ФІЛЬТР

Діаліпон турбо: інструкція, застосування, ціна

Діаліпон турбо – це фармакологічний засіб, що має вплив на метаболічні процеси та травну систему.     

Склад і форма випуску

Діаліпон турбо випускається у вигляді розчину для інфузій 1,2% по 50 мл.

Діюча речовина: ліпоєва кислота; 1 мл розчину містить меглюмінової солі альфа-ліпоєвої кислоти 23,354 мг, що відповідає 12 мг альфа-ліпоєвої кислоти.

Допоміжні речовини: меглюмін, поліетиленгліколь 300 (макрогол 300), вода для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора жовто-зеленого кольору рідина.

Фармакологічні властивості

α-ліпоєва кислота (інша назва – тіоктова кислота, Октоліпен) синтезується в організмі, виконуючи функцію коензиму в окислювальному декарбоксилюванні α-кетокислот. Вона відіграє ключову роль в утворенні енергії в клітинах. Октоліпен збільшує концентрацію глікогену в печінці та знижує рівень цукру в крові. Порушення або недолік обміну тіоктової кислоти в результаті надмірного накопичення продуктів розпаду (наприклад, кетонових тіл) або інтоксикації призводить до порушення аеробного гліколізу. Октоліпен існує у 2-х фізіологічно активних формах (відновлена ​​та окислена), які мають антиоксидантну та антитоксичну дії. Ця кислота бере участь у регулюванні вуглеводного та ліпідного обміну, покращує функцію печінки (внаслідок дезінтоксикаційної,антиоксидантної та гепатопротекторної дій), впливає на обмінний процес холестерину. За своїми фармакологічними властивостями α-ліпоєва кислота подібна до вітамінів групи В.

Фармакокінетика

Під час проходження через печінку α-ліпоєва кислота зазнає значних змін. У системній доступності тіоктової кислоти спостерігаються значні міжіндивідуальні коливання. Виводиться α-ліпоєва кислота нирками найчастіше у вигляді метаболітів, які утворюються шляхом кон'югації та окислення бокового ланцюга. Час напіввиведення цього фармакологічного засобу – 10-20 хвилин.

Показання до застосування

Діаліпон турбо застосовується пацієнтами з порушенням чутливості під час діабетичної полінейропатії.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування препарату Діаліпон турбо є:

 • гіперчутливість до тіоктової кислоти та інших компонентів препарату;
 • дихальна та серцева недостатність;
 • порушення (гострого) мозкового кровообігу;
 • гостра фаза інфаркту міокарда;
 • хронічний алкоголізм;
 • дегідратація;
 • стан, що призводить до лактоцидозу.

Передозування

Симптоми передозування α-ліпоєвою кислотою супроводжуються головним болем, нудотою і блюванням. У разі застосування високої дози (10-40 г) Діаліпону турбо у комбінації з алкогольними напоями розвивається тяжка інтоксикація, яка може призвести до летального наслідку.

Клінічна картина інтоксикації: спочатку спостерігається порушення свідомості або психомоторне збудження, надалі виникає розвиток лактатацидозу або напад генералізованих судом. До наслідків отруєння α-ліпоєвої кислотою належать:

 • мультиорганна недостатність;
 • гіпоглікемія;
 • пригнічення кісткового мозку;
 • шок;
 • дисеміноване внутрішньосудинне згортання крові;
 • рабдоміоліз;
 • гострий некроз скелетних м'язів;
 • гемоліз.

У разі підозри на важку інтоксикацію (понад 80 мг Діаліпону турбо на кілограм маси тіла) потрібна негайна госпіталізація та проведення загальноприйнятих процедур: прийом активованого вугілля, промивання шлунка та штучне блювання. Лікування лактатацидозу, нападів генералізованих судом та інших реакцій інтоксикації, що загрожують життю пацієнта, проводиться симптоматично, орієнтуючись на сучасні методи інтенсивної терапії. До теперішнього часу даних про доцільність гемофільтрації, гемоперфузії або гемодіалізу для виведення α-ліпоєвої кислоти з організму не надходило.

Побічні ефекти

Наступні побічні ефекти появляються під час терапії тіоктової кислотою:

Система органів

Побічні реакції

Серцево-судинна

тахікардія, біль в ділянці серця (під час швидкого введення, проходять самостійно)

 

ЦНС

підвищення внутрішньочерепного тиску, двоїння в очах, порушення/зміна смакових відчуттів, порушення зору, головний біль, судоми, припливи, запаморочення, ускладнене дихання та підвищена пітливість (проходять самостійно)

Кровоносна та лімфатична

тромбофлебіт, петехіальні крововиливи у шкіру/слизові оболонки, геморагічні висипання (пурпура), гіпокоагуляція, порушення функції тромбоцитів

Шлунково-кишкова

біль в животі, нудота, діарея та блювання (у разі швидкого введення, проходять самостійно)

Імунна

шкірні висипання, екзема, свербіж, кропив'янка та інші системні реакції (включаючи анафілактичний шок)

Метаболічна

в результаті поліпшеного засвоєння глюкози можливе зниження у крові цукру, що може призвести до розвитку симптомів, подібних до гіпоглікемії – розлади зору, запаморочення, головний біль, підвищена пітливість

Надходили дані про розвиток небажаних реакцій у місці введення, а також загальної слабкості.

