ФІЛЬТР

Виділення з уретри

Уретральні виділення – це будь-який тип виділень рідини, окрім сечі або сперми, що виходять з отвору сечовипускного каналу. Виділення можуть бути різного забарвлення  і трапляються через подразнення або інфікування уретри.

Причини

Уретрит

Уретрит – це стан, при якому уретра, або трубка, яка виводить сечу з організму, запалюється і подразнюється.

Хламідіоз

Хламідіоз – це інфекція, що передається статевим шляхом, яка може не мати помітних симптомів. 

Трихомоніаз

Трихомоніаз, який іноді називають "трихою", є інфекцією, що передається статевим шляхом.

Стриктура уретри

Зазвичай, уретра досить широка, щоб сеча вільно протікала через неї. Коли вона звужується, це може обмежити сечовий потік. 

Реактивний артрит

Реактивний артрит – це тип артриту, спровокований інфекцією в організмі.

Урогенітальний мікоплазмоз

Це бактеріальна інфекція, що передається статевим шляхом. Зазвичай, вона утворюється внаслідок недолікованого хламідіозу.

Діагностика

Ймовірніше за все, лікар порекомендує здати аналіз на культуру виділень з уретри, якщо наявні ознаки або симптоми інфекції нижніх сечових шляхів.

Тести на культивування будь-яких бактеріальних чи грибкових організмів допоможуть визначити їхню наявність в уретрі. Також аналіз дозволяє виявити інфекції, що передаються статевим шляхом, такі як гонорея та хламідіоз. Тестування культури уретральних виділень – процедура відносно проста, але незручна. Можуть виникнути ризики: 

  • непритомність через стимуляцію блукаючого нерва;
  • інфекціонування уретри;
  • кровотеча.

Під час яких хвороб проявляється

Вірус простого герпесу (HSV-1 і HSV-2)

Може викликати уретрит.

Трихомонада

Причина уретриту. Це одноклітинний організм, який передається статевим шляхом.

Гонорея

Гонорея – поширена статева бактеріальна інфекція, яка вражає слизові оболонки репродуктивного тракту. Це шийка матки, матка та маткові труби у жінок та сечівник у жінок та чоловіків. Найчастіше він зустрічається у статевих шляхах, але може виникати також у горлі або задньому проході.

Хламідії

Хламідіоз є найпоширенішою бактеріальною інфекцією, що передається статевим шляхом. Це захворювання може викликати уретрит і проктит (інфікування прямої кишки) як у чоловіків, так і у жінок.

Симптомами як гонорейної, так і хламідійної інфекції уретри у чоловіків є:

  • хворобливе сечовипускання;
  • гнійні виділення з кінчика статевого члена;
  • біль або набряк яєчок;

Гонорейний або хламідійний проктит у чоловіків і жінок часто пов’язаний з ректальним болем і гноєм або кров’янистими виділеннями з прямої кишки.

Інфекціонування репродуктивних органів у жінок гонореєю або хламідією, зазвичай, пов’язані з ненормальними виділеннями з піхви, болями внизу живота або піхви та болісним статевим актом.

До якого лікаря звернутись

Чоловікам, у випадку появи аномальних виділень з уретри, варто звернутися до уролога, жінкам- до гінеколога. Обов'язково потрібно звернутися до лікаря, якщо разом із виділеннями з'являються такі симптоми:

  • хворобливе сечовипускання;
  • збільшення частоти сечовипускання;
  • почервоніння або набряк навколо уретри;
  • набряклі яєчка.

Профілактика

Іноді захворювання, що передаються статевим шляхом можуть протікати не проявляючи жодних симптомів. Тому рекомендується пройти тестування на ІПСШ, такі як гонорея та хламідіоз для сексуально активних жінок та чоловіків. Якщо  діагностовано ІПСШ, важливо повідомити про це статевих партнерів, щоб вони також могли пройти тестування.

Багато бактерій, що викликають уретрит, можуть передаватися статевим шляхом. Тому заняття безпечним сексом є важливим запобіжним заходом. 

Поради, які допоможуть зменшити ризик:

  • уникайте статевих актів з кількома партнерами;
  • використовуйте презервативи;
  • регулярно проходьте тестування;

Крім безпечної сексуальної практики, є й інші способи сприяти хорошому здоров’ю сечовивідних шляхів. Це може знизити ризик розвитку уретриту та деяких інших станів, які впливають на цю частину тіла:

  • пийте велику кількість рідини і обов'язково мочіться одразу після статевого акту;
  • уникайте вживання кислої їжі;
  • уникайте впливу сперміцидів.