ФІЛЬТР

Амлодипін: інструкція, застосування, ціна

Амлодипін – синтетичний антиангінальний, гіпотензивний і судинорозширювальний препарат, який відноситься до блокаторів кальцієвих каналів. Призначають при стенокардії Принцметала, варіантній стенокардії, артеріальній гіпертензії.

Склад і форма випуску

Діюча речовина препарату – амлодипін.

Допоміжними речовинами є лактоза, моногідрат, крохмаль картопляний, повідон, кальцію стеарат.

Таблетки виготовляють білого кольору з рискою і фаскою.

Медичний препарат відносять до селективних антагоністів кальцію з переважним впливом на судини, похідним дигідропіридину.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Амлодипін часто називають антагоністом кальцію, дигидропиридина. Діюча речовина лікувального препарату заважає надходженню іонів кальцію до міокарда та клітин гладких м'язів.

Завдяки Амлодипіну знижується навантаження на серце, залишається стабільне серцебиття, міокард насичується киснем за рахунок розширення коронарних артерій і артеріол, знижується артеріальний тиск, знижується частота нападів стенокардії

Амлодипіном дозволено проводити лікування пацієнтам з подагрою, астмою та цукровим діабетом.

Фармакокінетика

Амлодипін абсорбується в плазму крові і досягає найбільшої концентрації протягом 6-12 годин після перорального застосування.

Дозволено застосовувати разом з їжею.

Період виведення медпрепарату з плазми крові становить 35-50 годин. 60% прийнятої дози Амлодипіну виводиться з сечею.

Показання для застосування

Рекомендується до лікування артеріальної гіпертензії, хронічної стабільної і вазоспастичної стенокардії.

Протипоказання

Чутливим до амлодипіну, будь-якого іншого компоненту препарату або дигідропіридинів, не рекомендується застосовувати при наведених вище свідченнях для застосування.

Не варто застосовувати пацієнтам з такими симптомами і хворобами:

  • шок, особливо кардіогенний;
  • обструкція вивідного тракту лівого шлуночка (стеноз аортального клапана тяжкого ступеня);
  • артеріальна гіпотензія тяжкого ступеня – зниження артеріального тиску;
  • гемодинамически нестабільна серцева недостатність (найчастіше виникає після гострого інфаркту міокарда).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Допустимим вважається застосування Амлодипіну з антибіотиками, тіазидними діуретиками, альфа- іта бета-блокаторами, нестероїдними протизапальними медикаментами, інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту, оральними гіпоглікемічними медичними препаратами, нітратами пролонгованої дії, сублінгвальної форми нітрогліцерину.

Комбінування Амлодипіну з інгібіторами CYP3A4 може призвести до підвищення концентрації амлодипіну і виникнення гіпотензії. При такому поєднанні особливий нагляд має бути за людьми старшого покоління.

Краще не застосовувати Амлодипін з грейпфрутами і індукторами CYP3A4 (рифампіцин, звіробій).

Такролімус + Амлодипін можуть підвищити рівень такролімусу.

Циклоспорин + амплодипін у пацієнтів з трансплантованою ниркою можуть до 40% збільшувати концентрацію циклоспорину.

Симвастатин (10 мг) + Амлодипін (80 мг) може можуть збільшити концентрацію симвастатину.

Після застосування силденафілу з амлодипіном може знизитися артеріальний тиск (гіпотензивний ефект).

При взаємодії Амлодипіну з аторвастатином, дигоксином, варфарином, циметидином, етанолом (спиртом), алюмінієм / магніюєм (антацидів), концентрація препаратів і речовин не змінюється.

Особливості застосування

Під час лікування і застосування таблеток прийом їжі не впливає на всмоктування Амлодипіну, але від грейпфрута варто відмовитися, а інші продукти обговорити з лікарем.

Особам із серцевою недостатністю необхідно уважно застосовувати амлодипін, тому що препарат може впливати на серце.

За пацієнтами з порушенням функції печінки потрібен особливий нагляд і підбір доз, тому що фармакокінетичні параметри і період напіввиведення вище, ніж у здорових.

Людям похилого віку потрібно бути більш уважними до доз та своїх хвороб.

Пацієнтам з нирковою недостатністю краще не ризикувати і застосовувати звичайні дози препарату.

Амлодипін має в складі лактозу, тому особам зі спадковою непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або синдромом мальабсорбції глюкози / галактози потрібно бути уважними і говорити з доктором, чи можна знайти заміну препарату.

Використання по час вагітності та годування груддю

Амлодипін рекомендується застосовувати вагітним лише в тих випадках, коли немає чим більше замінити препарат, а ефект перевищує шкоду для матері чи плода.

