блювота) препарат пригнічує без нейтралізації основних властивостей.
Особливості застосування
Домрид SR варто з обережністю приймати пацієнтам похилого віку або тим, у кого спостерігаються захворювання і проблеми з серцем, печінкою та нирками.
Пацієнтам з морською хворобою краще прийняти інші препарати.
При появі ознак або симптомів, пов'язаних із серцевою аритмією, використання ліків необхідно припинити.
Застосування при вагітності та годуванні грудьми
Домрид SR дозволяється використовувати вагітним тільки при позитивному ефекті для матері, який перевищує ризик для плоду.
Кількість домперидону, яке є небезпечним для немовляти і може потрапити в його організм через грудне молоко, – 0,1% від дози матері.
Через нестачу досліджень при застосуванні Домрид SR в період годування грудьми варто скористатися іншим молоком.
Здатність впливати на швидкість реакції
Домрид SR може вплинути на роботу нервової системи, тому пацієнтам необхідно бути уважними при керуванні або роботі з різними пристроями.
Спосіб застосування та дози
1 таблетка допомагає полегшити відчуття нудоти і блювоти. Її слід приймати за 15-30 хвилин до їжі тільки 1 раз в день.
Період лікування не повинен перевищувати 1 тижня.
Максимальна доза медпрепарату на добу становить 30 мг.
Діти
Дітям після консультації з медпрацівником препарат варто застосовувати в іншій лікарській формі.
Передозування
Не варто зловживати препаратом! Через передозування можуть виникнути ажитація, часткова втрата свідомості і судоми. Також можуть спостерігатися часті бажання поспати, дезорієнтація в просторі і екстрапірамідні реакції.
Свого антидоту домперидон немає, але в разі значного передозування слід промити шлунок протягом 1 години після прийому препарату і вжити неспецифічний антидот контактної дії активоване вугілля.
Засоби для лікування хвороби Паркінсона (антихолінергічні препарати) можуть бути ефективними для контролю екстрапірамідних реакцій.
Побічні реакції
Негативні реакції майже не виникають, але в деяких випадках можуть з'явитися алергічні реакції (анафілаксія, анафілактичний шок, гіперчутливість), підвищення рівня пролактину, збудження, нервозність, дратівливість, депресія, зниження або відсутність лібідо, сухість у роті, короткочасні кишкові спазми, діарея, гастроінтестинальні розлади, зміна апетиту, нудота, печія, запор, окулогірні кризи, свербіж, висип, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, галакторея, кон'юнктивіт, стоматит, збільшення молочних жел ез / гінекомастія, чутливість олочніх залоз, виділення з молочних залоз, аменорея, набряк молочних залоз, біль в області молочних залоз, порушення лактації, нерегулярний менструальний цикл, біль в ногах, затримка сечі, дизурія, часте сечовипускання, астенія, екстрапірамідні розлади, сонливість , безсоння, запаморочення, акатизія, спрага, судоми, млявість, головний біль, порушення частоти і ритму серцевих скорочень, серйозні шлункові аритмії, шлуночкової аритмії, подовження інтервалу QT, раптова серцева смерть.
Домперидон може іноді може підвищувати рівень пролактину та викликати галакторею, гінекомастію і аменорею.
Термін придатності
2 роки в закритій упаковці.
Умови зберігання
Зберігати у віддаленому від дітей місці, в упакуванні від виробника при температурі не вище 25°С.
Категорія відпуску
Випускається за рецептом.
Ціна
Домрид Sr. 30 мг № 10 виробника Кусум Фарм в аптеках України можна придбати за 53.58 грн. Максимальна ціна становить 66.50 грн.
Домрид Sr. 30 мг № 10 (10х3) виробника Кусум Фарм – від 124.54 грн. (при резерві) і до 180.61 грн.