Особливості застосування

Під час використання Діаліпону турбо потрібно користуватися світлозахисними чорними пакетами, які надягають зверху на флакон під час внутрішньовенного введення.

Головний фактор ефективної терапії діабетичної полінейропатії – оптимальне коригування концентрації цукру у крові пацієнта.

У разі парентерального застосування цього препарату можливий розвиток алергічних реакцій, у тому числі анафілактичного шоку, тому перед початком терапії пацієнтів треба перевіряти на розвиток цих реакцій. У разі появи таких симптомів, як-от нездужання, свербіж або нудота, введення цього фармакологічного засобу слід припинити та провести потрібні терапевтичні процедури.

У деяких пацієнтів з погіршенням загального стану, неадекватно контрольованим або декомпенсованим діабетом можливий прояв важких анафілактичних реакцій, пов'язаних із застосуванням α-ліпоєвої кислоти.

У період терапії Діаліпоном турбо пацієнтів з цукровим діабетом (частіше на початку) рекомендується постійний контроль глюкози у крові. Деяким пацієнтам для запобігання розвитку гіпоглікемії потрібна корекція антидіабетичних засобів.

Під час лікування полінейропатії внаслідок регенераційних процесів може статися короткочасне посилення чутливості, що супроводжується парастезією з відчуттям «повзання мурашок».

Похилий вік (понад 75 років) є обмеженням для внутрішньовенного введення фармакологічних засобів з тіоктовою кислотою.

Попередження! Регулярне вживання алкогольних напоїв – це суттєвий фактор ризику прогресування та розвитку нейропатії, який може негативно впливати на терапію Діаліпоном турбо. На підставі цього хворим діабетичною полінейропатією рекомендується утриматися від прийому алкогольних напоїв не тільки в період лікування, але і в перервах між курсами терапії.

Спосіб застосування та дози

Дорослим пацієнтам Діаліпон турбо вводиться прямо з флакона (без розчинника) методом внутрішньовенної крапельної інфузії в дозі 600 мг на добу (1 флакон) протягом не менше 30 хвилин.

Оскільки α-ліпоєва кислота реагує на світло, цей фармакологічний засіб треба зберігати до застосування у картонному пакуванні.

На початку терапії Діаліпон турбо вводиться внутрішньовенно. Тривалість терапії – 2-4 тижні.

Потім використовуються пероральні форми α-ліпоєвої кислоти дозою 300-600 мг в на добу.

Діти

У зв'язку з тим, що безпека та ефективність застосування Діаліпону турбо дітям не встановлені, не рекомендується цій віковій групі його використовувати.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Не рекомендується застосовувати Діаліпон турбо вагітним та жінкам, які годують груддю, через відсутність достатнього досвіду використання препарату в ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції

На період терапії тіоктовою кислотою рекомендується проявляти обережність під час керування автотранспортом та іншими механізмами, а також під час роботи, що вимагає швидкості реакції та концентрації уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

Тіоктова кислота вступає у реакцію з іонними комплексами металів (наприклад, цисплатином), тому цей препарат здатний знижувати ефект цисплатину. α -ліпоєва кислота утворює з молекулами цукру важкорозчинні сполуки. У зв'язку з цим розчин цього фармакологічного засобу несумісний з розчинами Рінгера, глюкозою та іншими розчинами, що вступають у реакцію з дисульфідними зв'язками або SH-групами.

Забороняється одночасний прийом тіоктової кислоти з фармакологічними засобами, що містять метали (магній, залізо).

Діаліпон турбо здатний збільшити цукрознижувальний ефект протидіабетичних засобів, у тому числі інсуліну, тому на початку терапії α -ліпоєвою кислотою потрібен постійний контроль рівня цукру у крові. Для профілактики розвитку симптомів гіпоглікемії в деяких випадках потрібна корекція (зниження) дози орального протидіабетичного препарату, включаючи інсулін.

Терапевтичну ефективність препарату Діаліпон турбо знижує етанол.

Умови та термін зберігання

Діаліпон турбо можна зберігати протягом 4 років за кімнатної температури у захищеному від світла місці.

Ціна

10 флаконів по 50 мл препарату Діаліпон турбо розчин для інфузій 1.2% можна купити за ціною у діапазоні від 741 грн до 871 грн, а 1 флакон (50 мл) – за 85,5-95 грн.

 

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  АТ "Фармак"
 • Діючі речовини:
  Тіоктова кислота
 • Код АТХ:

  A16AX

  A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

  A16 - Інші засоби, що діють на травну систему та метаболічні процесси

  A16A - Інші засоби, що діють на травну систему та метаболічні процесси

  A16AX - Різні речовини, що діють на травну систему та метаболізм