ФІЛЬТР

Тремор

Тремор – це симптом, який характеризується тремтінням тіла або його окремих частин. Тремтіння виникає через неконтрольоване скорочення м’язів, яке буває різної інтенсивності та тривалості. Тремор може бути самостійним захворюванням або ж проявом певних захворювань. В залежності від характеру прояву, тремор буває: спокійний, постуральний та руховий. Спокійний тремор проявляється тоді, коли людина знаходиться у стані спокою. Постуральний тремор характеризується тремтінням м’язів у певній позі. Руховий виникає у русі.

Тремор може бути як простим фізіологічним, так і проявом певних захворювань.

Причини

Фізіологічні причини. Тремор може виникати, наприклад, після тривалого заняття спортом, через страх, переживання, стрес, перевтому, переохолодження, підвищену температуру та ін..

Неврологічні причини. Якщо у людини спостерігаються тривожність, депресія, неврози, психічні розлади, панічні атаки, то результатом цього може бути виникнення тремтіння.

Лікарські препарати. Певні види препаратів можуть викликати тремор, тому потрібно обов’язково прочитати інструкцію до препарату перед вживанням.

Захворювання. Хвороби, які викликають тремор, можуть бути набутими або спадковими. Характер та протікання симптомів залежить від виду захворювання.

Алкоголь, паління, наркотики. Ці шкідливі звички теж можуть викликати тремор, особливо поширений сидром припинення вживання алкоголю чи наркотиків, коли в людини виникає тремтіння, яке має нетривалий характер.

Харчування. Тривале вживання певних продуктів теж може бути причиною тремору, наприклад, постійне та часте вживання кави.

Наслідок травми. Якщо в результаті травми було пошкоджено мозочок, частина головного мозку, яка відповідає за рухи, то наслідком може бути поява тремтіння.

Діагностика

Діагностика такого складного симптому як тремор повинна бути максимально комплексною, адже іноді дуже складно виявити причину без додаткових тестів та аналізів. Отже, діагностика може включати:

  • Загальний медогляд
  • Біохімічний аналіз крові
  • Ехоенцефалоскопія
  • Електроенцефалограма
  • МРТ
  • КТ

Під час яких хвороб проявляється

Хвороба Паркінсона. Його ще називають тремтливим паралічем. Це захворювання неврологічного характеру, яке супроводжується такими симптомами як тремор, зниження рухової активності, підвищення тонусу м’язів.

Хвороба Вільсона. Захворювання, при якому в тканинах накопичується надмірна кількість міді, внаслідок дефектів білка в організму. Згодом мідь накопичується в головному мозку, печінці, нирках, що призводить до порушення роботи цих органів. Внаслідок цього захворювання виникають схожі на хворобу Паркінсона симптоми.

Есенціальний тремор. Це прогресуюче захворювання неврологічного характеру, проявом якого є тремор рук та іншими порушеннями моторики.

Розсіяний склероз – хронічне захворювання, яке вражає центральну нервову систему. Виникає вона тому, що імунна система атакує оболонки нервових волокон. Це викликає погіршення зору, послаблення чутливості у кінцівках, поступова втрата рівноваги, проблеми з мисленням, порушення мовлення.

Інсульт. Порушення кровообігу в головному мозку, яке спричиняє порушення його функціонування. Наслідком інсульту може бути виникнення тремору.

До якого лікаря звернутись

Оскільки тремор, якщо він не фізіологічний, зазвичай, є симптомом захворювання, тому варто одразу звернутись до лікаря для проведення досліджень. Варто звернутись до невролога, терапевта, дієтолога.

Профілактика

В цілях профілактики варто дотримуватись наступних порад:

Варто позбутись усіх факторів, які можуть викликати тремор. Наприклад, якщо тремор фізіологічний, то причиною є якийсь природний фактор, який його викликає. Наприклад, якщо причиною тремору є специфічний лікарський засіб, то варто проконсультуватись з лікарем щодо аналогів, які не мають такої побічної дії.

Потрібно переглянути свій раціон. Якщо серед щоденних продуктів є ті, що викликають тремтіння, потрібно зменшити їхню кількість в раціоні або взагалі відмовитись від них.

Висипайтесь та менше стресуйте. Намагайтесь уникати перевтоми: організуйте своє життя так, щоб було достатньо часу на відпочинок. Стресові ситуації можуть викликати тривожність та депресію, тому варто їх уникати або ж звернутись до психолога, який зможе надати професійну допомогу та підтримку.

Дбайте про власне здоров’я. Відвідуйте лікарів, проходьте періодичні медичні обстеження, здавайте аналізи: все це допоможе запобігати будь-яким захворюванням або ж знизити ризик їхнього розвитку.

Позбудьтесь шкідливих звичок, таких як алкоголь та паління, адже вони можуть негативно впливати на організм, що в результаті призводить до виникнення проблем зі здоров’ям.