ФІЛЬТР

Печіння в очах

Печіння в очах є одним з найбільш неприємних відчуттів, оскільки вражає такий чутливий і важливий орган людини як очі. Печіння в очах іноді супроводжується болем або поколюванням і може бути симптомом різних захворювань. Проте, не варто передчасно хвилюватись: зазвичай, якщо такі симптоми не мають постійного та тривалого характеру, це не сигналізує ні про що серйозне. Та все ж їх не варто ігнорувати.

Причини виникнення

Серед найбільш поширених причин виникнення печіння в очах можуть бути:

Інфекція. Інфекція може бути різною: від паразитарної до вірусної, проте найбільш поширеною причиною виникнення печіння є поява інфекційного демодекозу – паразитарне захворювання, спричинене специфічним кліщем, який, зокрема, паразитує в залозах повік. Причини зараження кліщем бувають різними:наприклад, людина потерла очі брудними руками або ж перенесла стрес.

Механічні пошкодження. Напевно, кожен може пригадати прогулянку під час вітру, коли в око залітає піщинка. Це викликає різке поколювання та печіння – звідси й бажання потерти око.

Опік. Опік може виникнути при попаданні в око пари чи гарячої рідини або ж хімічних засобів.

Алергія. Якщо у людини спостерігаються алергічні реакції, наприклад, на пил або пилок – це також може спричиняти печіння в очах.

Неправильно підібрана оптичні засоби корекції зору. Неправильно підібрані окуляри чи контактні лінзи можуть викликати напруження чи подразнення очей.

Порушення функції сльозовивідних залоз. Печіння виникає через відсутність природного зволоження ока.

Напруження очей. Найчастіше виникає у людей, які довго працюють за комп’ютером, або у людей, діяльність яких вимагає постійної концентрації.

Деякі гормональні порушення. Наприклад, захворювання щитоподібної залози також можуть викликати почервоніння та печіння в очах.

Інші захворювання очей. Печіння може бути симптомом різного роду захворювань ока (кон'юнктивіт, катаракта, глаукома та ін.)

Діагностика

Сьогодні процес діагностики значно простіший завдяки високотехнологічним медичним обладнанням, тому якщо проявились вказані симптоми, не зволікайте – зверніться до лікаря-офтальмолога.

Серед методів діагностування можуть бути:

  • Загальний огляд ока.
  • УЗД ока. Ультразвукове дослідження очного яблука.
  • Оптична томографія. Сучасний метод дослідження сітківки ока.
  • Гоніоскопія. Візуальне обстеження передньої камери ока.
  • Тонометрія. Визначення внутрішньоочного тиску.

Під час яких хвороб проявляється

Оскільки печіння в очах не є захворюванням, а лише симптомом, то лікування повинно бути спрямоване на виявлення основної причини виникнення цього неприємного відчуття. Хворобами, які викликають цей симптом, можуть бути:

  • Ячмінь. Це гнійне запалення волосяного мішечка або з сальних залоз. Основною причиною є інфекція.
  • Кон'юктивіт. Це запалення слизової оболонки ока. Може викликати печіння, почервоніння очей, сльозотечу.
  • Помутніння зору. Його ще називають "синдромом сухого ока". Зазвичай, є результатом відсутності зволоження очей. 
  • Алергія. Може викликати печіння в очах та інші алергічні реакції. 
  • Хвороби головного мозку. Різні новоутворення можуть впливати на очі і викликати печіння та інші неприємні симптоми.
  • Інші захворювання ока.

До якого лікаря звернутись

Якщо людина почала відчувати печіння в очах, варто звернутись до окуліста.

Профілактика

Для того, аби не виникало печіння в очах, необхідно берегти очі від механічних чи інших пошкоджень, не терти очі брудними руками, намагатись не перенапружувати їх. Також можна робити розслаблюючі вправи для очей та періодично проводити обстеження у лікаря. І тоді очі завжди будуть здоровими.