Діюча речовина може проникати в грудне молоко, а може і не проникати. Тому краще не експериментувати зі своїм здоров'ям і здоров'ям своєї дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції

Не слід застосовувати керуючим авто або іншими механізмами, бо Амлодипін може впливати на швидкість реакції, викликавши запаморочення, головний біль, сплутаність свідомості та нудоту.

Спосіб застосування та дози

Препарат дозволено призначати для монотерапії або в комбінації з антиангінальними лікарськими засобами людям зі стенокардією.

Препарат часто виписують разом з тіазидними діуретиками, альфа-блокаторами, бета-блокаторами або інгібіторами ангіотензинперетворюючого ферменту людям з артеріальною гіпертензією.

Стартова доза при артеріальній гіпертензії та стенокардії становить 5 мг на добу. Ділити дозу не потрібно, її можна тільки збільшити до 10 мг, проте прийом повинен бути один раз в 24 години.

6-річним дітям і дітям більш старшого віку з гіпертонією починати потрібно з дози, яка становить 2,5 мг один раз на добу. Якщо змін в кращу очікувану сторону не буде, то можна збільшити дозу до 5 мг в день.

Людям літнього віку особливу дозу підбирати не обов'язково. Головне, що потрібно пам'ятати – це обережність при призначенні їм даного препарату або збільшенні дози.

Важливо пам'ятати, що Амлодипін не виводиться шляхом штучного процесу, якщо нирки не можуть функціонувати (діаліз).

Обережно слід призначати препарат пацієнтам з хворими нирками і печінкою. Починати в таких випадках завжди потрібно з низькою дози.

Діти

Амлодипін офіційно дозволено застосовувати дітям з 6 років.

Через недостатню кількість досліджень та інформації щодо впливу препарату на артеріальний тиск його заборонено призначати дітям молодшого віку.

Передозування

Передозування Амлодипіну може вплинути на розвиток периферичної вазодилатації, тривалої артеріальної гіпертензії і рефлекторної тахікардії.

Для повернення судин та артеріального тиску до нормального стану рекомендують застосувати судинозвужувальні препарати, активоване вугілля, глюконат кальцію (вводити внутрішньовенно) та зробити промивання шлунку.

Побічні реакції

У період застосування Амлодипіну спостерігалися такі побічні реакції, як: запаморочення, дзвін у вухах, головний біль, сухість у роті, швидка стомлюваність, астенія, сонливість, безсоння, депресія, зміни настрою, посилене серцебиття, припливи, біль за грудиною, в черевній порожнині і животі, нудота, блювота, порушення сечовипускання, набряки, різні алерігічні реакції (свербіж, висип, кропив'янка, зміна забарвлення шкіри, підвищене потовиділення), гіперреакція шкіри на світло (фоточутливість), збільшення і зменшення маси тіла.

Також виникали кашель, риніт, гіперплазія ясен, лейкоцитопенія, тромбоцитопенія, гіперглікемія, сплутаність свідомості, тремор, дисгевзія, синкопе, гіпестезія, парестезія, гіпертонус, периферична нейропатія, порушення зору (диплопія), аритмія, інфаркт міокарда, артеріальна гіпотензія, васкуліт, диспное, диспепсія, порушення перистальтики кишечника, панкреатит, гастрит, гепатит, жовтяниця, алопеція, пурпура, висип, ангіоневротичний набряк, мультиформна еритема, ексфоліативний дерматит, синдром Стівенса-Джонсона, набряк Квінке, теки гомілок, судоми м'язів, біль у суглобах, біль у м'язах, біль у спині, ніктурія, гінекомастія, екстрапірамідний синдром.

Термін придатності

Зберігати дозволено 2 роки. Саме цей термін повинен бути зазначений на упаковці від виробника. Після закінчення терміну засіб необхідно викинути.

Умови зберігання

Зберігати слід при температурі, яка дорівнюватиме або нижче 25 ° С. Головні вимоги – відсутність денного світла і закрите від дітей місце.

Категорія відпустки

В аптеках на території України можна придбати лише за рецептом лікаря.

Ціна

Упаковку таблеток, в яку поміщають по три блістери з 10 таблетками, можна купити приблизно за 21 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ПАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • Діючі речовини:
    Амлодипін
  • Код АТХ:

    C08CA01

    C - Засоби, що діють на серцево-судинну систему

    C08 - Антагоністи кальцію

    C08C - Селективні антагоністи кальцію з переважною дією на судини

    C08CA - Похідні дигідропіридину

    C08CA01 - Амлодипін