ФІЛЬТР

Аскоріл Експекторант сироп : інструкція, застосування, ціна

Аскоріл Експекторант – комбінований лікарський засіб, що застосовується для лікування простудних захворювань. Ефективність та швидкість дії препарату пояснюється раціональною комбінацією ментолу з бромгексину гідрохлоридом, сальбутамолом та гвайфенезином. Проявляє бронходилатуючні, муколітичні й відхаркувальні властивості.

Склад і форма випуску

Діючі речовини: сальбутамолу сульфат, бромгексину гідрохлорид, гвайфенезин, ментол;

10 мл сиропу містить сальбутамолу сульфату еквівалентно 2 мг сальбутамолу, бромгексину гідрохлориду 4 мг, гвайфенезину 100 мг, ментолу 1 мг;

Допоміжні речовини: сахароза, натрію бензоат (Е 211), кислоти лимонної моногідрат, розчин сорбітолу 70 % (Е 420), гліцерин, пропіленгліколь, кислота сорбінова, смакові домішки ананаса та смородини чорної ID 20158, барвник жовтий захід FCF (Е 110), вода очищена.

Сироп. Прозорий, в'язкий, помаранчевого кольору.

Фармакологічні властивості

Аскоріл Експекторант є комбінованим препаратом, який має бронходилатуючі, муколітичні й відхаркувальні властивості. Раціональна комбінація гвайфенезину з бромгексину гідрохлоридом, сальбутамолом й ментолом приводить до того, що відбувається швидке та ефективне відновлення функцій бронхолегеневої системи. Ефективна та довготривала дія сальбутамолу, що є селективним стимулятором b2-адренорецепторів, розширює бронхи. Стимуляція серцевої діяльності у терапевтичних дозах не відбувається. В’язкість мокротиння зменшується завдяки бромгексину гідрохлориду, і воно легко евакуюється з бронхів. Розслаблення та очищення бронхів від слизу відбувається завдяки гвайфенезину, який сприяє відхаркуванню. Симптоми запалення й подразнення слизових оболонок дихальних шляхів зменшується під впливом ментолу.

Фармакокінетика

Спеціально не досліджувалась.

Показання

Препарат застосовується при секретолітичній терапії захворювань дихальних шляхів, яка ускладнена бронхоспазмом, також при наявності важко відділяємого в’язкого секрету при бронхіальній астмі та емфіземі легень, трахеобронхіті й хронічних обструктивних захворюваннях легень.

Протипоказання

Підвищена чутливість до сальбутамолу, інших симпатоміметиків, бромгексину, гвайфенезину, ментолу або до будь-якого іншого компонента препарату. Аритмія, тяжкі серцево-судинні захворювання, гіпертиреоз, тяжкі порушення функції печінки, виразка шлунку та дванадцятипалої кишки.

Передозування

При передозуванні можливі проявлення у вигляді тахікардії, судом, тремору, дискомфорту в шлунково-кишковому тракті, блювання, нудоти, гіпотензії, екстрасистолії, гіпокаліємії, болю в грудях, атаксії, диплопії, сонливості, метаболічного ацидозу, частого дихання, серцебиття, гіперглікемії, болю в животі, збудження, загострення виразкової хвороби шлунку, пригнічення дихання та сплутаності свідомості.

Рекомендована симптоматична терапія

Побічні ефекти

Імунна система – реакція гіперчутливості, яка проявляється висипами, свербежем, анафілактичною реакцією, системними симптомами й синдром медикаментозної гіперчутливості з еозинофілією, анафілактичним шоком, кропив’янкою, ангіоневротичним набряком, синдромом Лайєлла та орофарингеальним набряком. У дітей інколи можливе виникнення мультиформної еритеми, гострого генералізованого екзантематозного пустульозу, набряку обличчя та синдрому Стівенса – Джонсона.

Шлунково-кишковий тракт – прояви  у вигляді диспептичних явищ, нудоти, блювання, болю в животі, діареї, гастралгії, загострення виразкової хвороби шлунку/виразок кишківника, неприємного присмаку в роті.

Нервова система – побічні ефекти проявляються тремором, міалгією, головним болем, гіперактивністю, дисгевзією, запамороченням, неспокоєм, безсонням.

Серцево-судинна система – прояви в вигляді тахікардії, периферичної вазодилатації, порушення серцевого ритму, з фібриляцією шлуночків, відчуття серцебиття, ішемії міокарда, суправентрикулярної тахікардії й екстрасистолії, гіпотензії або гіпертензії, ішемії міокарда, колапсу.

Може посилюватись кашель та з’являтись розлади дихання.

Сальбутамолом може бути спровокований життєво небезпечний стан, у вигляді  парадоксального бронхоспазму. В цьому випадку використання лікарського засобу припиняється з призначенням альтернативного лікування.

Інколи виникають: відчуття тиску у м’язах та судоми м’язів, озноб, гіпертермія, мідріаз, підвищена пітливість, атонія сечового міхура, тромбоцитопенія, зміни метаболізму, наприклад, гіпокаліємія. Під впливом бромгексину можливий розвиток транзиторного підвищення рівня амінотрансфераз у крові.

Спосіб застосування і дози

Застосовувати препарат виключно під наглядом та за призначенням лікаря.

Дітям до 2 років лікарський засіб не призначати.

Діти 6-12 років – прийом по 5-10 мл 3 рази на добу.

Діти від 12 років, та дорослі – 10 мл 3 рази на добу.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не використовувати.

Взаємодія з іншими препаратами

Одночасне використання з діуретиками сальбутамолу може викликати розвиток гіпокаліємії. Це призводить до ризику розвитку аритмій, якщо на цьому тлі проводити лікування серцевими глікозидами. Зменшення ефекту сальбутамолу можливе при застосуванні неселективних β-адреноблокаторів (наприклад пропранололу), посилення – при одночасному використанні ксантинів (теофіліну).

Одночасне використання сальбутамолу недопустиме з: адреналіном та трициклічними антидепресантами, препаратами для інгаляційного наркозу та кортикостероїдами.

Призначення бромгексину не рекомендоване одночасно з кодеїновмісними препаратами. Подразлива дія препаратів, що подразнюють травний тракт під впливом бромгексину посилюється.

За одночасного прийому збільшується концентрація антибіотиків (амоксициліну, еритроміцину, цефуроксиму, доксицикліну) та сульфаніламідних препаратів в бронхіальному секреті.

Може утруднитись відходження мокротиння з дихальних шляхів, якщо використовувати одночасно з пригнічуючими кашльовий центр препаратами.

Бронходилататори можуть одночасно використовуватись з препаратом.

Застосування гвайфенезину посилює дію етанолу, а також препаратів, що мають вплив на центральну нервову систему, він також зумовлює отримання хибнопозитивних результатів діагностичних тестів по визначенню 5-гідроксиіндолоцетну та ванілмигдалеву кислоти у сечі.

Дані щодо впливу ментолу на інші лікарські засоби відсутні.

Умови та термін зберігання

Препарат придатний до використання 2 роки.

Зберігати за температури, що не перевищує 25°С, у місці, недоступному для дітей.

Ціна

Аскорил експекторант 100 мл сироп  можна придбати за ціною приблизно 140 гривень, в 200 мл – за 210 гривень.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Гленмарк Фармасьютикалз Лтд., Індія
  • Діючі речовини:
    Ментол (Mentha)
  • Код АТХ:

    R05CA10

    R - Засоби, що діють на респіраторну систему

    R05 - Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях

    R05C - Відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, які містять протикашльові засоби

    R05CA - Відхаркувальні засоби

    R05CA10 - Комбінації